Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-02-23, 22:07
ODESSA SPRING RALLY UKRAINE 2012
Autor Wiadomość
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-24, 18:23   

domyślam się że Romów tzw. Cyganów, ale ważniejsze jest meritum, mam nadzieję, że pojedzie jeszcze kilka załóg i zobaczymy czy jest ciepłe morze czarne w maju

Ps. "afrykanerowie" zawsze kojarzyli mi się z białymi z RPA z dawnych czasów
 
 
BRUTALIY 
doświadczony pisarz
Ukraińskie samochody turystyczne


Twój sprzęt: Skoda Oct.A5 + Fendt Joker 530
Nazwa załogi: BRUTALIY
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 3/4
Skąd: Ukraine, Khmelnitski
Wysłany: 2012-01-25, 07:14   Re: jeśli mogę coś doradzić

stachwody napisał/a:
to proponuję komfortową wręcz trasę ,którą mi pokazał sympatyczny Ukrainiec ze Lwowa,poznany w zeszłym roku na Krymie:
Rawa Ruska drogą Mo9 (E372) wjeżdżamy obok Żółkwi,którą koniecznie trzeba zobaczyć na przedmieścia Lwowa i na rozjeździe kierujemy się na Kijow trasą E40 przez Brody,Dubno ,Równe do Żytomierza,tam albo jedziemy dalej do Kijowa ,albo skrótem ( drogi średnie) dostajemy się przez Skwyrę ,poniżej Białej Cerkwi na autostradę do Odessy.


В тандемі краще до Києва
_________________
Caravaners Club of Ukraine
caravaning.in.ua


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BRUTALIY 
doświadczony pisarz
Ukraińskie samochody turystyczne


Twój sprzęt: Skoda Oct.A5 + Fendt Joker 530
Nazwa załogi: BRUTALIY
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 3/4
Skąd: Ukraine, Khmelnitski
Wysłany: 2012-01-25, 07:15   

Darek1968 napisał/a:
a nocą da się tamtędy jechać? tzn. autostradami, jest bezpiecznie? jakby dało radę to rano można byłoby być w Odessie 28 kwietnia w dzień rozpoczęcia zlotu


Я дуже часто їзджу вночі ... ночувати можна на заправках. Заплатити обслузі декілька гривень і спи собі
_________________
Caravaners Club of Ukraine
caravaning.in.ua


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-25, 08:14   

w takim razie widać, że jest to możliwe, ale sam nie pojadę, najlepiej w jakiejś kolumnie przynajmniej z trzech samochodów, za nic nie przekonam żony, ze jest bezpiecznie i nic na to nie poradzę:)
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-01-25, 13:55   

Darek1968 napisał/a:
sam nie pojadę, najlepiej w jakiejś kolumnie przynajmniej z trzech samochodów, za nic nie przekonam żony, ze jest bezpiecznie i nic na to nie poradzę:)
:haha: :haha: :haha:
Darek lepiej odpuść sobie jak masz mieć zestresowaną żonkę.
Wszędzie jest niebezpiecznie, ale przed samym Euro2012 to już może być horror.
Ja ze swoją uroda czeczeńską napewno nie pojadę :bajer :haha: :haha:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-25, 14:10   

sąsiad, nie nabijaj się :stop: merytorycznie proszę :mrgreen:
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-01-25, 14:45   

Darek1968 napisał/a:
merytorycznie proszę


Jedzie przecież Kazek choć Brutal go nie przekopiował jedzie Sum .
"Skład nieliczny ale śliczny" sambym się dokoptował do tego składu czas jest ino brak kasy myślę o jakiejś emigracji za chlebem na wiosnę :spoko :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-25, 17:54   

Darku Ukraina pod względem bezpieczeństwa nie wyróżnia się z pośród innych krajów. Mówię to z całym przekonaniem mimo że tylko tam zostałem okradziony na parkingu a na Krymie chłopcy próbowali mi wziąć akumulator, twierdzili że tylko pożyczyć ponieważ nie mogli wyjechać z plaży bo ich akumulator się rozładował podczas całonocnej balangi. Jak wszędzie obcy są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo itrzeba uważać, nie zatrzymywać się na pustych parkingach, nie podróżować w nocy bo po co? A na nocleg najlepiej zatrzymywać się na płatnych stajankach albo jeśli nie masz zbyt rozbudzonej wyobraźni która nie pozwala zasnąć to przed zmrokiem zjechać z głównej drogi i zaszyć się gdzieś w krzaczorach
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-25, 18:17   

ja pracuję 27 i jeśliby wyjechał po pracy a byłoby bezpiecznie na autostradzie to mógłbym jechać w nocy, mam w tym wprawę, ale na zachodzie, jeśli dobra droga to ok, a jak nie to będę musiał jechać całą sobotę, a tak to byłbym w sobotę rano....
 
