Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kampery z USA - ciekawe filmiki
Autor Wiadomość
bbart 
zaawansowany

Twój sprzęt: aurora
Dołączył: 30 Wrz 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zach-pom
Wysłany: 2013-01-11, 08:27   

Też tak mam, widocznie amerykańce tak mają. Zakres temp. pomiędzy "włącz" a "wyłącz" jest za duży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gruby40 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Itasca Sundancer DL
Dołączył: 20 Wrz 2010
Postawił 5 piw(a)
Skąd: PODKARPACIE
Wysłany: 2013-01-11, 17:28   

O widzicie, to ważna informacja z tym poborem prądu - optymistycznie przyjąłem 16A ale to chyba mało realne - wiecie może ile przeciętnie dają prądu na kempingach (A) ??
Czujnik faktycznie mógłby być w innym miejscu choć pewnie zmiana położenia nie zmieni jego zakresu reakcji - nie znam się na tym więc nie będę niczego ruszał - pozostaje mi się do tego przyzwyczaić :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Darek R. 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fleetwood Bounder
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2010
Skąd: Podwarszawska wieś
Wysłany: 2013-01-12, 02:09   

Poruszyłeś właśnie problem amerykańskich camperów.Europejscy właściciele kempingów,jak zauważyłem,wkładają bezpieczniki zwykle 10 lub 6A,czasami nawet znajdą 4A(gdyby były to włażyliby chyba 1A).Widać,iż w Ameryce,nie ma takich ograniczeń w poborze prądu.Włączywszy klimatyzację muszę uważać by nie włączyć czajnika,a już nie ma mowy o uruchomieniu drugiej klimy-niefrasobliwość kończy się wizytą w recepcji.Jak na razie raz trafiło mi się tylko w Rumunii,że kilka camperów podłączonych było do jednego gniazdka zasilającego z bezpiecznikiem 20A,więc mogłem o tym nie myśleć.Agregatu nie uruchamiam na kempingach z oczywistych powodów.
_________________
Darek R.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bbart 
zaawansowany

Twój sprzęt: aurora
Dołączył: 30 Wrz 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zach-pom
Wysłany: 2013-01-13, 18:46   

Huuuurrraaaa , udało mi się z tym zdjęciem. Teraz to wygląda ładnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gruby40 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Itasca Sundancer DL
Dołączył: 20 Wrz 2010
Postawił 5 piw(a)
Skąd: PODKARPACIE
Wysłany: 2013-01-14, 13:18   

Rozbije to na 4 obwody każdy pod osobnym zabezpieczeniem i włącznikiem - tak żeby każdy nie przekraczał 4A.
Z klimą faktycznie może być problem - o chłodzeniu na full mogę zapomnieć chyba że z agregatu.
Jeśli ktoś by chciał sobie coś poszukać - kamperka - za wielką wodą, to polecam
http://www.ebay.com/sch/?...-All-Categories
trzeba zaznaczyć kategorie - np.: Used (używany), klas C, cena max suwaczkiem i US only,
można też wpisać tzw zip code i wtedy wyskoczą oferty w danym regionie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
młodyadi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: poszukuje
Dołączył: 11 Sty 2013
Wysłany: 2013-02-16, 01:17   

ciekawy kamper http://www.youtube.com/watch?v=BDmzc48QST0
:diabelski_usmiech :
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RVrider 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: COACHMEN MIRADA
Nazwa załogi: CAMPEROWA RODZINA z KOSZALINA
Dołączył: 26 Lut 2013
Piwa: 3/2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-03-29, 19:00   

Też mam amerykańca od 3 lat i jestem z niego bardzo zadowolony,rzekłbym nawet zakochany, mimo jego długości 10,5m.Myślę że jeżeli ktoś ma prawko kat. C albo C+E to gabaryty nie robią na nim takiego wrażenia jak na kimś kto jeździ małym kamperkiem.Ja u siebie nie mam nawet kamery cofania ,a zdarza mi się podróżować po polskich drogach i kempingach ciągnąc jeszcze przyczepę kempingową mojemu bratu, nie stresuje mnie to.W przeciwieństwie do mojej żony :-P hehe ale po trzech latach jeżdżenia już się trochę oswoiła.
Jeżeli mówimy co lepsze europejczyk czy amerykaniec hmm.. to prawda jest gdzieś po środku.Jeździłem w swoim życiu nie jednym europejczykiem więc mam porównanie.Europejskie są bardziej mobilne, do podróżowania bardziej po miastach,po kempingach, ich wyposażenie jest zaprojektowane tak by można było przetrwać maksymalnie tydzień .Środek jest bardziej dizajnerski ale jakość nie zawsze wysoka z powodu dbałości o wagę pojazdu.Auta z USA to bardziej domy na kółkach.Nie jest może wzorem dizajnu ale z pewnością bardziej innowacyjny i pomysłowy.Wszystko jest rozmiarów domowych, by czuć się jak w domu i by można było w nim normalnie jak w domu mieszkać.Dlatego do życia jest wygodniejszy od europejczyka.Do podróżowania po miasteczkach niestety trzeba mieć ze sobą rowery ,motocykl albo autko na haku.
Europejczyk czy duży amerykaniec, to trochę tak jak : co wolicie? Mieszkanie w bloku czy domek z ogródkiem.Koszty utrzymania też są różne więc każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
_________________
JESUS IS THE WAY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***