Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-08-09, 17:13
Wspólne Wyjazdy
Autor Wiadomość
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2012-03-05, 23:47   

gryz3k napisał/a:
Moim zdaniem trzeba być z kimś zaprzyjaźnionym. Posiadanie takiego samego hobby nie wystarczy. To tylko wyrywek życia, a i tak każdy ma swoje zdanie na jego temat. :spoko


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CrazyJack 
zaawansowany
100% włóczykija


Twój sprzęt: T5 California 4x4
Nazwa załogi: CrazyTeam
Dołączył: 22 Kwi 2007
Piwa: 18/9
Skąd: Mikołów - Warszawa
Wysłany: 2012-03-06, 01:16   Re: Wspólne Wyjazdy

koko napisał/a:
Chciałbym włożyć kij w mrowisko i od czego zależy udany wspólny wyjazd w kilka camperów.


Przyjaźń, zgranie, dopasowanie :ok

w dalszej kolejności - cel, chęć doświadczania, poznawania.

....finanse pierwszego nie determinują, drugie mogą zabić.

Poniższe nie zawsze kamperowe:

- z rowerem bez noclegu bywałem pod namiotem (nie swoim :)

- z namiotem bywałem z cycepowcami,

- z przyczepą bywałem w kamperowcami,

- z kamperem brzegiem, aby być blisko znajomych na jachcie,

- z kamperem bywałem tam gdzie z namiotami moi znajomi :ok

...kamperem będę tam gdzie pojadą rowerami...
_________________
"Rzec można, że odwieczną tajemnicą świata jest jego poznawalność." [Einstein]
Llink www to moja praca :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
OMNIBUS 
początkujący forumowicz
www.energoaudyt.info


Twój sprzęt: Ducato/Weinsberg'90
Nazwa załogi: Jola i Zbyszek
Dołączył: 10 Sie 2010
Skąd: Szczecin/Lubanowo
Wysłany: 2012-03-20, 20:49   

Myślę, że nie w kodeksie tutaj problem, ale w tym, co już wielokrotnie moi szanowni przedmówcy :bylo napisali - zwykle kampera kupujemy, bo nie chcemy być ograniczani w naszych podróżach - prędkością poruszania, kosztami autostrad czy kempingów, warunkami, w jakich chcemy nocować, postojami w określonych przez innych miejscach ...... tym, że jakaś inna załoga chce coś zobaczyć, co nas nie interesuje i odwrotnie.
I tego nie da się zmienić.
Ale przyjemnie jest też spotkać znajomych na trasie, pogadać, czasem w miarę potrzeby pomóc.
Wydaje mi się, że jednak najwłaściwsze i nie budzące konfliktów jest dobranie grupy która po pierwsze będzie się towarzysko akceptować, po drugie pozwoli na swobodne przemieszczanie się jej członków i ustalanie tylko jakichś punktów, gdzie wszyscy powinni w jakimś czasie dotrzeć.
Co też może być trudne uwzględniając możliwości kamperów. :bylo

To taka skromna próba podsumowania tego, co zostało tu napisane i z czym się zgadzam, chociaż może jako początkujący nie powinienem zabierać głosu :bajer

Ale uważam, że temat jest cenny i każdy głos w nim warto przeczytać i przemyśleć, zanim zaproponujemy jakiś wspólny wyjazd.

:roza:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2012-03-20, 22:04   

Zdefinowałeś bardzo trafnie. Nie możesz być początkujący, chyba że chodzi o staż na forum !!!
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Leo2 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Marzena (VW LT28 Westfalia)
Dołączył: 06 Mar 2011
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2012-03-20, 22:44   

Temat naprawdę trudny.Żeby wspólnie jechać trzeba być z tym kimś zaprzyjaźniony żeby móc o czymś w ogóle wspólnie rozmawiać. Ludzi dzieli naprawdę bardzo dużo, np religia, polityka, hobby, zdrowie itd. Ja podróżuję sam (dosłownie). Kampera mam od roku ale wcześniej był autostop, rower, motorower, motocykl, samochód i teraz kamper. Czasami mi brakuje bratniej duszy, ale za to mam wolność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darol 
weteran
KMW TEAM


Twój sprzęt: Knaus Sunliner
Nazwa załogi: darole - gorole ;-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Paź 2010
Piwa: 61/24
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-03-20, 23:23   

Leo2 napisał/a:
Czasami mi brakuje bratniej duszy, ale za to mam wolność.

