Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eurotrip
Autor Wiadomość
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2011-07-12, 02:13   

Myślę, że w tym temacie ustawiła się jakaś dziwna barykada, a po obu jej stronach - jak to zwykle bywa - dobre intencje. Niestety zagrały emocje i właściwie najlepiej by było ten wątek rozpocząć od nowa.

Zgadzam się z radami tych którzy Ci przyklasnęli i tych, którzy sceptycznie odnieśli się do Waszej wizji podróży. Nie odbieraj wątpliwości starszych kamperowców jako krytyki czy zakazu. Tak intensywna podróż w tak licznym gronie może być sprawdzianem Waszych wzajemnych relacji i o tym ostrzegali Cię koledzy, ale to Wy znacie te relacje najlepiej, Wy podejmiecie decyzję i Wy poniesiecie jej konsekwencje. Młodzieńczy entuzjazm może tu zdziałać cuda. My zazwyczaj podróżując, chcemy jak najwięcej zobaczyć, poczuć, posmakować - w tak szybkiej podróży to będzie trudne, bo potrzeba czasu i zatrzymania się. Ale być może w ogóle nie o to chodzi. Może sama intensywność doznań, wspólnego przebywania, podóży wystarczy.
Z porad bardziej praktycznych - chcecie podróżować bardzo szybko i tanio. Rozważcie przygotowanie zapasteryzowanych półproduktów kulinarnych typu gulasz, sosy do makaronu, gotowe dania w rodzaju warzywa z mięsem (lub bez mięsa dla wegetarian). Pozwoli to Wam uniknąć sporych kosztów jadania w restauracjach i skróci do minimum czas przygotowania posiłków w kamperze.

I jeszcze słówko do kwestii przedstawiania się:
Nikomu z nas nie są potrzebne Twoje personalia - imię, nazwisko, PESEL, NIP, adres zamieszkania i numer buta, my tylko lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy - czy jesteś studentem ze Śląska, czy inżynierem z Kaliningradu.
Kamp_nrowicjusz napisał/a:
Nie widzę po prostu powodu, dla którego miałbym się przedstawiać. To jest tylko i wyłącznie forum, i służy ono wymianie informacji, a nie jest to jakiś klub, w którym się wszyscy znają, i każdy nowy członek ma obowiązek przedstawienia się starszej części plemienia !

To dowodzi, że jeszcze nie do końca rozumiesz czym jest CamperTeam - to nie jest wyłącznie forum internetowe i choć nie panują między nami relacje plemienne, to jednak w licznym gronie znamy się w realu i szanujemy wzajemnie. Pozdrawiam Cię serdecznie i szczerze życzę wspaniałej wyprawy, bo kamper to cudowny wynalazek. :spoko
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2011-07-12, 08:12   

Aulos napisał/a:
Z porad bardziej praktycznych - chcecie podróżować bardzo szybko i tanio. Rozważcie przygotowanie zapasteryzowanych półproduktów kulinarnych typu gulasz, sosy do makaronu, gotowe dania w rodzaju warzywa z mięsem (lub bez mięsa dla wegetarian). Pozwoli to Wam uniknąć sporych kosztów jadania w restauracjach i skróci do minimum czas przygotowania posiłków w kamperze.

to wszystko miało by sens gdyby do kampera podpiąc przyczepkę na której powieziecie to wszystko co do kampera się nie zmieści aby jechac według przepisów chodzi mi o masę całkowitą kampera który może się okazac mocno przeładowany ,na przyczepce można upakowac też zbiornik na wodę nawet 300 litrów i wtedy problem wody na 2 dni zgłowy ,

w założeniach że koszty 1000 zł na osobę to starczy jest też błąd 9000km to około 1000 litrów paliwa srednio po 1,3 euro to ok 5200 zł zostaje 800 zł czyli 200 euro co może nie starczyc nawet na opłaty drogowe i parkingi a trzeba również wziąśc pod uwagę że to co zabierzecie z domu do jedzenia na drogę też nie jest zadarmo myslę że przy 1000 euro na głowę można jecha spokojnie ale 1000 zł na długo nie starczy
sam osobiście nie ruszyłbym się w taką podróż bez 3000 tysiaków euro na 4 osobową rodzinę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2011-07-12, 10:36   

to wszystko miało by sens gdyby do kampera podpiąc przyczepkę na której powieziecie to wszystko co do kampera się nie zmieści aby jechac według przepisów chodzi mi o masę całkowitą kampera który może się okazac mocno przeładowany ,na przyczepce można upakowac też zbiornik na wodę nawet 300 litrów i wtedy problem wody na 2 dni zgłowy ,

chcesz nam wmówić że wszyscy tutaj pakują do kampera tylko tyle ile można do 3,5 t?
nie wspomnę o "gratach" które większość zabiera z sobą , które ważą, a im nie sa do niczego potrzebne.

