Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Producent zabudowy - jakich unikać?
Autor Wiadomość
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-07-08, 00:01   

wedsew napisał/a:


Przy okazji - gdzie warto się rozglądać za używanym kamperem? Polska, Niemcy, jakiś inny kraj? Wyczytałem gdzieś, że dla przyczep warto się udać do Holandii, natomiast śledząc ogłoszenia zauważyłem podobny układ, co w przypadku aut osobowych - u nas kampery są wyraźnie tańsze, niż analogiczne w Niemczech i zastanawiam się, czy Niemcy sobie je drożej cenią, czy Polacy ściągają jakieś ulepy za grosze, lepią, picują i sprzedają z dużym narzutem (czyli identyczny mechanizm, co w osobówkach)?




Wg mnie to warto szukać tu i tu czyli w Niemczech i w kraju również. Wydaje mi się, że z tego co oglądałem to jest to inaczej trochę niż z osobówkami. Trudniej jest podpicować campera, czasami wręcz niemożliwe, jeżeli masz ze sobą kogoś kto choć trochę się zna. Po prostu koszt zrobienia czegokolwiek przy camperze jest niewspółmiernie większy niż przy osobówce i handlarzom ciężko się "zmieścić " by jeszcze zarobić. Najlepszym przykładem jestem ja :mrgreen: Kupiłem "by było taniej" w Niemczech prosto od pierwszego właściciela i morduję się do dziś z remontem. Teraz jestem oczywiście już mądry, znam moje nieszczęście od A-Z ale doszedłem do podobnych wniosków co Ty. Można taniej czasem kupić w Polsce i wcale nie złom. Ja jestem z Bielska -Białej i oglądałem tu kilka dni temu dwa campery tutaj (Dethleffs i Hymer) Oba naprawdę świetne, przyczepić się można do niczego albo drobiazgów. Jak policzyłem wszystko to ciężko znaleźć w Niemczech takie, pojechać zobaczyć, że tak jak w ogłoszeniu, przywieźć, opłacić i tak dalej... Tak więc reguły nie ma. Ale jak mówię - przydatny ktoś kto się zna, dokładne sprawdzenie - przede wszystkim szczelności i szukać gdzie się da :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-07-08, 00:10   

kaimar napisał/a:
marcos40 napisał/a:
można być zadowolonym z Rimora, fajnej zabudowy aczkolwiek na pewno nie tak znanej i popularnej jak Hymer, Dethleffs czy Adria.


Hymer i Dethleffs popularne są ale w Niemczech. No i w konsekwencji w Polsce dokąd trafiają pojazdy z Niemiec. Do tego nakłada się obiegowa opinia że wszystko co niemieckie jest najlepsze. Ciekawe jest jednak że Niemcy produkują niemieckie campery na nie niemieckich podwoziach.

Jako ciekawostka poniżej ilości camperów sprzedane w różnych krajach Europy i podział na marki na rynku włoskim.


Chyba dokładnie jest tak jak piszesz ! Wszystko co niemieckie itd. To funkcjonuje w każdym dziale rynku motoryzacyjnego (osobówki, dostawcze) a potem za tym idzie głownie cena bo ...niemieckie. Co do produkcji na obcych podwoziach - mi się wydaje, że wśród producentów camperów króluje Fiat i Ford ze względu na cenę "gołego" auta. Campery same w sobie są dość drogie więc producent zabudowy może być przez to tańszy z finalnym wyrobem (camperem). Robiąc coś na Ducato czy Transicie więcej dać w zabudowie przy zachowaniu ceny. Lub w innym wariancie - więcej "ugrać" dla siebie :wyszczerzony: Schemat podobny do rynku aut dostawczych. Transity czy Ducato są tansze niż Mercedes lub VW. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2011-07-08, 16:17   

wedsew napisał/a:
, że Niemcy nie mają raczej dużych dostawczaków przednionapędowych - chyba tylko Vito i ......


A mój Vitek ma tylny napęd............. :-/

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-07-08, 19:49   

marcos40 napisał/a:
Co do produkcji na obcych podwoziach - mi się wydaje, że wśród producentów camperów króluje Fiat i Ford ze względu na cenę "gołego" auta. Schemat podobny do rynku aut dostawczych. Transity czy Ducato są tansze niż Mercedes lub VW. :spoko

Dokładnie. DO dziś pamiętam ceny blaszaków z 1998 jak się za nimi oglądałem.
Trojaczki z Sevel - 85-92 kPLN, Ford 105 kPLN. Sprinter 120 kPLN, Iveco - 150 kPLN. Netto.

Jest jeszcze jedna rzecz - królują niepodzielnie Fiaty Ducato bo ich podwozie jest najszersze i można je szeroko zabudować bez utraty naturalnej stabilności auta.
ponadto jego podwozie jest lżejsze od konkurencji co daje większą ładowność użytkową.
Mało tego, w najnowszej generacji Fiat specjalnie pod producentó kamperów wypuszcza auta z poszerzonym rozstawem tylnej osi i silnikiem poniżej 2l o bardzo przyzwoitej mocy.
Także pamietaj - budę możesz mieć niemiecką ale podwozie i elektryka to nadal włoska robota :) .
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wedsew
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Cze 2011
Wysłany: 2011-07-12, 12:36   

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zanotowane, zapisane, zapamiętane :)

Pewnie jeszcze gdzieś o coś głupiego zapytam, ale to za jakiś czas, żeby za bardzo nie podpadać ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2011-07-12, 18:34   

trochę się wtrące
fakt - ducato jest stabilniejszy - obecnie mam forda i buja jak.....

jakich unikać? niedopracowanych
i tu masz problem bo firmowy jak i innej marki mogą mieć wpadki

ja poprzednio miałem burstnera i obiecałem sobie że tylko takie kupuje ( roczniki 90) ale jak pooglądałem nowsze to już mi się przestały podobać poza tym wzięła przewagę cena.

chauson niby zwykła firma ale materiały podobne, wykonanie proste ale łatwe w użytkowaniu
pisałem o tym na forum
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***