Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Józek kamper Mikla
Autor Wiadomość
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/64
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-04-14, 17:48   

miklo75 napisał/a:
zrobić sobie prezent na 40 urodziny

czyli masz jeszcze 17 miesięcy... jest szansa, że odtworzysz całość a nie tylko
miklo75 napisał/a:
same miejsca siedzące, bez mebli, łazienki i kuchni.

chyba, że w profilu umieściłeś błędną datę urodzin
Cytat:
Data urodzenia: 12 Wrz 1976

:szeroki_usmiech

(przypomnę: mamy rok 2015) :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-14, 20:23   

Lepiej staraj się zrobić na urodziny żony, będziesz miał wymówkę ,dlaczego nie ma cię w domu. :hello
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-04-14, 20:46   

Jeśli robisz dla siebie ja na Twoim miejscu rozważyłbym poszycie zewnętrzne jednak z blachy, może niekoniecznie aluminiowej (wiadomo koszta) ale chociażby stalowej. Drewno nie wiem jak pomalujesz, zawsze pojawią się mikro pęknięcia powłoki lakierowanej. Co w błyskawicznym tempie doprowadzi do puchnięcia i innych tego typy uszkodzeń. Według mnie tylko blacha albo tworzywo sztuczne. Z tym że z plastykiem jest taki problem: bardzo zwiększa swoje wymiary ze względu na temperaturę. Ja od zewnątrz zrobiłbym typowy sandwich, czyli blacha, styropian lub pianka dalej sklejka i wykończenie wnętrza.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-04-14, 20:46   

Mam 5 miesięcy, w formularzu jest pomyłka.

Czy w taki sposób zabezpieczona sklejka daje szanse na kilkuletnie użytkowanie?

Myślałem, żeby wzorem jachtowym z zewnątrz pokryć jeszcze żywicą i płótnem ale lakiernik twierdzi, że będzie to trudno wyprowadzić żeby jakoś wyglądało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-04-14, 20:54   

Kiedyś jak byłem piękny i młody bawiłem się w żeglarstwo jeszcze na drewnianych łódeczkach. Jedno co z tego najbardziej pamiętam to coroczne czyszczenie i malowanie każdej krypy w klubie. Może kamper nie siedzi w wodzie tak jak łódka ale za to jest narażony na znacznie większe wibracje. Ja osobiście myślę że to zły pomysł aby pokryć kampera od zewnątrz sklejką. No ale zawsze możesz być pierwszy :-)
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-04-14, 21:03   

No ale oryginalnie jest płyta i to jakiś paździerz, sklejka wydaje mi się lepsza.
Poza tym kiedyś farby były liche.
Co do wibracji to właśnie po to chcę dać piankę, która nada sztywności.

Donat to dawaj jakiś lepszy pomysł.

Wydaje mi się, że od sklejki i tak nie ucieknę bo wszystkie tak są robione (stare na pewno) tylko może przykleić blachę jak w oryginale lub po nowemu laminat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-04-14, 21:09   

Dalej próbuję z fotami

DSC07143 (Medium).JPG
Widok z przodu
Plik ściągnięto 38 raz(y) 114,92 KB

DSC07144 (Medium).JPG
z boku
Plik ściągnięto 29 raz(y) 112,41 KB

DSC07145 (Medium).JPG
z tyłu
Plik ściągnięto 28 raz(y) 138,6 KB

DSC07147 (Medium).JPG
i moje piękne okienka
Plik ściągnięto 23 raz(y) 98,54 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-04-14, 21:34   

miklo75 aż boje się poprosić o zdjęcia środka...

Jak coś - to zostało mi jeszcze 4-5 pełnych arkuszy sklejki 3mm i mały kawałek blachy aluminiowej - skórka pomarańczy.
Jeżeli będziesz zainteresowany to daj znać- oddam za darmo w ramach wsparcia :spoko
(ps. tylko widzę, że odległość pomiędzy nami duuuuża)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-04-14, 21:44   

Gdybyś potrzebował jakiś narzędzi....(trochę tego nazbierałem podczas mojego remontu :wyszczerzony: ) to daj znać (mam od noża termicznego do styropianu, piły ukośne, na pistoletach malarskich kończąc ... i wiele innych)

Wtedy wysyłam pocztą i jest u ciebie na miejscu.
Pomogę jak tylko mogę :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekoliva 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter Rimor Sailer 700
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Piwa: 40/19
Skąd: Gdańsk - Oliwa
Wysłany: 2015-04-14, 21:52   

Będę kibicował, autko wydaje się ciekawe. Już widzę oczyma wyobraźni jaką będziesz miał satysfakcję jak go wyremontujesz. Myślę, że znajdziesz wsparcie na forum bo naprawdę doświadczonych w remontach i chętnych do dzielenia się nie brakuje, powodzenia :kciuki
_________________
Marek

