Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieduży kamper 2+2
Autor Wiadomość
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2022-09-08, 22:43   

Robert-4 napisał/a:


.............Co do kampera. Nadal nie potrafię zrozumieć jaki jest sens i cel posiadania tak ciasnego auta? I ładowania do niego 4 ludzi :shock: Nie pojmuję tego :shock: Wysokie to jak żyrafa a ciasne jak mysz :roll:

Garażu brak. Ciekawe gdzie stolik i krzesła wsadzisz? Albo konewkę, najazdy pod koła, bęben z kablem? Rowery zawiesisz na tylnych drzwiach? I jedziesz jak beduin. A jak 3 dni deszczu będzie to ...? :haha:

Sorry, za tę kasę można mieć normalnego i wygodnego kampera. Ale to moje zdanie.


:brawo :brawo :brawo
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-09-09, 00:07   

LukF napisał/a:
Robert-4 napisał/a:


Każ sobie pokazać zdjęcia ze szkody - to wiele mówi


To wiele mówi- komu? Masz wykształcenie w tym kierunku? Bez urazy.

Co do kampera. Nadal nie potrafię zrozumieć jaki jest sens i cel posiadania tak ciasnego auta? I ładowania do niego 4 ludzi :shock: Nie pojmuję tego :shock: Wysokie to jak żyrafa a ciasne jak mysz :roll:

Garażu brak. Ciekawe gdzie stolik i krzesła wsadzisz? Albo konewkę, najazdy pod koła, bęben z kablem? Rowery zawiesisz na tylnych drzwiach? I jedziesz jak beduin. A jak 3 dni deszczu będzie to ...? :haha:

Sorry, za tę kasę można mieć normalnego i wygodnego kampera. Ale to moje zdanie.


Brak garażu to duża wada. Ale jeśli masa się zgadza to jest to jedyna duża wada tego auta. Są niskie lecz głębokie schowki pod podłogą, dostępne z tyłu. Na rowery pewnie kiedyś kupimy bagażnik.

Ale w środku jest wygodnie. Salon jest wygodniejszy niż w jakimkolwiek innym blaszaku jaki widziałem, włącznie z większymi o metr.

Łóżko na górze jest wielkie, z grubym materacem. Większe niż w typowym 6m blaszaku...ale nie można na nim usiąść co jest mniejszą lecz znaczącą wadą.

Łóżko na dole też jest lepsze niż w jakimkolwiek innym blaszaku jaki widziałem. Łatwe w rozkładaniu i faktycznie dwuosobowe.

Kuchnia - ponownie, najlepsza jaką widziałem w blaszaku...ale akurat dla mnie to większego znaczenia nie ma.

Łazienka - no bez szału. I wymaga poprawienia 3 wkurzających drobiazgów.

Ilość miejsca w szafkach - spora, ale przy braku garażu całkowita ilość miejsca do przechowywania jest skromna. Lecz dla nas dostateczna.

Niemniej to auto jest małe z zewnątrz lecz duże w środku. I o to chodzi.
Wiem, że mogę kupić auto które nie będzie mieć ani jednej z tych wad za tę samą cenę. Ale nie będzie mieć też ani jednej z tych zalet, nie w takim stopniu.

Z rzeczy do zrobienia:

Elektryka jest prawie cała do wymiany, to jest największy koszt. Wszystko nowe...ale jest ona szczątkowa, nawet separatora akumulatorów nie ma. I trzeba dodać gniazdka, teraz w zabudowie jest 2x230V (tylko na kempingu), 1x12V, 1xUSB. Na solary jest więcej miejsca niż trzeba. Nawet kiedyś był solar na dachu, jest wyjście i ślady kleju ale auto było rozbite i rozkradzione. Tak go kupili Wadowscy i doprowadzili do porządku.

Zbiornik szarej wody jest pod autem, niezaizolowany, nieogrzewany.

Zbiornik gazu....fajnie by było włożyć pod auto i zyskać kolejny mały bagażnik, ale skoro na gaz jest tylko do gotowania to może to koszt nieproporcjonalny do zysku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-09, 06:10   

Gżegżółka napisał/a:
...Nadal nie potrafię zrozumieć jaki jest sens i cel posiadania tak ciasnego auta? I ładowania do niego 4 ludzi..


może się kochają?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/485
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-09-09, 08:30   

Gżegżółka napisał/a:
Niemniej to auto jest małe z zewnątrz lecz duże w środku. I o to chodzi.

Jeżeli Tobie i Twojej rodzinie ten kamper się podoba to kupuj i nie tłumacz tu dlaczego kupiłeś.
Zawsze znajdą się tacy co mają " manie wielkości" jak taki jeden z filmu francuskiego :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-09-09, 08:50   

LukF napisał/a:
Robert-4 napisał/a:


Każ sobie pokazać zdjęcia ze szkody - to wiele mówi


To wiele mówi- komu? Masz wykształcenie w tym kierunku? Bez urazy.

