Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz 66-kamper wyprawowy
Autor Wiadomość
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-10-24, 22:55   

Tom-Cio - powstaje jeszcze pytanie "jak bardzo off-roadowo potrzebujesz". Miałem kiedyś przyjemnosć pojeździć po budowie takim Iveco Daily - napęd tylko na tył, ale są wersje z blokadą tylnego mostu. Żeby przejechać trochę po błocku wystarczy - a na pewno o niebo lepiej daje radę niż standardowy sprinter...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 128/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-10-24, 23:02   

orys napisał/a:
Tom-Cio - powstaje jeszcze pytanie "jak bardzo off-roadowo potrzebujesz". Miałem kiedyś przyjemnosć pojeździć po budowie takim Iveco Daily - napęd tylko na tył, ale są wersje z blokadą tylnego mostu. Żeby przejechać trochę po błocku wystarczy - a na pewno o niebo lepiej daje radę niż standardowy sprinter...


pisał przecież, że po górach by chciał a do tego sam tył, nawet z blokadą to mało
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-10-25, 18:24   

No chcialbym tak powiedzmy conajmniej w polowie jak jeepem co ma reduktor,blokady itp.Czyli zeby po swiezo zaoranym polu jechal a nie sie zakopywal,zeby wyjezdzajac z mojej dzialki-gdzie swoj dom budije,jak napada sniegu a do glownej mam 300 metrow pod gorke,zebym wlasnie jeepa podpinac nie musial.i zebym mogl przejechac mega dziurawymi drogami.Takimi,gdzoe osobowka sie zawiesza podwoziem a moje aktualne ducato przejezdza :mrgreen: i zeby mozna bylo pod gore o kacie 40° na piachu podjechacq :bigok No niestety,nie chodzi mi o bulwarowke,tylko o typowego off roada,i wymarzylo mi sie zeby jeszcze jezdzilo toto po asfalcie jak moj jeep,czyli autostrada tak 130 ,po szutrze tak 100..... :mrgreen:
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-10-25, 21:09   

bert napisał/a:
pisał przecież, że po górach by chciał a do tego sam tył, nawet z blokadą to mało


No wiadomo, ale "jak się nie ma co się lubi..." :-) To jest pewien półśrodek.

Tak czy owak, po prostu rzuciłem taki luźny pomysł. Nawet jesli nie jemu, to może komuś innemu się spodoba :)
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 128/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-10-25, 21:21   

tom-cio napisał/a:
No chcialbym tak powiedzmy conajmniej w polowie jak jeepem co ma reduktor,blokady itp.Czyli zeby po swiezo zaoranym polu jechal a nie sie zakopywal,zeby wyjezdzajac z mojej dzialki-gdzie swoj dom budije,jak napada sniegu a do glownej mam 300 metrow pod gorke,zebym wlasnie jeepa podpinac nie musial.i zebym mogl przejechac mega dziurawymi drogami.Takimi,gdzoe osobowka sie zawiesza podwoziem a moje aktualne ducato przejezdza :mrgreen: i zeby mozna bylo pod gore o kacie 40° na piachu podjechacq :bigok No niestety,nie chodzi mi o bulwarowke,tylko o typowego off roada,i wymarzylo mi sie zeby jeszcze jezdzilo toto po asfalcie jak moj jeep,czyli autostrada tak 130 ,po szutrze tak 100..... :mrgreen:


to Ty dzigit jesteś
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-26, 00:24   

A ja to bym chciał tak. Głębokość brodzenia 2m, kąty zejścia i natarcia 90 stopni, wyciągarka przód- tył, a nawet bok, miejsc do spania i do jazdy 6, kibel, prysznic, sauna. Zużycie paliwa przy prędkości 160km/h max 12l. Części ogólno dostępne. Fura ma dawać radę przez 5 lat bez naprawy głównej. I ma być w środku cicho i ciepło lub zimno kiedy tylko chcę. Koszt projektu max 200000 . Jeśli jest ktoś kto da radę to gotowym wpłacić zadatek :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-10-26, 09:57   

I żeby było poniżej 2.8 t DMC :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-10-26, 17:17   

