Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-08-19, 16:50
zakup nowego campera
Autor Wiadomość
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2009-09-23, 00:16   Re: zakup nowego campera

Waldek napisał/a:
... chce kupic nowego campera spod igly lux prosze podpowiedzcie mi jakiej firmy i na co trzeba zwrocic uwage i wogole wszystko co wiecie prosze pomozcie waldek pozdrawiam

Na pewno nowy będzie dłużej służył, miejmy nadzieję bezawaryjnie. Najważniejsze to ile osób będzie tym najczęściej podróżowało, czy potrzebujesz bagażnik średni czy duży np. garaż. Kampery z garażem to łóżka z tyłu w poprzek, ale za to ze schodkami lub krótką drabinką. Jeśli nie potrzebny Ci garaż to lóżka są niżej i mogą być np. wzdłuż samochodu. Jeśli przewidujesz wieksze (ilościowo) przyjęcia w kamperze, to najlepszym rozwiązaniem są obrotowe fotele i 2.ga kanapa wzdłuż ściany poza tą przy stole. Jeśli jeździć będziecie np. w 4 osoby to musi to być kamper dłuższy z większą łazienką, najlepiej osobnym prysznicem itp itd.
Takich spostrzeżeń trzeba samemu dokonać, a decyzja o rodzaju kupowanego kampera będzie trafniejsza.
Ale jak się mówi w tym gronie - dopiero 3. kamper będzie tym najodpowiedniejszym.
Życzę powodzenia w zakupach.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Waldek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Knaus Sun Liner LQ
Nazwa załogi: Małgosia Waldek
Dołączył: 18 Kwi 2009
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-09-23, 16:19   

Elu i Włodku!!!
Mam nadzieje ze się nie obrazicie za bezposredniosc dziekuje za uwagi decyzja juz jest moze kiedys wybierzemy sie razem.
Pozdrawiamy
Malgosia i Waldek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2009-09-23, 19:41   

Gratulujemy decyzji... a wybrać się razem zawsze można
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Witek Cherubin
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-24, 13:36   kupno używanego kampera w Niemczech lub Holandii

Nie mam dużego doświadczenia, ale w Niemczech kupiłem jednego kampera i dostawczy, a w Austrii osobowy. Szukałem okazji na dwóch stronach: mobile.eu i AutoScout24. Na obu stronach jest wyszukiwarka zaawansowana, która pozwala określić podstawowe cechy samochodu (rok produkcji, rodzaj paliwa, przebieg, wyposażenie itd no i oczywiście przedział cenowy). Za każdym razem siedziałem w internecie przez kilka miesięcy i analizowałem oferty.
Kampera kupiłem jesienią po ponad półrocznym szukaniu okazji. Chodziło mi o krótki pojazd (poniżej 6 m) z alkową. Znalazłem na stronie "mobile.eu" rocznego Fiata Ducato z silnikiem 2,3 litra (110 KM) zabudowanego przez włoską firmę SEA - bardzo mi się podoba rozplanowanie powierzchni, jest funkcjonalne i daje swobodę poruszania się kilku osób. W ogłoszeniu był podany telefon więc skontaktowałem się z Niemcem, byli akurat na wakacjach w okolicach Rostoku, więc się umówiłem na spotkanie w Hamburgu. Obejrzałem sobie samochodzik, bardzo mi się podobał (cena też) i umówiłem się, że za tydzień przyjadę do Saarbrucken sfinalizować zakup.
Myślę, że używanego kampera można kupować od prywatnych osób, ale po uprzednim obejrzeniu i sprawdzeniu papierów. Moi Niemcy chcieli szybko sprzedać tego kampera, bo mieli już jedno dziecko a drugie było w drodze i byłoby im za ciasno z wszystkimi dziecięcymi manelami. Mieli też już nagrany większy kamper z dużym rabatem. Jednym słowem miałem szczęście, ale takie okazje są dość częste, bo pozostałe samochody, które też kupiłem tanio, były roczne i z niedużym przebiegiem.
Jeśli jesteście zainteresowani, to podajcie bardziej szczegółowe wymagania, a spróbuję poszperać w inernecie, może coś ciekawego znajdziemy dla Was.
Pozdrawiam
Witek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***