Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Akumulatory hotelowy w Transicie z 1993 r.
Autor Wiadomość
T.H.X 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: CI international, 1994, Ford Transit 2.5d
Dołączył: 11 Wrz 2021
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2021-09-17, 01:32   Akumulatory hotelowy w Transicie z 1993 r.

Niedawno stałem się właścicielem CI model International z 1994 roku na Fordzie Transicie z 1993 roku. Akumulator hotelowy znajduje się w komorze silnika po stronie kierowcy. Czeka mnie wymiana na AGM-a i montaż przetwornicy. Materiały dotyczące eksploatacji AGM-ów mówią, że praca w temperaturach powyżej poniżej 0 i powyżej 50 stopni znacząco wpływa na żywotność akumulatora. Czy ktoś z was ma doświadczenia w eksploatacji AGM-ów w Transicie pod maską? Czy faktycznie takie umiejscowienie ekspresowo zdegraduje akumulator? Jeśli akumulator może tam zostać, to gdzie najlepiej umieścić przetwornice, żeby przewody do aku nie były zbyt długie? Znajdzie się na nią miejsce np. pod deską rozdzielczą? Może ktoś z was miał już podobne rozterki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndyS 
doświadczony pisarz
Andrzej

Twój sprzęt: Ducato II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2011
Piwa: 9/1
Skąd: SOPOT
Wysłany: 2021-09-19, 16:01   

Nikt nie odpowiada to może napiszę "trzy słowa".
Miałem kiedyś takiego kamperka Concorde na Ducato I. Miał identyczne rozwiązanie a wchodził tam ze względu na wymiary aku poniżej 80Ah (dałem AGM marki ZAP 77Ah). Zamocowany był nisko przy przednim pasie nadwozia przed skrzynią biegów. Przez 2 lata nie było z nim żadnych problemów a potem sprzedałem auto a akumulator oddałem Ojcu. Mój Ojciec w Dethleffsie z 1992r przez kolejne 2 lata identycznie użytkował ten akumulator. Potem założył solary i kupił akumulator 105Ah więc trzeba było go przenieść ze względu na wymiary.
Reasumując taki układ wymyślił ktoś kto się na tym zna (z reguły :szeroki_usmiech ) wiec powinno być OK.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***