Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybrzeże Montenegro
Autor Wiadomość
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-23, 12:44   Wybrzeże Montenegro

Witajcie!
Zbliża sie okres wyjazdów chciałbym omówić campingi wybrzeża Montenegro, może ten post pomoże komuś w wyprawie do tego przepięknego kraju.
Zacznę może od granicy z Albanią pierwszym takim miejscem jest camping Ada mieści sie na wyspie u ujścia rzeki Bojane. Miejsce śliczne w tym małe ale okupowane przez naturystów.
Jadąc dalej w kierunku Ulcinj jest tak zwana duża plaża w ich terminologi Copocabana, ale daleko jej do tego. Faktycznie jak ktoś tu napisał zgroza są tam dwa campingi których nie chce opisać bo musiałbym użyć słów nie do przyjęcia.
Jedziemy dalej Ulcinj miasto z przewagą Mułzumanów i Albańczyków jeżeli ktoś jest zainteresowany błotami leczniczymi może tego zakosztować Jest tam tz Velika Solana.
No ale jedziemy dalej pierwszym napotkanym campingiem jest Valdanos były ośrodek wojskowy teraz dostępny dla ogółu . Cudownie położony w gaju oliwnym z pełnym wyposażeniem tz restauracje, boiska baseny dla dzieci korty i takie tam różne badziewia, ale najmilsza jest smażalnia rybek która jest wysunięta na samym końcu zatoki czynna do póżnych godzin gdzie można podziwiac zachód słońca jak również rozmarzyć sie przy kieliszku Rakij. Ceny bardzo dostępne myśmy płacili 14 eur za zestaw czyli dwoje dzieci my no wiadomo camp i prąd. Następnym naszym przystankiem jest Utiecha są tam dwa campingi bardzo czyste i też w dobrej cenie jedno ale jak w Valdanos jest cisza to tu działa dyskoteka dla młodzieży jest super no ale nie dla wszystkich . Campingi są nad samą plażą dosłownie pare kroków.
Jadąc dalej w kierunku Baru jest szereg plaż i zatoczek szczególnie polecam dla ludzi kochających nurkowanie
. Sam Bar to większe miasto godne uwagi to chyba targ gdzie można kupić w zasadzie wszystkood rakiji poprzez ryby kończąc na owocach i mięsie ceny zbliżone do naszych.
Jezeli ktoś byłby zaiteresowany stoi tam w marinie jacht naszego kolegi z Zakopanego można sie umówić na rejs np tygodniowy na Korfu.
Następnym naszym postojem będzie Sutomore taki nasz Sopot wart tylko spaceru bo tak to luda co nie miara
Ale nieco dalej jest camping Buljarika położony nad samą plażą komfort raczej żadny ale myśle że dla nas camperowców nie stwarzający problemu.


Może na dzisiaj to by było tyle w następnym odcinku najładniejsze regiony Montenegro czyli Budva Tivat i Zatoka Kotorska



z poważaniem Janusz 52
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2008-01-24, 17:33   

Ale nieco dalej jest camping Buljarika położony nad samą plażą komfort raczej żadny ale myśle że dla nas camperowców nie stwarzający problemu.
Na campingu Buliarica byliśmy 3-y lata temu. Gołe ,zupełnie pozbawione kawałeczka cienia drzew pole . W trakcie naszego pobytu temperatura wewnątrz camperka dochodziła do 41 st. w cieniu. Sanitariaty pamiętające epokę Tito - nie remontowane. Camping nad samym morzem /bardzo brudna plaza !!!/W okresie weekendu pole campingu wykorzystywane przez włascicieli jako parking dla przyjeżdżających nad morze tubylców. Jedyny plus to cena - za tydzień pobytu 4-osoby + minicamper zapłaciłem 10 EURO .
Ja ze swojej strony poleciłbym camping zaraz za Petrovacem / niestety nazwy nie pamietam/ Usytuowany na tarasach gaju oliwnego schodzącego do samego morza, parcele częściowo ocienione ,uzbrojone ,ceny o ile pamiętam porównywalne z poprzednim campingiem . Zaplecze sanitarne O'key. Jedyny problem to wjazd.
Dla samochodów z przyczepą lub słabym silnikiem stanowi nie lada wyzwanie ; ostro z góry ,wąsko,i bardzo kręto. Od drogi głównej ~ 1,5 km takich atrakcji. Ale polecam ze względu na panujący tam spokój .
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-24, 18:40   

Zgadzam sie z Tobą w stu procentach jest to tak jak napisałeś. Lecz jedną noc mozna tam sobie przesiedzieć wiadomo że sie ma ze sobą wszystko . Jezeli chodzi o toalety i tusz ja i tak korzystam tylko ze swojego sprzętu. no a temperatury też nie posiadam klimy
, natomiast kupiłem takie srebrne płachty które odbijają promienie słoneczne sprawdziły sie i jestem z nich zadowolony.
W czym rzecz klima nic nie pomaga drzewko nie zawsze znajdziesz natomiast jak sie rozbijam nad plażą każdy zefirek mnie schładza płachty mają wymiar 4*4 do tego są dwa maszty
Ja rozkładam oprócz markizy jeszcze takie dwie przy kazdym powiewem płachty powoduja wachlowanie polecam Wewnątrz nad wejściem zamontowałem wentylator który wypycha ciepłe powietrze z wnętrza i w ten sposób radze sobie z gorącem. Dlaczego nie mam klimy? bo uważam że jest to nie zdrowe a poza tym i tak jestem z reguły na zewnątrz czyli nie potrzebuje cienia drzewek i jeszcze jedno Pinie Oliwki czy Figowce sa tak niskie że nie jestes w stanie sie tam schować dużym autkiem przesyłam foto właśnie z tego campingu

