Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czyżby...
Autor Wiadomość
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-08-16, 17:45   

Piękna relacja Marcina 75 :spoko
zazdrościmy przede wszystkim pogody i słońca:)

...my tylko żebrzemy o słońce , tu dwa dni , tam dzień tam trzy dni doskonałej pogody, a reszta to klapa....wróciłem właśnie z Unieścia/Mielna/Ustronia M./Wieniotowo więc wiem co mówię;)
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-08-16, 21:31   

arrtur napisał/a:
chcialbym sie rozstac z moimi VW (wlasniwie nie chcem ale muszem), ale niestety nikt ich nie chce kupic, jakas totalna masakra na rynku. Inna sprawa, ze skutecznie eliminuje zawracaczy d...


...znalazłem to ogłoszenie przeczytałem i ... to jest straszne. Skutecznie eliminujesz zawracaczy d... ale pewien odsetek chętnych zapewne też. "kup, ale z żalu cię chyba zabiję"... Chyba się przywiązałeś do autka :)
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-08-16, 22:48   

arrtur ,problem pewnie w cenie :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-08-17, 18:44   Re: czyżby...

fraglesi napisał/a:
...volkswagenowi camperteamowcy wymarli?
Jeszcze jesteśmy,jeszcze nam nie wygasł apetyt na życie- co pozwolę sobie zilustrować fotkami z VW w roli głównej z ostatniej ,trwającej cały miesiąc podróży na Północ.Niestety ...nad Bałtykiem spotkaliśmy partnerów do brydża co zaowocowało 10 dniowym biwakiem pod rosyjską granicą,a potem szwendaliśmy się po litewskich lasach zbierając grzyby i jagody w różnych kolorach...w efekcie do Estonii nie dojechaliśmy .

przeprawa przez Wisłę w Nieszawie.JPG
Plik ściągnięto 62 raz(y) 96,87 KB

wielkie pranie nad Bałtykiem.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 146,78 KB

w dobrym towarzystwie nad morzem.jpg2.jpg
Plik ściągnięto 76 raz(y) 124,09 KB

nad jeziorem z 30km sumami k Druskiennik.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 145,13 KB

w Puszczy k Merecza na Litwie.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 92,49 KB

nad Niemnem.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 80 KB

na Litwie jest pełno miejsc kempingowych w przeuroczej scenerii.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 127,87 KB

nad Wigrami za 15 npl z prądem.jpg2.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 102,13 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OldPiernik 
stary wyga


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Gru 2008
Piwa: 50/19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-18, 14:08   

Moje zeszłoroczne wakacje.

wiatrak1.jpg
Noc pod wiatrakiem.
Plik ściągnięto 84 raz(y) 47,85 KB

_________________
Życie jest za krótkie na siedzenie w domu i zazdroszczenie innym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-08-19, 02:49   

Szkoda że tak szybko mija szczęścia czas ;) Pozdrawiam OPTYMISTĘ ;)

barlinek.JPG
czasem w deszczu...
Plik ściągnięto 75 raz(y) 234,12 KB

Horyzont.jpg
czasem w sloncu...
Plik ściągnięto 78 raz(y) 170,5 KB

Chałupy.jpg
czasem by coś zjeść...
Plik ściągnięto 79 raz(y) 206,24 KB

S6.jpg
czasem za kimś...
Plik ściągnięto 82 raz(y) 81,25 KB

powrót.jpg
czasem przed kimś...
Plik ściągnięto 76 raz(y) 130,95 KB

logo.jpg
czasem by pogadać...
Plik ściągnięto 75 raz(y) 94,68 KB

adacamping.jpg
czasem na campingu...
Plik ściągnięto 70 raz(y) 205,42 KB

Wieniotowo.jpg
czasem na dziko....
Plik ściągnięto 75 raz(y) 217,88 KB

_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-08-20, 18:00   dziękuje za pozdrowienia

okazuje się ,że byliśmy w tym samym czasie nad Bałtykiem...

wiatr wiał 24 węzły.jpg
Plik ściągnięto 3269 raz(y) 49,42 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_75 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T3
Nazwa załogi: Agnieszka i Marcin
Dołączył: 11 Maj 2010
Piwa: 3/2
Skąd: Mazury
Wysłany: 2011-08-23, 10:41   

fraglesi napisał/a:
gregu napisał/a:
Marcin_75,.

sporo vw na forum! trzeba bedzie kiedys pomyslec o jakims spotkaniu frakcji vw :)



Jestem za! Tylko gdzie?



