Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ITALIA I MY
Autor Wiadomość
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-02-06, 17:06   

Pawel1o napisał/a:
ceny rejsów zorganizowanych wzdłuż wybrzeża nie zabijają.


Cena przepłynięcia łódką 10m do Lazurowej Groty wyzsza od ceny przepłyniecia promem z Sorento .Cena kawy była 11 Eu za dwie(tak jakos zapamietałem :diabelski_usmiech ).
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-02-06, 18:16   

Z dwóch wizyt w Italii, to jak z ciebie drą łacha, zawsze zostaje najdłużej w pamięci.

W Rzymie od 30 lat mieszkają nasi znajomi, umówiliśmy się z nimi na 9tą pod jakimiś tam głównym punktem coby się łatwo namierzyć i dalej na całodniowe zwiedzanie
Byliśmy z pół godziny wcześniej to jeszcze jakaś kawa, rogalik, x4 i tam wyszło 10 czy 11 euro.
Po paru godzinach zwiedzania akurat kołem w to samo miejsce dotarliśmy - no to wejdziemy na kawę i jakiegoś rogalika.
Za 6x to samo co wyżej zapłaciliśmy niecałe 8 euro, tylko dlatego że zamówiła to nasza znajoma posługująca się włoskim
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-02-07, 11:25   

Piasek1 napisał/a:
Z dwóch wizyt w Italii, to jak z ciebie drą łacha, zawsze zostaje najdłużej w pamięci
kiedyś mi pewien sprzedawca na hiszpańskim bazarze powiedział "Holiday is expensive"
Ciekawe jakie mają zdanie na ten temat niemieccy turyści w Kołobrzegu :haha:

Ja Włochy odwiedzam tak często jak to możliwe bo mi się tam podoba, a to że czasami muszę "dopłacić".... :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-02-07, 11:45   

Ja za drugim razem będąc w Italii, gdzie już człowiek jakoś tak pewniej się w tym wszystkim poruszał i ogarniał, niemal na każdym kroku doświadczałem tego jak próbują cię orżnąć albo okantować ale tak z uśmiechem, serdecznie, i na każdym kroku. Dla mnie osobiście najpodlejsza forma. M.in właśnie na takich tam kawach, parkingach, biletach wejściowych. Wszędzie zaczynasz po angielsku, cena to X, zaczynasz się kłócić że tam wisi że jednak Y to zaczyna po włosku bełkotać że on cię nagle nie rozumie i płacisz w końcu Y czyli normalną cenę. Ale niesmak pozostał.

Potem przerzuciliśmy się na Chorwację i też pierwsze 2-3 wyjazdy było ok, niesamowicie serdeczni i życzliwi ludzie ale ostatnimi razy, szczególnie już w tych takich zatratowanych miejscówkach, już było widać że turyści im przeszkadzają, najlepiej to jakbyś zostawił 100 euro za to że w ogóle wszedłeś, że w ogóle kelner podszedł do stolika itp
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2021-02-10, 16:01   

We Włoszech w miejscach "turystycznych" potrafią mieć w lodziarniach dwie różne gałkownice do lodów - większą dla miejscowych i mniejszą dla turystów. :evil: Co do cen w kawiarniach, to trzeba pamiętać o tym, że ceny są uzależnione także od tego gdzie zamawiamy i konsumujemy: przy barze jest najtaniej, drożej przy stolikach, a najdrożej przy stolikach na zewnątrz. Ale pomimo tego ich podejścia do turystów, jak do dojnej krowy i tak nie przestaniemy tam jeździć. :spoko
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2021-02-10, 17:38   

mischka napisał/a:
kiedyś mi pewien sprzedawca na hiszpańskim bazarze powiedział "Holiday is expensive" Ciekawe jakie mają zdanie na ten temat niemieccy turyści w Kołobrzegu :haha:


Niemiecki turysta ?? :)
Deutscher Tourist? Er sagt ja. Wie schon dieser Kolberg ist. Was fur eine schone Altstadt. Und die Preise fur Sie sind so gunstig, zum Beispiel ein Wohnmobil fur zwei Personen auf einem super exklusiven Campingplatz nur 25 Euro und in der Hochsaison :mrgreen: .

Und es gibt viele, die ihre Zahne in der Krankenversicherung haben und uberglucklich sind. Du kannst mit dir leben..

:mikolaj :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-02-10, 19:49   

Nad polskie morze przyjeżdżają ci bogatsi Niemcy... :wyszczerzony:

Biedniejsi jeżdżą do Francji, Hiszpanii, Maroka i stoją na dziko albo na Stellplatzach. :diabelski_usmiech
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-02-10, 20:47   

Włochy to chyba najatrakcyjniejszy turystycznie kraj nie tylko w Europie ale i na świecie. Zarówno latem jak i zimą. Ludzie raczej weseli i „ciepli”, nie sztywniaki i formaliści jak gdzie indziej. Można tam dobrze się czuć.
Przymykać, Panowie, oko na te małe naciągnięcia. :) Urlop będzie bardziej udany. :mrgreen:

W tamtym roku Turcja przegrała przez pandemię, a w tym roku wszystko wskazuje na to, że przegra z Italią.
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-02-11, 22:11   

Endi napisał/a:
Wohnmobil fur zwei Personen auf einem super exklusiven Campingplatz nur 25 Euro und in der Hochsaison :mrgreen: .
aż się wybiorę :oops:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-02-12, 08:55   

mischka napisał/a:
aż się wybiorę :oops:


Michał,

Było o Niemcach. Ty za dobrze po Polsku mówisz... :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawel1o
trochę już popisał

Dołączył: 21 Wrz 2008
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2021-02-12, 09:23   

A wracając do Amalfi, to ten camp Nettuno wygląda całkiem ok. Zastanawia mnie tylko czy jest sens w te okolice zabierać pływadełko typu 6KM i 3,6 długości ponton. Co o tym myślisz Agostini? Mój zasięg na tym to zaledwie kilka km w prawo i lewo wzdłuż wybrzeża?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-02-12, 17:38   

Pawel1o napisał/a:
A wracając do Amalfi


Podobno to najpiękniejsza trasa w Europie. Chociaz zakaz przejazdu kamperem . Ja przejechalem całą trasę nawet przez centrum Positano. Policja z choragiewkami w ręku była tak zdziwiona ,ze nawet nie zareagowali. Nie wiem jak mozna tam pływac łódką jak zatrzymamc się nie bardzo jest gdzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-02-12, 20:48   

Lata temu na placu Nawona 2 kawy 7euro,ale ta sama kawa na stojąco kosztowała 1 euro.
Patrzę na mapę, oraz ulubione w kompie,jak wszystko się unormuje to Grecja przy powrocie,będzie Bałkanami no i może przez Włochy,ale czas pokaże,szczepienie mamy 22 lutego,no ale my już staruchy :?: to nie wiadomo co będzie.Termy włoskie fajne zwłaszcza na dziko w Viterbo,chyba nic się nie zmieniło :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-02-12, 21:53   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
...szczepienie mamy 22 lutego...


Basiu, :roza: a którą szczepionką? :wyszczerzony:

IMG-20210204-WA0002.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 211,47 KB

_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-02-12, 22:19   

....ale ten mały jest najsympatyczniejszy.... :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***