Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Flisacka" wyprawa do Grecji przez Chorwację 2011
Autor Wiadomość
Jack64 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mc Loius Steel 425/Peugeot Boxer
Nazwa załogi: FLISACY
Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Komorów
Wysłany: 2011-08-30, 21:43   "Flisacka" wyprawa do Grecji przez Chorwację 2011

Czas na relację!!!
3 sierpnia 3,30 rano
No i wystartowali.Kurs na Cieszyn,gdzieś na trasie w okolicach Bełchatowa czeka Boral.
Zjeżdżamy się w Częstochowie,buziaczki i w drogę! W Bielsku-Białej ostatni stop,paliwo,kawka, uzupełnienie zapasów i czas na granicę.
Przez Cieszyn w stronę Żyliny-Bratysławę-Szombathely omijamy Słoweński"język" i przekraczamy granicę chorwacką w Letenye.
Po drodze na Węgrzech obiadek w Karczmie pod Jeleniem (jeleń na załączonym foto)
Fajne żarełko !
Decyzja-tankujemy w Chorwacji,"komornik" zapalił nam się w tej samej minucie!
A w Chorwacji...modły-pierwsza stacja jak się okazało 29 km za przejściem.
Tak więc modły,szkoła ekonomicznej jazdy,na oparach ...wreszcie jest! Uff!!! Ulga,na ile duża okazało się gdy camper Roberta ,po zatankowaniu nie chciał o razu zapali
(pompa ciągnęła już powietrze).Szybka analiza spalania różne silniki 2,2 HDI u mnie, 2,8 JTD Roberta+ wyszło to samo 12l/100 km.
Dla zdziwionych trasą, omijamy Austrię z powodu wagi DMC i złych doświadczeń Roberta w tym kraju.
W Chorwacji ciemna noc, robimy jeszcze 100 km i za Zagrzebiem nocleg.

To moja pierwsza relacja ze zdjeciami-uczymy sie!

CT3.gif
Węgierskie jadło..jelenia w karcie brak
Plik ściągnięto 5183 raz(y) 166,09 KB

CT1.gif
Jeszcze Polska......
Plik ściągnięto 5172 raz(y) 139,64 KB

CT4.gif
Jeleń od Karczmy jak żywy..
Plik ściągnięto 5172 raz(y) 189,26 KB

Ostatnio zmieniony przez Jack64 2011-08-30, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wałęsa 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymer B Classic - Fiat Ducato 2.8 JTD
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2009
Piwa: 11/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-30, 21:52   

Jacek nie przesadzaj ze zdjęciami. :diabelski_usmiech
Czekamy na ciąg dalszy.
_________________
" Jestem za, a nawet przeciw "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jack64 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mc Loius Steel 425/Peugeot Boxer
Nazwa załogi: FLISACY
Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Komorów
Wysłany: 2011-08-31, 22:46   

Cd,
4 sierpnia,nowy dzień,nowe siły.Autostrada bajka,niestety dopada mnie ból kolana(prawego-oczywiście).Tu z pomocą przychodzi przygotowany wcześniej "sznuromat"- patent własny foto w załączeniu.Koniec jazdy autostradą, skręcamy na Pirovac i tniemy na Murtrer. Malowniczo,wąsko ale na pierwszym wytypowanym campingu "zong"-brak miejsc.Numer 2- "produkt campingopodobny".Trzecie podejście trafione camping JAZINA w Tisno.Kotwiczymy i czekamy na trzecią załogę która płynie do Zadaru z Ancony.
5 sierpnia,trochę szumi po wieczorku powitalnym,docierają "Wlosi".Przestawiamy się do sadu figowego."Zakąska" nad nami!Chorwackie figi puszotka,w Grecji już takich nie było.
Chorwację traktujemy jako czysty relaks, tak więc plaża,długie Polaków wieczorne rozmowy,wizyty w lokalnych karczmach,śliwowiczka i rejsik trimaranem.
I tak przeleniuchowaliśmy 6 i 7 sierpnia.
8 sierpnia - czas w drogę !

Jako że droga,nie pozbawiona przygód, opiszę w kolejnej odsłonie

CT19.gif
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 134,35 KB

CT20.gif
"Sznuromat" w całej okazałości
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 168,58 KB

CT21.gif
Sterowanie "sznuromatu"
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 143,68 KB

CT29.gif
"Czas relaksu,relaksu to czas..."
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 125,06 KB

CT26.gif
I zdrówko całego CT!!!!
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 137,38 KB

CT9.gif
Wyprawa prawie oceaniczna
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 120,64 KB

CT6.gif
Kawałek pokładu i już branie !
Robert, Robert!!!
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 138,71 KB

CT11.gif
Młodzież wybiera wolność.Ciekawe na jak długo?
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 142,55 KB

CT23.gif
I ponownie "relaks"
Plik ściągnięto 5088 raz(y) 95,95 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
futro2606 
stary wyga


Twój sprzęt: RAPIDO 9090DF
Nazwa załogi: KRZYSIEK & BEATKA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Piwa: 11/8
Skąd: BRZEG DOLNY
Wysłany: 2011-09-04, 11:20   