Co to za wolność jak nie ma do kogo wieczorem, za przeproszeniem, gęby otworzyć. Wolność może być równie dobrze częścią wspólną kilku osób/załóg. I taka wolność jest lepsza, ciekawsza i bardziej wartościowa.
A wspólne wyjazdy są fajne i bardzo pouczające. Przede wszystkim uczą nas tolerancji, której tak bardzo nam brakuje, oraz uszanowania prywatności innych.
_________________
Arek (nie Darek) :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2012-03-21, 07:49   

darol napisał/a:
Co to za wolność jak nie ma do kogo wieczorem, za przeproszeniem, gęby otworzyć. Wolność może być równie dobrze częścią wspólną kilku osób/załóg. I taka wolność jest lepsza, ciekawsza i bardziej wartościowa.

naturalnie wspólne wyjazdy mogą być świetnym sposobem spędzania wolnego, jeżeli uczestnicy się lubią, tolerują. za to źle dobrane towarzystwo może okazać się katastrofą :(

darol, dlaczego Twoja wolność jest lepsza od tej, do której przyznaje się kolega Leo2 :?:
wolność niejedno ma imię, a dla nas forumowiczów najważniejszy jej aspekt to wolność wypowiedzi. mamy prawo do posiadania własnego zdania, oczywiście bez narzucania go innym, bo w ten sposób wypaczamy ideę wolności ;)
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2012-03-21, 07:58   

darol napisał/a:
............Przede wszystkim uczą nas tolerancji, której tak bardzo nam brakuje, oraz uszanowania prywatności innych.


:brawo :brawo :brawo
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-03-21, 08:11   

Jednak udało się nam pokazać jakie zachowania pozwalają na udany WSPÓLNY WYJAZD
wszystkim biorącym udział w dyskusji serdecznie dziękuję.
Może jakieś anonimowe przypadki podkoloryzują dyskusję?
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darol 
weteran
KMW TEAM


Twój sprzęt: Knaus Sunliner
Nazwa załogi: darole - gorole ;-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Paź 2010
Piwa: 61/24
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-03-21, 08:16   

affa napisał/a:
darol, dlaczego Twoja wolność jest lepsza od tej, do której przyznaje się kolega Leo2

Moja wolność jest najlepsza bo jest moja.
A kolegi Leo2 nie krytykuję ani nie zabieram mu jego wolności. Raczej chodziło mi o namówienie go do próby spędzenia czasu w inny sposób niż dotychczas. Człowiek w samotności (nawet wolnej) dziczeje .
_________________
Arek (nie Darek) :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2012-03-21, 08:30   

Fajna to była rozmowa bo i temat wiecznie aktualny.
Przy okazji padło wiele naprawdę mądrych zdań.
Najfajniejsze w tym, że każdy ma rację bo to jego doświadczenia i jego wnioski.

Przy okazji znów powtarzało się słowo: wolność.

To słowo odmieniane jest w gronie kamperowców przez wszystkie przypadki,. ale często rozumiane jest tak różnie, jak różni są ludzie i ich życiowe doświadczenia.

Dlatego podkreślam to zdanie:

affa napisał/a:
wolność niejedno ma imię, a dla nas forumowiczów najważniejszy jej aspekt to wolność wypowiedzi. mamy prawo do posiadania własnego zdania, oczywiście bez narzucania go innym, bo w ten sposób wypaczamy ideę wolności


I na tym można by zakończyć tę rozmowę, gdyby nie pewien problem, który przewija się przez wszystkie fora jak obcy, nie przyjemny zapach. To jest złe odczytywanie intencji piszącego.

Już samo wygłoszenie własnego zdania bywa odbierane jako próba narzucania go innym.

Dlaczego?


