Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wlasciciele niedoladowanych LT czkow laczmy sie w bolu
Autor Wiadomość
MariuszB 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Piwa: 5/5
Skąd: Warszawa/Bayern :)
Wysłany: 2012-07-21, 11:09   

arrtur napisał/a:

no witam witam, co tam slychac , co teraz masz?

Chwilowo nic stricte wohmo choć czasem jeździ się czymś co pozwala poczuć się jak w kamperze ;)

Cytat:
Ogólnie jestem tym autkiem zachwycony

Może m.in dlatego, że lubię stare auta miałem bardzo podobne odczucia jeżdżąc Svenem na bazie LT i 2.4 dieslem. To naprawdę auto z duszą. Nie jest to faktycznie wyścigówka ale nie tego oczekiwałem od LT Sven Hedin. Mój egzemplarz nie był wcale jakoś specjalnie głośny... i pomyśleć, że owa baza powstała w połowie lat 70'tych :bajer
_________________
Pozdrawiam
MariuszB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-07-21, 21:40   

jarekzpolski napisał/a:

to mówisz Arturo turbo ? ale Plug&Play by był w razie wymiany czy totalna rzeźba ? Rozpoznowałeś temat ?
O wyciąganiu i wkładaniu tego monstrum przez drzwi kabiny na razie staram się nie myśleć...


:) no zalezy jaki plug i jaki play lub jaki artysta rzezbiarz

PP moze byc jak bedziesz mial kpl baze czyli drugie auto dawce - wtedy przeklada sie wszystko, razem z wydechem i belka zawieszenia. I to jest najlepsza opcja kupic cale auto.
Kupic sam silnik, dalej gadzety, pompa, turbina, chlodniczka oleju, smejju trejujeju, kolektory, wydech, pajaki wodne, zbiorniczki piczki - wyjzdzie zyljon zlotych i godzin poszukiwan oraz roboty i koszty wieksze. Wlozy sie i... okaze sie ze padlina.

Zas co do zmot a i co do PP - to wszedzie jest kwestia jakosci i kosztow. Jesli kupimy nie za dlugo szukajac dobre auto zeby miec bez remontu PP to bedzie kosztowalo z 10 tys.... i przekladka i pare nowych uszczelek itp. (jesli kupimy padline za 3 tys to 7 wlozymy w remont ale to juz bedzie cos z tym ze wyjdzie na to samo)

Wiec jak dla mnie kazdy rodzaj zmoty zeby byla OK a nei tylko wlozona to juz koszty i rzezba nie do przejscia przy takim aucie bo wyjdze od 2 dychy++ i oryginal baza - takze lepiej byloby za 12 tys E kupic oryginalna Florydke juz z turbinka wiec jezdzaca

W kazdym razie jakby trafil sie - a moze - kpl padlina TD za 500 zl spod plota to mozna wziac zrobic remont i przelozyc, lub jak sie trafi dobre kpl auto jezdzace ktore mozna sprawdzic za kilka tys (choc mysle ze to juz trudniejsza sprawa) to wtedy tez ma sens jesli jakosc przed przkladka bedzie nas zadowalala.
Blaszaki sa tanie jak barszcz.

bawmy sie :)

pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/485
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-07-22, 09:00   

arrtur napisał/a:
lub jak sie trafi dobre kpl auto jezdzace ktore mozna sprawdzic za kilka tys (choc mysle ze to juz trudniejsza sprawa) to wtedy tez ma sens jesli jakosc przed przkladka bedzie nas zadowalala.

Dobrze napisane. Tak właśnie zrobiłem kupując dawcę napędu do swojego kampera.
Trafił się bus z silnikiem 2.8idTD z kiepską blachą, ale dobrym silnikiem.Zanim dokonałem przekładki pojeżdziłem tym autem ok. 700-800km /opał do domu zwieziony na dwie zimy/
Niby kamper nie auto wyścigowe, ale trochę więcej mocy mieć w zapasie nie zaszkodzi :spoko
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-07-22, 18:42   

arrtur napisał/a:
...dalej gadzety, pompa, turbina, chlodniczka oleju, smejju trejujeju, kolektory, wydech, pajaki wodne, zbiorniczki piczki - wyjzdzie zyljon zlotych i godzin poszukiwan oraz roboty i koszty wieksze....


i o to mi chodzi ! Dlatego 3-4 tysie deklarowane przez @AiR słabo widzę...

arrtur napisał/a:
....wtedy przeklada sie wszystko, razem z wydechem i belka zawieszenia...


Belka zawieszenia czego ? Silnik, wydech ? mam nadzieję że nie o mostach prawisz ?

Tak czy siak: też jestem za tym że kompletny dawca musi być. Inaczej porażka w poszukiwaniu / dorabianiu detali.
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2012-07-22, 19:42   

Kupujesz silnik kompletny, skrzynia kompletną, zostaje dopasowanie wydechu, wału, mechanizmu zmiany biegów, podłączenia chłodnicy. Wszystko inne jak filtry, zbiorniczki, linki itp. mamy. Laika to przerasta, ale dla wielu forumowiczów jedynym problemem może być tyko kasa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-07-23, 22:37   

jak ktos mi to zrobi za 4 tys - i mowimy o zlotych - (i da gwarancje na ze 3-5 tys km na rozjezdzenie) to wstawiam od jutra ze trzy sztuki

a tak realniej informacyjnie przekladka na TD u Pan przekladacza co to ma pol hektara z LT kami wiec oddaje normalne cale jezdzace auto td kosztuje 5 kola, robi w dwa dni.

