Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-03, 20:48
papierowy ale nowy
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-10-01, 22:27   

Pawcio na 130% od nowego samochodu kupionego na osobę prywatną zapłacisz w Polsce VAT.
Od ceny samochodu, (nikt nie wnika czy kupiłeś z VATEM czy bez), + kosztów transportu + akcyza. Potem ewentualnie od Niemca możesz starać się odzyskać niemiecki VAT.
Ważne jest stwierdzenie od nowego samochodu. Od używanego Vatu nie płacisz.
W polskich przepisach, używany samochód to taki któremu opłynęło więcej niż pół roku od pierwszej rejestracji za granicą i przejechał więcej niż 6000 km.
Auto pięcioletnie z przejechanymi 5 000 km jest wg naszego prawa nieużywane
Auto miesięczne z przebiegiem 100 000 km też jest nieużywane.
Aby auto uznane było za używane i nie podlegało polskiemu VATowi musi spełniać jednocześnie obydwa warunki. Pół roku i 6000 km. I to na dzień dzisiejszy jest obowiązujące. Przerabiałem ten problem przy kupnie mojego samochodu. Niemiec musiał przetrzymać mi samochód i do jeździć brakujące kilometry. Dopiero mogłem kupić samochód i oszczędzić trochę pieniędzy.

To co piszesz o rejestrze unijnym VAT może i jest prawdą w odniesieniu do przedsiębiorców. Osób fizycznych nie dotyczy. Osoba prywatna przy zakupie samochodu nie posługuje się NIPem a tym bardziej EuroNIPem.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Ostatnio zmieniony przez janusz 2008-10-01, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2008-10-01, 22:31   

eler1 napisał/a:
u nas jest wszystko możliwe :gwm


Zgadzam się w 100%. Jednak trzeba walczyć o swoje nie dawać sie zrobić się w jajo.

Po to chyba między innymi dyskutujemy na tym forum NIE !!!???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2008-10-01, 23:16   

janusz napisał/a:

To co piszesz o rejestrze unijnym VAT może i jest prawdą w odniesieniu do przedsiębiorców. Osób fizycznych nie dotyczy. Osoba prywatna przy zakupie samochodu nie posługuje się NIPem a tym bardziej EuroNIPem.

Właśnie dlatego nie ma możliwości, aby osoba prywatna kupiła towar w cenie netto.

Janusz ja :poddaj: na temat przebiegów i wieku. Skoro to przerabiałeś- masz rację.

A tak wogóle to ja już :poddaj: .

Jak będę sie turlał na poszukiwania swojego kamperka to prawdopodobnie przerobię temat z kilometrami i wiekiem swoich zakupów.

PS
Przypomniały mi się dwie anegdotki na temat zakupu nowych samochodów zagramanicą.
1.
Szukalismy dla kumpla VW Tiguana. (Notabene kupił Opla Antarę)
Praktycznie już znaleźliśmy pasujące autko, dobijaliśmy już prawie cenę (ale jak to polaczki - nie potargujesz się to auto nie będzie dobrze jeździło) a sprzedawca w pewnym momencie mówi : "jak przyjdziecie za ok. 1 miesiąc to sprzedam wam to auto 10% taniej" :shock: . Okazało się że diler, który ma auto zarejestrowane na salon i przebieg będzie powyżej 1 tys km może je sprzedać z 10% rabatem (nie dotyczyło to oczywiście wszystkich modeli). Jakby tego było mało w czasie targów napomknęliśmy, że wybieramy się jeszcze do Hamburga i nie możemy czekać tak długo. Skubaniec poszedł do szefa i po przyjściu stwierdził, że moze nam wynająć ten samochód pod warunkiem że go kupimy i będzie miał na liczniku ponad 1 tys km :bum: .
2.
Szukałem dla siebie Skodę Octavię. Diler po tradycyjnie ostrych naciskach na obniżenie ceny upatrzonego modelu stwierdził, że mają promocę dla firm. Jeżeli przedsiębiorca posiada conajmniej dwa samochody osobowe w firmie może kupić skodziankę z upustem 15%. I co my na to ??? :shock:
A morał z tego jest taki, że za Odrą klient traktowany jest o niebo lepiej niż u nas. Diler zrobi bardzo dużo żeby sprzedać towar.
Ale głowy do góry. Za 50 lat i u nas może tak będzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***