Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Józek kamper Mikla
Autor Wiadomość
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-21, 20:17   

Jeden lubi triumphy drugi syrenki.
Co do czasu spędzonego, to zacytuję majstra który ostatnio dorabiał hak do Józka:
"Lepiej budować kampera niż w pokrzywy patrzeć"

Nie żebym się chwalił ale mam kilka różnych starych aut i innych pojazdów, na pewno za tą kasę miałbym fajne nowe autko (no może prawie nowe) ale ja po prostu nie chcę.
Zobaczymy jak to się skończy, może masz rację
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-10-21, 21:04   

A ja tam wierzę w Mikla. Sam dłubie swojego kampiórka od paru lat i na całe nieszczęście kupiłem kolejnego do zabudowy. Ale to nie jest tak jak myśli mój przedmówca, po prostu niektórzy lubią dłubać (jeśli chodzi o posiadaczy starych aut to twierdzę że nawet 98 % z nich i żadna odbudowa autka w naszym kraju nie ma uzasadnienia ekonomicznego :-) ) i nie jest to tak, że siedzę tylko i dłubię tego starego grata, cała ta robota nie przeszkadza mi w zwiedzaniu świata i poznawaniu ludzi, a także pisania na tym forum. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2015-10-22, 09:33   

Cytat:
Co z tymi poprzecznie ustawianymi fotelami pasażerów? Można czy nie?

Ma ktoś wiedzę jak to jest faktycznie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-10-22, 11:43   

Nie jestem diagnostą ale po ostatniej rozmowie (będę zwiększał ilość miejsc w swoim samochodzie) uzyskałem informacje w okręgowej stacji: siedzenia nie mogą być bokiem do kierunku jazdy, mogą być tyłem, przestrzeń z siedzeniami musi być przeszklona, mocowania muszą wykorzystywać oryginalne punkty mocowania w podłodze. Tyle wiem ale fajnie jakby wypowiedział się któryś z kolegów pracujących na stacji kontroli pojazdów (OSKP??)
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lrjasiek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 27 Lip 2013
Piwa: 2/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-22, 16:09   

Donat ..nie jestem diagnostą ale mam jedną sugestię zajrzyj do ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia tekst jednolity opublikowany w Dz.U.2015.305 /gdybyś potrzebował prześlę Ci cały ten akt prawny na maila / .Znajdziemy tam przepis zawarty w paragraf 8 /definiujący wyposażenie kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób.
Siedzeń dotyczą ust.2 i 2a w następującym brzmieniu:
2) siedzenia powinny być przymocowane do nadwozia, również gdy są przesuwane, w sposób uniemożliwiający niezamierzone zmiany ich położenia;
2a) siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy. Za siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy uważa się takie, których pionowa środkowa płaszczyzna wzdłużna tworzy kąt nie mniejszy niż 10° z pionową środkową płaszczyzną wzdłużną pojazdu. Przepis nie dotyczy pojazdu zarejestrowanego przed dniem 20 października 2007 r., pojazdu pogotowia ratunkowego, motoroweru, motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu ciężarowego, ciągnika samochodowego, samochodu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3,5 t, autobusu z miejscami dla pasażerów stojących, a także zarejestrowanego po raz pierwszy do dnia 20 października 2010 r. autobusu o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 10 t, w którym siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy są skupione w tyle pojazdu w celu utworzenia zintegrowanej kanapy o najwyżej 10 miejscach siedzących;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-23, 17:15   

Dzięki Donat

Co do siedzeń to już coś mamy. Wiemy jaki akt prawny to reguluje i wiemy że w nowych nie można.
Nie mam teraz za bardzo czasu sprawdzić ale muszę zobaczyć co oznacza, że pojazd był zarejestrowany. Mianowicie odnosi się to rejestracji w kraju czy za granicą.
Może ktoś wie?

