Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozpoznać czy zabudowa jest zimowa czy nie?
Autor Wiadomość
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2013-01-28, 13:54   

jako użytkownik kampera w wersji zimowej mogę z całą pewnością powiedzieć, że najważniejsza jest podwójna ogrzewana podłoga. nie miałem "zwykłego" kampera, ale jeździłem zimą z przyczepą (nawet przy -14). najbardziej dawał się we znaki chłód od podłogi.

podwójna podłoga czasami oznacza li tylko podwójną podłogę, jako dodatkową (powietrzną) warstwę izolacyjną- lepsze to niż nic, ale prawdziwa podwójna podłoga pozwala na schowanie w niej zbiorników (inaczej trzeba je umieścić w środku, kosztem powierzchni ładunkowej), można umieścić tam również całą instalację wodną i grzewczą. i mnóstwo gratów :)

ogrzewanie mam Trumy nadmuchowe, i o ile w małym aucie wystarczy, to do większego, jak moje, powinni w standardzie montować Alde, by ciepło było równomiernie rozprowadzane.

wielokrotnie słyszałem o lepszej izolacji ścian w kamperach zimowych, ktoś mi mówił, że jego poprzedni kamper tej samej marki miał grubsze ściany... niestety nie zweryfikowałem tego :oops:

nie wiem czy ktoś to rozwiązał, ale nawet w "zimowym" trzeba zadbać o butle gazowe i zawory, żeby nie zamarzły, bo ze względów bezpieczeństwa są odizolowane od kampera, wentylowane :(

jeśli idzie o różnice w wadze - masa własna zimowego kampera musi być większa, ale myślę, że to kwestia kilku procent :spoko
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-01-28, 18:31   

Jeżeli ściany są jednakowe to podłoga pojedyńcza może mieć nawet 7 cm a podwójna dolna ok 4cm górna górna ok 2-3cm
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2013-01-28, 19:10   

obecnie w kamperach do 3,5t ściany i sufit są zasadniczo takiej samej grubości,
podłogi zimowe są grubsze, badz jest podwojna podłoga (z wolną przestrzenią pomiedzy)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Thom 
zaawansowany


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter XXX 631G (2005)
Dołączył: 16 Gru 2012
Piwa: 8/2
Skąd: DLE
Wysłany: 2013-01-28, 19:55   

Ja mam Burstnera 532 Active w wersji Doppelboden czyli z podwójną zaizolowaną podłogą gdzie wbudowane i osłonięte są zbiorniki wody... porównywałem go z wersją (także Burstner) wyposażoną w normalną "gołą: podłogą... Faktycznie różnica jest w izolacji i zabudowie wszelkiego rodzaju przewodów i zbiorników... dodatkowo z tego co zauważyłem to dodatkowe otwory nawiewu w przestrzeń między "podłogami"...ściany porównywalne... okna podwójne w obu modelach takie same... :roll:
_________________
były sprzęt: Burstner A532 Active '99
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***