Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Alarmy
Autor Wiadomość
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-01-30, 15:22   

Czyli co? Taśma wokół kampera?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bryzby 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato Granduca 2,8 JTD
Nazwa załogi: bryzby
Dołączył: 30 Gru 2012
Piwa: 5/6
Skąd: Tuchola
Wysłany: 2017-01-30, 15:25   

kalinin napisał/a:
Najprostsze rozwiazanie

Czy na kampera (dookoła) potrzeba zakupić kilka zestawów ,czy możliwe jest dokupienie tylko taśmy i montaż jednego zestawu?
_________________
Brygida i Zbyszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2017-01-30, 16:20   

Tasma ma długosci około 2,5 mb. Trzeba kupic 3 lub 4 zestawy, nie słyszałem aby taśme sprzedawano osobno.
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-01-30, 16:40   

kalinin napisał/a:
Najprostsze rozwiazanie
http://allegro.pl/elektro...6637912321.html


Rozważałem to do terenówek .Czy sprawdzałeś jak działa . Czytałem tez niepochlebne recenzje , ale to z dwa lata temu .

Ad. kamper , na kempingach i parkingach , można się rzeczywiście nie wyspać .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bryzby 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato Granduca 2,8 JTD
Nazwa załogi: bryzby
Dołączył: 30 Gru 2012
Piwa: 5/6
Skąd: Tuchola
Wysłany: 2017-01-30, 17:18   

kalinin napisał/a:
nie słyszałem aby taśme sprzedawano osobno.

Po wpisie na forum, dzwoniłem do sprzedawcy. Podobno można podłączyć 3 taśmy do jednego zestawu, taśmy można dokupić oddzielnie. :bigok
_________________
Brygida i Zbyszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-01-30, 21:01   Re: Alarmy

Piotrus napisał/a:

Czy ktos moze slyszal o alarmie zewnetrznym dzialajacym na zblizanie sie do kampera, po podejsciu wlacza sie alarm ostrzegawczy a nastepnie jak zlodziej nadal probuje to zalacza sie alarm...


Dokładnie, Roberto już wyjaśnił, to nie o alarm chodzi, a o konkretny czujnik, dokładnie mikrofalowy. Sam o tym myślałem, ale o ile w osobówkach to nieźle działa, o tyle w kamperach to może być różnie, bo te z reguły długie są, a czujnik może działać dookolnie i różnie reagować. Np. nie łapać przodem i tyłem, a bokami już piszczy z daleka.
No i jeszcze pytanie, co jak zostawi ktoś psa z takim czujnikiem.

Roberto dałbyś namiar na te folie na PW?
Stosowałem jakieś ale w lokalach i to było grube jak cholera, a te tanie znów to cienka folijka.

Izola generalnie masz rację. Bo dziś każdy ma w dupie, że coś tam wyje. Dobrze mieć z jakimś powiadamianiem, no i jakieś kamery, no i ...i tak nam to nic nie da.
Albo nic nie mieć w kamperze, albo sam nie wiem. Ile ludzi tyle rozwiązań i obaw. Czyli nie ma jednej odpowiedzi. Zależy kto jak się czuje gdy coś ma lub nie ma.

Warto natomiast minimalizować ryzyko i poprawić sobie samopoczucie tym co tam nam poprawi. Jednemu cały zestaw CCTV z podglądem w komórce, alarmy i co tam się da, a innemu łańcuch na drzwiach. Tu np. popularne są blokady na koło. Coś jak w zakłada straż za złe parkowanie, tyle, że ludzie sami to zakładają. To akurat raczej przed kradzieżą przyczepy, ale i na kamperach też zakładają. :shock:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr71 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ford Transit Elliot 86 xt CI
Dołączył: 25 Sty 2017
Skąd: Gdańsk/Norwegia
Wysłany: 2017-01-30, 22:20   