(jedno czego nigdy nie mial to most z blokada na pojedynczym kole, a szkoda)

pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2012-07-24, 07:53   

Dyskusja zaczyna przypominać, dyskusję z tematu o odbudowie spalonego kampera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-07-24, 11:30   

arrtur napisał/a:
...a tak realniej informacyjnie przekladka na TD u Pan przekladacza co to ma pol hektara z LT kami wiec oddaje normalne cale jezdzace auto td kosztuje 5 kola, robi w dwa dni.


coś Twój przekaz niewyraźny, albo mam problem z koncetracją...te 5 koła to za co konkretnie ?

Przyprowadzam mu 2 auta, jedno D, drugie TD i on z tego D robi TD.
Auta oczywiście musze sobie wcześniej kupić.
Tak ?
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-07-24, 13:04   

:) postaram sie jasniej bez poezji typu pol ha z LT kami


nie no bez przesady za sama robote 5 tysi to trochu duzo by bylo. Sam bym zaczal to robic.

przyjezdzasz swoim samochodem owszem, ale reszta jego. Tzn silnik TD kpl wszystkich gadzetow ktore nalezy przelozyc i wykonanie przelozenia. Ma na placu z 10 LT kow calych i ze 20 kontenerow gratow. Przeklada wykonuje calosc, i wyjezdzasz TD. (przekladanym, nie wyremontowanym)

W tej chwili juz nie wiem czy w cenie byloby od razu zrobienie chcby niektorych podstawowych rzeczy typu, uszczelniacz od str sprzegla, uszczelnaicze rozrzadu, paski pompa wody itp. Nawet jesli nie to warto oczywiscie dolozyc te kilka stow lub wytargowac w cenie i miec zrobione skoro wszystko na wierzchu w reku.

W cenie byl oczywiscie olej filtr, plyn chlodzacy, no poprostu tak zeby wyjechac i jechac do domu.

(swoje graty zostawiasz, ew nieco wyzsza cena i zabierasz)

nie jest tani, ani za przyjemny, ale za to konkretny, na pewno ma wszystko i to po kilka jesli nie kilkanascie sztuk wiec jak sie pojedzie po cos to zawsze bedzie i to do wyboru, tylko nawet szmata spod plota ma jakas tam cene... skoro ja chcesz to kosztuje 20 zl :)


(zrobienie TD z D raczej nie wchodzi w gre bo td ma natryskiwany olej na denka tlokow, jakies tam dysze itd wiec samo dorzezbienie turbiny zmiana pompy/wtryskow jakas tam chlodniczka oleju itd zeby zostawic swoj znany silnik nie wyda bo prawdopodobnie sie rozsypie.
Piszac "belka zawieszenia" o ktora pytales mialem na mysli "przy przednim zawieszeniu :) pod silnikiem... Tam sie cos nie miesci i zeby nie ciac lepiej przelozyc. Kolega robil ten zabieg ze dwa lata temu u siebie na pewno sa inne i to przekladal)

... a co? myslisz o przekladce?

pozdr

[/i]
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-07-24, 17:41   

no teraz wszystko jasne :szeroki_usmiech

arrtur napisał/a:

....nie jest tani, ani za przyjemny, ale za to konkretny....

też zauważyłem tą prawidłowość :mrgreen: , tych kilku fachowców których znam generalnie nienawidzi rozmawiać...podobno przeszkadza pracować...jak ich pytam czego im brakuje to nie wykafelkowanych kanałów tylko Biura Obsługi Klienta, w którym wyżelowany lolek, z daleka od warsztatu, przyjmie na klatę polemiki z wszystko- i zawsze lepiej- wiedzącymi klientami...jakoś tacy mało marketingowi są,...

arrtur napisał/a:

... a co? myslisz o przekladce?

no jeżeli różnica w jeździe jest taka jak opisywałeś, to właściwie nie potrzebuję nic więcej. Pytanie tylko czy brnąć dalej w tego pierdziucha ? Miałby już u mnie dożywocie...jeszcze się z tym prześpię...
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-07-24, 23:14   

u mnie niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi mowia, ze nie bede jezdzil moim Lt czkiem... (o ile ktos go kupi)

ale jakbym jednak mial go zostawic to tak jak odradzalem te zabawy jak ktos pytal, uderzyl bym sie w piers, przeprosil i zmienil zdanie zaczynajac szukac mozliwosci wymiany

poprostu do takiej byle chorwacji da sie pojechac o dzien krocej :) bo 100 zamiast 80 no i nie stajac pod gorki, to jednak jest roznica (poza dynamika antyciezarowkowa o ktorej mowilismy)

takie 5 tys duzo to i malo, duzo w % wartosci samochodu, ale jakas pensyjka, zaskorniaczki, stare kola na allegro i zabawa trwa a jakosc duzo lepsza (o ile skutecznie i dobrze bedzie zrobione)

z tym, ze na razie kryzys
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-07-25, 15:00   

Patrz Pan jaki wynalazek:

klik

6-cio biegowy ? :shock:

nadałby się na dawcę :chytry ?
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-07-25, 22:41   

piekny, jeszcze pare rzeczy do sprzedania
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-07-26, 10:55   

były 6 biegowe ?
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-26, 11:03   

Jezeli liczyc lacznie ze wstecznym to i ma 6 biegow :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***