 
Irel 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1,9TD 1994r CI Riviera 1000
Nazwa załogi: Ela i Irek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Gru 2011
Piwa: 54/7
Skąd: Jura Pólnocna
Wysłany: 2012-01-25, 19:53   

Wszyscy, którzy podróżowali po Ukrainie odradzają jazdę w nocy. Wynika to przede wszystkim z obyczajów panujących na ukraińskich drogach. Wielu kierowców po zmroku używa tylko świateł pozycyjnych. Występują również nieoświetleni rowerzyści i słabo widoczni piesi.. Ja podróżowałem jednak tylko po Ukrainie zachodniej, gdzie dodatkowo dochodzi zła jakość dróg . Z tego co wiem drogi w kierunku Kijowa i Odessy są bardzo dobre, co jednak nie zmienia obyczajów ich użytkowników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-25, 20:05   

tam są autostrady podobno więc może dałoby radę przemknąć, jak autostrada to jak rozumiem nie ma rowerzystów a tym bardziej w nocy i nie oślepiają bo nie jadą z przeciwka, chyba jest więcej pasów ruchu... chyba, że ta autostrada wygląda inaczej niż w rozumieniu moim
 
 
BRUTALIY 
doświadczony pisarz
Ukraińskie samochody turystyczne


Twój sprzęt: Skoda Oct.A5 + Fendt Joker 530
Nazwa załogi: BRUTALIY
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 3/4
Skąd: Ukraine, Khmelnitski
Wysłany: 2012-01-26, 07:45   

Przyjaciele! Jeszcze raz powtarzam. Droga z Polski przez Lwów, Żytomierz i Kijów dobra. W nocy jechać bezpiecznie. Bardzo często przesuwam się właśnie w nocy. Jeśli zapragniecie sypiać, to można zrobić na jakimkolwiek tankowaniu. 28 to wyścig. Nie obowiązkowo być 28 kwietnia rano.
_________________
Caravaners Club of Ukraine
caravaning.in.ua


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BRUTALIY 
doświadczony pisarz
Ukraińskie samochody turystyczne


Twój sprzęt: Skoda Oct.A5 + Fendt Joker 530
Nazwa załogi: BRUTALIY
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 3/4
Skąd: Ukraine, Khmelnitski
Wysłany: 2012-01-26, 07:52   

Teurgus napisał/a:
Wszyscy, którzy podróżowali po Ukrainie odradzają jazdę w nocy. Wynika to przede wszystkim z obyczajów panujących na ukraińskich drogach. Wielu kierowców po zmroku używa tylko świateł pozycyjnych. Występują również nieoświetleni rowerzyści i słabo widoczni piesi.. Ja podróżowałem jednak tylko po Ukrainie zachodniej, gdzie dodatkowo dochodzi zła jakość dróg . Z tego co wiem drogi w kierunku Kijowa i Odessy są bardzo dobre, co jednak nie zmienia obyczajów ich użytkowników.


Wszystko że opisaliście nie odnosi się do drogi na Odessę. W Zachodniej Ukrainie jest rzeczywista jakość regionalnych dróg złe ... ale pojedziecie po normalnej drodze
_________________
Caravaners Club of Ukraine
caravaning.in.ua


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-26, 12:16   

Jechałem tą drogą kilka lat temu i jej jakość była bardzo dobra i mam nadzieję że się nic nie zmieniło. Ale po za jakością jest jeszcze kilka elementów różniących ją od autostrad szwajcarskich jak np nocna, większa niż w dzień upierdliwość milicji, możliwość wjazdu na nią w wielu miejscach często bez pasów włączenia się do ruchu, możliwość skrętu w lewo, brak siatek uniemożliwiających zwierzętom wejście na drogę plus rzeczy o których Koledzy pisali wcześniej powodują że dużo fajniej podróżuje się dniem podziwiając piękne widoki a nocą przytulić się do cycuszka, spać i zbierać energię na aktywność dzienną
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 08:14   

rysuje się nam już jakiś plan zlotu? preliminarz kosztów etc.?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***