Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wskaźnik paliwa w Ducato.
Autor Wiadomość
Wito 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato 91 Dethleffs
Nazwa załogi: moczykije
Dołączył: 19 Lut 2009
Piwa: 59/28
Skąd: Iława
Wysłany: 2018-07-08, 18:01   

Andrzej R. Dzięki za odpowiedź. Stawiam piwko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-14, 19:11   

Odgrzeję trochę temat, ponieważ problem ze wskaźnikiem paliwa w Ducato jest dla wielu z nas zapewne nadal aktualny. W moim Ducato II z 1998 r. wskaźnik też pokazywał co chciał, a nie co powinien. Kilka postów wcześniej kol. WALDZIOR ładnie przedstawił na zdjęciach elektroniczny stabilizator wskaźnika paliwa. To właśnie to rozbudowane urządzenie jest w większości przypadków przyczyną problemów z prawidłową pracą wskaźnika poziomu paliwa. Na płytce znajduje się 5 szt. kondensatorów elektolitycznych. Z upływem czasu kondensatory tego typu wysychają i przestają spełniać swoje funkcje. Korzystając z przerwy zimowej wymontowałem układ z samochodu i wymieniłem kondensatory. Koszt operacji 52 gr.
( pięćdziesiąt dwa grosze ) plus 10 minut pracy. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Przed naprawą, przy pełnym zbiorniku wskaźnik dochodził leniwie do max. 3/4. Po zamontowaniu naprawionego stabilizatora natychmiast pokazał stan 1/1.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2019-02-14, 19:43   

MER-lin napisał/a:
Odgrzeję trochę temat, ponieważ problem ze wskaźnikiem paliwa w Ducato jest dla wielu z nas zapewne nadal aktualny. W moim Ducato II z 1998 r. wskaźnik też pokazywał co chciał, a nie co powinien. Kilka postów wcześniej kol. WALDZIOR ładnie przedstawił na zdjęciach elektroniczny stabilizator wskaźnika paliwa. To właśnie to rozbudowane urządzenie jest w większości przypadków przyczyną problemów z prawidłową pracą wskaźnika poziomu paliwa. Na płytce znajduje się 5 szt. kondensatorów elektolitycznych. Z upływem czasu kondensatory tego typu wysychają i przestają spełniać swoje funkcje. Korzystając z przerwy zimowej wymontowałem układ z samochodu i wymieniłem kondensatory. Koszt operacji 52 gr.
( pięćdziesiąt dwa grosze ) plus 10 minut pracy. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Przed naprawą, przy pełnym zbiorniku wskaźnik dochodził leniwie do max. 3/4. Po zamontowaniu naprawionego stabilizatora natychmiast pokazał stan 1/1.



Masz oznaczenie tych kondensatorów?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-14, 20:00   

Dokładnie nie pamiętam, ponieważ stare już wyrzuciłem, a nowe są w samochodzie. Zdaje się, że 2 X 47 mikro, 4,7 mikro i 100 mkiro, tylko na różne napięcia ( co nie ma aż takiego dużego znaczenia ).
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2019-02-14, 20:29   

Też muszę to ogarnąć, dlatego pytam :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-02-15, 13:36   

Nie tylko Ty :-P
U mnie po kilku miesiącach i przejechaniu 2 tys km. znowu powróciły problemy z elektryka. Pisałam o tym we wrześniu. Wracając w styczniu z Bogacsa, znowu próbował mi w tym kamperek przeszkodzić, ale się nie dałem i dotarliśmy szczęśliwie do domu. Jednak po jednym z objawów mogę podejrzewać, że i w liczniku są jakieś problemy. :evil:
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***