Dzięki wszystkim za informacje! Mamy z czego wybierać :ok Wiadomo, ze jak maja ukraść to ukradną ale zależy nam aby choć trochę zminimalizować ryzyko ;)

Roberto, odnośnie folii to jakiej grubości i jakiej firmy folie posiadasz..? Bo nie wiemy jaka wybrać, czy doradza nam w warsztacie może tam się pytać..? Swoja droga, tez chcemy sie wybrac na Plw Iberyjski wiec moze na trasie sie spotkamy :)

Chcialbym jeszcze podczepic jedno pytanie, mianowicie odnośnie klimatyzacji dachowej, bo chcialem zalozyc na dach. Po naszym ostatnim wypadzie do Wloch stwierdzilismy, ze jestesmy po nocy gorzej wykonczeni jak po dniu, taki upal :-/ Mielismy wiatrak ale slabo zdal egzamin :shock:

Jaka klimę najlepiej wybrac, jedna mocna czy dwie slabsze na dwa luki dachowe a moze jedna na czesc sypialniana gdyz u nas w kamperze jest mozliwosc zamkniecia czesci sypialnianej na noc a klimatyzacja bylaby uzywana jedynie w nocy, w ciagu dnia i tak caly dzien jest sie poza kamperem a na czas przejazdu jest klima z silnika. Moze ktos ma taka i podpowie jak sie sprawuje..? I jakiej firmy wybrac aby db służyła
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-01-30, 22:45   

O ile mnie pamięć nie myli to chyba było to:
http://www.przyciemnianie...=folia_ochronna
Ja mam P2 - tę najmocniejszą naklejoną z dwóch stron. Jest całkowicie przeźroczysta. Przyznam, że sam tego nie robiłem tylko opisałem co chcę i zleciłem to zaprzyjaźnionej firmie wraz z montażem.
Nie bardzo miałem wtedy czas i miejsce na rozbieranie drzwi a oni zrobili całość za 400zł (cały dzień roboty !!) i jeszcze dali gwarancję na wszystko :wyszczerzony: Poza tym aby nie było bąbli i żeby nie odchodziła na końcach to trzeba mieć trochę doświadczenia w jej naklejaniu dlatego wolałem nie ryzykować :chytry
Na stronie którą podałem piszą, że można ją potraktować siekierą ;) - ja tego nie sprawdzałem, ale cegłę wytrzymała :!:
Może i są grubsze folie, ale wtedy może być problem ze zbyt dużą krzywizną szyby. Moja dobrze się trzyma i nie odłazi na końcach ani nie zadziera. Na razie jest OK, zobaczymy co będzie dalej ;)

Toskaner jeśli chodzi o mikrofale to faktycznie u mnie działa to tylko z przodu, ale to akurat mi styka, bo złodziej głównie najpierw kombinuje przy drzwiach wejściowych lub oknach za nimi. Amator mojej własności ma wiedzieć, że autko jest "jakoś" zabezpieczone, a wtedy przeanalizuje ewentualne zagrożenia i mam nadzieję, że to wystarczy :wyszczerzony:
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-31, 08:37   

Blokada założona na koło pozwala parkować w miejscach niedozwolonych. Widząc blokadę policjant juz się nie czepia,żeby nie wyjść na głupka. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roldis 
trochę już popisał

Twój sprzęt: F.Ducato 2,5 td 90
Dołączył: 07 Sie 2016
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2017-02-03, 11:31   

