Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-08-09, 16:59
Wyprawa do Portugalii 2012
Autor Wiadomość
szymek1967 
Kombatant


Twój sprzęt: VW colorado KARMANN
Nazwa załogi: rodzinka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2011
Otrzymał 35 piw(a)
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2011-12-28, 19:54   

a ja wam zycze takowej podrozy z serca calego :!:
wlasnie w tym roku bo nawet w maju,o (!) bylem w portugalii dojezdzajac nawet na sam gibraltar (pikne miejsce)
zrobilem 11 tys km przez caly miesiąc i jestem zadowolony :lol:
ps. jakbyscie nie jechali trza wracać przez biaritz (zapisac,zapamietać !!! )
to miejsce ktore bije na łeb na szyję popularne saint tropez ;)
no i nawiedzic koniecznie fatime ma się rozumieć :)
_________________
szymek1967
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2011-12-28, 20:22   

My w zeszłym roku jechaliśmy do Portugalii przez Niemcy (Norymberga) Strasbourg i Bordeaux (Francja) i dalej przez Hiszpanię do północnej Portugalii.

Szkoda, że sobie odpuszczasz ten rejon. Jest tam kilka miejsc wartych zobaczenia..
Park Peneda Geres, Viana do Castelo, Bragga czy Bom Jesus. Ale z drugiej strony będzie po co tam wracać! :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2011-12-28, 20:43   

Darek1968 napisał/a:
można być pewnie w Portugalii miesiąc, ale ja chcę objechać jak piszesz Półwysep Iberyjski a celem w jaki będę się kierował jest Portugalia a nawet konkretniej Lizbona a reszta to tzw. po drodze, camperowanie, czyli jak wolisz 15 dni na dojazd tam przy czym tam to zaczyna się od Andory a powrót też ok 10-12 dni przez Galicję, Kraj Basków, w centrum raczej nie zauważyłem wielu godnych miejsc odwiedzenia, lecz nie wiem czy nie zahaczyć o Madryt na dwa dni... a w nocy jakie są temperatury w lipcu/sierpniu?
W Madrycie jak byłem w lipcu to temperatura dochodziła nawet przeszło 50 stopni w dni rekordowe. Ale to wyjątki natomiast powyżej 40 stopni to normalka.Madryt w tych miesiącach jest wbrew pozorom opustoszały.Chodzenie po chodnikach czuc pod podeszfami butów.pocieszeniem jest jedynie doczekania wieczora bo w nocy robi sie natomiast chłodno.Są po prostu duże różnice temperatur między dniem a noca.Fakt ze nie zwiedzic Madrytu a byc w Hiszpani to grzech.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 09:02   

Pawcio napisał/a:
My w zeszłym roku jechaliśmy do Portugalii przez Niemcy (Norymberga) Strasbourg i Bordeaux (Francja) i dalej przez Hiszpanię do północnej Portugalii.

Szkoda, że sobie odpuszczasz ten rejon. Jest tam kilka miejsc wartych zobaczenia..
Park Peneda Geres, Viana do Castelo, Bragga czy Bom Jesus. Ale z drugiej strony będzie po co tam wracać! :spoko


nie odpuszczę, chcę jechać dołem Hiszpanii w wrócić górą zaczynając od Galicji a kończąc na San Sebastian. Wszystkie plany zweryfikuje jak zwykle życie, żona, dzieci i pies:)
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 09:04   

artanek58 napisał/a:
Darek1968 napisał/a:
można być pewnie w Portugalii miesiąc, ale ja chcę objechać jak piszesz Półwysep Iberyjski a celem w jaki będę się kierował jest Portugalia a nawet konkretniej Lizbona a reszta to tzw. po drodze, camperowanie, czyli jak wolisz 15 dni na dojazd tam przy czym tam to zaczyna się od Andory a powrót też ok 10-12 dni przez Galicję, Kraj Basków, w centrum raczej nie zauważyłem wielu godnych miejsc odwiedzenia, lecz nie wiem czy nie zahaczyć o Madryt na dwa dni... a w nocy jakie są temperatury w lipcu/sierpniu?
W Madrycie jak byłem w lipcu to temperatura dochodziła nawet przeszło 50 stopni w dni rekordowe. Ale to wyjątki natomiast powyżej 40 stopni to normalka.Madryt w tych miesiącach jest wbrew pozorom opustoszały.Chodzenie po chodnikach czuc pod podeszfami butów.pocieszeniem jest jedynie doczekania wieczora bo w nocy robi sie natomiast chłodno.Są po prostu duże różnice temperatur między dniem a noca.Fakt ze nie zwiedzic Madrytu a byc w Hiszpani to grzech.


nie wiem jak wymyśleć w takim razie zwiedzanie Madrytu, żeby z jajek się nie zrobiła jajecznica:) nie wiem muszę chyba wyjść z campingu jak się przejaśnia dopiero i wrócić około południa żeby zdychać do wieczora a wieczorem coś spróbować znowu odwiedzić...
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 09:12   

szymek1967 napisał/a:
a ja wam zycze takowej podrozy z serca calego :!:
wlasnie w tym roku bo nawet w maju,o (!) bylem w portugalii dojezdzajac nawet na sam gibraltar (pikne miejsce)
zrobilem 11 tys km przez caly miesiąc i jestem zadowolony :lol:
ps. jakbyscie nie jechali trza wracać przez biaritz (zapisac,zapamietać !!! )
to miejsce ktore bije na łeb na szyję popularne saint tropez ;)
no i nawiedzic koniecznie fatime ma się rozumieć :)


mam do wyboru po tzw. drodze Lourdes, Montserrat, Fatima i Santiago de Compostela, nie będę męczył rodziny zwiedzaniem wszystkiego raczej skłaniałbym się do zwiedzania Montserrat i Santiago jako mniej komercyjne:) a o Biaritzz wiem, może jak się uda właśnie w drodze powrotnej...
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-01-03, 22:03   

jezeli sie uda to 2012 pojedziemy H i P ale dopiero1.wrzesien,oczywiscie trasa przez niemcy ,tak jak piszecie.Poludniem jechalismy poludniem i do Granady,powrot przez Andore,prawie 8800km.Opisze to kiedys mam notatki.Mam prosbe np do Gryz3k,Krzysztof5 i innych podroznikow bedacych a Hiszpanii i Portugalii napiszcie relacje,jezeli macie problemy ze zdjeciami to wystarczy trasa,postoje koordynaty,na ciekawe miejsca.My podruzujemy bez campingowo,ale pilnujemy sie ,w tej podrozyw 2010 nawet nie zlapalismy gumy.Teraz poniewaz jest to trasa dluga chcemy zobaczyc mozliwie najwiecej,bedziemy ile trzeba i puki nas pogoda zimowa nie przegoni. Piszcie ,piszcie bo malo jest relacji z tego kierunku,dziekuje barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***