Ja proponuję Mazury :) Tutaj mogę coś takiego zorganizować :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2011-08-23, 17:19   

maszakow napisał/a:
...znalazłem to ogłoszenie przeczytałem i ... to jest straszne. Skutecznie eliminujesz zawracaczy d... ale pewien odsetek chętnych zapewne też. "kup, ale z żalu cię chyba zabiję"... Chyba się przywiązałeś do autka


eee... raczej sie juz odwiazalem choc sporo w nim przezylem. Co do tresci to moze przeczytam i zweryfikuje po obiektywnej opinii kolegi, ale wydaje mi sie, ze jest wyjatkowo racjonalna i same konkrety.

ja na samochodach nie zarabiam lecz na nie wydaje i nie mam czasu na "podjade to pogadamy" albo " chcialbym obejrzec w sobote" bo od tego sa bary czy zloty, a jak ktos nie ma co robic w sobote i zona go wygania z dzieckiem z domu, a we wtorek juz nie jest zainteresowany to znaczy, ze nie chce kupoic samochodu i niech idzie do kolegi albo pooglada ogloszenia w sieci.

SYS - cene pewnie zweryfikuje, jak wrocimy do domu bo idzie jesien wiec odkopie terenowke o ile nie zardzewiala. Natomiast to jest realna cena i to kryzysowa za samochod, ktory jest w jako takim stanie. Widzialem juz ich troche i wiem co mowie ale nikogo przekonywal specjalnie nie bede. Gosciom, ktorzy pisza, ze "mozna kupic za 8" to od razu zycze szczescia... po tym jak widzialem spalone sprzeglo u goscia na serpentynie w serbii, odpadajace kolo u kolegi w chorwacji (w t3 za 25 tys) czy teraz czytam na forum "pomocy awaria we wloszech"...
Opuszcze i sprzedam po sezonie tylko konkretnej osobie, a takich niet... kolega handluje westfalkami i mowi ze takiej masakry to nigdy nie bylo, a ma ze dwie do sprzedania i... nie sprzedal.

Wszyscy licza na to ze za "20 tys to mozna kupic alkowe"... no to powodzenia :)

a teraz wlasnei siedzimy sobie w nim nad morzem (obok polepionej alkowy z zapadnieta drabinka w sciane...) jeszcze troche pomieszkamy, we wrzesniu chyba pojedzie do Rumunii i zobaczymy. Pieniadze to zadne, a i dolozyc zawsze po sezonie trzeba. Zobaczymy.

Ciekawe jak sie bedzie sprzedawal LT k, narazie nie dawalem ogloszenia.
Przez rok sprzedalem 3 z moich samochodow... lekko nie jest.

pozdrawiam jeszcze wakacyjnie
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-08-23, 19:42   