Irjasiek piwko leci oczywiście :pifko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lrjasiek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 27 Lip 2013
Piwa: 2/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-23, 17:52   

Miklo ...chodzi o rejestrację na terenie Polski ...co do tego nie mam wątpliwości. Wolną chwilą pokopię w literaturze i może znajdę jakiś komentarz lub orzecznictwo do tego rozporządzenia :) .Pozdrówki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-25, 21:45   

Skoro mój był zarejestrowany w Niemczech w 1983 czy 4 to dlaczego nie mógłbym go zarejestrować w Polsce? Ciekawe, pomimo, że jesteś pewien też to sprawdzę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-30, 15:55   

Irjasiek chyba masz rzeczywiście rację. Ustaliłem, że jeżeli samochód był zarejestrowany za granicą na złóżmy 6 osób i ławki były bokiem - nie ma problemu zarejestrować tak w PL.
Natomiast tak jak ja chcę zrobić, czyli mam w briefie 4 os i chcę po raz pierwszy zarejestrować w PL na 6 z ławkami bokiem to od 2007r. nie wolno.

Ciekawe co przemawia o zakazie ustawiania bokiem? Bezpieczeństwo?

Ma ktoś może pomysł jak zaprojektować środek dla 6 osób by ławki pasażerów były w zgodzie z przepisami tj. przodem lub tyłem do kierunku jazdy? Stawiam flachę
Ostatnio zmieniony przez miklo75 2015-10-30, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-10-30, 16:10   

Jedyne sensowne rozwiązanie (według mnie) to dwa siedzenia z przodu (kierowcy i pasażera), dwa kolejne w drugim rzędzie za stolikiem, i dwa kolejne na końcu nadwozia powstające ze składanego tylnego łóżka umieszczonego w poprzek autka. (coś jak wersalka w domu) W czasie jazdy siedzisko z oparciem, na postoju łóżko dla dwóch osób. Ja tworzę coś takiego w "kampiórku2" z tym, że na 8 osób.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-30, 16:17   

Donat jak byś mógł narysować albo wkleić fotkę z podpatrzonego.

Wstawiam fotkę ze stanu z przedwczoraj.

rama tył cała (Medium).jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 129,56 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-10-30, 17:10   

Stan podobny jak u mnie cztery lata temu w "kampiórku1" :-)

Nie mam pod ręką żadnego schematu ani zdjęć ale wyobraź sobie wersalkę (tylko że z pasami) postawioną w poprzek swojego nadwozia na samym końcu zabudowy :-) ( a pod tą wersalką wielgachny garaż) Bardziej obrazowo tego opisać nie umiem :-)
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-30, 21:10   

Właśnie chcę z tyłu duży i wysoki garaż nad nim wzdłuż (mam szerokości 216cm) podwójne łóżko. Nawet gdyby dało się zrobić tam dwójkę siedzącą to byłaby chyba zbyt wysoko.

Może w drugim rzędzie zrobić 2 wąskie ławki i jakieś wąskie przejście, które w czasie jazdy by rozkładać (zasuwać) dając więcej miejsca do siedzenia a na noc do spania?

Ewentualnie w drugim rzędzie trójka z dokładaną, składaną (tak jak w t4 caraveli) jedynką?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-10-30, 21:53   

Możesz zrobić w tym tylnym łóżku składane dwa fotele np. tylne z renaulta espace, które po złożeniu oparć będą spodem łóżka pod materac. Zamontować je tak, że w pozycji złożonej będą na równym poziomie z reszta łóżka, zajmie to troszkę "garażu" ale coś za coś. I nie będzie wtedy za wysoko. Jak znajdę jakieś zdjęcie to wkleję żebyś zobaczył o czym mówię. Z tego co pamiętam takie rozwiązanie widziałem gdzieś na Naszym forum ale teraz już nie wiem u kogo. Może budowniczy się odezwie?
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-11-05, 19:19   

A może taki układ siedzeń pasażerów?

17.jpg
Raz tak
Plik ściągnięto 32 raz(y) 204,41 KB

t_18_441.jpg
albo tak
Plik ściągnięto 36 raz(y) 91,01 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***