Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Banan
2022-12-31, 10:09
Maverick i jego niestandardowe kampery - przebudowa autobusu
Autor Wiadomość
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-31, 23:40   

:bigok :bigok
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2023-01-01, 01:47   

Kamperowcy napisał/a:
Jedno nie wyklucza drugiego,nadal możemy mieć te same zainteresowania :)

No w sumie racja :ok



Kamperowcy napisał/a:
Owszem czytałem, źle mnie zrozumiałeś, miałem na myśli,że metr więcej nic tu nie zmieni, nie pogorszy, bo i tak nasze pojazdy są duże, więc napiszę wprost, jestem zdania,że im dłuższy tym lepszy, w miarę możliwości oczywiście.

No to teraz już wszystko jasne ;) :ok



Kamperowcy napisał/a:
No niestety, coś za coś, większy silnik lepsze osiągi,ale większe spalanie.

No nie bardzo :mrgreen: bo to dokładnie te same silniki co ma MB O303 tyle, że SETRA ma w nim nowszej generacji osprzęt jak choćby nowszą pompę wtryskową i turbinę a to daje lepsze osiągi przy mniejszym zużyciu paliwa 8-)




Kamperowcy napisał/a:
... jak to mówią jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki :)

I to jest jedyny argument z którym zgadzam się z Tobą w 1000000% :mrgreen:





Kamperowcy napisał/a:
To co Ci napisałem, to tylko moje zdanie wynikające z moich doświadczeń,do niczego Cię nie zachęcam, ani nie zniechęcam.

I chwała Ci za to bo ja jestem otwarty na opinie i zdanie innych. Cieszę się, że ludzie dzielą się swoim doświadczeniem, że mogę poznać opinię innych osób, podyskutować, powymieniać się przy tym argumentami. Człowiek nie rodzi się wszechwiedzącą istotą i uczy się przez całe życie, więc zawsze warto posłuchać innych, którzy mają coś mądrego do przekazania.




Banan napisał/a:
A skoro już tu jestem, to taka moja drobna uwaga/pytanie/ dygresja: zwróciłeś uwagę na bardzo nisko położoną podłogę? Może zawieszenie jest na poduchach i w razie potrzeby można podnieść całość do góry?







Pozdrawiam Maverick

____________________________________________________________________
Wolę mieć wrogów, oby szczerych, niźli fałszywych przyjaciół kupę.
Zresztą tak jedni jak i drudzy, mogą mnie pocałować w du...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 302/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-02, 10:44   

a nie myślałeś nad czymś takim:

https://spidersweb.pl/autoblog/luksusowy-kamper-saic-maxus-v90/
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-01-02, 10:54   

Cyryl napisał/a:
a nie myślałeś nad czymś takim:

https://spidersweb.pl/autoblog/luksusowy-kamper-saic-maxus-v90/


Tak ale z mocniejszym silnikiem ; mniejszą wagą i ......lepszą jakością materiałów i wykonania :mrgreen:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 302/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-02, 14:17   

to polecam:
[youtube]https://www.youtube.com/@Onrust1/videos[/youtube]
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2023-01-02, 18:00   

Cyryl napisał/a:
a nie myślałeś nad czymś takim:

https://spidersweb.pl/autoblog/luksusowy-kamper-saic-maxus-v90/
Nie. To kompletnie nie moja bajka.





Cyryl napisał/a:
to polecam:
[youtube]https://www.youtube.com/@Onrust1/videos[/youtube]

