Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja 2021
Autor Wiadomość
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/158
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-07-27, 13:41   

Piekielnie trudny zjazd wybrałeś - to było przy ujściu rzeczki z Loutra Eleftheres. Ominęliście źródła chyba a to było bliziutko. Po przejechaniu mostu, przed którym zjechałeś na plażę jest zaraz za mostem skręt w lewo i pod mostem na plażę. Dużo dużo łagodniejszy i bezpieczniejszy. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-07-27, 14:03   

Przejechałem się rowerem pod most. To był jedyny zjazd. Może to inne miejsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/158
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-07-27, 15:52   

Nie inny. Tamte tereny znam jak swój ogródek. teraz jestem w pracy ale później w domu znajdę zdjęcia i wkleję. rzeka wpływająca w sezonie ginie. okoliczne plantacje wypompowują z niej wodę. Najbliższe miasteczko w stronę Salonik, bo tam pojechaliście to Ofrynio.
szacunek i gratulacje, że się udało. Ja bym narobił w portki, gdyby ktoś mnie zmusił do zjazdu tam :bukiet: :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/158
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-07-27, 15:59   

Nawet na Twoim filmiku w ok.7.46 minucie jest nagrany początek Twojego zjazdu a w tle widać dobrze drogę dojazdową do plaży, do której dojeżdża się z pod mostu. Przy zjeździe jest domek z dwójką staruszków. Pani nie chodzi prawie; jej mąż przywozi ją na brzeg czerwonym Suzuki Jimmy i doprowadza do wod, w której ona pluska godzinami a on zbiera muszle i z kuszą łowi ryby. Wielokrotnie otrzymywaliśmy muszle w prezencie rewanżując się jakimiś drobiazgami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 340/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-27, 17:22   

spanian napisał/a:
przekraczanie granicy z Grecją w Promahonas

Też mam w planie wjechać tędy do Grecji i dojechać do morza do punktu, o którym pisał Roberto:
"100 km przed Salonikami macie szeroką piaszczystą plażę z prysznicem i kranikiem z wodą - 100m w prawo od zjazdu z asfaltu", a który ja nazwałem B.CT Nea Kerdylia. :spoko

Nea Kerdylia.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 245,92 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2021-07-27, 18:01   

rakro1 napisał/a:
Nawet na Twoim filmiku w ok.7.46 minucie jest nagrany początek Twojego zjazdu a w tle widać dobrze drogę dojazdową do plaży, do której dojeżdża się z pod mostu

:?: :roll:


»»» 40.72668106671354, 24.0983419869407
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-07-27, 18:18   

Zgoda, ale to jest po drugiej stronie mostu i wyschniętego koryta rzeki. Wychodzi na to, że od lewej strony nie mogłem znaleźć tego zjazdu. Byłem pod mostem ale mocno zarośnięty teren nie pozwolił mi tego zobaczyć. Żona była spacerkiem wzdłuż plaży, ale ona ma swój świat. Jakkolwiek dobrze wiedzieć.

Screenshot_2021-07-27-18-13-17-840_com.google.earth.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 1,67 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-07-28, 08:55   

Zatoka pagasyjska. Lepiej jechać przez przełęcz niż pchać się od strony zachodniej przez miasteczka. Ja musiałem zawrócić. Dobrze, że była taka wątpliwa możliwość. Jedna osobówka stanie w miasteczku i nie przejedziesz. Spotkaliśmy również parkę z Francji, która sprzedała dom i od 1,5 roku jest w podróży z ambitnymi planami okrążenia Afryki.
https://youtu.be/2iqFyOCX3r4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-07-29, 17:09   

Monemvasia o wschodzie słońca i spotkanie z super ekipą UFOLZ. Serdeczni i bardzo uczynni ludzie. Dlatego zostaliśmy razem z nimi kilka dni.
https://youtu.be/s0Kd6y4EUMI
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 340/146
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-29, 22:39   

Dzięki za reportaż filmowy. Mam nadzieję też tam być we wrześniu.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-07-30, 09:12   

Miło z twojej strony Andrzeju. Dzisiaj będzie wyspa Elafonisos i plaża Simos. Z racji wielkiego wysiłku psychofizycznego i niemożności poświęcenia dzieciom wystarczającej ilości czasu podczas podróży, ta relacja filmowa jest ostatnią. Kolejne, jeśli będą, dopiero kiedy dzieci dorosną i nie będą nas już potrzebować. Pozdrawiam serdecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-07-30, 15:49   

Z tego miejsca jest przeprawa promowa na wyspę. My wjechaliśmy na prom z marszu bo akurat kończył załadunek. Dlatego nie cofaliśmy na pokład tyłem, jak zwykle.

