 |
|
CamperTeam w ROSJI - relacja na żywo |
Autor |
Wiadomość |
Elwood
weteran

Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz Dołączył: 18 Mar 2008 Piwa: 84/50 Skąd: Dąbrowa Górnicza
|
Wysłany: 2012-05-02, 08:08 CamperTeam w ROSJI - relacja na żywo
|
|
|
Moi Drodzy
Jako, że do Suwałk mamy najdalej pierwsi zaczynamy podróż, Zabieramy Majmarka i jak widać na zdjęciu z rozpostartymi skrzydłami udajemy się w podróż trochę w nieznane - my ufamy, że we wspaniałą podróż.
Zwróćcie uwagę na Majmarka / ten w środku/ - zabrał kije trekingowe. Jest tak zdesperowany, że nawet gdyby z jakiś powodów Zuchwały go nie zabrał, lub w trakcie podróży wyprosił z kampera postanowił, resztę drogi przebyć pieszkom.
Wszystkich pozdrawiamy i trzymajcie za nas kciuki.
SAM_1831-001.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 9314 raz(y) 121,83 KB |
|
_________________ Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
 |
|
|
|
 |
BaWa
weteran

Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy Dołączyła: 31 Paź 2008 Piwa: 36/62 Skąd: z kamperlandii
|
Wysłany: 2012-05-02, 08:16
|
|
|
Miłych wakacji Gosiu Elku. Szczęśliwej podróży Wam życzymy Basia i JaroW |
_________________ Nie zawsze chce mi się gadać. A jak już mi się nie chce,to zwykle nie odzywam się,dopóki czegoś nie powiem.- P.Coelho
 |
|
|
|
 |
Santa
weteran

Twój sprzęt: dreamliner
Nazwa załogi: ROMULUSI
Dołączyła: 05 Paź 2007 Piwa: 236/171 Skąd: Podkarpacie
|
Wysłany: 2012-05-02, 09:53
|
|
|
Счастливого пути и с нетерпением ждем вашего безопасного возвращения |
|
|
|
 |
kimtop
Kombatant
Twój sprzęt: CARTHAGO C-TOURER
Pomógł: 15 razy Dołączył: 18 Wrz 2007 Piwa: 144/44 Skąd: Opoczno
|
Wysłany: 2012-05-02, 10:34
|
|
|
No to na nas też już przyszła pora.Zaraz ruszamy.
Dziękujemy wszystkim za dobre słowo i obiecujemy,w miarę dostępu do netu,odzywać się. |
_________________ Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu
Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko. |
|
|
|
 |
BaWa
weteran

Nazwa załogi: JaroW
Pomogła: 2 razy Dołączyła: 31 Paź 2008 Piwa: 36/62 Skąd: z kamperlandii
|
Wysłany: 2012-05-02, 11:03
|
|
|
Krysiu, Marku Wam również życzę miłych wakacji...... Pewnie bylibyśmy z Wami gdyby nie matura Michała. Pozdrawiam Bawa |
_________________ Nie zawsze chce mi się gadać. A jak już mi się nie chce,to zwykle nie odzywam się,dopóki czegoś nie powiem.- P.Coelho
 |
|
|
|
 |
Tadeusz
Administrator CamperPapa

Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy Dołączył: 06 Lis 2007 Piwa: 1610/2337 Skąd: Otwock
|
Wysłany: 2012-05-02, 11:56
|
|
|
Szczesliwej drogi, dobrej pogody i wielu pozytywnych wrazen. |
_________________ W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
 |
|
|
|
 |
StasioiJola
Kombatant

Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy Dołączył: 25 Lip 2008 Piwa: 81/283 Skąd: Gąbin
|
Wysłany: 2012-05-02, 12:47
|
|
|
Będziemy z Wami- przynajmniej duchem!!!!
Szczęśliwej podróży i wielu pozytywnych wrażeń !
A dla nas róbcie wiele fotek!!! Jola i Stasio. |
_________________
 |
|
|
|
 |
koko
Kombatant

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy Dołączył: 19 Sty 2007 Piwa: 71/31 Skąd: Radom
|
Wysłany: 2012-05-02, 15:25
|
|
|
Kakaja u Was krisza? |
_________________ KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po |
|
|
|
 |
Elwood
weteran

Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz Dołączył: 18 Mar 2008 Piwa: 84/50 Skąd: Dąbrowa Górnicza
|
Wysłany: 2012-05-02, 23:56
|
|
|
Kochani.
Zgodnie z planem dotarliśmy do Kimtopów i razem z nimi do Suwałk. Tu czekali na nas już Stasiu /ZUCHWAŁY/ i eMKi /Gosia i Krzysiu/ . Miło przy ognisku spędziliśmy wieczór, wychylając za powodzenie podróży nie jedną buteleczkę wódeczki. Wspomnieliśmy także Was nieobecnych, a przede wszystkim OD i Stasia z Jolą, a to za sprawą braku chęci dowodzenia,która z urzędu należałaby się Januszowi, jak i za sprawą smalczyku i ogóreczków przywiezionych przez załogę eMKa, które to potrawy zawsze kojarzyć się będą ze Stasiem i Jolą. Z powodu braku cytrynóweczki /Stasiowej/ poszliśmy spać.
Tak więc w komplecie jutro o godzinie 9.00 rano wyruszamy do Rygi. Kierownikiem jutrzejszego odcinka została mianowana Gosia.
Pozdrawiamy Was wszystkich i do następnej wstrjeczi.
DSC_0821.JPG Około 19.30 zameldowaliśmy się na miejscu zbiórki - Kemping nad stawem. |
 |
Plik ściągnięto 9206 raz(y) 128,69 KB |
DSC_0835.JPG przy ognisku |
 |
Plik ściągnięto 9205 raz(y) 118,68 KB |
DSC_0849.JPG cudowne niebo rozpostarło się nad naszymi kamperkami - to zapewne dobry omen naszej podróży |
 |
Plik ściągnięto 9205 raz(y) 96,66 KB |
|
_________________ Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
 |
|
|
|
 |
OMEGA
weteran
Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy Dołączył: 22 Lip 2007 Piwa: 40/52 Skąd: Górny Śląsk
|
Wysłany: 2012-05-03, 00:16
|
|
|
Trzymam za was kciuki byście cali zdrowi i w komplecie wrócili
a ze swojej strony życzę wam dużo niezapomnianych wrażeń i oczywiście nie zapomnijcie o nas z relacją w czasie podróży a przede wszystkim zdjęcia ,zdjęcia.
to dla waszych odważnych partnerek |
_________________ Marian
za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387 |
|
|
|
 |
janusz
Kombatant Szeryf

Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy Dołączył: 14 Sty 2007 Piwa: 420/147 Skąd: Pajęczno, łódzkie
|
Wysłany: 2012-05-03, 00:48
|
|
|
OD monitoruje wasz wyjazd nawet aktualnie z Tarnowa i trzyma za Was kciuki. A nic do tej pory nie pisałem z żalu, że nie ma nas z Wami. |
_________________ Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy! |
|
|
|
 |
Joluś
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Dołączyła: 19 Wrz 2009 Otrzymał 16 piw(a) Skąd: Gąbin
|
Wysłany: 2012-05-03, 06:12
|
|
|
Ja to już sprawdzam o 6 tej czy coś napisaliście....Widziałam...... Stasio już zrobił cytrynóweczke, bedzie na przywitanie. Buziaki dla wszystkich uczestników tej fajnej wyprawy. |
_________________ Nie przystawaj dla zbierania kwiatów, by je zachować, ale idź naprzód, a kwiaty będą ciągle kwitnąć na twojej drodze...
 |
|
|
|
 |
janusz
Kombatant Szeryf

Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy Dołączył: 14 Sty 2007 Piwa: 420/147 Skąd: Pajęczno, łódzkie
|
Wysłany: 2012-05-05, 22:16
|
|
|
20:31 SMS
Podbiliśmy Rygę (piękna) a dzisiaj zdobyliśmy Tallin. Śpimy u podnóża budynku Parlamentu w samym centrum miasta.
Pozdrawiamy - 8 wspaniałych. |
_________________ Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy! |
|
|
|
 |
gino
Kombatant

Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy Dołączył: 29 Mar 2008 Piwa: 639/978 Skąd: ta Radość
|
Wysłany: 2012-05-06, 06:31
|
|
|
jedźcie ostroznie , bawcie sie dobrze i szczęśliwie wracajcie
a my..czekamy na dalsze relacje z wyprawy |
_________________ często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry |
|
|
|
 |
Elwood
weteran

Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz Dołączył: 18 Mar 2008 Piwa: 84/50 Skąd: Dąbrowa Górnicza
|
Wysłany: 2012-05-06, 20:51
|
|
|
Wyjechaliśmy 3.05.br. o godz 9.00 z kempingu Nad Stawem w Suwałkach. W miasteczku, w kantorze, wymieniliśmy pieniążki, zatankowaliśmy samochody i udaliśmy się w drogę do Rygii. Tam też dotarliśmy ok. 17.30. Po drodze, w miejscowości BAUSKA, obejrzeliśmy największy w tej cześci Europy średniowieczny zamek krzyżacki - w zasadzie jego ruiny, a później w miejscowości JELGAWA zatrzymaliśmy się na parkingu przy pałacu księcia BIRONA. Po spacerku wokół zamku był obiad, a później już tylko droga do Rygii. W Rydze jako miejsce postoju wybraliśmy kemping "City Cemping" - 25 minut spacerkiem do Starego Miasta. Kemping okazał się jeszcze nieczynny /od 15 maja/, ale za jedyne 5 łat od kamperka mogliśmy tam pozostać, mając dostęp do prądu i możliwość zrzutu szarej wody i opróżnienia kota. Brak było wody.
Po zajęciu stanowisk, spacerkiem udaliśmy się na Stare Miasto. Mostem wiszącym przerzuconym nad Dźwiną, z rozpościerającym się przed naszymi oczami
widokiem prawobrzeżnej części miasta dotarliśmy na Starówkę. Tam, krótka wizyta w restauracji, krótki spacer po mieście tętnioncym muzyką i powrót na kemping. Powrót podyktowany był tym, iż wszyscy niedoceniliśmy temperatury jaka zapadła po zajściu słoneczka. Nagle zrobiło się piekielnie zimno. Wróciliśmy do kamperków, a piwko, winko i wódeczka na kempingu dopełniły reszty dnia.
Rano wróciliśmy do centrum miasta. Piękna pogoda, ciepło sprzyjały zwiedzaniu. Obeszliśmy calutkie masto, zwiedzaliśmy miasto tramwajem turystycznym, wysłuchaliśmy koncertu organowego w katedrze, windą wspieliśmy się na szczyt kościoła św.Piotra i płynęliśmy łódką kanałami wiodącymi wśród zarośli miejskiego parku i rzeką Dźwiną. Wieczorem przy grilu snuliśmy CamperTeam'owe opowieści.
W sobotę rano wyjechaliśmy z kempingu i udaliśmy się w drogę do Tallina. Drogi puste i dość porządne. Po drodze zatrzymujemy się w PARNAWIE. Spacer uliczkami miasta, obiadek we włoskiej knajpce i wizyta na plaży zajmują nam ze trzy godzinki. Do Tallina docieramy ok. godziny 18.45. Postanawiamy znaleźć jakiś strzeżony parking w centrum miasta. Lądujemy kamperkami na głównym dziedzińcu przed Parlamentem blokując na nim skutecznie ruch. Okazuje się, że u podnóża wzgórza na którym właśnie jesteśmy taki parking jest. Za jedyne 7 euro od kamperka spędzamy noc w samym centrum Tallina. Po zaparkowaniu zwiedzamy jeszcze Górne Stare Miasto i po zajęciach w podgrupach idziemy spać. Nie wszyscy jednak zasnęli. Nasi kawalerowie walczyli do rana i Stasiu zamiast zaliczyć dopołudniowe zwiedzanie musiał odespać zarwaną noc. Pogodę mieliśmy do ej pory cudowną. Słońce bez jednej chmurki. Talin /jego stara część/ jest rzeczywiście pięknym miastem.
Ok.14.00 wyruszyliśmy w stronę granicy Estonii i Rosjii. Zawinęliśmy po drodze do RAKUERE by zobaczyć ruiny zamku, który został zburzony w latach wojny polsko-szwedzkiej i dopiero obecnie doczekał się częściowej rekonstrukcji.
Jesteśmy w tej chwili /a piszę te słowa w niedzielę wieczorem/ ok. 5 km od granicy na pięknym kempingu - niestety sami we cztery kampery i jakoś nie widać by ktoś jeszcze z tego kierunku wybierł się z nami na podbój Rosji. Dziewczyny grają w skrable, chłopaki popijają przednie drinki i w strugach deszczu, bo zaczęło lać, niecierpliwie czekamy na poranek, by przeżyć po raz kolejny w życiu powtórkę z czasów socjalizmu w naszym kraju -czyli by przekroczyć granicę z wopistami, celnikami i całą tą śmieszną dla nas w dzisiejszych czasach biurokracją. Myślę jednak, że czasami warto coś takiego ponownie przeżyć, by lepiej dostrzec pozytywne zmiany w naszym kraju. W załączeniu kilka na prędce wybranych fotek - kiedyś mam nadzieję je podpiszę.
DSC_0857.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 161,85 KB |
DSC_0896.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 233,93 KB |
DSC_0911.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 185,3 KB |
DSC_0938.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 164,26 KB |
DSC_0961.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 129,92 KB |
DSC_0972.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 118,98 KB |
DSC_1037.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 176,22 KB |
DSC_1150.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 182,66 KB |
DSC_1154.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 208,27 KB |
DSC_1267.JPG
|
 |
Plik ściągnięto 8905 raz(y) 206,42 KB |
|
_________________ Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
 |
Ostatnio zmieniony przez Elwood 2012-05-06, 21:00, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do ulubionych Wersja do druku
|
|