Co do kampera. Nadal nie potrafię zrozumieć jaki jest sens i cel posiadania tak ciasnego auta? I ładowania do niego 4 ludzi :shock: Nie pojmuję tego :shock: Wysokie to jak żyrafa a ciasne jak mysz :roll:

Garażu brak. Ciekawe gdzie stolik i krzesła wsadzisz? Albo konewkę, najazdy pod koła, bęben z kablem? Rowery zawiesisz na tylnych drzwiach? I jedziesz jak beduin. A jak 3 dni deszczu będzie to ...? :haha:

Sorry, za tę kasę można mieć normalnego i wygodnego kampera. Ale to moje zdanie.


Zgadzam się z Tobą co do wielkości i funkcjonalności tego kampera - cóż każdy wybiera pod siebie.
Co do szkody, to nawet laik widząc uszkodzenia (ich rozmiar i miejsce) jest w stanie podjąć decyzję. Nie potrzeba z tego profesury :)
A ja przy okazji coś o tym wiem :) :):)
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-09-09, 18:05   

No i kupiony. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2022-09-09, 19:55   

Gżegżółka napisał/a:
No i kupiony. :)


Nie wierzę, to po prostu CUD !!!
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/100
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-09-09, 19:56   

No i gratuluję, niech się sprawuje i cieszy jak najdłużej.
Daj znać później jak to z tym miejscem w środku wyglada w codziennym użytkowaniu.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-09-09, 20:47   

Track222 napisał/a:
Gżegżółka napisał/a:
No i kupiony. :)


Nie wierzę, to po prostu CUD !!!

:haha: :haha: :haha:
Nie mniej ..Gratulacje :kwiatki:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 194/423
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-09-09, 22:19   

Gratki :spoko
Opisz wrażenia z używania kamperka ;)
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-09, 23:01   

Gratki :)

Miałem napisać coś bo mamy kampera od Wadowskich i trochę wyszło usterek po kupnie które defacto wystąpiły na pewno dużo wcześniej przed naszym zakupem , ale juz kupiłeś to nie będe pisał :)
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-09-10, 17:42   

sterciu napisał/a:
Gratki :)

Miałem napisać coś bo mamy kampera od Wadowskich i trochę wyszło usterek po kupnie które defacto wystąpiły na pewno dużo wcześniej przed naszym zakupem , ale juz kupiłeś to nie będe pisał :)


No ja wyłapałem kilka fuszerek....ale nie zmieniły mojej decyzji:
* trochę gubi olej
* drobne uszkodzenia lakieru potraktowali zaprawką....ale kilka dziur do gołej blachy przegapili
* wymienili jeden amortyzator zamiast pary (niemniej pracują bardzo równo...może szybciej będę musiał je wymienić ale nie jest źle)
* próg był naprawiany....wyraźnie niestarannie
* dali nową zasłonkę prysznicową...o pół metra za wąską, od razu do wymiany
* słuchawka prysznicowa jest wyjmowalna z umywalki...OK...ale nie ma uchwytu by ją powiesić
* stół jest nowy. Ale choć nieużywany to jest to najbardziej odrapany element wyposażenia. Tak tandetna okleina że przy oglądaniu auta się tak pouszkadzała? Chyba tak.

Mam nadzieję, że więcej nie wyjdzie. Jak wyjdzie coś drobnego to trudno. Jak coś większego to będę zły.

Tak czy siak - będę od czasu do czasu pisał jak się autko sprawuje. :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2022-09-12, 23:47   

Gżegżółka napisał/a:
No i kupiony. :)


gratulacje :bukiet:

ale patrząc na opis, przeszłość i wady kontra cena to chyba nie rozumiem tego posunięcia :niewiemm
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-09-13, 00:29   

chris_66 napisał/a:
Gżegżółka napisał/a:
No i kupiony. :)


gratulacje :bukiet:

ale patrząc na opis, przeszłość i wady kontra cena to chyba nie rozumiem tego posunięcia :niewiemm

Większość wymienionych usterek, niedoróbek i niezgodności z moimi potrzebami można poprawić podbijając cenę auta o jakieś 5%. Tak na to patrząc - to drobiazgi.

Jeśli dzwon nie naruszył struktury auta (nie widzę naprawy podłużnic...ale na 100% pewny nie jestem) to historia mi tak bardzo nie przeszkadza. Nieco zmniejsza wartość przy odsprzedaży ale mam nadzieję, że jak będę odsprzedawał to auto będzie znacznie starsze niż teraz - więc to dla mnie niewielki koszt.

Nie mam poczucia że cena którą zapłaciłem (nieco niższa niż w ogłoszeniu) jest wyjątkowo okazjonalna ale też nie wydaje mi się bym przepłacił.
Ponad 80% aut które oglądałem w podobnej cenie było składane z dwóch....a i tak podobało mi się mniej.
Ostatnio zmieniony przez Gżegżółka 2022-09-13, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-13, 07:53   

Gżegżółka napisał/a:
No i kupiony. :)


Gratulacje,
nie mniej jestem zawiedziony.

Liczyłem jeszcze na co najmniej kilka tematów, kilkanaście stron rozważań nad wadami i zaletami, a tu - kicha.

W zasadzie bez zastanowienia, można rzec kupiony spontanicznie.
Czy to nie zanadto pochopna decyzja?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***