Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cały rok dostawczak a w wakacje camper
Autor Wiadomość
ergul 
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Cze 2011
Wysłany: 2012-01-01, 17:49   Cały rok dostawczak a w wakacje camper

Witam.
Rozgląsam sią za sprinterem maxi którego chcę przerobić na campera ale tylko na wakacyjne wyjazdy np. w tym roku planuje 3 tyg. wyjazd na lazurowe wybrzeże a dalszą część roku samochód ma służyć w firmie jako zwykły bus . Zabudowa będzie tak zrobiona że wielokrotnie będzie można ją wstawiać natomiast ocieplenie ścian , sufitu podłogi zostanie tylko poszycie będzie odświerzane . I teraz mam pytanie jeżeli zdobię zabudowę to muszę wykonać dodatkowy przegląd techniczy pojazdu czy wystarczy aktulny z dostawczaka nie planuję jakiej wielkiej ingerencji w karoserie , dopudzczlna ilość osób nie przekroczy 3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miciurin 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato S.E.A A640
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Piwa: 17/83
Skąd: ja to wiem?
Wysłany: 2012-01-01, 19:06   Re: Cały rok dostawczak a w wakacje camper

ergul napisał/a:
Witam.
Rozgląsam sią za sprinterem maxi którego chcę przerobić na campera ale tylko na wakacyjne wyjazdy np. w tym roku planuje 3 tyg. wyjazd na lazurowe wybrzeże a dalszą część roku samochód ma służyć w firmie jako zwykły bus . Zabudowa będzie tak zrobiona że wielokrotnie będzie można ją wstawiać natomiast ocieplenie ścian , sufitu podłogi zostanie tylko poszycie będzie odświerzane . I teraz mam pytanie jeżeli zdobię zabudowę to muszę wykonać dodatkowy przegląd techniczy pojazdu czy wystarczy aktulny z dostawczaka nie planuję jakiej wielkiej ingerencji w karoserie , dopudzczlna ilość osób nie przekroczy 3

Wydaje mi się, że jeżeli będziesz miał tyle osób na pokładzie co wbitych w dowodzie i będą siedzieć zapięci paszmi to nie powinno być żadnych problemów.
Co do auta to radziłbym wstawić kilka dodatkowych okien bo ugotujecie się w środku.
_________________
Fiat Ducato 1,9 TD, 1989r, zabudowa Fendt 560 SK - był
Fiat Ducato 2,2 MultiJet, 2007r, zabudowa S.E.A A640 - był
Na pewno będzie kolejny kamper :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2012-01-01, 19:49   

Nie powinno być żadnych problemów .Pierwszy mój minikamper był zrobiony z Fiata Scudo .
Na wakacje wyciągałem tylną kanapę i wkładałem " campingowe" wyposażenie .Nigdy nie było żadnych problemów .Zjeździłem tak całe Bałkany i Francję , Hiszpanię i Portugalię . :bigok
Zawsze na wakacyjnych wyjazdach spotykam takie "zamaskowane" kampery .Szczególnie na zachodzie Europy .

:spoko

Hiszpania'07 019 (Large).jpg
Francja 2007
Plik ściągnięto 281 raz(y) 89,09 KB

_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Notker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW LT35
Dołączył: 26 Kwi 2011
Piwa: 13/2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-01-01, 19:50   

Mną właśnie kierowała idea taka , więc możesz poczytać o tym w moich odpowiedziach. Niestety nie znalazla ta idea tutaj początkowo uznania:) ale coraz więcej osób tutaj przebudowuje tak blaszaki.
Proponuję wykonać tylko jedno-góra 2 okna dachowe i wentylację dolna w podłodze. Daje radę w upałach, testowałem.Nikt się nie gotował. O ile blacha jest biała. Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że można spokojnie parkować w miastach tam skąd służby przeganiają klasyczne kampery, poza tym złodzieje nie mają czego wybijać:)Jednym słowem-sielanka i swięty spokój.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-01-01, 20:11   

Jedynie musisz oddzielić częśc ładunkową od kabiny czyli zamontować kratke. Ja miałem alkowe zarejestrowaną na ciężarowe i jadąc na przegląd musiałem zakładać kratke za siedzenia.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ergul 
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Cze 2011
Wysłany: 2012-01-01, 22:19   

Dwa okna chcę wstawić na drzwiach przesuwnych i po przeciwnej stronie raczj nie otwierane i wstawie szyberdach do wentylacji jak przerobie na campera to ścianę grodziową usunę i wstawię coś w rodzaju przesuwno- składanych drzwi między kabiną a paką
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-01-01, 23:46   