Obraz 063.jpg
Plik ściągnięto 21695 raz(y) 212,34 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Santa 
weteran


Twój sprzęt: dreamliner
Nazwa załogi: ROMULUSI
Dołączyła: 05 Paź 2007
Piwa: 236/171
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2008-01-24, 21:46   

Autora wątku przepraszam, że się tak wcinam znienacka ;-)
Temat czarnogórskich campów przerabiałam latem 2006. Może ktoś chciałby się przyjrzeć z bliska to, kilka moich fotek z Utjeha


Plażyczka przy campie


Camp "Maslina" - niewielki ale przytulny - i ma sympatycznych gospodarzy


Warunki całkiem przyzwoite - jak na Czarnogórę ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-01-24, 23:12   

Santa napisał/a:
Temat czarnogórskich campów przerabiałam latem 2006. Może ktoś chciałby się przyjrzeć z bliska to, kilka moich fotek z Utjeha

Gdzie to jest dokładnie - jak na Czarnogórę ten kemping to rzeczywiście rodzynek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Santa 
weteran


Twój sprzęt: dreamliner
Nazwa załogi: ROMULUSI
Dołączyła: 05 Paź 2007
Piwa: 236/171
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2008-01-25, 08:29   

Kazik II napisał/a:
Gdzie to jest dokładnie - jak na Czarnogórę ten kemping to rzeczywiście rodzynek.

Wiem, wiem - sama go odkryłam :mrgreen: bo ani w sieci ani w przewodnikach nic na jego temat nie było, gdy ja rozpoznawałam temat Czarnogóry.
Ten camping znajduje się obok (przez siatkę :-D ) campu "Oliva", który ma swoją stronkę
http://www.oliva.cg.yu/
Wejście na camp - z tej plaży co na pierwszej fotce - tak, że można pływać w morzu a leżeć pod oliwką na campie.
Jeśli chcesz więcej fotek, to mogę wkleić ale dopiero wieczorem w domu (bo tu - w pracy :diabelski_usmiech nie mam)
Problem tylko w tym, że ten camp jest niewielki i w środku sezonu trudno o miejsce. My byliśmy zaraz po zakończeniu roku szkolnego i było luźno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-01-25, 10:09   

Osłony przeciwsłoneczne przeniosłem do "akcesoria turystyczne"
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-26, 19:26   

Witam!
Dziękuje za wsparcie fotkami chociaż tez zamieściłem na innej stronie zdjęcia z tego campingu. Tuż przed samym Sv. Stefan jest camping który opisywał kolega ale zjazd mnie troche przeraził i zrezygnowałem. Zwiedzanie tego regionu rozpoczynaliśmy z dolnego parkingu gdzie cena czy za godzine czy za dobe jest jedna 10eur.
Przy tym mielismy wszystko do dyspozycji a kawiarenki w nocy są tam cudowne szczególnie że są położone tarasowo , a w dodatku plaża no i wyspa

Obraz 071.jpg
Plik ściągnięto 21512 raz(y) 141,69 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-26, 19:34   

No i wreszcie Budva miasto żeglarzy miłośników zabytków i ogólnie pięknych widoków
Najbliższy camp jest w Jaz przypomina raczej duże pole i nie jest to camping z duszą, ale cóż i takie należy tolerować
.

Obraz 072.jpg
Plik ściągnięto 21507 raz(y) 149,27 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-26, 19:35   

Budva

Obraz 075.jpg
Plik ściągnięto 21505 raz(y) 94,4 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-26, 20:01   

Opuszczając Jaz mamy dwie możliwości jechać do Tivatu ewentualnie tak jak wykazuje linia brzegowa i to jest dobre jeżeli jest sie w dwa trzy autka bo to już raczej dzicz.
Natomiast Tivat to już port gdzie można zrobić zakupy na targu czyli począwszy od rybki a skończywszy na ćevapach.
Teraz zaczynamy najpiękiniejszy odcinek naszej wędrówki czyli Zatoka Kotorska.
Są dwie możliwości tz. prom w Lepetani albo jazda wąskimi jezdniami zatoki, ja wybrałem to drugie, myśle że każdy z Was to by uczynił.
Liczne zatoczki i możliwość zaparkowania 2-3 autek stwarza możliwości chwilowego wypoczynku z możliwością kąpanka i zaopatrzenia. Samym sercem tego jest Kotor no i tu należy przesłać pare fotek

Obraz 089.jpg
Chyba najmniejsza plaża i port świata
Plik ściągnięto 21498 raz(y) 124,38 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-26, 20:04   

Cudowny Kotor !

Obraz 100.jpg
Plik ściągnięto 21491 raz(y) 178,05 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
leszek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW LT 35 KARMANN MISSOURI
Dołączył: 27 Paź 2007
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2008-01-26, 20:22   

Super a atak od strony wody
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-26, 20:26   

Specjalne pozdrowienia dla Krzysztofa5 !

Jak już jedziesz w tym kierunku naprawde zwiedż to wszystko bo naprawde warto

Obraz 092.jpg
A to my i nasze ogony czyli wnuczki bez nich ani rusz Kamilek to stary żeglarz wprowadzał nasz jacht z Wisły na Zalew Wiślany
Plik ściągnięto 21480 raz(y) 130,49 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 52 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 JTD LMC Liberty
Dołączył: 20 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2008-01-26, 21:03   

Och Leszku !
Też to jest cudo w tym napewno wiesz że Chorwacja jest piękniejsza a to za sprawą wysp no i innych możliwości zwiedzania. Napisałem tutaj o możliwości żeglugi z Baru i taka możliwość istnieje. Natomiast co sie tyczy opisu Adriatyku z mojej strony postaram się to zrobić w najbliższych dniach ale juz na innej stronie
janusz 52
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***