Wątek bardzo ciekawy ale nie wiem czy ktoś z was przewiduje sytuację ochrony auta wokół - czyli taką jak pokazuje pierwszy filmik - ktoś podchodzi i alarm go odstrasza a własciwie nas informuje o zagrożeniu - w sytuacji gdy jesteśmy w środku. W zeszłym roku dowiadywałem sie w paru przedmiotowych firmach i osłabili mnie bo mjn te czujniki mikrofalowe itp. działają tylko wtedy gdy w srodku nie ma nikogo ( więc na wspomnianym filmiku pewnie nikogo nie ma w środku) . Mnie interesuje właśnie głównie taka sytuacja uzbrojenia alarmu z ludzmi w środku Mam takie widzimisie pewnie po włamaniu w nocy na pieknym pełnym , parkingu municypalnym dla kamperów w Arles ( złodzieje buszowali w szoferce przez ok 1min) ( owszem jak sięgnę pamięcią po tych paru latach to co jakiś czas alarmy mnie budziły a czasami szcekające male pieski sąsiadów - tak na marginesie -to byliśmy najstarszm tam kamperem)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zibikruk 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD - LAIKA Kreos 3009
Nazwa załogi: Kruczki
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Cze 2010
Piwa: 93/116
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2017-02-03, 17:38   

Nie maja racji. Czujniki te zostały wymyślone jako czujniki cofania, a jak cofnąć samochodem po wyjściu z niego :-/
_________________
Retirement is the time of your life ... to have the time of your life!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr71 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ford Transit Elliot 86 xt CI
Dołączył: 25 Sty 2017
Skąd: Gdańsk/Norwegia
Wysłany: 2017-02-03, 21:52   

roldis napisał/a:
Wątek bardzo ciekawy ale nie wiem czy ktoś z was przewiduje sytuację ochrony auta wokół - czyli taką jak pokazuje pierwszy filmik - ktoś podchodzi i alarm go odstrasza a własciwie nas informuje o zagrożeniu - w sytuacji gdy jesteśmy w środku.
Cytat:


Jesli chodzi o filmik, ktory wyslalem to alarm dziala na zasadzie lasera, kiedy wlamywacz podejdzie do kampera to tym samym przerywa wiazke lasera i na poczatku wyje sygnal otrzegawczy a jesli nadal wiazka jest przerwana bo ktos powiedzmy, ze stoi i majstruje przy oknie czy drzwiach to alarm zaczyna wyc, czyli jesli bedzie stal przy oknie i grzebal powiedzmy, ze 15 sek to po sygnale ostrzegawczym wlacza sie alarm. Z tego co wiem to dziala on wtedy gdy jestesmy w srodku i kiedy jestesmy na zewnatrz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-02-03, 23:15   

Cytat:
mam P2 - tę najmocniejszą naklejoną z dwóch stron. Jest całkowicie przeźroczysta.


Obyś się nie zqtrzasnął na zewnątrz . Tak jak ja, o mały włos trzeba by zbić trójkącik. Ale udało się odgiąć drzwi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roldis 
trochę już popisał

Twój sprzęt: F.Ducato 2,5 td 90
Dołączył: 07 Sie 2016
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2017-02-03, 23:29   

to tą technologią laserową jestem zaskoczony , na wiosnę obdzwonilem wiekszość renomowanych firm w Warszwie i Łodzi ,zajmujących sie alarmami i czegoś takiego nikt nie mógł mi zaproponować , czy w Polsce mozna gdześ kupić taki alarm ? Mnie głównie interesuje ta ochrona zewnętrzna-profilaktyczne powiadamianie
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr71 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ford Transit Elliot 86 xt CI
Dołączył: 25 Sty 2017
Skąd: Gdańsk/Norwegia
Wysłany: 2017-02-04, 18:25   

roldis napisał/a:
to tą technologią laserową jestem zaskoczony , na wiosnę obdzwonilem wiekszość renomowanych firm w Warszwie i Łodzi ,zajmujących sie alarmami i czegoś takiego nikt nie mógł mi zaproponować , czy w Polsce mozna gdześ kupić taki alarm ?


Tez bym chcial takie zabezpieczenie ale tez nie moglem nigdzie na Pl stronach znalezc firmy, ktora montuje takie cos. Jest tylko info na str włoskiej :/
https://www.camperonline....er-No-Touch_725
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***