Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czyżby...
Autor Wiadomość
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-24, 12:06   

Jeżdże t3 kami od kilkunastu lat, kilka lat pod rzą jeździłęm pod turecka granicę , byłem w moskwie , w holandii moim poczciwym T3 z dwulitrowym powietrzakiem



auto oprócz czynnosci eksploatacyjnych typu klocki oleje itd nie wymagało żadnych gruntownych napraw , przez dziesięc lat woziło mnie po europie ciągnąc przyczepę kempingową ,aż w tamtym roku musiałem go pociąć z powodu tragicznego stanu blachy i nieopłcalności jej remontu, ale silnik zostawiłem na wszelki wypadek jako rezerwowy do mojego nowego dehlera, choc też widzę że bez potrzeby .
jestem pod wielkim wrażeniem solidności tych aut
nigdy nie mysiałem siestresować z powodu tego ze mi go okradna albo że budził będzie jakieś złe emocje.
Jak go ciąłem , to w tajemnicy przed dziećmi bo najmłodszy syn ( 8 lat ) nie akceptował ani utylizacji a ni sprzedaży busa, zresztaq sam miałem łezkę w oku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-08-24, 13:44   to się czułeś

jakbyś z weterynarzem ...usypiał wierną ,schorowaną sukę.Wyrazy zrozumienia i współczucia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-08-24, 22:32   

darek, po prostu auto potraktowałeś przedmiotowo...jeździło dobrze , ale przyszedł czas na zmiany i ich dokonałeś , zwyciężył pragmatyzm a nie uczucia ;)

arrtur, wcale nie wygląda to tak wesoło z tym odmachiwaniem, np. jadąc z Pokrzywnej ze zlotu busika minąłem rożnej maści 18 kamperow - i nikt nie odmachnął... a ja zawsze macham pierwszy ;) ... i powiem Ci jeszcze, że dopiero ktoś odmachnął mi we Wladyslawowie, transit alkowa, i jeszcze później na trasie Kołobrzeg-Koszalin - stary mercedes z za zachodniej granicy, potem jaka T3 i jeszcze ducato...generalnie nikt nie odmachuje z kamperow typu "100 tysiecy-może więcej" ...
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-08-25, 00:20   

miesiąc temu w tvp1 rano była taka wesoła ekipa z busikiem T3. kupili za 2kPLN coś odremontowali za niewielką kasę fantazyjnie pomalowali - po czym ruszyli w rajd. W pierwszym roku objechali europę z przygodami. W tym roku znaleźli sponsorów i jada w jakiś organizowany turystyczny rajd na Wschód. Fajnie mają...
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-08-25, 08:00   

Wiem, wiem...z dumą nosiłem ich koszulkę - akcja nazywa się "Busem przez świat" ;)
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-25, 08:31   Re: to się czułeś

stachwody napisał/a:
jakbyś z weterynarzem ...usypiał wierną ,schorowaną sukę.Wyrazy zrozumienia i współczucia!


co prawda nigdy nie miałem psa , ale porównanie tak mniej więcej właściwe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2011-08-25, 14:11   

maszakow napisał/a:
miesiąc temu w tvp1 rano była taka wesoła ekipa z busikiem T3. kupili za 2kPLN coś odremontowali za niewielką kasę fantazyjnie pomalowali - po czym ruszyli w rajd. W pierwszym roku objechali europę z przygodami. W tym roku znaleźli sponsorów i jada w jakiś organizowany turystyczny rajd na Wschód. Fajnie mają...


slyszalem o tej pierwszej wycieczce. Podziwiam PR gratuluje znalezienia sponsorow, natomiast wiele osob swoimi busami przejezdza bez takiej oprawy wiele wiecej. Stad bardziej doceniam kwestie organizacyjne. Ale milo ze cos sie dzieje poza paleniam blantow po osiedlach w takich ludziach nadzieja.
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-08-25, 19:00   