Ja mam takiego BoXerka http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11335 robił go stolarz, który na co dzień używał go do przewozu mebli. Cała zabudowa była tak skonstruowana, że w pół godziny zmieniała się z kamperka w dostawczaka i odwrotnie. Ja teraz modernizuję auto i nie będzie ono "rozbieralne".
Auto jest zarejestrowane jako ciężarowy-uniwersalny 5os, ale przednia kanapa 2os została zamieniona na fotel. W związku z tym mam 4 miejsca z pasami, ale zmian w dowodzie nie robiłem. Nie mam żadnej kratki a kabinę od części mieszkalnej oddziela zasłonka ;) Poprzedni właściciel nie miał problemów z przeglądami, ja jeszcze przeglądu nie miałem, więc nie wiem, czy do tego braku kratki się przyczepią.
Pozdrawiam
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ergul 
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Cze 2011
Wysłany: 2012-01-02, 07:33   

I właśnie o coś takigo mi chodzi , tylko jeszcze zastanawiam się czy łóżko po szerokości auta tak jak u ciebie będzie wygodne do spania czy nie wyciąć w boku otwór i wstawić taką wysuwaną szufladę że łoże zwiększy swoją dł. do 2 mb oczywiściw z wewnątrz to zamazkować aby pózniej jako dostawczak nie wzbudzał podejrzeń.
Czy ktoś z was ma zrobioną ciepłą wodę z wymiennika np. spalinowego lub chłodniczego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-01-02, 09:10   

ergul, sprinter maxi jest większy od Boxera, to może pomyśl o łóżku piętrowym wzdłuż pojazdu na tyle, a w drugim kącie łazienka, przy rozsuwanych drzwiach aneks kuchenny, a kolejne dwa miejsca jak u mnie z siedzisk i stolika naprzeciw drzwi. Jeśli szerokość wew jest większa niż wzrost pasażerów, to czemu nie na tyle w poprzek? U mnie łóżko dolne piętrowe ma na dole 80x187, góra 80x170, rozkładane 125x185, ale połowa przedłużana między fotele kabiny do 220cm (to jest jedyne miejsce do spania dla mnie ;) 198cm wzrostu :)
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Notker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW LT35
Dołączył: 26 Kwi 2011
Piwa: 13/2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-01-02, 17:00   

Cirrustravel, czy możesz w skrócie opisać system jaki umożliwiał u Ciebie montaż i demontaż mebli?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2012-01-02, 18:38   

Notker napisał/a:
czy możesz w skrócie opisać system jaki umożliwiał u Ciebie montaż i demontaż mebli?

sory za wcinkę ale gdzieś zamiesciłem info o niemieckim pomysle
http://flexebu.de/index.php/weiter
mnie się to bardzo podobało, proste, funkcjonalne i niesamowicie praktyczne
:bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-01-02, 21:16   

Półki są mocowane do ścian śrubami, ścianki łazienki do siedziska z przodu i do łóżek z tyłu, łóżka śrubami do ścian. Tu dałem fotki http://www.camperteam.pl/...p=258186#258186
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Notker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW LT35
Dołączył: 26 Kwi 2011
Piwa: 13/2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-01-02, 22:40   

Dzięki! Też pozostanę przy śrubach. Niestety firma Flexbu olewa klientów z Polski. Po zapytaniu z mojej strony zaczęli się domagać mojego adresu pocztowego mimo moich zachęt do wysyłki materiałów i wyceny mailem. Do tej pory/1 m-c/ cisza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-01-03, 07:04   

Nie wiem czy takie śruby jak są u mnie to się robi, czy można kupić, ale jedną mam, bo w jej miejscu zamontowałem wieszak, więc wygląda tak

P1030868.JPG
Plik ściągnięto 278 raz(y) 108,67 KB

P1030869.JPG
Plik ściągnięto 279 raz(y) 128,11 KB

P1030870.JPG
Plik ściągnięto 275 raz(y) 122,02 KB

_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ergul 
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Cze 2011
Wysłany: 2012-01-03, 18:42   

Ja też myślę o meblch segmentowych np. szafki górne kuchenne byłyby przykręcane do wcześniej przygotowanych profili stalowych ukrytuch pod obitką żeby umożliwiały wielokrotny montaż i demontaż a po zdjęciu pozostały by małe otwory które w niczym by nie przeszkadzały gdy camper zmieni się w dostawczaka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***