Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: koder
2015-02-10, 08:41
Iveco Daily - wakacyjna bryczka w budowie.
Autor Wiadomość
Szelma 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Iveco Daily under construction
Dołączył: 24 Sie 2013
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-09-24, 11:52   

Zgadza się, wkręty są, jest również warstwa czarrrnego, trzymającego jak cholera kleju :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-09-24, 12:02   

on,klej , jest elastyczny ... podważaj , kliniki , i odejdzie samo .... czas to załatwi o ile wszystkie wkręty odkręciłeś :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szelma 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Iveco Daily under construction
Dołączył: 24 Sie 2013
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-09-24, 12:08   

Echh nie ma to jak uzależnienie od internetu, wziąłem komputer do samochodu :)

Jak myślisz czy można podgrzewać ten klej opalarką ? Zauważyłem że podgrzany schodzi jakby lepiej, miejscami niestety razem z lakierem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szelma 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Iveco Daily under construction
Dołączył: 24 Sie 2013
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-09-30, 21:54   

Cześć,

jednak z rdzą nie jest tak różowo jak mi się wydawało na początku. Pozdejmowałem uszczelki drzwi i zwłaszcza pod tylną istny armageddon, dziura na dziurze. Weekend upłynął pod znakiem wycinania, spawania, szpachlowania, sztukowania itp. Sporo też małych ognisk korozji na karoserii - po rozdrapaniu wychodzą całkiem spore powierzchnie do szpachlowania. Pogoda nie sprzyja, codziennie pada, wszystko schnie bardzo powoli. Nie mam odpowiednio dużego garażu i działam na dworze. Może do końca tygodnia uda się uporać z blacharką i ruszę z izolacją. Znalazłem taką piankę z folią i chcę to wrzucić na podłogę + folia aluminiowa paroizolacyjna z pianką 0,5 cm /podobno odpowiada 10 cm styropianu/ + sklejka z wkładem z korka, taka jak na podłogach autobusów. Jest lekka i podobno dobrze pochłania drgania. Mam nadzieję że tyle wystarczy na podłogę.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2013-10-01, 18:01   

od razu zapisz sie do KBP , zeby nie bylo ze czemu tak wolno robisz.

albo zapomnij o istnieniu rodziny i cisnij albo za rok bedziesz o miesiac do przodu , :-/ :)

majac dzisiejsza wiedze , ja osobiscie mocno bym sie zastanowil nad zaczynaniem.
jast co robic. :spoko

na dniach wkleje zdjecia i komentarze w temacie ocieplenia do mojej budowy . sadze ze dopracowalem sie pracochlonnego ale skutecznego ocieplenia. co b.wazne autko jest ciche jak osobowy :spoko
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szelma 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Iveco Daily under construction
Dołączył: 24 Sie 2013
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-10-01, 18:11   

KBP ? A co to ?

Rzeczywiście dni są zdecydowanie za krótkie a roboty masa. Ale żyję nadzieją że do wiosny dam radę.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-10-01, 18:14   

a gdzie fotki ??? :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szelma 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Iveco Daily under construction
Dołączył: 24 Sie 2013
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-10-01, 18:31   

Cześć No name,

w zasadzie nie ma czym się chwalić, krew, pot, łzy i rdzaaaaaaa. Ale oczywiście służę dokumentacją :ok




Pozdrawiam

IMG-20130928-00076_640x480.jpg
Piękne dziurki pod uszczelką tylnych drzwi /już ich nie ma/
Plik ściągnięto 5922 raz(y) 33,5 KB

IMG-20130924-00071_640x480.jpg
Przy zrywaniu starej podłogi łom bywa najlepszym przyjacielem człowieka.
Plik ściągnięto 5922 raz(y) 40,45 KB

IMG-20130928-00072_429x322.jpg
Podłoga wyleciała.
Plik ściągnięto 5922 raz(y) 11,69 KB

DSCN4818 - Kopia_730x404.jpg
A tu będzie nierzucający się w oczy luk techniczny, jak w autobusach.
Plik ściągnięto 96 raz(y) 23,11 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cykada 
weteran

Twój sprzęt: Sprinter 2.9TD
Nazwa załogi: RodzinkaPL
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2009
Piwa: 12/9
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2013-10-01, 18:45   

ważne aby rama była zdrowa a z resztą dojdziesz do ładu. Taka rdza z tyłu paki jest do opanowania. Progi , nadkola to nie ma problemu ze zrobieniem.
pozdrawiam i życzę powodzenia w pracach
_________________
Nie wolno pić alkoholu , bo potem człowiek jest z siebie za bardzo zadowolony :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2013-10-01, 21:06   

Szelma - dasz radę. Nie przejmuj się, tylko walcz z tematem.
Sam jak pomyślę, ile już spędziłem czasu przy aucie to biorę się za głowę.

Teraz stwierdzam, że mam bardzo wyrozumiałą żonę, bo pozwala mi nie tylko myć gary i gotować :haha: , ale także walczyć z Ivo.

Jak patrzę, na Twój tylni pas (pod uszczelką tylnych drzwi) to uwierz, ale jest w znakomitym stanie. Wiem co mówię 8-) .
Z wszystkim sobie można poradzić. To w końcu tylko marna blacha. Wszystkie blaszaki rdzewieją a merole z tego okresu to dwa razy szybciej.

Co do ocieplenia to jak już chcesz dawać po 40dychy/m2 to wyszukaj w moich wątku linku do profesjonalnego materiału na ocieplenia - mata kauczkowa - firmy bodajże armaflex czy jakoś tak.

