Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
T4 Minikamper wyprawowy.
Autor Wiadomość
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2012-02-15, 20:36   

Twoja T4 to przeróbka chyba caravwelle z siedzeniami mutlivana generation, jest dłuższy niż standardowy multivan.

T4 to fajne auto, ale jak dla mnie to tylko na 2 osoby, bo jest wąskie i niskie, natomiast praktycznie wszędzie wjedzie, nie trzeba uważać na alkowe i to jest duży plus, ale niestety stanąć w nim wyprostowanym nie idzie :D

kamper znów to już inna bajka ale wjechać tym do miasta...np. do Dubrownika nie da rady,
a T4 nawet sobie zaparkowałem :D.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacenty 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T4 Syncro -wyprawowy
Dołączył: 08 Lut 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-02-15, 21:38   

Oko masz wprawne.
To na początku był caravelle long w pełnej tapicerce z klimą i ogrzewaniem mokrym + tylna nagrzewnica w podłodze i bez tylnej klimy i nawiewów w suficie . Nie był nawet syncro , bo kupienie takiej opcji z tym wyposarzeniem jest nierealne . W Polsce i najbliższej okolicy jest problem kupic Caravelle long syncro w sensownym stanie , a z tym wyposarzeniem to cud byłby .
I tak po 8 m-cach poszukiwań kupiłem taka caravelkę bez syncro i przerobiłem , przełożyłem środek od multivana , ze spora dawką przeróbek i osągnołem pewne optimum , choć jeszcze pewne zmiany jeszcze nastąpią . :mrgreen:
A co do wielkości to właśnie jak zauważyłeś taki ma być coby wjechał w terenie w ciasne zakamarki i w mieście coby z partyzanta wbić się i przenocować w interesującym miejscu.
Wiecie sami jaki problemy sa z wjazdem kamperów do niektórych miast (zakazy szczególnie na bałkanach) i zakazy biwakowania w wielu ciekawych miejscach.
Z uwagi na pracę nie przewiduję możliwości dłuższych podróży jak 3 tygodnie jednorazowo to i pewne niewygody da sie przeżyć .
A i tak w Rumuni to w stosunku do kolegów w terenówkach to miałem mega komfort. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-02-15, 22:14   

marekD napisał/a:
chyba szybciej rozłożysz namiot niż dobiegniesz do kukurydzy :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=vZFvZwkkbVA

heh ... stawiam na kukurydzę. Namiot to on szybko rozłoży ale co dalej ? Do namiotu trzeba wstawić kibelek, trzeba uzupełnić w nim wodę i płyn ... a jeśli jest pełny to jeszcze gorzej, bo wysiłek w takim stanie wiesz jak się może skończyć :diabelski_usmiech :haha:
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
marekD 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar/Multivan T4
Dołączył: 28 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-02-16, 11:46   

Mój trochę krótszy ale wyższy. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekD 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar/Multivan T4
Dołączył: 28 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-02-16, 12:32   

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacenty 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T4 Syncro -wyprawowy
Dołączył: 08 Lut 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-29, 13:47   

No minęło trochę czasu i mój T4 przeszedł kilka usprawnień . Najważniejsze na potrzeby wypadu na Krym to pojawił sie na pokładzie kibelek . Wożony na miniplatformie na haku .
Do tego namiot prysznic i w 30sek mozna mieć własny kibelek gotowy do akcji.
Bez niego na Krymie byłoby ciężko, szczególnie dla mojej małżonki.
Ponadto na wyjazd w tamten rejon widze potrzebę posiadania dużego dodatkowego zbiornika na wodę .
Jak mi się uda ,to dokleję zdjęcie .Chyba się udało.

DSCN1790 (Kopiowanie).JPG
Plik ściągnięto 10385 raz(y) 104,79 KB

DSCN1820 (Kopiowanie).JPG
Plik ściągnięto 10385 raz(y) 94,37 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gregu 
zaawansowany


Twój sprzęt: CaliforniaExclusive'03
Nazwa załogi: Hotel California
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Piwa: 8/16
Skąd: B-Mitte
Wysłany: 2012-08-31, 11:21   

jacenty, super wozidlo.
wreszcie suuuper watek o podrozach T4.
i ja sie zakochalem w T4, jego super rozmiarach i praktycznosci.. zaczelo sie od Multivana z 1999 roku, potem nasz syn urosl i zabraklo miejsca.. kupilem VW California w wersji zimowej - ze sztywnym dachem, oske z silnikiem benzynowym (plakietki ekologiczne..) oraz zamonotwalem LPG.

dla mnie temat kibelka nie istnieje, moze dlatego, ze nadal jezdzimy w cywilizowane rejony.. natomiast brakowalo mi porysznica przy aucie np na festivalu opener...
a ze california ma wlasny zbiornik 55l oraz sluchawke ze zlewu ktora przeciaga sie przez okno - zabraklo tylko kabiny. rozwiazanie znalazlem rownolegle do Was - quechua wprowadzila swoja kabine na rynek - zamierzam zakupic przed pazdziernikowym wyjazdem. wczesnie kozystalem bez kabiny, zrobilem magnetyczny uchwyt na bazie magnesu neodymowego.
generalnie polecam takie magnesy - jest np. na czym worek ze smieciami na zew. auta powiesic.. poza tym moja kreatywnosc ograniczyla sie do doprowadzenia wszystkeigo w mojej CALI do porzadku technicznego, auto ma 20 lat i wymagalo kilku drobnych napraw (elektronika lodowki i ogrzewania postojowego, tempomat itp)

Obecnie przymierzam sie do tematu platformy na tyl, min do przewozenia skutera lub dodatkowego bagazu.

A dzis po pracy na kolejny weekend, tym razem kamping nad morzem baltyckim do niedzieli.

_________________
pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez gregu 2012-08-31, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gregu 
zaawansowany


Twój sprzęt: CaliforniaExclusive'03
Nazwa załogi: Hotel California
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Piwa: 8/16
Skąd: B-Mitte
Wysłany: 2012-08-31, 11:25   

marekD napisał/a:
Obrazek


opowiedz co wozisz na dachu? jezdzicie z psiakiem? my z kotem aka airbag - tak ja nazwal niemiecki policjant przy rutynowej kontroli ;)

photo.JPG
Plik ściągnięto 10294 raz(y) 74,88 KB

_________________
pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gregu 
zaawansowany


Twój sprzęt: CaliforniaExclusive'03
Nazwa załogi: Hotel California
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Piwa: 8/16
Skąd: B-Mitte
Wysłany: 2012-08-31, 11:39   

Yekater napisał/a:
Bardzo podobny projekt, tutaj na ostatnim odcinku trasy w drodze do domu.

Obrazek

Obrazek


yetaker, wow, masz gdzies opis wyprawy? chetnie poczytam...
piekna kuznia doswiadczenia ;)
_________________
pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gregu 
zaawansowany


Twój sprzęt: CaliforniaExclusive'03
Nazwa załogi: Hotel California
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Piwa: 8/16
Skąd: B-Mitte
Wysłany: 2012-09-02, 23:05   

Przypomnialo mi sie: polecam patent do tylnej klapy - mozna bezpiecznie wietrzyc auto zostawiajac je zamkniete:
Brandrup AIR-SAFE
_________________
pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***