...nie chcę umniejszać Twojej T3 ale ja również miałem całkiem niezłą westę-samoróbkę, do tego z nowszym już motorkiem 1.9TD , do tego ogrzewanie na bazie Truma, do tego remont blachy ... i moja w dodatku naprawdę się nie psuła;) a po Twoim opisie widziałem, że tylko wymieniasz i wymieniasz do tego narzekasz na VW że to wręcz nieudane auta...z takim nastawieniem to sprzedasz szybko auto za 5 tys a nie za 15 ;) :spoko
... a ja podchodziłem do ceny realnie, bo jak już sprzedawać coś to nie po to by się bujać :roll: , pieniądze rzędu 12tys. to marzeń szczyt - a za mniej nie chciało mi się sprzedawać, ba ! wiedziałem że ożeniłem się z autem na 2-3 lata które muszą upłynąć na ciągłych wyjazdach :wyszczerzony:
...wiem, że za 14-15 tys, można powoli rozglądać się za jakimś większym autem np.LT lub przy lekkim doinwestowaniu choćby T4 (wiem bo miałem sposobność kupić w podobnych pieniądzach T4 zamiast T3(ok 7tys.zł) , oczywiście T4 trzeba było ostro doinwestować mniej więcej 100% ale z perspektywy czasu tyle to włożyłem w T3 :chytry ...nie ruszając jeszcze wnętrza 8-) ... i nie ma co tu ludziom pisać, że poniżej tych sum to same padaki bo tak nie jest - generalizujesz :spoko po prostu- dla Ciebie jest tyle warta i koniec :ok
...po nardzie rodzinnej , po wielu mniejszych i większych wyjazdach i noclegach, przychyliłem się do prośby rodziny i wymieniłem T3 na alkowę + dopłata...i może nawet trochę żałuję bo jakbym sprzedał na szybko T3 to przy odrobinie chęci i zaciśnięcia pasa , przy pomocy jakieś pożyczki pod domem stałby T4 Karmann :mikolaj
...napisz ile już czasu sprzedajesz swojego busika, pamiętam że jak kupowałem swojego miło było mi popatrzeć na Twoje ogłoszenie i po ile nasze "kochane kanciaki " stoją :bajer
...arrtur ,tylko nie obraź się na mnie za to co napisałem, nadal do tych aut mam sentyment choćby za jego zwrotność i małe zapotrzebowanie na miejsce do postoju do tego dopiero co rodząca się kultowość tego auta (bo jeszcze ludziska wożą betoniarki) ... u mnie jednak zwyciężyło wygodnictwo, prysznic i WC ;)
...jak widać ze zdjęć, jeżdżę z kolegą który ma "apartamentowca" ;) więc może i też wygrał kompleks :mrgreen:
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-23, 20:03   

no ja swojego to w zyciu nie oddam, nooo chyba że za 10 tys euro :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2011-08-23, 22:39   

sys napisał/a:
... ... i moja w dodatku naprawdę się nie psuła;) a po Twoim opisie widziałem, że tylko wymieniasz i wymieniasz do tego narzekasz na VW ...
...wiem, że za 14-15 tys, można powoli rozglądać się za jakimś większym autem np.LT lub przy lekkim doinwestowaniu...
:


na pewno sie nie obraze :)
no coz... moge tylko napisac, ze mamy inne podejscie do samochodow.

Nie psuja sie auta, ktore nie jezdza, albo ktorych sie nie naprawia - co u nas jest w naturze.
Nie wierze w to zebys chocby nie wymienial czegos takiego jak tuleje na gornych wahaczach bo to na naszych drogach trzeba wymieniac dwa razy do roku (chyba, ze komus nie przeszkadza jak skrzypi albo nigdy nie kontroluje geometrii). Po drugie hydraulicy mowia ze to auta nie do zeje... bo tylko leja paliwo i jezdza... ok doslownie czyli nic nei naprawiaja. Tylko niech dojada nim do dubrownika i z powrotem. Mozna tez jak moj kolega, pojechac do Serbii/Chorwacji i wrocic z beltem olejowym zamiast plynu w chlodnicy... i mozna w sumei powiedziec ze dojechal i "nic nie naprawial" - bo tak bylo. Ja takiej jakosci nie uznaje i mam za slabe nerwy )
A, ze przesadzalem z wydawaniem na stare auto to wiem tylko po pierwsze lubie miec cos dobrego po drugie jest w srodkach trwalych firmy wiec troche mniej boli inwestowanie.
Poza tym jak dobry samochod moze kosztowac np 8 tys jak byle akumulatror kosztuje 500 czy kpl opon 1000 a jakas glowica nowa kplk ze 2500...
Po/przed sezonem zawsze trzeba wrzucic ze 2-3 tys zeby czuc sie bezpiecznie przez kolejne nascie tysiecy km.