święta prawda :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-08-25, 22:26   

No to teraz powiedzcie mi fani T3 na ile taka akcja jest realna. kupuje coś za 500 EUR odnawiam za 1000 i jadę... chyba dość mało realna - Sprawdziłem wczoraj na mobile, T3 sa nadal w cenie - nawet nie kamperki ale sporo takich kamperowych wersji jest wystawionych jako osobowe. auto ma 20 lat i warte 4 do 5 tyś EUR...
Nie powiem że nie kusi bo kusi mnie coś takiego, Caravelle z prostokątnymi światłami 20lat temu była EXTRA i tak mi zostało. Kasi też się podoba, ale... Auto ma 20 lat, dostęp do częsci pewnie już pewnie utrudniony... mamy tu gościa co w kamperku na T3 robił generalkę między innymi przekładał silnik w swoim kamperku na 1,9 tdi z golfa - by go wzmocnić i uekonomicznić. ale zamilkł i nie wiadomo jak skończył on i auto :)
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mr.Mclaren 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Westfalia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Piwa: 6/2
Skąd: Pieszyce/Fuerth
Wysłany: 2011-08-26, 09:48   

O części zamienne bym się jeszcze nie martwił, będąc w temacie busów T3 szybko byś się przekonał ile ich jeszcze jest. Poza tym Volkswagen i inne firmy sukcesywnie wznawiają produkcję poszukiwanych elementów do naszych samochodów.
_________________
T3Forever
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
OldPiernik 
stary wyga


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Gru 2008
Piwa: 50/19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-26, 13:11   

Gdyby ktoś miał ochotę to zapraszam na relację z tegorocznego wyjazdu.
_________________
Życie jest za krótkie na siedzenie w domu i zazdroszczenie innym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2011-08-28, 19:11   

Mr.Mclaren napisał/a:
O części zamienne bym się jeszcze nie martwił, będąc w temacie busów T3 szybko byś się przekonał ile ich jeszcze jest. Poza tym Volkswagen i inne firmy sukcesywnie wznawiają produkcję poszukiwanych elementów do naszych samochodów.


niby tak ale... powoli ich ceny staja sie wysokie jak do nietypowych starych aut. Tzn przedowdu olejowego do turbiny w oryginale juz sie raczej nie kupi, pajaka gumowego do chlodzenia nowego tez nie, przedniej nagrzewnicy takze trzeba dlugo szukac - a jak sie znajdzie to kosztuje kazda zmieniono automatycznie na - opowiadaj co to do skody/polo wyjdzie 80 zl, jak dla nas z 500 zl

stad nie wierze w dobre samochody po 8 tys bo to nie mozliwe
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mr.Mclaren 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Westfalia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Piwa: 6/2
Skąd: Pieszyce/Fuerth
Wysłany: 2011-08-28, 21:24   

Oczywiście będą kazali nam za ten serwis zapłacić, ale w tym wypadku liczy się dostępność.
Tzw. pająk do silnika TD nadal jest do kupienia nowy w oryginale, przewód zasilający turbinę także - ale ten ostatni bez problemu zamówić można w hydraulice siłowej w wersji elastycznej.
Są to stare samochody, a jak wiadomo takie potrzebują serca właściciela i pieniędzy :)
_________________
T3Forever
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-08-28, 21:57   Mr.Meclaren ma wielkie serce do VW

widziałem jego samochód w realu...cudo ! Ma też widocznie oprócz serca i inne warunki! Serdecznie pozdrawiam i dziekuję !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banshee 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs 7870XLi
Dołączył: 30 Maj 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Reda
  Wysłany: 2011-09-24, 20:23   

Witam :)
Też podpinam się do aktywnych VW-ców właśnie swoim wróciłem z wyprawy wakacyjnej 5000km za sobą :)
VW T4 2,5TDi 197KM CARTHAGO

z pozdrowieniami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***