Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup aku LiFePo z Chin
Autor Wiadomość
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 36/10
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-11-11, 15:55   

Halicz napisał/a:
poszedłem na całość! kupiłem jeszcze dwa panele fotowoltaiczne oraz regulator ładowania.

Brawo ! nie wiem kiedy kończy się dzień w Chinach ale mnie zainspirowałeś :ok
Może jeszcze zdążę ?
Przy solarach jest napisane że kontroler gratis. Będziesz miał dwa ;)
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Halicz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: ford tranzit
Dołączył: 23 Lip 2018
Otrzymał 30 piw(a)
Skąd: Krzycko Wielkie
  Wysłany: 2021-11-11, 16:40   

Darek Szczecin napisał/a:

i blackout już nie straszny
uciekniesz z rodziną do kampera
:spoko


Wygląda na to, że nie tylko przed blackout'em.... :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 48 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-11-11, 16:55   

Czytajcie co kupujecie i komentarze !!! Można kupić ale trzeba się liczyć z tym że przyjdzie szmelc. Sam kupowałem baterie 200 ah 4 sztuki cena 2200 zł. Działają super. Celowo 3 razy rozładowałem je i na max naładowałem i na dwóch niezależnych urządzeniach pomiarowych wyszło 200 ah. Kosztowały ale trzymają.

Jak znalazłem niedawno ofertę za 750 zł 200 ah , a dziś cena spadła do 560 zł to sobie myśle kupię i … zaczynam czytać dokładnie opis. Oficjalnie piszą, że nie ma certyfikatu producenta, czyli baterie jakieś regenerowane. Jak i co tam do cel wsadzili ??? Na sklepie zero komentarzy od tych którzy u nich kupowali. Nikt nic nie napisał ??? I zostaje pytanie czy warto wyrzucić 56o zł, bo nie wiem co warta jest taka bateria, jaka jest jest faktyczna pojemność i jak długo będzie pracować rok, dwa a może w ogóle. Jakość musi kosztować i nikt towaru wartego np 2000 zł nie sprzeda za 900 zł nawet na super wyprzedaży!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-11, 18:22   

Po pierwsze 11 listopada to w Chinach dzień Singla i coś tam jeszcze na kształt naszego Czarnego Piątku. Czytaj: obniżka cen.
Po drugie namnożyło się tam już oszustów niestety. Ostrzega przed tym m.in. Vincent w ostatnim filmie. Wspomina też, że ze zwrotami kasy od serwisu też nie jest już tak prosto jak kiedyś.
Po trzecie "zalewa" w tych aku jest objęta ochroną patentową, ale nie w Chinach, dlatego po jakiejś tam przepychance w tej materii mogą oni sprzedawać te nie licencjonowane akumulatory ale tylko u siebie - lecz jak pokazuje internet, granica to pojęcie względne ;)

Nie chcę krakać, ale obyście Koledzy się nie nacięli na szmelc lub jakieś oszustwo.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 262/72
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-11-11, 19:49   

Zamówiłem za 854 po zniżkach. Pierwotna cena była ok. 2000 zł
Jednak to inna aukcja niż ta omawiana na forum , ponieważ ta najtańsza się zakończyła.
Czekam , jak nie przyjdzie to będę otwierał spór i kasa musi wrócić do mnie.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 196/432
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-14, 09:14   

Też mam ochotę na LiFePO4, kolega sprawdza obecnie te aukcje i nawet koresponduje ze sprzedawcami, na pytanie o certyfikaty dostał odpowiedź że ukradli im tj. tej firmie dystrybutorowi, fabryka która sprzedaje akumulatory podobnie oklejone nic nie wie o tym sprzedawcy,
Czy chociaż 1 osobie udało się kupić tak tanio LiFePO4 a parametry pomierzone w realu są zgodne z deklaracja
Nie chcę dawać 4 tys z hakiem za aku, ale za 7, 8 stówek ciężko uwierzyć w towar który przyjdzie, czy takie cuda nie zdążają się tylko w erze :szeroki_usmiech

