Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nietypowo - wiszące ogrody w kamperze
Autor Wiadomość
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-28, 23:08   

Andrzej 73 napisał/a:
Zawsze można dołożyć do skrzynki stelaż i zrobić małą szklarenkę , wówczas pomidorki mogą się piąć do góry. :spoko

W skrzynce powinny być doniczki,odpowiednio zabezpieczone przed przesuwaniem.Można by rośliny wystawić na słońce lub schować do cienia gdyby miejsce postoju było bardzo nasłonecznione .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2021-05-29, 14:50   

Ja swojego czasu w VW T4 na bagażniku na rowery woziłem schowek do butli z przyczepy kampingowej,wywaliłem rynienki na koła i w otwory po nich przykręciłem ten kufer,zamykany na kluczyk,fajoska sprawa.

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2021-06-01, 06:34   Re: Nietypowo - wiszące ogrody w kamperze

li napisał/a:
Znalazłam taką skrzynię potransportową z wspaniałej chińskiej dość lekkiej skrzynki i zastanawiam się jak ją bezpiecznie i w miarę prostą myślą techniczną zainstalować na bagażniku rowerowym. Rower zamierzam wozić tylko jeden i do tego mały, a mieszkając w kamperze dłużej marzy moi się mały ogródek. Poza tym nie wiem co robicie z odpadkami kompostowymi, ale ja w lokalizacjach miejskich mam z tym problem. Więc moze posiadanie takiej skrzyni spełniłoby moje oczekiwania ;) . Wiem że nie mogłabym jej zapełniać całej bo mój bagażnik ma udźwig 60kg ale coś by sie dało tam pohodować ;) .
Trochę się martwię jak to będzie z manewrowaniem jak mi się jeszcze samochód wydłuży, ale i tak nawet wioząc pojedynczy rower będę musiała mieć bagażnik rozłożony więc może to wszystko jedno...


Trochę myślałem co, jak i gdzie umieścić .
Poszukałem w moim magazynie sprzętów camperowych.
Mam taka skrzynie dla Twoich potrzeb.
Ja używałem do przewozu bagażów, ostatnio mocując ją w pionie ale niemiaszek pierwotnie stosował w poziomie na dachu campera .
Skrzynia duża, głęboka, solidnie fabrycznie zbudowana z dobrego lekkiego metalu z uchylną pokrywą zamykana na zamki z kluczykami. Na dachu można jechać z uchylonym wiekiem. Wieko ma możliwość regulacji otwarcia..
Jeśli masz pytania dzwoń do mnie.
Odpowiem
Stefan

[ Komentarz dodany przez: Banan: 2021-06-01, 08:05 ]
Poprawiłem cytat
Ostatnio zmieniony przez Banan 2021-06-01, 08:06, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
li 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 2,5 TDI
Dołączyła: 14 Kwi 2020
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: warszawa
  Wysłany: 2021-08-07, 18:21   

Sorry, za opóźnienie, ale cały czas w trasie, a już zapomniałam o istnieniu serwisów takich jak fotosik, więc mordowałam sie z wstawieniem zdjęć ;) . "Ogród" do Portugalii przyjechał w środku, dopiero na miejscu na pierwszym długim postoju go zamontowałam. Wziełam kawałek siatki ogrodowej i postanowiłam też ją zamontować - może nie tyle z lęku przed rabunkiem, co żeby się nie martwić że doniczki będą chciały zbiec ;) . Z tyły jest folia którą w przypadku dalszej "szybszej" jazdy zakładałam na roślinność - estetycznie to specjalnie nie wygląda, ale daje radę (kluczową rolę gra tu szara taśma montażowa).
Ogród został też zalegalizowany poprzez dodanie tabliczki pasiastej więc tego... Dokupiła też nowe sadzonki - sałaty, szpinaku, mięty i buraka liściastego. Na razie najlepiej radzi sobie sałata, pomidory też chociaż krępe odmiany samo kończące skończyły wydawać nowe kwiaty jak straciły stare w drodze tutaj, cukinie kwitną, ale bez spożywczych rezultatów, ciekawa jestem jak się zachowają ogórki. W białym baniaku po oleju spożywczym jest też kompostownik, ale juz nowych rzeczy mu prawienie dokładam - i tak nie mam co zrobić z zawartością za bardzo.

Na razie nie osiagnełam niezależności żywieniowej :haha: ale za to całkiem wiszący ogród całkiem niespodziewanie dał efekt reklamowy - sporo osób robi mu zdjęcie ;) . Socale jak zobaczyłam ceny mocowań antenowych to szybko wymyśliłam tańszy patent ;) - 1m szpilki i nakrętki (kupiłam też metalowe blach do wzmocnienia ale w sumie nie były potrzebne- dały radę ;) (dwa są w poziomie, 2 montowane do pionowych części uchwytu na rowery. Dzięki za pomoc i pomysł (i rysunek ofc. <3).

W między czasie dogłębnie poznałam zawiłości systemów gazowych i udało mi się uzyskać przeróbkę instalacji tak, że mogę teraz podłączać również portugalskie butle gazowe (ale zajeło mi to tydzień główkowania i rozmawiania z ludźmi...)





[/b]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
li 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 2,5 TDI
Dołączyła: 14 Kwi 2020
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-08-07, 18:25   

DI STEFANO, Dzięki - na razie cały czas jestem za granicą więc jest co jest... dach to też fajne rozwiązanie, ale przy moim podejściu do zielonego to bardziej sukulenty - tutaj leję w zależności od pogody ale czasem nawet 5l wody dziennie a i tak kilka razy trochę towarzystwo zasuszyłam ;) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***