Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze raz o odmachiwaniu. Wydzielone z ładowania
Autor Wiadomość
Rockers 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT 28
Nazwa załogi: Rockersiki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2008
Piwa: 23/14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-21, 20:55   

co do rozpoznawania mojego kamperka bo poza markizą są i okna i daszki i kominki itp a i tak mało który kamperek się spojrzy na mnie a już tym bardziej pomacha, ja w każdym razie chętnie pooodmachuje, zresztą już się zaopatrzyłem w CB i jak króry z naklejką CT nie odmacha to go zagadam :diabelski_usmiech


A Adi w piątek chyba nie miałeś CB bo antenki nie widziałem :szeroki_usmiech ja taż akurat nie miałem bo chwilowo przełożyłem do osobówki gdyż codziennie ostatnio śmigam do Ustronia
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 184/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2010-09-21, 21:04   

Adi napisał/a:
............................................


Kogo jak kogo, ale mam nadzieję, że Ciebie nie ominę bez machania i ściskania nawet bez naklejki :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok


Już raz to zrobiłeś .................... :chytry w Rumunii ............... :foch:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rockers 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT 28
Nazwa załogi: Rockersiki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2008
Piwa: 23/14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-21, 21:07   

wybacz ruch rzeczywiście był spory dlatego miałem ciężko dogonić, poza tym chyba zauważyłem dopiero ostatnie mruganie awaryjnymi jeśli mrugałeś kilkakrotnie, myślę że jechałem trochę zamyślony bo sam nie wiedziałem dokładnie gdzie jadę, na dokładkę wsłuchiwałem się w sprzęgło o którym nieraz już pisałem i zastanawiałem się czy dojadę :evil:

ale kartkę przymuje jeśli tak ma być a na przyszłość to zwolnij bardziej na krótszym odcinku i trąbnij to napewno się obudzę :haha: a co do L200 to bez tej klapy widziałem go pierwszy raz zawsze miał zabudowę :szeroki_usmiech więc dlatego pewnie od razu nie poznałem :ok
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Rockers 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT 28
Nazwa załogi: Rockersiki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2008
Piwa: 23/14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-21, 21:10   

no właśnie pechowo wyszło że akyrat CB wyciągnąłem ale na bliski dwu dniowy wyjazd nie chciało mi się go montować, chyba na przyszłość będę to robił :szeroki_usmiech

taką antenkę też chciałem sobie zamontować w osobówce ale droga dość 200 zł chcieli a po za tym musiałbym s punciaku podsufitkę demontować a to za dużo pracy :haha:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-09-21, 21:23   

Adi napisał/a:
Antenka droga, nawet więcej niż 200 zł, ale jestem zadowolony.



A jaką masz ???? zdradz tajemnicę.
Aktualnie przeszukuję Allegro.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-09-22, 21:30   

Adi napisał/a:
ANTENA SAMOCHODOWA CB/FM/GSM SIRIO TRIFLEX EXPRES




Dziękuję Adi , już się rozglądam.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jelonka 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fendt Saphir 450 - też śliczna :))
Dołączyła: 08 Maj 2011
Piwa: 1/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-17, 02:25   

Rockers napisał/a:
A mnie mało kto macha bo mnie na drodze nie kojarzą z kamperkiem :placze2


ostatnio cieszyłam się jak durna :szeroki_usmiech machałam widząc pierwsze cepki na drodze..
mało przez szybę nie wylazłam machając..............
też było mi smutno że i nikt nie odmachał :(
dopóty, dopóki się zorientowałam, że jedziemy osobówką a z tyłu pusty hak :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-06-17, 06:41   

Rockers napisał/a:
A mnie mało kto macha bo mnie na drodze nie kojarzą z kamperkiem :placze2


Znam to uczucie :-/

Przed miesiącem, jak wracałem z Chorwacji to przed samą granicą w Zwardoniu wyskoczyła na nas właśnie instalująca się służba celna (słowacka) i bardzo byli zawiedzeni, że to kamper, a nie bagażówka, ale byli bardzo uprzejmi i pogadaliśmy o zaletach wiosny na południu :mrgreen:
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Srebrzanka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Karman Gipsy'88 1,9 TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-08-29, 20:01   

W ostatni weekend przejechaliśmy trasę Sopot - Sulejów - Sopot. Mijaliśmy z przeciwka ponad 20 kamperów (żaden z logiem CT), przyczep jeszcze więcej. Odmachali mi dwaj kierowcy z kampera w wieku 50+, kampery 20+, jeden z Niemiec.
Odnoszę wrażenie, że kierowcy młodszych pojazdów, pojazdy być może z wypożyczalni - nie znają etykiety. Podobnie było z końcem lipca na trasie do i z Szklarskiej Poręby - odmachali nam młodzi ludzie z leciwego ducato - jedyni z kilkunastu mijanych.
Mnie to nie zraża - dalej będę pozdrawiał pierwszy.
_________________
Piotr i Katarzyna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 125/90
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2011-08-29, 20:12   

Ja macham cały czas ale ostatnio zwątpiłem w Chorwacji na trasie do Dubrownika i w zatoce Kotorskiej kamperów zatrzęsienie większość to pseudo włosi odmachał tylko jeden taki sam osiołek jak nasz reszta zapatrzona w siebie.

