Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczyrk
Autor Wiadomość
GOMEZ 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato HOBBY 2002
Nazwa załogi: ADAM'S FAMILY
Dołączył: 03 Sie 2014
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2019-01-02, 11:45   cd

Pytaliśmy oczywiście o powody takich ograniczeń i jak zwykle stała śpiewka - że z kamperów to noszą śmieci (jakby z osobowych śmieci nie było), że kogoś widziano jak niósł wiaderko do toalety i wylał to do umywalki - podobno wiaderko ze ściekami z wc, ale raczej wątpię, jak już to szara była. A to Polska właśnie :stop:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-01-02, 13:10   Re: aktualizacja 2018/2019r.

GOMEZ napisał/a:

Chcieliśmy się dostosować i przeszliśmy się po okolicznych parkingach płatnych, ale i tam nas nie chcą. Na jednym Pan chciał nas wpuścić za opłatą 30zł., ale gdy zajechaliśmy to wyszła "gospodyni" i powiedziała że to za mało i pozwoli nam stać za 200zł. :stop:


CamperStop to standardowo 10-12Eu z prądem ,prysznicem-ubikacją, miejscem na zlewanie nieczystości itd.
http://www.avtokampi.si/k...pe-camper-stop/

W Polsce z racji mniejszych zarobków powinno to być z maks 5Eu , a te 200zł to ona pewnie za 10dni chciała :) i oczywiście z wliczonym prądem, łazienkami,prysznicami itd. i jakimś dodatkowym skromnym śniadaniem ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-01-02, 13:42   

Nam w Szczyrku też odmówiono stania na parkingu.
Pojechaliśmy do Istebnej na Złoty Groń. Parking darmowy, prąd 30 pln za dobę, sanitariaty. Miło i przyjemnie. Na Sylwestra było 14 kamperów, muzyka, Dj i miła atmosfera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-01-02, 17:42   

My na sylwestra na kempingu, pełna obsługa kamperowa, tankowanie wody , pranie z poczestunkiem za 12 zł dziennie od kampera i 2 osób. :mikolaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/114
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-02, 20:48   Re: aktualizacja 2018/2019r.

GOMEZ napisał/a:
...Chyba nasze pieniądze trzeba zostawiać poza Polską
A na nie (na te pieniądze) wcale aż tak nie czekają.

Właśnie wróciliśmy z Austrii z nowymi doświadczeniami.
Tam, gdzie do tej pory bezproblemowo zatrzymywaliśmy się na noc na parkingach pod wyciągami, teraz wypraszano nas. Na jednym, choć było dużo miejsca, nie pozwolono nam stać nawet w dzień.
Za każdym razem wskazywano na lokalizację najbliższego kempingu lub "camperplatzu".

Obawiam się, że ta tendencja może już pozostać.
Niestety, kamperów jest coraz więcej i będziemy coraz mniej lubiani.
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-02, 22:41   

Jak żyć?
Planuję pojechać kamperem do Szczyrku na dwie noce (i dnie :mrgreen: ) w najbliższą niedzielę. Gdzie się zatrzymać najbliżej gondoli ???????????? :(

GOMEZ napisz dokładnie gdzie staliście w obliczu opisanej przez Ciebie sytuacji? Czy mimo wszystko na tym parkingu drugim pod gondolą?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-01-03, 00:20   

Podobno można stać za opłatą na Solisku. Parkingi P1 i P2 pod wyciągami niedostępne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-01-03, 00:29   Re: aktualizacja 2018/2019r.

Agostini napisał/a:
GOMEZ napisał/a:
...Chyba nasze pieniądze trzeba zostawiać poza Polską
A na nie (na te pieniądze) wcale aż tak nie czekają.

Właśnie wróciliśmy z Austrii z nowymi doświadczeniami.
Tam, gdzie do tej pory bezproblemowo zatrzymywaliśmy się na noc na parkingach pod wyciągami, teraz wypraszano nas. Na jednym, choć było dużo miejsca, nie pozwolono nam stać nawet w dzień.
Za każdym razem wskazywano na lokalizację najbliższego kempingu lub "camperplatzu".

Obawiam się, że ta tendencja może już pozostać.
Niestety, kamperów jest coraz więcej i będziemy coraz mniej lubiani.


Przykro słyszeć. I jak sobie poradziliście?
W zeszłym roku sytuacja z toitoiem była dosyć nieprzyjemna, potem zasypane śniegiem kampery z Czech. To pokazuje nastawienie do kamperów. :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GOMEZ 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato HOBBY 2002
Nazwa załogi: ADAM'S FAMILY
Dołączył: 03 Sie 2014
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2019-01-03, 07:29   

My staliśmy na tym parkingu koordynaty 49.695417, 18.988903 Jest on ok 50m od samej gondolki (pod nią też parking). My ostatecznie spędziliśmy tam cztery noce i oprócz sugestii parkingowego i konieczności przestawienia się jednej nocy, aby pług mógł odśnieżyć parking (przyszli poprosić wieczorem) to ostatecznie akcji nie było. Należy jednak wjechać późnym wieczorem, tak aby były wolne miejsca. W dzień parkingowy stoi przy wjeździe, ale w sumie l to nie wiem czy wpuszcza kampery czy nie, bo dwa blaszaki typu "camper" :wyszczerzony: wpuścił. Ten parking na solisku to strasznie ciasny i chyba prywatny, ale tam nie sprawdzaliśmy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2019-01-03, 08:22   

A ja proponuję olać Szczyrk i jeździć w Tatry.

