Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup pierwszego kampera
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-02-16, 09:42   

aga00315 napisał/a:
Zaczynam się już mocno gubić. :? To jaką masę własną powinien mieć kamper aby zmieścić się do 3500kg ? Z tego co widzę na ogłoszeniach waga wynosi 2700-2900kg czy to jest podawane na pusto bez wody paliwa itp?

Jeśli tak to na pełne zbiorniki przyjmujemy 200kg, załoga 2+2 170kg, prowiant i wyposażenie kuchni 100kg, ciuchy, rowerki, foteliki i inne przydasie 100kg to łącznie wychodzi 570kg tak więc w mojej ocenie kamper który posiada masę własną 2800-2900kg byłby dla nas okey.

Też pytanie które w mojej ocenie jest najbardziej istotne to kto miał nieprzyjemności związane z przeładowaniem? Zaznaczam miał a nie słyszał.

Czy rzeczywiście policja podchodzi tak drastycznie do rodziny z dziećmi którzy jadą na wakacje i mają nadwagi 200kg?

Codziennie słyszy się o przeładowanych busach o kilka ton a tu walczymy o 200kg gdzie przy ładnym uśmiechu i wylaniu wody ze zbiornika powinno obyć się bez mandatu i z życzeniem szerokiej drogi.

Jak jest rzeczywiście i jakie są wasze doświadczenia?


No cóż, Twoje wyliczenia są niby dobre. A jednak w praktyce nie mieścimy się w limitach.

Co do Twojego pytania: ja byłem kilka razy w Austrii ważony. Raz zapłaciłem 70€ za 230kg nadwagi. I ważna sprawa: nikt nie pozwoli podczas ważenia na wyjście pasażerów ze środka oraz na zrzut czystej wody :gwm Zresztą jeśli chodzi o wodę i Austriackiego urzędnika nie miałbym odwagi...
Dlatego będąc teraz na wyjeździe narciarskim omijałem znane mi punkty polowania w A. Nie jest to przyjemne. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-16, 11:29   

aga00315 napisał/a:
Zaczynam się już mocno gubić. :? To jaką masę własną powinien mieć kamper aby zmieścić się do 3500kg ? Z tego co widzę na ogłoszeniach waga wynosi 2700-2900kg czy to jest podawane na pusto bez wody paliwa itp?

Jeśli tak to na pełne zbiorniki przyjmujemy 200kg, załoga 2+2 170kg, prowiant i wyposażenie kuchni 100kg, ciuchy, rowerki, foteliki i inne przydasie 100kg to łącznie wychodzi 570kg tak więc w mojej ocenie kamper który posiada masę własną 2800-2900kg byłby dla nas okey.

Nie patrz na to, co producenci kamperów podają jako masę własną. Bo to, jak oni sobie określają jako tę "masę własną" to rzecz wysoce względna. Producenci są zainteresowani tym, aby ta masa im wychodziła jak najmniejsza, więc wielu rzeczy mogą nie uwzględniać, nawet materaców. A już na pewno nie markizę, butle gazowe, aku pokładowy etc. Jedynie pewna informacja to ważenie we własnym zakresie. Ja mam wpisane 2870 masy własnej, ale bez gratów, załogi, 50 litrów ON, 30 l. wody + koło zapasowe wychodzi mi 3260.
Trochę z niektórymi wielkościami przesadzasz np. raczej rzadko masz pełne zbiorniki wody czystej i szarej. Nie musisz tankować na full, bo nie wybierasz się na Syberię. Jak zamierzasz wozić objazdowy bar to może i wyjdzie Ci na całą kuchnię 100 kg, ale normalnie to raczej mniej. Najlepiej dokładnie to wszystko policzyć a nie "na oko".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-02-16, 14:23   