Dawajcie dalej fanie się zaczęło i gdzie ciąg dalszy? :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2011-09-04, 12:03   

Jack64 napisał/a:
I ponownie "relaks"

po relaksie film się urwał :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
futro2606 
stary wyga


Twój sprzęt: RAPIDO 9090DF
Nazwa załogi: KRZYSIEK & BEATKA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Piwa: 11/8
Skąd: BRZEG DOLNY
Wysłany: 2011-09-04, 12:41   

Mam nadzieję,że to nie wina tych wytrawnych trunków? :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jack64 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mc Loius Steel 425/Peugeot Boxer
Nazwa załogi: FLISACY
Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Komorów
Wysłany: 2011-09-05, 19:04   "Flisacka" wyprawa do Grecji przez Chorwację 2011

Film się nie urwał, ale byly problemy techniczne.Napisałem się nawklejałem zdjęć i klops nic nie chciało wejść ! Tak więc powtórka.Teraz zgodnie z obietnicą o drodze z Chorwacji do Grecji.

8 sierpnia minął nam na podróży.
Początek luzik,autostrada.Niestety nie dokończona , a kończy się trochę w polu (chyba lepiej wyjechać wcześniej-po końcu autostrady wpadamy we wioseczki, kręto,ciasno!)
Do Dubrovnika Via Adritica,malowniczo choć kręto.W drodze ubywa nam jedna załoga, Boral skręca na chwilę i tak już zostaje (sentyment do Chorwacji wziął górę).
Flisacy i Prozaki (kandydaci do CT) jadą dalej. Za Dubrovnikiem czas na decyzję-którędy? Wybrzeżem trochę kręto! Zapada decyzja :Trebinje-Niksic-Podgorica-Shkoder -Albania.
Jak się póżniej okazało niezbyt trafna.
Odcinek Trebinje-Niksic to wspinaczka górska,ciągnie się w nieskończoność.Widoki-już tylko kozice i kosodrzewina.A na mapie tak prosto?
Niksic -Podgorica w miarę przyzwoicie, ale wraz z Podgorica kończy się cywilizacja.
Jeszcze asfalt, ale nazwać to leśnym duktem to byłby komplement.Gdzies pod granicą zator TIR z naprzeciwka nie mieśći się na drodze.Cofamy, przyklejamy się do skał i "na zapałkę"
Uff! Granica Czarnogóra-Albania, odprawa luz,pytanie o drogę po stronie albańskiej?Mina pogranicznika mówi wszystko"40 km i będzie dobra".Ale te 40 !!!!
Szutr i cała w pseudo budowie,ciągła zmiana pasów,dziury.Generalnie jazda intuicyjna w totalnej ciemności.Wzdłuż drogi jakieś miasteczka, bloki i żadnego innego dojazdu, żadnej czynnej stacji benzynowej i podrodze opisywany już chyba przez Cacka mostek 5T (drewniany).Jechałem wieczorem, ale nie bardzo widziałem jakąś drogę alternatywną.Tak więc pewnie i TIRy "5 tonowe"brrrr
Osiągamy Shkoder-sceneria do filmów katastroficznych !!!!
Dalej kierunek Tirana,zaczyna się normalna droga, a nawet autostrada.I tu drobny zaskok,bo autostrada kończy się nagle (info 50 m przed końcem) uskokiem w lewo wysokości ok. 15 cm.Forsujemy to przy prędkości ok.90 km/h, prawie widzę przed sobą położony na boku camper Prozaków, o swoim już nie zdążyłem pomyśleć! Kolejny błąd to odcinek Tirana -Elbasan.Pojechaliśmy po mapie, czerwoną.Tymczasem cały transport TIR,autokary jedzie wybrzeżem do Durres i w dół do drogi"pomarańczowej" nr 7 prowadzącej do Elbasan.No cóż wiedza ?
W Tiranie pomoc Policji w stylu FOLLOW ME i na "bombach" wyjeżdżamy z miasta!
Nocleg na stacji benzynowej!Spokój,bezpiecznie!Skoro świt w drogę.
Na pobudkę po przejechaniu 20 km fuul-kontakt ze zjeżdżającym z góry Transitem.Efekty :lusterko i trójkątna szybka.
Albańczyk robi avanti,wycenia swoje straty na 200 Euro.(oczywiście moja wina!)
Proponuję ugodowo 50 Euro, żeby nie tracić czasu.Dalej avanti.Wzywamy Policję. Po 30 min. przyjeżdżają dwaj dżentelmeni mówiący biegle po ...albańsku.Albańczyk dalej "piana",tymczasem Policja po otrzymaniu kwitu w języku polskim, że nie wnoszę zastrzezeń do pracy Policji,zyczy szerokiej drogi zajmując się Albańczykiem
("miałeś chamie złoty..").
Zjazd z gór pełny hardcore.Elbasan trochę Teheran !!! Skrzyżowania na klaksoni wcisk,żadnych zasad-kto większy! Bazar-żywe kury, prosiaczki na postronkach i to wszystko na chodnikach przy drodze!
Z Elbassan wspinaczka(kilka podjazdów 10%) w stronę Macedonii kierunek na Ohrid,Bitolę i granicę grecką.
Najtańsze paliwo w Macedonii cena państwowa 65,50 din 1,1 Euro.
Wreszcie Grecja:nuda,drogi jakieś proste,równe- już się odzwyczaiłem!
Po drodze tylko jedna bramka za 7 Euro i docieramy do Paralii koło Katerini (Riviera Olimpijska).Tu czeka na nas grupa "stacjonarnych" znajomych.Czas na relaks pod Olimpem. Kończy się 9 sierpnia...