Górale beskidzy zawsze byli chytrzy i nawet jak zatrzymałeś się tylko na minutę, żeby zapytać o drogę już podbiegali z biletem za 5 zł (10 lat temu!!!). Przykro mi że tak jest bo w Szczyrku (a mam tu najbliżej) uczyłem się tu jeździć na nartach i mam sentyment do tego miejsca, ale od 20 lat jeżdżę tylko w Tatry, staję kamperem gdzie mi wygodnie. Tylko raz, w ubiegłym roku, w Kluszkowcach poproszono mnie o przestawienie kampera kawałek dalej na miejsce gdzie stają busy i autobusy.
Na przełomie roku byłem trzy dni w Bukowinie Tat. stałem na niedużym parkingu pod Turnią i nikomu to nie przeszkadzało, a facet z obsługi parkował swój samochód obok mojego nawet nieco dalej, żebym miał więcej miejsca na otwarcie drzwi do garażu.

Poza tym karnet całodzienny do godź 16 !!!!! to już kpina, jak na Słowacji, chcesz pojeździć wieczorkiem to zapłać kolejną kasę :gwm
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2019-01-03, 11:10   

Jestem tego samego zdania co Jacek
Piwko i yeba.. i tak dalej !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-03, 19:48   

Ale to nie do końca tak się da: olać Szczyrk. Mam do Szczyrku 100km a w Tatry 320km... W Szczyrku jest gdzie pojeździć a w Tatrach tylko Kasprowy. Drogo, brak sensownego parkingu, szczególnie dla kamperow, a trasy na Kasprowym dla mojego 7-mio latka za trudne...
Co do karnetów w Szczyrku do 16.00 to jestem pogodzony. NIGDY mnie nie ciągnęło do nocnego nartowania więc po jeździe od 8.30 do 16.00 mam dość. Nie muszę dopłacać bo nie potrzebuję tego produktu typu jazda nocna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-03, 20:03   

GOMEZ napisał/a:
My staliśmy na tym parkingu koordynaty 49.695417, 18.988903 Jest on ok 50m od samej gondolki (pod nią też parking). My ostatecznie spędziliśmy tam cztery noce.


GOMEZ
Podsumowujac: parking o którym piszesz i zamieściłeś koordynaty jest też pod gondolą w Szczyrku tylko niejako następny "wjazd". Oba parkingi o których mówimy sąsiadują z sobą, po prostu się "stykają", prawda ?
Jeśli tak to spoko. Akcji nocnych nie było i możemy spokojnie jechać. Oczywiste dla mnie jest, że kamperem wyjeżdżam w nocy, koło 22.00 lub nawet trochę później. Wiem, że rano, tak od 9.30 oba parkingi pod gondolą są już pełne. Osobówka nie wjedzie a co dopiero kamper.
Wymyśliłem sobie, że jak pojadę na narty w lutym do Austrii to wjazd na parking na nocleg też dopiero po zamknięciu ośrodka. Myślicie, że dobrze myślę? :)

GOMEZ, piwo postawiłem :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/114
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-03, 21:00   

LukF napisał/a:
Wymyśliłem sobie, że jak pojadę na narty w lutym do Austrii to wjazd na parking na nocleg też dopiero po zamknięciu ośrodka.
...I jak dobrze pójdzie to przenocujesz...

A nad ranem obudzą Cię i poinformują, że tu nocować nie wolno. Wieczorem przypilnują żebyś odjechał. W gorszym wypadku, już rano będziesz musiał to zrobić.

Być może nie wszędzie zastanie Cię taka sytuacja, ale myślę, że w Austrii będzie to w tą stronę zmierzało. :(



gryz3k napisał/a:
Przykro słyszeć. I jak sobie poradziliście?

Po drugiej stronie kompleksu był kemping po wyciągiem i przylegający do niego spory parking. Kemping był cały zajęty a my mogliśmy gratisowo stać na tym parkingu i korzystać z infrastruktury kempingu. W sumie to układ, który nam odpowiadał najbardziej. Jedynie do pierwszej gondolki trzeba było w bucikach tak ok. 200-300 m. ;)
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-01-03, 22:33   

AGOSTINI

Napisz proszę gdzie dokładnie to było? Tzn. nakaz opuszczenia parkingu? Oraz ten kemping z parkingiem gdzie 300m do wyciągu? Miasto i nazwa ośrodka narciarskiego. Proszę :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***