w założeniach że koszty 1000 zł na osobę to starczy jest też błąd 9000km to około 1000 litrów paliwa srednio po 1,3 euro to ok 5200 zł zostaje 800 zł czyli 200 euro co może nie starczyc nawet na opłaty drogowe i parkingi a trzeba również wziąśc pod uwagę że to co zabierzecie z domu do jedzenia na drogę też nie jest zadarmo myslę że przy 1000 euro na głowę można jecha spokojnie ale 1000 zł na długo nie starczy
sam osobiście nie ruszyłbym się w taką podróż bez 3000 tysiaków euro na 4 osobową rodzinę[/quote]

człowiek pisze o 1000 zł na osobę z przeznaczeniem na paliwo i opłaty drogowe, nie wspomina też nigdzie że będą mieć tylko tyle pieniążków :) - podał tylko szacunkową kwotę kosztów paliwa!
_________________
zawsze jest szerszy kontekst
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2011-07-12, 10:37   

a co do ogółu to dobrze by było czasami mieć trochę szersze spojrzenie, delikatną sugestię że w 6 osób to trochę mało komfortowo rozumie, ale już nagonki że to się nie uda, że to bez sensu, że nie tak się "kamperuje" itp to dla mnie nic innego jak narzucanie własnej jedynej prawdziwej wizji. Zapominacie Państwo że w wieku studenckim, zwłaszcza w grupie rówieśniczej są inne potrzeby, ludzie są bardziej tolerancyjni i elastyczni itp itd.

Wreszcie objazdówka Europy kamperem to nie jakaś ekstremalna wyprawa - toż to bardzo komfortowa wycieczka - przynajmniej w porównaniu z wyjazdami 20 czy 30 lat temu autostopem czy Fiatem 126p w 4 osoby z bagażem i jedzeniem na miesiąc!!!!!
_________________
zawsze jest szerszy kontekst
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2011-07-17, 00:00   

Irek napisał/a:
to wszystko miało by sens gdyby do kampera podpiąc przyczepkę na której powieziecie to wszystko co do kampera się nie zmieści aby jechac według przepisów chodzi mi o masę całkowitą kampera który może się okazac mocno przeładowany ,na przyczepce można upakowac też zbiornik na wodę nawet 300 litrów i wtedy problem wody na 2 dni zgłowy ,

Człowiek prosi o porady - podpowiadam. Nikt nie musi z tych porad skorzystać. My radzimy sobie bez przyczepki i doprawdy nie wiem po co komu 300 litrów wody, skoro będzie cały czas w ruchu i może ją uzupełnić na większości stacji benzynowych. Gdyby planował dłuższy pobyt w miejscu odległym od cywilizacji, to inna sprawa.
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marty 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato 1999 2.8 idTD Burstner A 532
Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-18, 15:36   

W tym wypadku najlepsza rada: radź sobie sam. Szerokiej drogi. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marty 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato 1999 2.8 idTD Burstner A 532
Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-18, 15:41   

i wieźcie jeszcze szopa pracza to wam przepierkę co jakiś czas zrobi i kamperka może za darmo przypilnuje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2011-07-18, 16:52   

Kamp-nowicjusz zycze Wam wspanialej wyprawy, zobaczcie co zaplanowaliscie i wiecej. Trzymam za Was kciuki i zycze wielu wspanialych wrazen. Gadaniem innych sie nie przejmojcie.

Pozdrawiam serdecznie. :kamp2 :kamp2 :kamp2 :kamp2 :kamp2 :kamp2
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-08-22, 00:38   

Właśnie wróciłem z wakacji. 7000 km + prom z Sycyli do Genovy. 2 dorosłe osoby i 3 letnia córeczka. Zajęło to 4,5 tygodnia. WIELE dni leżeliśmy na plaży. Zobaczyliśmy BARDZO DUŻO. Zawarliśmy nowe znajomości. Dopuszczalną ładowność kampera mam 800 kg. TRUDNO to zapełnić. 3 dni korzystaliśmy z podłączenia do prądu 230 V. Znowu nas we Włoszech i Francji nie okradli. Spaliśmy w niebezpiecznych miejscach np. obok portu w Palermo i w pocie w Genovie. Lodówka chodziła na gaz prawie cały czas i 1 butla nam wystarczyła. Bawiliśmy się doskonale. MOŻE NIE KAŻDY JEST TAKI SAM. Pomyślcie o tym Ci, którzy rady żadnej nie daliście a wyłącznie gdybalstwo i czarnowidztwo. Ja na tym forum już też przeczytałem, że opisane przeze mnie doświadczenia są wytworem mojej wyobraźni.
Trzymam kciuki za młode osoby. Jeżeli chcecie porady kogoś kto objeździł prawie całą Europę w różnych warunkach /np 11 000 km samochodem z przyczepą w 5 tygodni z rocznym dzieckiem na pokładzie, 27 godzin na motocyklu non stop, czterodniowy weekend samochodem do Rzymu lub Hiszpania osobówką w 9 dni/ to napisz do mnie na pw lub zadzwoń. tel w avatarze.
Powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-08-22, 01:26   

Dodam jeszcze, że wczoraj o 15 wyszedłem z muzeum w Bolzano a dziś ok 20 byłem w domu w Warszawie. Spałem w czasie podróży 8 godzin/jechałem jako kierowca tylko ja/, jadłem, siusiałem, dziecko odwiedziło zwierzyniec i placyk zabaw.
Odczucia co do autora wątku też chyba mam odmienne od niektórych. Wyjątkowo kulturalny młody człowiek, którego niektórzy potraktowali z góry jak gówniarza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***