No a tutaj jest problem ;) Bo ten autobus ma niby dwa piętra, ale... No właśnie te "ale" :wyszczerzony: Oczywiście, że pierwszym autobusem, który planowałem przerabiać na kampera był właśnie ten autobus czyli Neoplan N122/3 :wyszczerzony: Ale do rzeczy. Ja mam 185cm wzrostu... Autobus ten ma wysokość 4m i tutaj jest problem bo gdy podzielimy to na dwa pokłady to wychodzi niby 2m na każdy pokład, ale w rzeczywistości jest to co najwyżej 1,80m. Dlaczego nie 2m? Ano dlatego, że autobus wisi nad ziemią przeszło 20cm a dwie podłogi plus dach zabierają kolejne 20cm. A gdy dodamy jeszcze kolejne dodatkowe centymetry na dachu na zamontowanie solarów to okaże się, że pojazd jest pojazdem ponadgabarytowym gdyż jego wysokość przekracza 4m, a jako taki potrzebuje specjalnych pozwoleń na poruszanie się po drogach. Także gdybym był niższy powiedzmy o 10cm to byłby doskonały autobus dla mnie na przeróbkę, ale jestem wyższy i nie chcę chodzić przygarbiony po swoim "mieszkaniu" :mrgreen: A co do samego wystroju to ja zbudowałbym go w zupełnie innym stylu bo nie chcę aby wyglądał w środku jak kamper, nawet luksusowy, czy hotelowy pokój lecz jak normalne mieszkanie ;)



Pozdrawiam Maverick

____________________________________________________________________
Wolę mieć wrogów, oby szczerych, niźli fałszywych przyjaciół kupę.
Zresztą tak jedni jak i drudzy, mogą mnie pocałować w du...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 302/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-03, 11:13   

w autobusie piętrowym możesz się wyprostować.

autobusy stworzono dla przewozu pasażerów nie jako bazę do przeróbki na kampery, więc rozwiązanie jest takie, że w przejściu między siedzeniami jest wysokość chyba 188-190. po bokach masz podwyższoną podłogę i nad siedzeniami szafki i zabudowę, która rozprowadza nadmuchy (co można zdemontować?.

z autobusem piętrowym z jakim miałem do czynienia - autobus Martina Kaczmarskiego dla jego ekipy na rajdy terenowe, na dole była wysokość około 190, na zdjęciu 8 gość pochylony nad barkiem ma 188, a jeszcze do sufitu w środkowej części ma trochę miejsca.

na zdjęciu 7 gość oglądający sypialnię dla pilota ma 195 (Kaczmarski w pewnym okresie sponsorował Wrocław na MP oldbojów w siatkówce) i musiał się garbić, więc tam było około 185.

7.jpg
górny pokład
Plik ściągnięto 784 raz(y) 92,71 KB

8.jpg
dolny pokład
Plik ściągnięto 784 raz(y) 145,05 KB

3.jpg
ja
Plik ściągnięto 784 raz(y) 150,95 KB

_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2023-01-03, 14:59   

Cyryl napisał/a:
w autobusie piętrowym możesz się wyprostować.

autobusy stworzono dla przewozu pasażerów nie jako bazę do przeróbki na kampery, więc rozwiązanie jest takie, że w przejściu między siedzeniami jest wysokość chyba 188-190. ...

...na zdjęciu 7 gość oglądający sypialnię dla pilota ma 195 (Kaczmarski w pewnym okresie sponsorował Wrocław na MP oldbojów w siatkówce) i musiał się garbić, więc tam było około 185.

No to już Ci odpowiadam ;) Ale po kolei ;) Zaczynamy:
Pierwsza WYSOKOŚĆ :mrgreen: Wysokość miedzy siedzeniami w SETRA 315 to prawie 215cm 8-) i to też udowodnię obrazkowo :mrgreen: Dziennikarz Sascha Böhnke ma ponad 2 metry wzrostu, dokładnie to 203cm, i zaprezentował na filmie właśnie autobus SETRA 315 skąd pochodzą "kadry" ze zdjęć 8-) Widać na nich doskonale jakiego wzrostu jest Sascha Böhnke i ile miejsca ma jeszcze nad głową gdy chodzi po wnętrzu SETRY :mrgreen: Tu link do tego filmu z prezentacją SETRY: https://www.youtube.com/w...b_channel=BUSTV
Natomiast wszelkie półki, kibelki, "koffebary" czy inne dodatki z wnętrza autobusu bezproblemowo się demontuje i usuwa nie ingerując w konstrukcję główną ;)


