Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Schloss Neuschwanstein
Autor Wiadomość
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2011-05-03, 10:12   Schloss Neuschwanstein

Po wielu latach podchodów i 3 latach poważnych planów mając kampera ,wreście udało się
go zobaczyc
oto on
zamek Neuschwanstein

P1080399.JPG
Plik ściągnięto 9341 raz(y) 57,94 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-05-03, 10:24   

Super sprawa,możesz wiecej zdjęć dać ? Opisać co i jak etc etc .... :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2011-05-03, 10:34   

i ja czekam na więcej info.... :bigok :bigok
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAREKH 
weteran


Twój sprzęt: LMC na DUKATO
Dołączył: 28 Wrz 2007
Piwa: 249/71
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-05-03, 15:21   

Gratulacje. - robi wrażenie.Szczególnie z daleka.

100_1540 (Medium).JPG
Plik ściągnięto 308 raz(y) 62,96 KB

_________________
Marzenia-podróże-uśmiech
https://www.youtube.com/watch?v=LJoQJV1HsRE
https://www.youtube.com/watch?v=RR91HBlRqKg
https://www.youtube.com/watch?v=gat7m3z_BVk
https://www.youtube.com/watch?v=11BlqFL8t2c
https://www.youtube.com/watch?v=xV91EI-M1tk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2011-05-03, 16:01   

Odwiedziliśmy zamek w zeszłym roku. Niestety mostek kojarzy nam się z niemiłą sytuacją ponieważ robiąc zdjęcie na mostku przyłapałem na gorącym uczynku kieszonkowca, który to próbował dobrać się do mojej komórki. Całe szczęście nie udało mu się ani dobrać do portfela ani do komórki. Złapany zarzekał się że chciał tylko przejść. A szarpać się z nim na mostku nie miałem zamiaru. Tym bardziej, że na pewno nie był tam sam. Trzeba tam niestety uważać bo człowiek jest zaaferowany widokiem i raczej niepewnie czuje się na mostku a kieszonkowcy mają żniwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2011-05-03, 18:40   

Z naszej wyprawy pare fotek
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2011-05-03, 20:16   

już rok minął od czasu jak zdobywaliśmy Neuschwanstein. od tej chwili każdy zamek porównujemy z genialną budowlą nieszczęsnego Ludwika Bawarskiego...

dla zainteresowanych: na blogu notka z pobytu ze zdjęciami- http://kamperemprzezzycie...trase-czas.html
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2011-05-03, 23:40   

Od dawna chciałem go zobaczyć był to cel jednej z moich planowanych podróży
W tym roku się udało pomimo wybitego prawego ramienia i stłuczonego w czwartek lewego kciuka i wizyty na oddziale ratunkowym w szpitalu postanawiam jedziemy
Cały czas myślę ile godzin trzeba jechać w jedną stronę 950 km, aby obrócić w długi majowy łikend
Wyjeżdżamy o godzinie, 19 aby po niecałych 4 godzinach być na przejściu granicznym w Gubinie,Niemcy witają nas deszczem myślę, jaka będzie pogoda na miejscu według prognozy deszcz i ok. 16 stopni
Ponieważ mam zasadę, że nie jadę dłużej jak do 2 w nocy zatrzymujemy się na stacji gdzieś przy autostradzie w sąsiedztwie jednego kampera śpię do 5 rano i w drogę, gdy się budzę są już 4 kampery w tym jeden na krakowskich numerach
Jedziemy dalej z przerwą na obiad dojeżdżamy około 15 do Monachium i tam pierwszy punkt wyprawy Muzeum BMW po drodze podjeżdżamy jeszcze pod stadion chcemy się zatrzymać, ale nie ma praktycznie gdzie jest jakiś mecz mijaliśmy auta z kibicami a cena parkingu jakoś mi nie odpowiada 15 euro,a że nie kibicuję tej drużynie to robimy kółko i jedziemy dalej.
Cel muzeum BMW parking, przy stadionie olimpijskim dla kampera 15 euro za dzień i spacerkiem do muzeum po drodze pierwsza atrakcja motocykle stojące przy jednym z budynków,kupujemy bilet rodzinny, za 24 euro i idziemy zwiedzać muszę przyznać, że jest to spora atrakcja zobaczyć to, co przez lata wyprodukowało, BMW, a że moje dzieci są w tym wieku ze bardziej interesuje je, kiedy zjedzą obiecane lody, to po około 3 godzinach wychodzimy z budynku.
Kupujemy lody i spacerkiem wracamy na parking,jemy kolację i w drogę do celu,miejscowość Fussen za jakieś 130 km dojeżdżam ok. 21. Wohnmobilplatz Fussen takie miejsce parkingu znalazłem jeszcze w ubiegłym roku przy planowaniu trasy, na plac zajeżdżamy jakoś od tyłu, ale jesteśmy na miejscu
Podaje namiary O 10 *42’07” N 47*34’54” recepcja czynna przez godzinę rano i godzinę wieczorem niestety jesteśmy po czasie i tu małe zakłopotanie ja pierwszy raz w takim miejscu i nie bardzo wiem, co robić brama otwarta na placu ze 60 kamperów i ani jednego z Polski na miejscu jest bar idę zasięgnąć języka a mój niemiecki to kali jeść kali pić
Ale dowiaduję się, że można wjechać a recepcja jutro no to zajmuję miejsce i śpimy słodko do rana
Opłata 9 euro za noc,1,6 euro klimatyczne,0,50 prysznic,woda 150 litrów 0,50 ścieki w cenie
Można też zrobić serwis nie zostając na noc za 2 euro
Kibelki czyste plac moim zdaniem godny polecenia
Płacąc za noc chcę kupić nalepkę na kampera z reklamą miejsca, ale przy kupnie dostaję ją gratis pod warunkiem, że nakleję ją na kampera ,płacąc też dostaje kartkę, że stempelkiem, którą mam okazać w kasie przy zamku i dzięki której dostaję zniżkę 4 euro od osoby za dwie osoby płacę 16 euro dzieci gratis przy kupnie biletów pani koniecznie chce wiedzieć skąd jestem tak przynajmniej ją rozumiem mówię, że z polski i nie wiem, jakim cudem trafiam na grupę z polskim językiem przy oprowadzeniu
Za parking7,50 za 6 godzin każda następna 1 euro jednak nie więcej niż 11 euro za dzień
Kupujemy bilety w centrum biletowym i idziemy na autobus 2 osoby w dwie strony 5,6 euro dzieci gratis
A że to autobus pełen Chinczków to jest okazja zasięgnąć języka :wyszczerzony:
W efekcie rozmów dzieciaki mają okazję spróbować prawdziwego chińskiego cukierka,moja mała córa taż po raz pierwszy jedzie autobusem, co jest dla niej tez atrakcją a jeszcze cukierki rozdają :wyszczerzony:

2.JPG
Plik ściągnięto 9106 raz(y) 44,61 KB

6.JPG
Plik ściągnięto 9106 raz(y) 53,72 KB

9.JPG
Plik ściągnięto 9106 raz(y) 43,41 KB

P1080291.JPG
Plik ściągnięto 9106 raz(y) 34,27 KB

P1080390.JPG
Plik ściągnięto 9106 raz(y) 47,51 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2011-05-04, 06:19   

Irek napisał/a:
Wohnmobilplatz Fussen

dodam, że ten parking znalazł się w zestawieniu 63 najlepszych w całych Niemczech za zeszły rok. ta uwaga o rabacie 4E przy wejściu na zamek, jeżeli wcześniej nocujesz w Fussen, bardzo cenna- przewodniki tego nie podają :ok
Irek napisał/a:
przy kupnie biletów pani koniecznie chce wiedzieć skąd jestem tak przynajmniej ją rozumiem mówię, że z polski i nie wiem, jakim cudem trafiam na grupę z polskim językiem przy oprowadzeniu

ale co, mieliście polskiego przewodnika? przecież tam są audioguide, grupy mieszane, a przewodnik tylko się uśmiecha ;)
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2011-05-04, 07:03   

no właśnie nie wiem jakim cudem ale bylismy w grupie samych polaków a w przy kasie wybralismy sobie godzine zwiedzania 12.05 choc proponowana była 11,30 pani w okienku upierała się aby podac jej skąd jesteśmy myslałem że da audio ,ale na zamku okazało się że przewodnik puszcza nagranie w języku polskim w każdej sali od początku zwiedzania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2011-05-04, 07:25   

Irek napisał/a:
no właśnie nie wiem jakim cudem ale bylismy w grupie samych polaków

to faktycznie miałeś farta :ok
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2011-05-07, 23:10   

Po wyjściu z autobusu idziemy za wszystkimi na mostek i myśląc ze droga do zamku wiedzie przez mostek udajemy się wąską ścieżką w drogę według oznaczeń czerwony szlak przed nami 3 osoby reszta z autobusu zostaje na mostku jednak po przejściu ok. 200 metrów i wspięciu się na sporą górkę myślę, że jednak coś nie tak z tą drogą,dochodzimy do miejsca gdzie na skale stoi mały krzyż i pojedyncze drzewo nad krawędzią z stamtąd widok wspaniały na zamek, ale nie tędy droga może ktoś tam był niestety nie zrobiłem fotki wracamy i drogą asfaltową idziemy w kierunku zamku czekamy na swoją kolejkę i zaczynamy zwiedzanie
Zwiedzanie trwa ok. półgodziny w każdej z sal mamy nagranie w języku polskim,na mnie osobiście wrażenie zrobiła mała grota już w tamtym czasie podświetlana elektrycznymi lampami i ogródek zimowy z widokiem na okolicę
Zwiedzanie kończy się w jednej z sal tej na zdjęciu a stamtąd przez kuchnie zamkową do wyjścia

P1080393.JPG
widok z mostku
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 58,47 KB

P1080398.JPG
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 71,22 KB

P1080493.JPG
parking końcowy 7,5 euro za 6 godzin 11,5 za dzień
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 58,09 KB

P1080490.JPG
na parkingu
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 60,69 KB

P1080502.JPG
pożegnalne zdjęcie
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 37,26 KB

sypialnia.JPG
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 39,53 KB

ostatnia zwiedzana sala .JPG
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 42,45 KB

P1080359.JPG
stelplatz w fussen
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 53,82 KB

33.JPG
Plik ściągnięto 8953 raz(y) 22,45 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-05, 20:50   

Rewelacja. Bardzo mi się przyda Twój opis . W tym roku jadę tamtędy do Włoch i zamierzam odbić na zwiedzanie zamku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2012-02-05, 21:25   

super miejsce jak dla mnie
ja w tym roku planuje jeszcze dalej nad bodeńskie ale zobaczymy co wyjdzie z tego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kit 
trochę już popisał


Twój sprzęt: TransKiT
Nazwa załogi: kit
Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2012-05-08, 21:40   

Jak ktos się wybiera na Neuschwanstein to obowiazkowo musi zwiedzić pozostałe zamki Ludwika ;) Konkretne info umieściłem na sąsiednim forum :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***