CT24.gif
Albańskie "blizny"
Plik ściągnięto 4880 raz(y) 123,6 KB

CT14.gif
Śniadanko gdzieś w Macedoni
Plik ściągnięto 4880 raz(y) 124,55 KB

CT30.gif
Wreszcie relaks z widokiem na Olimp
Plik ściągnięto 4880 raz(y) 133,27 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2011-09-05, 21:24   

Jacku zliczyliście Albanie od strony ogonka świni :mrgreen: bylo na Duress ,ale to tylko kraj tranzytowy dla Was.

Poznałem ten klimacik w drodze powrotnej znudziło mi się wybrzerze od Dubrownika i chciałem zobaczyć albańskie górki wycieczka jednak warta trasy przynajmniej mam porównanie z górkami i drogami na Ukrainie tam już cywylizacja dotarła :haha:

Szkoda że nie zaliczyłeś serpentynek nadmorskich przy granicy z Macedonią robią wrażenie.po tej malutkiej ekstremie widok z góry i plaże są warte .Może Pabloarmando wrzuci fotki nam nie udało się wcisnąć naszym kamperkiem :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dembomen 
weteran


Twój sprzęt: KOMEDIA Fiat-Detleffs Globetrotter 2,5D 1989
Nazwa załogi: Dembomenki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Mar 2008
Piwa: 23/24
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-09-06, 11:27   

Hej!
Jacku fajna wyprawa, przygód masa, ciągnij dalej relację :spoko
Hej!
_________________
Misiek
Świat jest piękny,tylko my go psujemy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jack64 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mc Loius Steel 425/Peugeot Boxer
Nazwa załogi: FLISACY
Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Komorów
Wysłany: 2011-09-07, 11:32   "Flisacka" wyprawa do Grecji przez Chorwację 2011

Czas na ciąg dalszy.
9 sierpnia dotarliśmy pod Olimp.Grupa przyjaciół mieszkała w małym hoteliku u Greczynki ze Zgorzelca i Roma z Przemyśla.Tak że klimat jak w domu, język urzędowy polski.My przytuliliśmy się do hoteliku i tak przestaliśmy do 15.Nie tracąc przy tym czasu tylko na plażę.
Paralia sama w sobie jak Łeba:hotele,hotele plaża-swatch...sunglases co 3 min.Jedna różnica- ciepełko!!!
Nasz przyjaciel Polski-Grek zafundował na nie lada frajdę wizytą na leczniczych błotach
ok. 10 km od Paralii,wraz z super degustacją kuchni greckiej-prawdziwej z dala od
zgiełku i chmary turystów.
Błota ilustruję poniżej.Dodatkową atrakcją była degustacja muli,własnoręcznie złowionych.A teraz ciekawostka:pokażna ilość tsipuro,piwa, napoje wyżerka dla 5 rodzin,przygotowanie muli - rachunek 50 Euro !!!! Jak świeże były mule...foto!!
Oczywiście trochę plaży nie zaszkodzi,tym bardziej że trzeba poczekać na środki opatrunkowe po "albańskich" bliznach.Dojeżdża kolejna grupa z Polski,rzut oka do internetu i za 50 Euro przyjechał z Polski komplet naprawczy.Wymiana 15 minut i po przygodzie pozostały wspomnienia.
Udało też nam się ruszyć z miejsca plażowiczów.Wykonaliśmy wypad na, a właściwie pod Olimp na 1100m (wyżej już tylko porządna piesza wycieczka) i oczywiście na odległe o 180 km Meteory.Camperek miał wolne, ruszyliśmy osobówkami których było pod dostatkiem.A w międzyczasie cóż relaks !!!!

CT31.gif
Plik ściągnięto 4684 raz(y) 110,99 KB

CT34.gif
Plik ściągnięto 4684 raz(y) 146,23 KB

CT46.gif
"Kongo" party
Plik ściągnięto 4684 raz(y) 147,1 KB

CT37.gif
Metody połowu różne!!!
Ale świeżutkie !!!
Plik ściągnięto 4684 raz(y) 130,96 KB

CT48.gif
"Smażalnia",ilość ciemnoskórych sprzedawców i czestotliwość ich "wizyt" przebija moje dotychczasowe doświadczenia
Plik ściągnięto 4684 raz(y) 133,57 KB

CT38.gif
Bywało i tak...
Plik ściągnięto 4684 raz(y) 106,68 KB

CT39.gif
relaks...
Plik ściągnięto 4684 raz(y) 148,45 KB

CT49.gif
Najbardziej udany zakup!
Elton wzbudzał emocje....
Plik ściągnięto 4684 raz(y) 137,64 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***