Jeśli ktoś ma źródło pewnego dostawcy sprawdzonego w rozsądnych pieniążkach może się podzielić :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 36/10
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-11-14, 09:24   

Komplecik napisał/a:
że ukradli im tj. tej firmie dystrybutorowi, fabryka która sprzedaje akumulatory podobnie oklejone nic nie wie o tym sprzedawcy,

ukradli im akumulatory ? Certyfikaty ? czy technologię wytwarzania ?
Bo nie zrozumiałem :roll:
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 262/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-11-14, 09:54   

Komplecik napisał/a:
Też mam ochotę na LiFePO4, kolega sprawdza obecnie te aukcje i nawet koresponduje ze sprzedawcami, na pytanie o certyfikaty dostał odpowiedź że ukradli im tj. tej firmie dystrybutorowi, fabryka która sprzedaje akumulatory podobnie oklejone nic nie wie o tym sprzedawcy,
Czy chociaż 1 osobie udało się kupić tak tanio LiFePO4 a parametry pomierzone w realu są zgodne z deklaracja
Nie chcę dawać 4 tys z hakiem za aku, ale za 7, 8 stówek ciężko uwierzyć w towar który przyjdzie, czy takie cuda nie zdążają się tylko w erze :szeroki_usmiech

Jeśli ktoś ma źródło pewnego dostawcy sprawdzonego w rozsądnych pieniążkach może się podzielić :spoko

Mam identyczne odczucia..już miałem zakupić ale po przejrzeniu tych aukcje stwierdziłem że coś tu ściema :shock: sprzedawca ciągle zmieniał ceny lub zawieszał aukcji oraz miał kilka profili z różnymi cenami tych samych aku :roll: Wśród innych sprzedawców podobnie...tylko jeden z pozytywnymi komentarzami ale cena :(
https://pl.aliexpress.com/item/1005003429876258.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.371447aaHaBlSh&algo_pvid=93f98173-6877-40d5-a6f5-7d420a67981f&algo_exp_id=93f98173-6877-40d5-a6f5-7d420a67981f-16
Odpuściłem :bigok
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2021-11-14, 10:24   

Panowie nie wiem w czym macie problem.
W razie niespełnienia warunków są dwie opcje.

Zwrot kasy w 100% gdyby nie przyszedł (ochrona kupujących) Ali sprawdza sobie sprzedających, akurat ten od którego ja kupiłem założył sklep w sierpniu, więc może jeszcze komentarzy nie mieć. Kiedyś trzeba zacząć handlować. Czy zawsze musicie od razu wyszukiwać oszustwa ?? Ludzie co się z Wami porobiło.

Druga opcja gdyby przyszedł a parametry nie były by spełnione to wysyłka spowrotem ( tutaj zależy jak w aukcji było opisane czy zwrot na nasz koszt czy sprzedającego) zwrot w 100%

Gdybyśmy chcieli zostawić towar możemy wnioskować o zwrot określonej sumy pieniędzy ( tutaj my ustalamy ile chcemy zwrotu i sprzedający może się zgodzić na naszą propozycję lub zaproponować swoją. Wtedy towar zostaje u nas i dostajemy ustalony częściowy zwrot pieniędzy.

Jeszcze raz powtarzam kto nie ryzykuje szampana nie pije lub przepłaca co najmniej w 100% ja od razu gdy dostałem link od Andrzeja73 kupiłem. Zapłaciłem 753 zł ale będę musiał zapłacić VAT więc wyjdzie około 1000 zł za 200Ah
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 36/10
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-11-14, 10:29   

voice napisał/a:
Zwrot kasy w 100% gdyby nie przyszedł (ochrona kupujących) Ali sprawdza sobie sprzedających, akurat ten od którego ja kupiłem założył sklep w sierpniu, więc może jeszcze komentarzy nie mieć. Kiedyś trzeba zacząć handlować. Czy zawsze musicie od razu wyszukiwać oszustwa ?? Ludzie co się z Wami porobiło.