Co do wysokości dwu poziomowego autobusu, nawet tego co przedstawiają pokazane przez Ciebie zdjęcia, to na zdjęciu również pokazałem jego wymiary (podane przez samego budowniczego tego "autobuso-kampera"), które masz "do dyspozycji" jako wysokości konstrukcyjnych karoserii a nie finalnych, czyli do tych wymiarów musisz dodać wszystko to co "dołożysz" (przy budowie) do konstrukcji karoserii bez jakichkolwiek elementów "tapicerki" czy pokrycia kratownicy lub stelażu pokładu i dachu. Czyli jeśli położysz podłogę czy sufit to tracisz kolejne centymetry na wysokości ;) A te 35cm pokazane na jednym z zrzutów to wysokość "standardowego" położenia poziomu autobusu czyli w takiej pozycji jest mierzony i ma 4m wysokości (również ten pomiar pochodzi od budowniczego tego kampera). A to pokazuje, że grubość konstrukcji drugiego pokładu (jego podłogi/lub też sufitu pierwszego pokładu) i dachu razem daje 15cm. Tak, więc w żadnym punkcie autobusu nie ma 185cm wysokości do swobodnego poruszania się po nim jeśli dodamy do tego choćby wykończenia tapicerskie sufitu dolnego poziomu :bajer Nie miałbym gdzie się wyprostować w środku tego kampera niestety. Chyba tylko leżąc w łóżku :lol:

Spójrz na zdjęcia a najlepiej obejrzyj filmiki ;)



Pozdrawiam :spoko Maverick

____________________________________________________________________
Wolę mieć wrogów, oby szczerych, niźli fałszywych przyjaciół kupę.
Zresztą tak jedni jak i drudzy, mogą mnie pocałować w du...


,a6.jpg
Wysokości autobusów ;)
Plik ściągnięto 8 raz(y) 1,1 MB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 302/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-03, 17:25   

moim zdaniem główną wadą autobusu piętrowego do zabudowy kampera jest to, że parter jest w miarę wysoki, do życia nazwijmy to, ale ma małą powierzchnię, bo musi dzielić z silnikiem i przestrzenią bagażową.
natomiast piętro, które ma dużo większą powierzchnię jest za niskie i mogłoby służyć jako sypialnia, ale poza sypialnią powierzchnia jest nie do wykorzystania.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2023-01-04, 09:13   

Cyryl napisał/a:
moim zdaniem główną wadą autobusu piętrowego do zabudowy kampera jest to, że parter jest w miarę wysoki, do życia nazwijmy to, ale ma małą powierzchnię, bo musi dzielić z silnikiem i przestrzenią bagażową.
natomiast piętro, które ma dużo większą powierzchnię jest za niskie i mogłoby służyć jako sypialnia, ale poza sypialnią powierzchnia jest nie do wykorzystania.

Zgadzam się z Tobą bo jest dokładnie tak jak piszesz. Dlatego pod uwagę biorę autobus turystyczny i to taki w którym nie tylko pokład pasażerski jest duży i wysoki ale też strefa bagażowa jest jak największa. Stąd mój wybór padł na SETRE 315 HDH /HD, która ma w dodatku wysokość 3,69m, więc miejsca jest wystarczająco i na bagaż i na swobodne poruszanie się po nim z podniesioną głową :mrgreen: Wybór tego dokładnie autobusu jest "pewny" bynajmniej jak na tym etapie czyli planowania :wyszczerzony: Z projektem mam zamiar ruszyć po sezonie wakacyjnym tego roku dopiero, więc jeszcze sporo może się zmienić i wydarzyć ;) A teraz jest właśnie czas aby wszystko sprawdzić, zaplanować i korzystać z rad innych doświadczonych w temacie by gdy przyjdzie czas na realizację mieć jak najmniej nieprzewidzianych problemów ;)