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2015-04-14, 22:02   

miklo75,Jestem pod wrażeniem wyzwania jakie sobie postawiłeś i jednocześnie wyobrażam sobie jaką będziesz miał satysfakcję po.
Wywal wszystko i buduj od nowa,z nowego.
Możesz zbudować ze sklejki,ale pokryć czymś musisz.Jest wiele blachy z rozbieranych przyczep,może by tak drogo nie było,a efekt tak.
Coś podsunę-nie sprawdzone!
Kupowałem płytę falistą poliestrowa,kupiliśmy też gładką,3 m szeroka.
To żywica i włókno szklane,znosi wiele,cienkie,choć nie najlżejsze.
Kwestia czy da się wyprowadzić równą powierzchnię na bokach.
Gdyby trochę po łuku to wyszła by igła.
Trzeba by przykleić testowo,wystawić na słońce i poobserwować. :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-04-15, 07:40   

miklo75 napisał/a:
No ale oryginalnie jest płyta i to jakiś paździerz, sklejka wydaje mi się lepsza.
Poza tym kiedyś farby były liche.
Co do wibracji to właśnie po to chcę dać piankę, która nada sztywności.

Donat to dawaj jakiś lepszy pomysł.

Wydaje mi się, że od sklejki i tak nie ucieknę bo wszystkie tak są robione (stare na pewno) tylko może przykleić blachę jak w oryginale lub po nowemu laminat.


No dobra, może źle to ująłem. Miałem na myśli, żeby nie zostawiać sklejki pod lakier tylko na sklejkę dać jeszcze blachę - cienką. Patrząc na nowoczesne konstrukcje to właściwie sklejka pod blachą jest niepotrzebna, lepiej kleić blachę bezpośrednio na styropian lub piankę, a sklejkę dać od wewnątrz dla wzmocnienia konstrukcji. Czyli typowy sandwich, jest od groma firm, w których można zamówić gotowe ściany tego typu. No ale jeśli chcesz zrobić wszystko sam ( tak jak ja :-), właśnie dlatego zrezygnowałem z zakupu starego integrala i wybrałem starego blaszaka - według mnie znacznie łatwiej ogarnąć nadwozie). No ale następny projekt (w przyszłości) to będzie budowa od podstaw całego nadwozia na gołej ramie małej ciężarówki lub autobusu. Jeśli szukałbyś blachy to nawet nie próbuj szukać "do kampera" cena Cię zabije. Ale spokojnie można kupić zwykłą płaską i pomalować to strukturą i dopiero na wierzch lakier w kolorze. Remontując mojego kampiórka wielokrotnie malowałem coś strukturą a na to lakier poliestrowy (żadne akryle). Efekt zaskoczył mnie samego, a robiłem to pierwszy raz w życiu ruskim przedwojennym pistoletem i bez komory lakierniczej.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-15, 10:38   

To ja się dołączę.Na czeskim carawan24 jest facet ,co odbudował nowego kampera po poteznej stłuczce.Rozebrał do zera i zbudowal.jest ponad 500 zdjęc .i robił to tak jak chcesz Ty,czyli rama sklejka a na to mata poliestrowa.ale jak sie przygladnać zdjęciom,to wlasnie mu troche sfalowała.Wiec na całość kleił folie 3m do oklejania samochodów w strukturze carbon białą.I wyszło super,oczywiście jak to Honzik,na koniec spiprzył w moim mniemaniu naklejajac pieski.Ale zobaczcie sami :

http://stokr556.rajce.idnes.cz/Ducato_2013/#

no w tym momencie nie zobaczycie,bo mają jakieś przenosiny serwera.Ale warto poczekac i oglądnąc,bo facet kupa roboty zrobił

Tu cały temat forumowy,ale pewnie i tak po czesku nic nie zrozumiecie, :mrgreen:

http://www.caravan24.cz/f...4565&rowstart=0
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-04-15, 16:36   

Donat nie doczytałem poprzedniego twojego posta.

Czy masz pewność, że na samą sklejkę lakier będzie pękał i ściany zaczną ciągnąc wilgoć?

Co do sandwicha to nie za bardzo u mnie się da, bo mam stelaż stalowy, chyba przyspawany, muszę jeszcze sprawdzić.
Jak by się dało ściągnąć albo może odetnę to zrobię gotowe ściany, trochę drogo ale chyba nie ma innego wyjścia.

Towaru z rozbiórki też trochę mam, mam do rozebrania 7 m przyczepę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-04-15, 18:34   

Capoman dzięki za propozycję, dobry z ciebie człowiek ale jak sam zauważyłeś mamy trochę daleko, narzędzia możesz napisać na pw co masz i za ile.

Zdjęcia ze środka mam wstawię ale tam też obraz nędzy i rozpaczy, poza tym wszystko już wywaliłem nawet deskę rozdzielczą :diabelski_usmiech

Jak ktoś ma pomysł na ściany to dalej czekam, ta sklejka mnie korci bo to szybko i tanio, no ale faktycznie jeszcze nie widziałem by ktoś tak robił. Może jakiś lakier poliuretanowy jachtowy?

Będę też miał prośbę o pomoc w aranżacji środka, a przede wszystkim potrzebuję fotki łóżka wiszącego. U mnie było ale nie ma i nie bardzo wiem jak to ma być, jakie szerokie.
Bardzo proszę o foty, wymiary i opis. Od tego muszę zacząć planując środek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***