Trzeba też zwracać uwagę na DMC jakie wogóle jest wpisane w papierach , bo rok temu kupilismy kampera który mial w papierach DMC 3000kg , pusty na wadze zaważył 3060kg bez pasażerów i w zbiorniku moze z 10 litrów ON , zbiornik na wode czystą i brudna pusty. Udało nam się odstąpic od umowy i go zwrócić, ale nie zawsze się takie coś moze udać. Kupiliśmy drugiego takiego samego ktory już miał prawidlową dmc 3500kg i masę wlasną 3060kg według dowodu rejestracyjnego, dokładnie tyle ile zaważył tamten. Jednak niemiec jezdził nim w 6 osób i odchudził znacznie auto , wywalili oryginalna platformę wysuwaną ze zderzakiem na rowery , wyciete wszystko zostało co dotyczyło tej platformy , usunieta klapa ozdobna z tyłu która jak się okazuje juz sama wazyła ponad 50kg z dośc sporą konstrukcja do podnoszenia jej , czyli konstrukcją zawiasową i to co mi najbardziej brakuje to usunięte elektryczne podpory, co tam jeszcze usuneli to się pewnie nie dowiem , ale poskutkowalo to tym , że kamper ma masę własną w okolicach 2900kg juz z majdanem typu pościel , talerze, krzesła , stół , grill ktore jezdzą cały czas w nim... przynajmniej tyle wyszlo na wadze oskp, a czy one są dokładne to raczej nie , trzeba je traktować co najwyzej orientacyjnie tylko bo one ważą nacisk na oś.

W zeszłym roku w niemczech sciągali wszystkie kampery i przyczepy kempingowe na pobliski MOP celem ważenia , oczywiście ważenie nacisku na oś , plus był taki , że bylo miejsce do obsługi autobusów/kamperów i pozwalali zrzucic wodę i czystą i brudna , po ponownym ważeniu wyszło o 50kg poniżej dmc i puścili... ale były też kampery które po zrzuceniu wody nadal były przeladowane , kończyło się to mandatowo i jechali dalej. Tylko tą jedną sytuację miałem kamperem jeżeli chodzi o ważenie.
_________________
Pozdr. Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2022-02-16, 16:15   

Zobacz tu może coś znajdziesz i się dowiesz .Polak jest sprzedawcą i tyle co się orientuje to mają oddział u nas .www.palmo.de
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga00315 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączyła: 29 Sty 2022
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-16, 16:51   

sterciu, Czyli nie ma co się tak obawiać kontroli. Oczywiście chcemy kupić z jak najniższą masą.

https://www.olx.pl/d/ofer...0&sliderIndex=6

Co szanowne grono myśli o powyższym kamperze? Budżet mocno naciągniemy ale auto 3 letnie, bezwypadkowe i serwisowane. Waga około 3000kg z dodatkowym wyposażeniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-02-16, 19:11   

aga00315 napisał/a:
sterciu, Czyli nie ma co się tak obawiać kontroli. Oczywiście chcemy kupić z jak najniższą masą.

https://www.olx.pl/d/ofer...0&sliderIndex=6

Co szanowne grono myśli o powyższym kamperze? Budżet mocno naciągniemy ale auto 3 letnie, bezwypadkowe i serwisowane. Waga około 3000kg z dodatkowym wyposażeniem


Cześć,
217 tysi to dość sporo za alkowę. Wysyłam priva

pozdrawiam
Robert
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-02-16, 21:57   

aviator napisał/a:
...
po wydaniu worka pieniędzy zmienia się punkt widzenia i zaczyna ci dokuczać świadomość wiecznie przekroczonego dmc i możliwej kontroli
...

Trafiasz dokładnie w moje zmagania z nadwagą, mam już opitolca na tym punkcie i zawsze gdzieś jakiś kilogram odzyskuję. Nadal balansuję na granicy a chciałoby się coś do kamperka dorzucić.
.
Bagatelizowanie nadwagi to nie tylko kwestia kontroli, mandatu i stresu z tym związanego. Gorzej się w głowie zrobi jak nadwagowym zrobimy komuś dotkwile kuku z ofiarami w ludziach :idea
Hieny to bardzo mądre, zdecydowane i odważne zwierzęta... Prawnicy są do nich podobni :idea

.
aga00315 napisał/a:
Też pytanie które w mojej ocenie jest najbardziej istotne to kto miał nieprzyjemności związane z przeładowaniem? Zaznaczam miał a nie słyszał.