Natomiast jesli piszesz ze LT ka mozna kupic za 15 tys... to coz...polemiki nie podejmuje napisze tylko ze NIE mozna. tzn DOBREGO nie mozna. Z tego samego powodu co opisalem wyzej.
Ja swojego z 86 roku sprzedalem za niecale 30 ale nowy wlasciciel do dzis jest zadowolony i drugi raz przejezdza nim europe.

ale coz ceny dyktuje rynek - bedzie trzeba obnizyc.

Pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-08-24, 09:42   cała ta dyskusja mnie przeraża!

Wychowywałem się w epoce "Syrenek",które były najgorszymi samochodami świata( miałem dwie kolejno "S-Bosto",potem miałem w swoim długim życiu 16 innych samochodów.Wszystkie oczywiście używane,bo by mnie poskręcało...jakbym tracił z roku na rok takie olbrzymie kwoty na wartości.VW kupiłem 4 lata temu w trochę średnim stanie,ale jego doprowadzenie do ładu nie kosztowało znowu tak wiele.Co rok mu przed sezonem coś dokładam( w zimie stoi od pażdziernika do kwietnia w garażu) i ...cieszę się z tego,że go posiadam.Jeżdżę na biopaliwie,pali mi 8 litrów d i mam do niego niesłychane zaufanie,ponieważ każda nawet najpoważniejsza awaria jest do opanowania wszędzie!Głoszę zatem chwałę niemieckiego wolnossącego diesla,który jest rzeczywiście uber alles.

czytam Uważam,że.jpg
Plik ściągnięto 3077 raz(y) 143,11 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-08-24, 10:28   

i o to chodzi, jak raz zrobi się VW z lat 80-90,(dobre czasy VW skończyły się na modelu T4 -wśród busów), to potem można jeździć i tylko eksploatacją się przejmować :spoko poza tym te auta mają jedną naprawdę dobrą cechę (popraw mnie kiedy się mylę) ....auto potrafi mówić przez wiele kilometrów że coś go boli, ale nie stanie, aa jak już stanie to okaże się iż symptomy były zauważane wcześniej ;) ... moją T3 nie wahałbym się pojechać do Chorwacji - a takie plany były. Teraz mam Fiata, mechaniczne super, gorzej z urządzeniami, ale jakoś po uruchamiam...ponoć to też dobre auta, ale brak powiązań z myślą techniczną z za zachodniej granicy jakoś nastraja mnie nerwowo- zresztą dział VW jest tego doskonałym przykładem , problemy techniczne małej wagi :spoko
...cholera, po co ja właściwie sprzedałem tego mojego busika :gwm
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2011-08-24, 11:53   

po co sprzedales busika to nie wiem :) ale dlaczego nie kupiles T3 z alkowa lub dla braku kompleksow w przebywaniu z kolega - LT ka... to juz zupelnie nie wiem :)

prawda jest taka ze jadac T3 kazdy sie usmiechnie, pomacha a tego nie maja nawet w Erze.

Ja go nie sprzedawalem od tylu lat mimo, ze mialem rownolegle inne, wieksze samochody (LT ki oczywiscie).
Bo bylo mnie stac na ich wszystkich utrzymywanie. Teraz juz nie jest mnie stac, a moja coreczka 2 letnia lepiej bedzie miala w wiekszym aucie, zas czekac az do niego dorosnie jakies 10 lat nie bardzo ma sens. Stad takie decyzje.

Co do ew napraw w swiecie to niezle bywaja sytuacje. W Turcji odpadlo od niego szkielko od lampy - ot tak, na postoju :) (swoja drogo tez ciekawa usterka). Jakis koles machnal reka i zaprowadzil mojego kolege po zakup czesci. ... Na ulice gdzie lezaly wszelkiem masci graty i... po chwili juz byla lampa do T3 :)

przy moim podejsciu to zanim go sprzedam kryzys sie skonczy i nie bede musial a w tzw miedzyczasie corka dorosnie :)
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***