Życzę głównie pogody. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szelma 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Iveco Daily under construction
Dołączył: 24 Sie 2013
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-10-02, 17:07   

Zabrałem się za izolację. Po rozwinięciu rolki alumaty niespodzianka - okazuje się że ma ekran aluminiowy z obu stron, to chyba dobrze mam nadzieję. Myślałem że z jednej. Pierwsze arkusze przykleiłem na klej polistyrenowy Soudal ale okazało się że jest wyjątkowo mało wydajny, reszta poszła na klej tapicerski do podsufitek samochodowych.

Ociepliłem duże powierzchnie ścian, został dół, sufit i wycinanki. Ogólnie wdzięczny materiał do obróbki.

IMG-20131002-00084_640x480.jpg
Plik ściągnięto 5828 raz(y) 41,17 KB

IMG-20131002-00081_640x480.jpg
Plik ściągnięto 5828 raz(y) 46,28 KB

IMG-20131002-00083_640x480.jpg
Plik ściągnięto 5828 raz(y) 52,69 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-10-02, 18:18   

Kolego...Ty ocieplasz ? wygłuszasz ? uszczelniasz czy wszystko na raz i do tego oszukujesz sam siebie ?????

Cytat z poprzedniego Twojego postu :

"folia aluminiowa paroizolacyjna z pianką 0,5 cm /podobno odpowiada 10 cm styropianu/..."

Ja tam w czary nie wierzę a 5 mm izolacji to wielkie g ..... . O wygłuszeniu nie wspomnę :idea:

Interesuje mnie to PODOBNO ....mógłbyś podać jakieś dane techniczne tej maty ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szelma 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Iveco Daily under construction
Dołączył: 24 Sie 2013
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-10-02, 18:36   

Tak właśnie, tym ocieplam. Wygłuszał będę dokladnie tym., już przyjechało. Uszczelnianie szczelnej metalowej puszki chyba nie jest konieczne, chyba że pytasz o dziury w podłodze.

Jak skończę wstawię do środka farelkę i zaproszę znajomego z kamerą termowizyjną żeby wskazał mi wszystkie słabe punkty. Nie oszukuję sam siebie ani nikogo innego po prostu staram się myśleć i działać nieschematycznie oczywiście w ramach zdrowego rozsądku :-P

Tu są dane od dystrybutora maty:


współczynnik przewodzenia ciepła 0,034 W/mK
zastępuje 10 cm wełny lub styropianu
współczynnik odbicia ciepła promieniowania 85%
obecność wilgoci w powietrzu nie ma wpływu na sprawność termoizolacyjną
likwiduje punkt rosy


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2013-10-03, 08:13   

Szelma - ta pianka to idzie na podłogę a alumata na ściany. Sam jestem ciekaw efektu. Świat idzie na przód pytanie czy aż tak bardzo.
Klej trzyma dobrze? Pytam, bo nie wiem jak by to się zachowało gdyby się odkleiło. Czy będzie trzymać fason i sterczeć między profilami, czy po prostu zwinie się i opadnie na spód.
Fajnie masz rozwiązane te okno boczne. Co prawda chyba nie otwierane, ale tam pewnie po środku zrobisz ścianę i masz światło i w salonie i kibelku - no chyba że inny układ.

Co do układu masz jakiś wariacki plan czy raczej coś typowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Szelma 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Iveco Daily under construction
Dołączył: 24 Sie 2013
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-10-03, 08:42   

Zależy mi na jak największym łóżku z tyłu, więc raczej specjalnie nie będę kombinował, pójdę w ślady klasyków :wyszczerzony:

Z oknami mam farta bo co prawda nie są otwierane ale mniejsza część wypada w środku łazienki a większa przy stole. Podobnie z drugiej strony w planowanej części kuchennej.

Tak, mata idzie na ściany, właśnie docinam paski na profile, zrobiłem próbę z przykręceniem kawałka płyty i jest całkiem ciekawie bo wkręty dociskają a wystająca, ściśnięta pianka nieco odpycha i po przykręceniu sprawia to wrażenie dużej szczelności, nie odbija, nie faluje, nie telepie się.

Pianka wygłuszeniowa pójdzie na podłogę, doły boków i nadkola + dołożę tą alumatę co na ścianach, bo albo za dużo jej zamówiłem albo to dostawca się walnął i przysłał jej za dużo, w każdym razie zostało mi jej jeszcze ze 25 mkw. Razem będzie 1,5 centymetra plus płyta podłogowa. Chyba wystarczy.

Wykopałem jeszcze w piwnicy płachtę żółtej folii paroizolacyjnej do płyt g/k i zastanawiam się czy dodatkowo jej nie dołożyć, przy wyciszeniu ścianek działowych w domu spełniła rolę kapitalnie, jest mocna i dość cienka.

Co do kleju to ten polipropylenowy Soudal trzyma jak cholera, po kilkunastu minutach już nie da się oderwać maty od podłoża bez jej rozwarstwienia. Jest niestety drogi, mało wydajny i aplikacja na cienkie arkusze jest dość kłopotliwa.

Natomiast klej do podsufitek wiąże podobnie jak budapren, tyle że jest w sprayu. Po aplikacji trzeba odczekać 2 minuty a pół godziny po przyklejeniu nie da się już tego ruszyć. Nawet jest dość wydajny, na ściany poszło jedno opakowanie.

Kombinuję z oknem dachowym w części sypialnej bo tam jest najciemniej, szukam czegoś jak najszerszego, o długości max 46,5 cm i otwieranego całkowicie, tak żeby można było przez nie wyleźć na dach.

A teraz pytanie :) Zacząć od obicia ścian czy od zrobienia podłogi ?

Widzę Kodi że Ty zacząłeś od podłogi.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***