Κεντρο Εκπομπης Ελαφονησος
https://maps.app.goo.gl/iHUMBj6auozUCVSv7

Koszt dla nas 20/23 eur. W jedną stronę policzyli 23, a powrotnie 20 eur. Istotna jest długość zestawu i ilość osób. Promy kursują co pół godziny. Na wyspie jest kemping (drogi i dalej do plaży niż przy barze w którym spaliśmy dwie noce. Jak wspominałem, bez opłat w zamian za bycie klientem. Jakkolwiek układ uczciwy bo za cenę kempingu można dobrze zjeść i jeszcze zostanie. Plaża widoczna z pubu. Około 80/100 metrów. Ciężko będzie tam wjechać długim zestawem z przyczepą, ale nie jest to niemożliwe.

W drodze powrotnej zupełnie nieświadomie wpakowałem się w piekielnie trudną trasę w górach Parnonas. W miasteczku Kosmas doznałem szoku bo uliczki tam potrafią sprawić problem osobówkom, a co dopiero kamperom czy zestawom z przyczepą. Mijanie na żyletki, można stracić alkowę etc. Był moment, że chciałem zawracać. Na mapie jest też łatwiejsza trasa. Ta od strony wschodniej. My w ostatniej chwili zdecydowaliśmy, że jedziemy na wschodnie wybrzeże. Dlatego niespodziewanie trudna trasa. Za późno się odbiliśmy. Droga prowadzi do nadmorskiej miejscowości Leonidio. Tam są kempingi ale my pojechaliśmy dalej.

Kosmas
https://maps.app.goo.gl/jbw2z6hK7gaqexui9

Trasa przepiękna widokowo, ale drugi raz już bym tamtędy nie pojechał. Potem już tylko pięknie i karuzela wzdłuż wybrzeża aż do Nafplio, ale o tym w następnej części. Wyspę Elafonisos objechaliśmy dookoła bo jest na tyle mała, że zajęło to około 20 minut. Z każdej strony jest piękna. Film niech będzie dopełnieniem opisu.

Zaraz dodam film.

Screenshot_2021-07-30-15-24-27-666_com.google.android.apps.maps.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 1,35 MB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-07-30, 15:56   

Elafonisos, pub i plaża Simos oraz góry Parnonas.
https://youtu.be/0wzuHiZqL8Y
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-07-31, 20:43   

Cholera, miałem odpuścić Elafonisos, ale jak zobaczyłem Wasz filmik to wspomnienia odżyły i chyba też tam dotrzemy za jakąś chwilkę.
Piwko poszło jako podziękowanie za odświeżenie mojej krótkiej pamięci :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-07-31, 22:48   

To już ostatnia część podróży. Mam nadzieję, że udało mi się kolejny raz pokazać piękno greckiego krajobrazu i przybliżyć nieco inną alternatywę podróżowania. Zdaję sobie sprawę z różnego odbioru tej formy przekazu, ale albo być sobą, albo nie być wcale.

Kilka słów o końcowym etapie, bo wiem, że czytają mnie ci, którzy byli, są i będą w Grecji. Ostatnie miasteczko na Peloponezie to Turza. Piękne, ale przypadkiem jedynie (los nam sprzyjał) udało nam się stanąć na noc w porcie, tuż przy deptaku, bo zajechaliśmy kilka minut przed 21:00, a wtedy do 6:00 rano zamykają promenadę dla ruchu pojazdów. Po południu byliśmy już w zatoce korynckiej. Nocowaliśmy na plaży w Akrata, a rankiem ruszyliśmy do Diakopto. Proszę zachować czujność, ponieważ dochodzi tam do śmiałych kradzieży z udziałem obcych kulturowo osobników (z całą pewnością to nie byli Grecy). My intuicyjnie po chwili postoju odjechaliśmy na kolejną, pobliską plażę. W zasobach sieciowych doszukałem się opisów kilku ekip, które zostały okradzione właśnie w tym miejscu. Potem promem w Patras (11 eur) na stały ląd i ostatni postój nad Morzem Jońskim i w kierunku Salonik, skąd wiedzie autostrada w kierunku ojczyzny. Trzy razy przymierzałem się do Meteorów i wreszcie mimo zmęczenia... Jakkolwiek dziękuję wszystkim, którzy dotarli do końca. Tym, którzy czekali na dalsze części podróży i tym, którzy musieli skrolować mało interesujący materiał na FB-kowych stronach. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ta podróż dobiegła do szczęśliwego końca. Maciejowi Przybł za kilka wspólnie spędzonych chwil, wsparciu członków grupy Camper Team, gdzie wymienialiśmy się informacjami praktycznymi i wielu innym osobom, a było takich wiele. No i ta najważniejsza, moja najwierniejsza towarzyszka podróży. Dziękuję za poświęconą uwagę. Zaraz udostępnię film
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***