Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór samochodu dla kobiety
Autor Wiadomość
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/53
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2011-05-03, 18:45   

Pełnoletność moim zdaniem to plus. Prostsza budowa - czyli tańsze ewentualne części i naprawy. Ja preferuję diesle... więc o gazie milczę :lol: , niech przemówią inni :lol: :lol: :lol:
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marteczka 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lis 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-03, 19:09   

Proszę o opinię właściciela -T4 -lpg z Sosnowca.Jak sprawuje się autko? Czy lpg to dobre rozwiązanie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymon79 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw t4 multivan 2.5LPG +niewiadów n132t
Dołączył: 31 Gru 2008
Postawił 1 piw(a)
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-05-03, 23:20   

uuu wywołany do tablicy jestem

ja swojego multivana używam również do codziennej jazdy - zrobiłem ok 50tys km i... w sumie to nic mu nie jest. Zaraz po kupnie zrobiłem rozrzad i to był najpoważniejszy wydatek w tym aucie - teraz bede szykował sie do zawieszenia no ale nie wiadomo kiedy było cokolwiek robione przy nim

przed kupnem multivana też miałem dylemat co wybrać i czy silnik benzynowy to dobry wybór - mało tego wszyscy mi mówili ze benzyna do busa to jakieś nieporozumienie
Niestety to auto tak mi się podobało że dowiadywałem sie wszystkiego o tym modelu i po wielu tygodniach zdecydowałem ze taki benzynowy silnik bedzie mniej wytłuczony niż diesel a koszty eksploatacji powinny być mniejsze Jak na razie to wszystko się sprawdza i jestem zadowolony

spalanie jak na takie duże auto jest małe od 12- 17l/100km
predkości jakie osiaga też sa zadowalajace - napewno nie jestem zawalidroga

ja ogólnie jestem bardzo zadowolony - jeżeli masz jakieś konkretne pytania to pytaj -odpowiem

polecam zajrzeć tutaj jeszcze http://t4-forum.pl/- kopalnia wiedzy na temat tych autek ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-04, 23:36   

szymon79 napisał/a:

spalanie jak na takie duże auto jest małe od 12- 17l/100km

mówimy o LPG ?
obydwa autka mają dość mocne silniki - w zupełności wystarczające jak na tę wielkość.
jeśli pisza że auto do drobnych poprawek lakierniczych - to znaczy że jednak mocno go rdza dziabnęła i trzeba dobrze przemyślec sprawę najlepiej ze znajomym tanim blacharzem.
Czerwony ma właściwe wyposażenie Westfalii, zielony to chyba zwykły van z lodówką - wzbogacona wersja T4 MultiVan. tak mi się przynajmniej wydaje. :bajer
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1571/2227
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-05-04, 23:52   

maszakow napisał/a:
jeśli pisza że auto do drobnych poprawek lakierniczych - to znaczy że jednak mocno go rdza dziabnęła


Przemawia przez Ciebie doświadczenie a rozsądek, jak widać, jest dodatkową cechą. :bukiet:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymon79 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw t4 multivan 2.5LPG +niewiadów n132t
Dołączył: 31 Gru 2008
Postawił 1 piw(a)
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-05-05, 22:16   

maszakow napisał/a:
szymon79 napisał/a:

spalanie jak na takie duże auto jest małe od 12- 17l/100km

mówimy o LPG ?


tak tak mowimy o spalaniu LPG


z tych dwoch multivanow wybrabym czerwonego ze wzgledu na wyposazenie ale wg mnie czerwony mial cos robione z przodem - nie podobaja mi sie blotniki i drzwi - poza tym cena za wysoka ale proponuje zadzwonic i popytac - ja swojego kupilem 3 tys taniej niz byl wystawiony ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-06, 20:11   

Tadeusz napisał/a:
maszakow napisał/a:
jeśli pisza że auto do drobnych poprawek lakierniczych - to znaczy że jednak mocno go rdza dziabnęła


Przemawia przez Ciebie doświadczenie

Tak Tadeuszu - mogę sie mylić bo zawsze ktoś mógł napisać prawdę jednak rzeczywistość jest bardziej brutalna. Widziałem już ogłoszenie Smarta w wersji sportowej "Auto uszkodzone" - i zdjęcie auta po dachowaniu. Sport to zdrowie :-P
Moje auto z ogłoszenia "wsiąść i jechać" - w ogłoszeniu brakowało dopisku "na cmentarz". brak tego dopisku oznaczał ekstra 10 kPLN i 2 tygodnie postoju u mechanika. Teraz wiem że w pewnych okolicach aut się nie kupuje i warto je dokładniej sprawdzić na warsztacie.
AD REM :)
Marteczka - skorzystaj może z doświadczenia kolegów i jeśli jesteś mocno zainteresowana czerwońcem - poproś kogoś doświadczonego z forum kto mieszka w miarę blisko tego komisu, by tam w miarę możliwości podjechał i obejrzał autko dokładniej. może ktoś znajdzie chwilę :) a ty unikniesz większych kosztów lub ukrytej miny.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Marteczka 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lis 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-06, 21:51   