Ot! Mamy nowy temat do rozmowy. :szeroki_usmiech
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-03-21, 09:43   

Skoro temat sie wyczerpał to pozwole sobie jednak w podobnym temacie rzucic nowy. tyczy sie również wyjazdów indywidualnych ale z innej beczki.
Proponuje aby każdy kto jedzie w podróż kamperem podpisywał tak zwaną karte wyjazdu.
Co to takiego ?
Prosta wiadomosc że w dniu tym i tym jade na wczasy do tego i tego kraju oraz w te i te okolice .Druga osoba która sie wybiera spojrzy na taką karte wyjazdów i już wie że na trasie może sie spodziewac takie i takie załogi bo sama własnie w tym samym terminie sie tam wybiera .Człowiek wtedy staje sie czujniejszy i troche zwraca uwagi na inne kampery które mija po drodze .No i jest możliwosc sie spotkac przynajmniej na krótkie klachy i podrzucanie sobie na bierząco wymiane informacji.

Ja będąc w Chorwacji w drodze powrotnej spotkałem kolege który jak sie okazało siedział przez dziesięc dni posród samych Niemców i nie wiedzial że ja jestem 1.5km dalej .Kipiał ze złosci bo jak mi mówił to nawet wieczorem piwa nie miał z kim wypic bo co to za picie jak przy nim nie idzie pogadac.Dzieci jego również nie były zadowolone bo tak jak i on nie miały towarzystwa do zabaw i sie nudziły.A jak sie okazało gdybysmy tylko cos wiedzieli na temat gdzie kto jedzie to mogło byc o wiele ciekawiej.
Dam drugi przykład .
W zeszłym roku dzięki takiej informacji spotkałem sie z dwoma załogami na autocampingu w Komarom .Poklachalismy i było fajnie.Każdy puzniej pojechał swoją trasą indywidualnie .
Oczywiscie takie informacje nie muszą byc wiążące do tego że musimy sie spotkac ale jak bysmy chcieli to możemy .No i zawsze można nawet by liczyc na jakąs pomoc w razie wyszszej koniecznosći.

Widze to krótko tak :

artanek 11 kwietnia wyjazd na 3 miesiące Albania kwiecien ,Grecja maj , Turcja czerwiec .

Co wy na to ??Podyskutowac warto .

wystarczy
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-21, 09:44   

Nasz kodeks moralny jest absolutnie nowy. (...) nam wszystko wolno, ponieważ jako pierwsi na świecie wyciągamy miecz nie w celu zniewolenia, lecz w imię wolności i wyzwolenia spod ucisku. W.I. Lenin

Nienawidzę wolności-zmusza do dokonywania wyboru. - Salvador Dali

Szukając zaspokojenia potrzeby bezpieczeństwa, rezygnujemy często z wolności. Wolność bowiem zmusza do podejmowania decyzji i uniemożliwia bezpieczne trwanie w kokonie spokoju. - Maria Szyszkowska

Wolność brzmi jak radosny ludzi śmiech
Którzy wolność swą zdobyli na obronę
Zwycięstwa, mądrości, prawdy i miłości
Spokoju, szczęścia, zdrowia i godności. - Marek Grechuta

Wolność polega na tym, aby śmiało rozpatrywać każdą sytuację w jaką wpakuje nas życie i brać na siebie wszelką wynikłą stąd odpowiedzialność. - Jean Paul Sartre

Wolność może polegać jedynie na tym, aby móc czynić to, czego się powinno chcieć, a nie być zmuszonym czynić tego, czego się nie powinno chcieć. - Monteskiusz

Wolność to stan ducha. - Paulo Coelho

Wolność? Po co wam wolność?
Macie przecież telewizję - Kazik Staszewski

Wolność. Człowiek wolny nigdy nie jest bezpieczny, przeciez najbezpieczniejsi są ludzie w więzieniu.

Wolność to stan umysłu. Mahatma Gandhi

Wolności nie można symulować. Jan Stanisław Lec

dla każdego coś miłego :haha: a ja sądzę, ze wolność tam się kończy, gdzie zaczyna wolność innej osoby
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-21, 10:05   

jest tak, że fajnie razem się podróżuje, ale ciężko razem się mieszka.

podróżowanie razem to nie tylko wspólne wieczorne pogaduchy, wymiana wrażeń itp. ale też mnóstwo drobnych niby niepozornych ustępstw i rzeczy najczęściej nie po naszej myśli.
i te drodnostki mogą sprawić, że najlepsze wieczorne imprezy będą niestrawialne.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-03-21, 10:40   

Cyryl napisał/a:
ciężko razem się mieszka.

Szczególnie z teściową :-P :haha: :haha: :haha:
Chociaż znam wyjątki. :spoko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***