Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maroko 2014
Autor Wiadomość
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-02-11, 13:19   

Myslalam ze ja zdopingowalam Cie do pisania ale znalazłam" spanie po rowach",piszesz 2 dni wcześniej.Szkoda ze spotkanie jest w Gdansku?? :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-02-11, 13:43   

Bajaga

Ja także nie rozumiem Twojego określenia "zdecydowana dorosłość".
Co to za "urządzenie", nie znam.

Widzę, że masz mgliste pojęcie o hostelach. Pewnie nigdy tam nie nocowałeś.
Wiele obecnych hosteli posiada pokoje hostelowe i hotelowe. Rózni je standard i cena. Nigdy jeszcze, ale to nigdy w Europie nie spotkałem się z 16 osobowym pokojem w hostelu. Może i takie są, ale ja ich nie spotkałem.
Zapewniam Cię, że standard tanich hoteli nie odbiega znacząco od standardu hosteli. A bywa, że jest niższy. Zależy to od wielu czynników: lokalizacji, wieku hostelu, wyposażenia, kto prowadzi hostel miasto czy osoba prywatne itd. Stąd i ceny są zróżnicowane. Niekiedy wyższe od tańszych hoteli.
Ja zawsze dokładnie sprawdzam wszystkie info o hostelu w necie. Szczególną uwagę zwracam na zakładkę pt. opinie. Dla mnie równie ważną kwestią jest czy hostel posiada ogólniedostępną kuchnię. Po całodziennym zwiedzaniu mocno ułatwia to życie.
Zawsze wybieram pokoje 1 lub 2. Raz tylko spałem w pokoju 4 osobowym, ale i tak było nas tylko 2 Polaków.
W maju na Krecie w m. Chania wybrałem pokój 2 os. z aneksem kuchennym i TV SAT. Byłem sam przez wszystkie 7 dni. Zapłaciłem jedynie 157,50 PLN.
W czerwcu w Gruzji w Kutaisi też wybrałem pokój 2 os. Była ogólniedostępna kuchnia. Znowu byłem sam. Koszt to 280 PLN.
Mogę przytaczać wiele innych przypadków z moich podróży.

Oczywiście jestem świadomy, że w tzw. "wysokim sezonie" ww. ceny są o wiele wyższe. Ale to ja decyduję, kiedy wybieram się w podróż. W m. IV, V, VI oraz IX, X i XI nie ma takiego tłoku, kolejek itd. Są to idealne miesiące do spokojnej, aktywnej turystyki.

Kamperem po Polsce wędruję z reguły od 2 połowy VI do września. Ale i tak zawsze unikam, jak ognia dużych skupisk ludzkich. Niekiedy w m. X wypadam na kilka dni w Bieszczady, jak to miało miejsce w 2013 r.

I jeszcze jedna uwaga dot. "zdecydowanej dorosłośćI". W czasie swoich noclegów w hostelach Europy, doprawdy spotykam wiele osób w moim wieku. Jakoś osoby te, na ogół z Europy Zachodniej, nie wstydzą się takich noclegów.

Prawdziwy turysta nie jedzie po to , aby cały czas przebywać w pokoju hotelowym lub na plaży. Jeżeli tak robi, to jest to "wycieczkowicz".

:-P
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-02-11, 13:46   

http://www.hostelrynek7.pl/pl_,hostel.php
12 na Rynku w Krakowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-02-11, 14:39   

Fux,
12 to nie 16, ale my i tak mówimy o Europie, a nie o RP.
:spoko
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2014-02-11, 16:40   

Andrzej5707 napisał/a:
Bajaga

Ja także nie rozumiem Twojego określenia "zdecydowana dorosłość".
Co to za "urządzenie", nie znam.

I jeszcze jedna uwaga dot. "zdecydowanej dorosłośćI". W czasie swoich noclegów w hostelach Europy, doprawdy spotykam wiele osób w moim wieku. Jakoś osoby te, na ogół z Europy Zachodniej, nie wstydzą się takich noclegów.

Prawdziwy turysta nie jedzie po to , aby cały czas przebywać w pokoju hotelowym lub na plaży. Jeżeli tak robi, to jest to "wycieczkowicz".

:-P


Najwyraźniej zdecydowana dorosłość jest dla każdego czymś innym. Dla mnie to np. stan posiadania rodziny i odpowiedzialności za nią. Ale mogą być zapewne i inne definicje.
Na forum kamperowym nie wszyscy muszą ekscytować się np. turystyką plecakową uważam że to naturalne.
A co do bycia "prawdziwym turystą" to z całym szacunkiem ale sądzę że nie posiadasz monopolu na definiowanie kto nim jest a kto nie. I jak sądzę nikt nie posiada takiego prawa. Nie wiem dlaczego spanie w rowie miałoby być prawdziwą turystyką a zwiedzanie "wypasionym" kamperem nie prawdziwą...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mazeno 
trochę już popisał

Dołączył: 06 Lut 2014
Piwa: 22/3
Skąd: nosi mnie
Wysłany: 2014-02-11, 17:54   

...
Ostatnio zmieniony przez mazeno 2014-03-07, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-02-11, 20:01   

mazeno

Mam jeszcze 1 pytanko: jaki namiot najlepiej sprawdza się na gruncie Maroko: tunel, tzw. "trumna" - 1 pałąkowy czy iglo ?
Jak sprawdził się Twój czerwony, iglo ? Czy tam da się wbić jakiegos śledzia ?
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mazeno 
trochę już popisał