Witam. Dzięki za wszystkie rady.Nie wiedziałam,że kupno używanego autka to taki problem. W sobotę wybieram się oglądnąc.Nie sama,ale z młodym-mechanikiem[ma wiele wątpliwości],dlatego prosiłam o opinię i radę.Widzę, że koledzy z forum przerobili wiele"uciesznych" tematów .Jesteście skarbnicą wiedzy-gratuluję.Ja od samego słuchania nt .sprowadzanych aut{była okazja].Dzwoniąc do wielu osób-komisów,sprzedający dokonywali odkryc[auto maotwierany dach-namiot, inni dowidzieli się co to kapitańskie fotele i że takie są na stanie auta,nie wspomnę o tym, że gośc chciał rozwiercac zamek,żeby otworzyc dach. Zdjęcia i opis nie wiele miało wspólnego z zastanyn stanem.Zastanawiam się,czy nie lepiej zlecic poszukiwanie danego modelu komuś kompetentnemu[o ile ktoś taki,wmiarę uczciwy,w ogóle znajdzie się]. Czy to dobrypomysł,może ktoś korzystał z takiej opcji. POzdrawiam. t
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2011-05-07, 09:50   

Marteczka napisał/a:
Zastanawiam się,czy nie lepiej zlecic poszukiwanie danego modelu komuś kompetentnemu[o ile ktoś taki,wmiarę uczciwy,w ogóle znajdzie się]. Czy to dobrypomysł,może ktoś korzystał z takiej opcji.

Są ludzie, którzy sprowadzają samochody na zamówienie.
Biorą za to zwrot kosztów i oczywiście wynagrodzenie (ja słyszałem o gościu który za 1000 zł sprowadza używane samochody ze Szwajcarii i Niemiec), myślę, że tacy ludzie są w różnych miastach. Są też firmy sprowadzające samochody z USA, na ogół wychodzi taniej niż w polskich komisach (mniej pośredników).
Popytaj wśród taksówkarzy - oni przeważnie sprowadzają używane samochody z Niemiec, Belgii, Holandii lub Szwajcarii, albo z USA.
Można też samemu poszperać w internecie, czasami trafia się okazja, ale to wymaga czasu i szybkiej decyzji po znalezieniu takiej okazji (trzeba pojechać z drugim kierowcą - mechanikiem, który oceni stan techniczny).
Powodzenia w poszukiwaniach, pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marteczka 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lis 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-08-22, 14:19   

Witam po dłuższej przerwie. Dziękuję za życzenia urodzinowe.Wróciłam właśnie po teście próbnym mojego nowego nabytku.Kupiłam Mazdę MPV 2,0 benzyna. Założyłam instalację lpg. Do wczoraj zrobiłam 6,5 tys.km. Doceniłam klimę i wspomaganie. Wybór auta-znajomy rodzinki blisko granicy zachodniej pomógł w wyborze.Auto z Niemiec-10 latek.Moja trasa w skrócie-po rejestracji-Rzeszów-Wrocław,tydzień objazdu po okolicy(Lubiąż,LEgnickie Pole,Książ,Krzeszów,Polkowice,Lubin,Legnica,Ścinawa) . Następnie kierunek Świnoujście i linią brzegową do Sopotu. Noclegi w autku na kempingach. Powrót do Rzeszowa. Ponowny skok na SW-Góry Stołowe,Złote. Na dzień dzisiejszy myślę,że autko zdało egzamin.Może nie ma takich wygód,jak w kamperze,ale moje założenie-przemieszczanie się z miejsca na miejsce jak najbardziej powiodło się. Nie miałam problemu z miejscem do parkowania nawet w zatłoczonych miastach.Muszę dopracowac parę elementów-daszek lub mały przedsionek mocowany do relingów(sama uszyję,ponieważ gotowe są duże i drogie).Lodówka mała też byłaby super.A tak poza tym jestem zadowolona-taka forma zwiedzania bardzo mi odpowiada.Jeszcze raz wszystkim kamperowiczom dziękuję za cenne rady i do zobaczenia i usłyszenia gdzieś w POlsce albo i dalej. Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam do RZEszowa i w przepiękne i wciąż dzikie Bieszczady.Marteczka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***