Druga opcja gdyby przyszedł a parametry nie były by spełnione to wysyłka spowrotem ( tutaj zależy jak w aukcji było opisane czy zwrot na nasz koszt czy sprzedającego) zwrot w 100%

Gdybyśmy chcieli zostawić towar możemy wnioskować o zwrot określonej sumy pieniędzy ( tutaj my ustalamy ile chcemy zwrotu i sprzedający może się zgodzić na naszą propozycję lub zaproponować swoją.

Myślę że to teoria.
Jaka jest rzeczywistość przekonamy się niedługo.
Jeśli to kant i będziesz chciał odesłać akku to na Twój koszt i wtedy staje się to nieopłacalne.
Gdzies na Ali widziałem tego typu opisy sytuacji. Postaram się poszukać chociaż wolałbym, żeby wszystko było ok.
Z tym szampanem to masz rację.
Ci, którzy kupili bitcoiny kilka lat temu teraz grzeją jaja na Bahamach albo innej Majorce. ;)
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 262/72
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-11-14, 10:51   

Kupiłem i myślę że będzie dobrze w razie co zgłoszę jako spór i po czasie otrzymam kasę.
Wybrałem aukcję trochę droższą bo tamta już się wyczerpała. czekam do 18 stycznia , zobaczymy czy przyjdzie.
W Polsce też kupiłem dwa lata temu aku i siadły pomimo że wszystko w kamperze działa idealnie. :gwm
Zycie pokaże czy się opłaciło , zresztą to nie inwestycja życia. ;)
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2021-11-14, 12:11   

Darson napisał/a:

Myślę że to teoria.


Nie teoria, sprawdzone na żywym organizmie już nie raz. Nigdy nie zostałem oszukany. Jeżeli coś było nie tak to wyszło do0kładnie jak opisałem wyżej. TO NIE TEORIA

Andrzej 73 napisał/a:
Zycie pokaże czy się opłaciło , zresztą to nie inwestycja życia. ;)
:spoko


AMEN .
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 196/432
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-14, 12:50   

voice napisał/a:


Jeszcze raz powtarzam kto nie ryzykuje szampana nie pije lub przepłaca co najmniej w 100% ja od razu gdy dostałem link od Andrzeja73 kupiłem. Zapłaciłem 753 zł ale będę musiał zapłacić VAT więc wyjdzie około 1000 zł za 200Ah


Spoko spoko ja też kiedyś dostałem link od Andrzeja na zawieszenie pneumatyczne i fakt zamiast goldszmita z małym zakresem podnoszenia za 4000zl kupiłem w Gliwicach z montażem za 1100zł
Faktycznie może się okazać że LiFePO4 z Chin będą ok.
Zapytałem tylko czy ktoś kupił i ma i działają zgodnie z instrukcja.
Kolega jak wyżej pisalem drąży temat, na temat certyfikatow powiedzieli mu ze nie mają bo im ukradli.

Trzeba ryzykować by mieć w dobrej cenie. :mrgreen:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndreLech 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 160KM, 2007
Nazwa załogi: OldNomad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-14, 13:49   Trzeba uważać

Kupiłem taki: LiFePo4 200Ah
Po miesiącu przyszedł, nie miałem możliwości sprawdzenia pojemności (zaufałem chińczykom) i go zamontowałem. Trzy miesiące temu okazało się, że jego rzeczywista pojemność wynosi 100 Ah. Monity do chińczyków nic nie dały. Co chwilę wyrzucają recenzje. Było ponad 24, w tej chwili po raz kolejny (sic!) ukazała się tylko jedna.
Reasumując:
1. Akumulatory natychmiast sprawdzać po otrzymaniu
2. Nie posiłkować się recenzjami, patrz jak wyżej
3. Zamawianie na aliexpress jest loterią ale warto to robić zakładając tez oszustwa.
_________________
Memento Vivere! Buduję kamper https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 262/72
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-11-14, 14:24   

Jak bym miał wydać 3,5 tysia za aku to pewnie bym się zastanowił , ale 8,5 stówki to jest mniej niż dwa AGM w Polsce , a jak będzie 100 AH to i tak będzie to samo co mam teraz , tylko mniej kilo. :spoko
Przyjdzie to się zmierzy i zobaczy co z tym zrobić. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***