Bruce Lee kiedyś powiedział, że nie jest mistrzem Kung Fu, jest mistrzem sztuki walki bez walki.
Nie proś się o problemy bo szybko nadejdą, lepiej ich unikać :bigok
Mój DMC w drodze na ostatni urlop miał +30kG w tym ja, nie potrafie teraz odnaleźć foto z wagi, ale mieszczę się w tolerancji Prawnej.
Nie liczcie na to że wagi różnie wskazują. Waga obsługująca nasze tonaże 3-4t, ma dokładność wskazań do 10kG i ani gram więcej, za duże ryzyko legalizatorów na większe przekłamania.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Osinskiluk 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Lut 2020
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2022-02-17, 07:27   

aga00315 napisał/a:
sterciu, Czyli nie ma co się tak obawiać kontroli. Oczywiście chcemy kupić z jak najniższą masą.

https://www.olx.pl/d/ofer...0&sliderIndex=6

Co szanowne grono myśli o powyższym kamperze? Budżet mocno naciągniemy ale auto 3 letnie, bezwypadkowe i serwisowane. Waga około 3000kg z dodatkowym wyposażeniem


Ja takiego kampera w zeszłym roku wypozyczalem. Pierwsze co zrobiłem to pojechałem na wagę. 3300kg w tym ja ok 70kg, peny zbiornik on, peny zbiornik czystej wody, (tak wydawali w wypożyczalni) podstawowe wyposażenie jak to w wypożyczalni, więc proponuję zważyć, bo tak jak ktoś wcześniej pisał masa wpisana w dowodzie ma się nijak do rzeczywistości. Najczęściej jest to waga podstawowego modelu danego kampera bez praktycznie żadnego wyposażenia dodatkowego typu markiza, klima, TV, antena itd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 338/458
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-02-17, 10:05   

A tak na marginesie: w instrukcji obsługi do mojego kampera, jest zapis, by na czas przejazdów spuszczać wodę do poziomu 20 litrów i usuwać szarą :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-17, 11:48   

Robert-4 napisał/a:
217 tysi to dość sporo za alkowę

Jako właściciel alkowy protestuję, bo nie czuję się gorszy. :wyszczerzony:
A tak w ogóle, to zawsze mnie zastanawiało, dlaczego często półintegral jest droższy od alkowy - chociaż wydaje się, że wykonanie tego drugiego jest bardziej praco- i materiało- chłonne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-17, 11:50   

Banan napisał/a:
A tak na marginesie: w instrukcji obsługi do mojego kampera, jest zapis, by na czas przejazdów spuszczać wodę do poziomu 20 litrów i usuwać szarą :diabelski_usmiech

Jak również wszyscy pasażerowie powinni dobrze wysikać się przed podróżą :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-02-17, 11:54   

Kazik II napisał/a:
Robert-4 napisał/a:
217 tysi to dość sporo za alkowę

Jako właściciel alkowy protestuję, bo nie czuję się gorszy. :wyszczerzony:
A tak w ogóle, to zawsze mnie zastanawiało, dlaczego często półintegral jest droższy od alkowy - chociaż wydaje się, że wykonanie tego drugiego jest bardziej praco- i materiało- chłonne.


Też miałem alkowę i przy zmianie też bardzo mnie zdziwiło, że półintegry z tego samego rocznika sa droższe, a integry jeszcze droższe :(

pozd...Ro
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-17, 12:07   

Robert-4 napisał/a:
a integry jeszcze droższe

W przypadku integry to jeszcze można zrozumieć, bo trzeba budować cały przód od nowa. Chociaż z drugiej strony odpada koszt oryginalnej szoferki, która też pewnie kosztuje niemało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/55
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2022-02-17, 15:29   

Myślę, że też podaż i popyt ma swoje znaczenie. Półintegry jest chyba znacznie mniej na rynku. Skala produkcji ma znaczenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-02-17, 20:39   

Dokładnie... to popularność kształtuje ceny , półintegry robią się bardziej popularne , więcej ludzi ich szuka i przez to ceny są wyższe...

A w używkach to tutaj chyba bardziej ma znaczenie juz stan pojazdu , czasem alkowa ze znikomym przebiegiem z prywatnych rąk , z tego samego rocznika , tego samego producenta można kosztowac więcej jak półintegra ze sporym przebiegiem , zmęczona gdzieś w wynajmie itd...
_________________
Pozdr. Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***