Eee z tym szutrem to specjalnie polecialem,ale mam kolomsiebie droge techniczna kolo autostostrady,piekny szuter,góra,dół,góra,dół fajnie sie tam lata,100 to pewnie nie ,ale dobre 80.
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-10-26, 17:22   

Kąty zejscia Darku 90 stopni da sie zalatwic.podjezdzas pod przepasc,rozpedzasz sie i grawitacja robi swoje,pelne 90 stopni.Tylko,moze dojsc do zejscia
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-26, 18:36   

tom-cio napisał/a:
Kąty zejscia Darku 90 stopni da sie zalatwic.podjezdzas pod przepasc,rozpedzasz sie i grawitacja robi swoje,pelne 90 stopni.Tylko,moze dojsc do zejscia
. Ja też dla śmiechu :spoko .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 128/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-10-30, 18:55   

grzegorz_wol napisał/a:
Zmianę hamulców facet ma w ofercie z resztą bolączek typu: wspomaganie, silnik to nie wiem.

Na nacie jest parę filmików parki która ma takiego lapka 6x6 i jeździ nim po europie. Z bryły przypomina erthcruisera na fuso. Czasami prowadzi go laska i na filmiku nie wygląda by ją męczyło prowadzenie pojazdu ale tak to jest z filmami. Części ... to pewnie jest najsłabsze ogniwo.


Bert a co z tym iveco po włoskiej żandarmerii ten Kolega co go kupił walczy z nim jeszcze czy masz kolejne potencjalne źródło części?


z "żandarmem" rozmawiałem, realizuje projekt i to nawet dosyć szybko. W tej chwili skupił się przedewszystkim na mechanice
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 128/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-10-31, 02:03   

tom-cio napisał/a:
Eee z tym szutrem to specjalnie polecialem,ale mam kolomsiebie droge techniczna kolo autostostrady,piekny szuter,góra,dół,góra,dół fajnie sie tam lata,100 to pewnie nie ,ale dobre 80.


no to mam (chyba) dla Ciebie (chyba) rozwiązanie
kupujesz coś takiego:
http://allegro.pl/iveco-d...23.html#thumb/3
i coś takiego:
http://allegro.pl/iveco-d...6689118015.html

i z tego robisz jednego.
Rama na 99 % ma te same punkty mocowań zawieszenie tak "cywilnego" jak i 4x4 (jutro zwloką mi ramę z cywilnego to będę badał ten 1%). W kontenerowcu wyrzucasz cywilne manele zakładasz te 4x4. Samą kabinę kierownika podnosisz o te wymagane kilka centów, rzezasz w podłodze przejścia dla dodatkowych lewarków albo szarpiesz się na sterowanie pneumatyczne lub siłownik elektryczny. Kontener zostaje jak jest, co najwyżej robisz w nim nadkola.
Masz 4x4 i z kontenerem tak jak chciałeś.

Chyba zabiorę się za taki projekt.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-01, 16:30   

Norbert,dzieki ale baza nie ta,ja wiem ze spełniło by wymogi 4x4 ale na czarnym to 90 bylo by ciezko,mialem lawete na tej budzie.No i koszt dolu wychodzi po motaniu grubo ponad 25 a dalej 3 miejsca i staruszek.

To juz chyba najproscoej wlasnie takie ivo po 2006 .zalozyc blokade mostu i AT ki.a jak kasa bedzie to wymieniac na naowe ivo 4x4 albo kupic granda 3.1td z padnietym silnikiem i wydlubac zawias.reduktor mosty i zespawac wszystko do kupy.A niezajezdzonego jeepa z padnietym motorem WM kupie za 5 kola.angola ivo po 2006 na ramie.za.12 a pomota sie samemu :mrgreen:
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 128/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-11-01, 17:13   

tom-cio napisał/a:
Norbert,dzieki ale baza nie ta,ja wiem ze spełniło by wymogi 4x4 ale na czarnym to 90 bylo by ciezko,mialem lawete na tej budzie.No i koszt dolu wychodzi po motaniu grubo ponad 25 a dalej 3 miejsca i staruszek.

