Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WV LT 40 4x4 - pytania prawno / techniczne
Autor Wiadomość
Copper 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T3
Dołączył: 18 Wrz 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-09-04, 08:43   WV LT 40 4x4 - pytania prawno / techniczne

Hej, :)

Od dłuższego czasu posiadam VW T3. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie coś większego, 4x4.
Myślę o LT 40 4x4. To taki dream car. Zrobiłby się projekt długoterminowy. Camper marzeń.

Ale mam kilka pytań. Być może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

1. Czy do LT 40 4x4 da się dołożyć fotele? Standardowo są tam 3 miejsca. nie wiem, czy 40tka miała więcej foteli (edit: miała jako wóz strażacki). 28-35 tak. Ale czy to się przekłada na model 40? Z tego co się orientuję, fotele teraz muszą być homologowane na każdy model. nie znalazłem nic dedykowanego pod 40tkę. Ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

2. Czy da się zalegalizować swap silnika? Niby nie jest to do końca w PL uregulowane. Wiem, że po swapie należy przejść badanie. Ale czy nikt się nie przyczepi, np za granicą? Czy w takie patrole z silnikiem BMW legalnie jeżdżą po drogach?
To samo z kołami o większej średnicy.

3. Czy jeżeli w LT 40 w dowodzie jest DMC do 3500 kg, to bez problemów można tym jeździć na kategorii B? Oczywiście nie przekraczając dopuszczalnej wagi.
Mam sprzeczne informacje na tn temat. Na tabliczce dalej jest 4000...


Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***