W Albani to machali i trąbili spotkani Polacy na motorkachi osobówkach, pseudo makaronów nie było za to spotkaliśmy wypasionego terenowego kamperka z Niemiec machał że aż miło :lol:

Tam gdzie mniej rodakówi kamperków wszyscy sobie odmachują
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2011-08-29, 20:32   

To i ja się wypowiem. Na wstępie Nasz Dziwaczek jest już starszym pełnoletnim kamperem 23 letnim i go kochamy po prostu. na tym forum jest dużo takich kamperków jak nasz "strych dość".
A teraz z "odmachiwaniem" opisze swoje spostrzeżenia:
1. za granicą odmachuje większość 70%, Niemcy praktycznie zawsze, Włosi nie zawsze!!! Niezależnie od wielu posiadanego kampera oraz narodowości. Często to Oni machają pierwsi :spoko
2. za granicą tam gdzie jest DUŻO kamperów np. Chorwacja i na drogach trudnych krętych lokalnych odmachiwanie wychodzi rzadko - z uwagi na zachowanie toru jazdy oraz ilość odmachiwań. Ale większość kierowców próbuje.
3. Uff. Nasz kraj. Tu mi prawie nikt nie odmachuje no zdarzyło się że jakieś "old kampery" tak lub nowsze kampery na innych rejestracjach niż polskie. Spotkałem się z zjawiskiem odwracania się celowego gdy macham - kilkakrotnie przez kierowców nowych kameprów na polskich blachach. Sam nie wiem może ich obrażam??
Na 10 mijanych kamperów odmachują może dwa. Inne pojazdy samochody motory machają często że aż miło w Polsce także :kwiatki:

A jeszcze jedno (jak żale to żale). W czasie jady przez Europe (mam CB) nikt mnie nie popędzał (staram się jechać 70-80km/h), nie zajrzał drogi, nie wymuszał zjechania na pobocze i nie bluzgał o mnie i na mnie przez CB. Tylko przekroczyłem granicę polska mnie to spotkało - no masakra po prostu. Za granicą wszyscy pokorni a w domu wyścig po śmierć. Po raz kolejny mnie spotkało takie zjawisko w wakacje.
A wasze obserwacje.
A i proszę mi tu nie zarzucać braku patriotyzmu itp. bo czuję się POLAKIEM!!!
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ekosmak.dabrowska 
weteran


Twój sprzęt: Ford Transit 94' Rimor
Nazwa załogi: Dziubki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Piwa: 26/111
Skąd: toruń
Wysłany: 2011-08-29, 21:06   

W kraju 90% kamperków odpowiada na pozdrowienie.
Może dlatego że ja "pykam długimi" a Zuzia energicznie macha :spoko
_________________
Jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga to opowiedz Mu
o swoich planach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 184/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2011-08-29, 21:06   

janus napisał/a:
Rockers napisał/a:
A mnie mało kto macha bo mnie na drodze nie kojarzą z kamperkiem :placze2


Znam to uczucie :-/


Zróbcie to co ja............. na antenie mam zawieszoną flagę camperteamową :logo: :ok

W trakcie naszej tegorocznej włóczęgi po Spiszu też spotykałem mnóstwo camperków .I tak jak piszecie część kierowców zachowuje się tak jakby mieli pretensje ,że ktoś ich zaczepia na drodze . I pewnie się naraże nie jednemu z Was ale .......... moje odczucie jest takie ,że im starszy camperek tym kierowca za jego kołkiem sympatyczniejszy i przyjaźniej patrzący na innych camperowiczów na drodze .

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2011-08-29, 21:15   

MILUS napisał/a:
W trakcie naszej tegorocznej włóczęgi po Spiszu też spotykałem mnóstwo camperków .I tak jak piszecie część kierowców zachowuje się tak jakby mieli pretensje ,że ktoś ich zaczepia na drodze . I pewnie się naraże nie jednemu z Was ale .......... moje odczucie jest takie ,że im starszy camperek tym kierowca za jego kołkiem sympatyczniejszy i przyjaźniej patrzący na innych camperowiczów na drodze .


fakt :spoko

Mam naklejkę CT z przodu i z tyłu - wile to nie daje.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-29, 21:26   

jak nie odmachuje to świadczy tylko o jego braku kultury, ale fakt jest faktem chociaż nie regułą odmachują Ci ze starszych, w Polsce szczególnie Ci z nowszych, pewnie często z wypożyczalni nie maja tego zwyczaju ja się nie przejmuję macham wytrwale czym zadziwiam żonę:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***