Pozdrawiam Maverick

____________________________________________________________________
Wolę mieć wrogów, oby szczerych, niźli fałszywych przyjaciół kupę.
Zresztą tak jedni jak i drudzy, mogą mnie pocałować w du...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 196/432
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-07, 21:04   

https://youtube.com/shorts/HqCc4auFHW4?feature=share
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2023-01-07, 22:07   

Komplecik napisał/a:
https://youtube.com/shorts/HqCc4auFHW4?feature=share

To właśnie dokładnie ten autobus opisuję i pokazuję na swoich zdjęciach ciut powyżej ;) A na filmiku, który pokazujesz jest żona budowniczego tego kampero-autobusu ;) Ma ona 165cm wzrostu i chodząc po jego górnym pokładzie wygląda tak :mrgreen: Dla porównania jedno zdjęcie z dolnego pokładu ;) Musisz przyznać, że to nie tak powinno wyglądać by chodzić po kamperze w pozycji na "Quasimodo dzwonnik z Notre Dame" :mrgreen:



Pozdrawiam Maverick

____________________________________________________________________
Wolę mieć wrogów, oby szczerych, niźli fałszywych przyjaciół kupę.
Zresztą tak jedni jak i drudzy, mogą mnie pocałować w du...


,a9.jpg
Prezentacja wysokości autobusu ;)
Plik ściągnięto 8 raz(y) 569,87 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 196/432
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-07, 22:17   

Maverick_Norwegia napisał/a:
Musisz przyznać, że to nie tak powinno wyglądać by chodzić po kamperze w pozycji na "Quasimodo dzwonnik z Notre Dame" :mrgreen:

Eeeee. Czepiasz się mnie się podoba.
Wybierz coś bo ten termin 3 miesięczny robi się nierealny :haha:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2023-01-08, 07:08   

Komplecik napisał/a:

Eeeee. Czepiasz się mnie się podoba.
Wybierz coś bo ten termin 3 miesięczny robi się nierealny :haha:
:spoko

Ja nie mówię, że mi się nie podoba, wręcz przeciwnie, ale nie dla mnie niestety taki kamper. Ja mam w nim żyć przez 365 dni w roku z całą moją rodziną, więc musi być wygodny jak mieszkanie a nie "niskie podpiwniczenie" :wyszczerzony: Co do terminu to mam wrażenie, że czytasz chyba "wyrywkowo" :lol:
Bo ja z projektem ruszam dopiero po sezonie wakacyjnym tego roku najwcześniej aby dopiero na przyszły sezon wyruszyć w świat :)
Także termin 3 miesięcy zakodował Ci się jako "wyrywek" z całego tematu :mrgreen: Na chwilę obecną jestem na etapie wyboru odpowiedniego autobusu, który już wstępnie wybrałem i opisałem. Teraz muszę zgłębić wszelkie z nim zagadnienia i tak za 10 dni lecę do Holandii obejrzeć dwa autobusy SETRA 315 HDH oraz SETRA 315 HD, i wtedy po ich obejrzeniu będę wiedział który z nich, i czy w ogóle któryś będzie tym co spełni moje wymogi i oczekiwania by go przerobić na mieszkanie na kółkach.



Pozdrawiam Maverick

____________________________________________________________________
Wolę mieć wrogów, oby szczerych, niźli fałszywych przyjaciół kupę.
Zresztą tak jedni jak i drudzy, mogą mnie pocałować w du...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 302/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-08, 08:18   

Maverick_Norwegia napisał/a:
...Ja mam w nim żyć przez 365 dni w roku z całą moją rodziną...


podziwiam, ja mimo że bardzo lubię przebywać z rodziną to muszę mieć czas, żeby od nich odpocząć, a może oni ode mnie.
dlatego cenię sobie pracę, w bardzo ograniczonym zakresie, granie w siatkówkę i wyjazdy na zawody siatkarskie oldbojów.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***