To juz chyba najproscoej wlasnie takie ivo po 2006 .zalozyc blokade mostu i AT ki.a jak kasa bedzie to wymieniac na naowe ivo 4x4 albo kupic granda 3.1td z padnietym silnikiem i wydlubac zawias.reduktor mosty i zespawac wszystko do kupy.A niezajezdzonego jeepa z padnietym motorem WM kupie za 5 kola.angola ivo po 2006 na ramie.za.12 a pomota sie samemu :mrgreen:


1 - miejsc miałbyś 7

2 - Ty masz ciągle nadzieję ;) mieć wyekwipowany TERENOWY samobieżny kontener którym będziesz latał więcej niż 90 ;) i to w granicach 30 tysi(?)

3 - co do jeepa a szczególnie jego mostów adoptowanych do takiej ciężarówki to chyba jednak przeceniasz ich wytrzymałość,
no i chyba...

4 - odnotowuję zwrot akcji pt: rezygnuję z kontenera.

5 - mocno powątpiewam: ivo po 2006 na ramie.za.12 bo jak sądzę to "12" to 12 tysięcy jest.

6 - no i to: wydlubać zawias.reduktor mosty i zespawać wszystko do kupy ktoś zdolny poradzi nie takie rzeczy górale na Podhalu tworzyli :mrgreen: ale - pomijając już nawet aspekt prawne - by zrobił to ktoś zdolny i sensownie to będzie musiało kosztować. Nawet b. dużo kosztować, znacznie więcej niż Twój zakładany budżet. No chyba, że sam jesteś tak zdolny i sam sobie to wystrugasz.
Na koniec uzyskasz pomnik którym będzie strach pojechać gdziekolwiek i to nie będzie tylko strach przed drogówką i ubezpieczycielem.

No ale dobra, już siedzę cicho a może czegoś się nauczę śledząc ciąg dalszy ;)

bez żadnej złośliwości powyższe ale z propozycją byś trochę to przemyślał, tak jak przemyśleć trzeba było G sześćszóstkę
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-02, 17:26   

Spoko Bert,to takie gdybanie.Jesli nie ma auta 4x4 ktore poleci kolo 130 km/h to rezygnuje z projektu,kupuje drugiego blaszaka i buduje na nim.Po prostu jezdze czesto,bardzo czesto ale na krotko.i jezeli moge doleciec od siebie do Wenecji w 11 godzin i tam pobyc 3 dni,to autem co pojedzie 90 zajade pobede dzien i zawroce.4x4 naprawde mi potrz3bne nawet na co dzien,dzisiaj znowu zonka podpinala sie jeepem,zeby mnie wytargac z dzialki budowlanej.A sam Rubicon pisal,ze jego ivo na powiekszonych oponkach ma przelotowe 130 i to zgodne z gps.Wiec chyba sie da.Wole zrobic se nowy kontenerek i postawic go na rame

Tu pierwsze lapsze ivo po 2006 angol

https://www.otomoto.pl/of...o-ID6z4BSn.html

I to na pojedynce z tylu,At wleca bez wiekszych przerobek.Jak bedzie mialo blokade to wjade o wiele dalej i z wielu wiecej miejsc wyjade.Jak nie bedzie mialo blokady to ma abs a na podstawie tych czujnikow dolozenie asr to dziecinna bajka(no moze przesadzam,ale z tym bym se poradzil dosc prosto)A co do spawania i przerobek-na 4x4 nie motalem jeszcze nic ,ale sporo sie swapow sie w beemkach zrobilo,lacznie z wycinaniem grodzi ,przesuwaniem tuneli srodkowych,spawaniem lap ---itp.Oczywiscie ze nie sam,mam swietnego mechaniora :spoko A co do gratow z jeepa to wiem,nie sa najlepsze.Ale sa jeszcze parchy :bigok

Ale to raczej poza konkursem,na ten czas kontener,iveco,jakies AT i w droge w przyszlym roku.palic mi sie nie pali,kampera mam,budowa kontenera to zajecie dla budowlanca na dlugie zimowe wieczory.Jak mroz bedzie trzaskajacy i pracownicy na bezplatne pojda,to sie biore za budowe,najpierw kontener,ma byc calkowice autonomiczny,nie wyzszy jak 2 m po zewnetrznej i szeroki tez na 2 m,dlugosc nie wieksza jak 4 m
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***