Dołączył: 06 Lut 2014
Piwa: 22/3
Skąd: nosi mnie
Wysłany: 2014-02-11, 20:47   

...
Ostatnio zmieniony przez mazeno 2014-03-07, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-02-11, 21:49   

Mazeno jakos mi się wlaczyla twoja galeria Picassa z Maroka/musiałam się az logować,do swojego gmaila/,ale nanioslam sobie wszystkie punkty na mapie,jakie się dalo.No bezdroża nie dla kamperow.Ciekawa jestem jak się potoczą nasze plany ??Dziekuje,Barbara Muzyk :kawka: :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mazeno 
trochę już popisał

Dołączył: 06 Lut 2014
Piwa: 22/3
Skąd: nosi mnie
Wysłany: 2014-02-11, 22:49   

...
Ostatnio zmieniony przez mazeno 2014-03-07, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-02-17, 10:05   

Andrzej5707 napisał/a:
uriuk,Moje kwestie, zapytania:
1. Powiedz jak to robisz, że przebywasz w Maroku dłużej niż 3 miesiące ? Nie spKarrawdzają tego w czasie wyjazdu z Maroka ?
2. Jednak potwierdzasz, że tam aż roi się od skorpionów. Sam nie wiem, jak spali w namiotach moi znajomi podróżujący po Maroku i Mali w 2012 r. ?
3. Ciekaw jestem jak może być z zakupami art. spoż. jadąc na południe w kierunku Sachary Zach. ? Tak na południe od Agadiru. Czy należy już wcześniej dokonać wymiany Euro na ichnią walutę, czy też w większych miasteczkach można płacic kartą ?
4. Czy konieczne są jakieś szczepienia ochronne ? Byłeś tam już tyle razy (tyle zim) i zapewne wiesz wszystko w tym temacie. W neice piszą, że właściwie szczepienia nie są konieczne, ale kto wierzy w neta ?

Pozdro :spoko




Pod koniec tych trzech miesięcy wsiadam w samolot i kicam do Europy na kilka dni. Zawsze jest coś do załatwienia. Ale jest też procedura przedłużania pobytu, tyle że nie przetestowalem organizmem, więc nie podam szczegółów. Skorpiony są, ale ich nie widać. Muszę się trochę postarać żeby je pokazać moim klientom.
To stworzenia nocne, za dnia siedzą pod kamieniami. W zasadzie są niegroźne, chyba że się śpi na ziemi. Mogą wlezc do spiwora czy butow.
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-02-17, 10:11   

Andrzej5707 napisał/a:
uriuk,Moje kwestie, zapytania:
1. Powiedz jak to robisz, że przebywasz w Maroku dłużej niż 3 miesiące ? Nie spKarrawdzają tego w czasie wyjazdu z Maroka ?
2. Jednak potwierdzasz, że tam aż roi się od skorpionów. Sam nie wiem, jak spali w namiotach moi znajomi podróżujący po Maroku i Mali w 2012 r. ?
3. Ciekaw jestem jak może być z zakupami art. spoż. jadąc na południe w kierunku Sachary Zach. ? Tak na południe od Agadiru. Czy należy już wcześniej dokonać wymiany Euro na ichnią walutę, czy też w większych miasteczkach można płacic kartą ?
4. Czy konieczne są jakieś szczepienia ochronne ? Byłeś tam już tyle razy (tyle zim) i zapewne wiesz wszystko w tym temacie. W neice piszą, że właściwie szczepienia nie są konieczne, ale kto wierzy w neta ?

Pozdro :spoko




Pod koniec tych trzech miesięcy wsiadam w samolot i kicam do Europy na kilka dni. Zawsze jest coś do załatwienia. Ale jest też procedura przedłużania pobytu, tyle że nie przetestowalem organizmem, więc nie podam szczegółów. Skorpiondy są, ale ich nie widać. Muszę się trochę postarać żeby je pokazać moim klientom.
To stworzenia nocne, za dnia siedzą pod kamieniami. W zasadzie są niegroźne, chyba że się śpi na ziemi. Mogą wlezc do spiwora czy butow.
Jeśli chodzi o wymianę pieniędzy to są się wm każdym większym mieście, a także w bankomatach z funkcją change, można je poznać po korytku na billon. Płacenie kąta możliwe jest praktycznie tylko w Marjane, a ostatni jest w Agadirze.
Szczepień żadnych nie potrzeba, co zresztą można przeczytać na stronie polskiego MSZ.

Pozdrowienia z ośnieżoneGo Atlasu
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-02-18, 15:48   

Pierwszy kamień podniesiony na pustyni i od razu bingo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-02-18, 17:00   

To już trzy bingo a skorpiona jak nie było tak nie ma :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uriuk 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Econoline
Nazwa załogi: www.uriuk.com
Dołączył: 14 Sie 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Sahara
Wysłany: 2014-02-18, 18:03   

Pisze z telefonu, dołączam fotkę, ale jak widać dzieją się cuda. Przypuszczam że zdjęcie jest za duże, ale nie mam jak zmniejszyć.
Ktoś pytał o wynajem rowerów w tafraoute. Doba 5 do 10 e w zależności od tego jaki rower
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***