Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla refleksji i ku przestrodze.
Autor Wiadomość
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-21, 13:39   

Gino, może nie tak.

kiedyś kolega, którego policja ukarała za szybkość, tłumaczył sie: to auto jest dla mnie za mocne, za szybkie.

nie ma przymusu jeżdżenia autem niebezpiecznie, tak jak nie ma przymusu picia do dna.

jeżeli chłopak ma smykałkę do jeżdżenia i ma coś z tego wyjść, to znajdzie w sobie tyle determinacji, żeby znaleźć sposób, żeby to robić w sposób niezagrażający innym. a jeżeli nie chce mu się i idzie na łatwiznę szalejąc po drogach osiedlowych, to i nie będzie miał chcęci do nauki i pracy w sporcie.

chyba nie chcesz powiedzieć Gino, że zrobili łapankę do rzemieślnika i tylko Ty nie uciekłeś więc za karę jeździłeś po Bemowie.
Gino, czy Ty miałeś więcej kasy w jego wieku (patrząc po autcie jakim jeździ)? ale jakoś potrafiłeś znaleźć drogę tam gdzie można robić to bezpieczniej.
czym się od niego różnisz?
rozumem.
i tylko tego Karolkowi brakuje.

nic nie zrobisz, jeżeli gość nie chce się interesować prawdziwym sportem, a to co Ciebie pchnęło do samochodów zastępuje straszeniem ludzi fałszywym szacunkiem umykających przechodniów i samochodów.

nie każdego kręcą ciężkie treningi bokserskie, ale satysfakcję daje im danie komuś w ryj, np. gasrurką lub bejsbolem. a taka jazda tylko z tym mi się kojarzy.

czy uważasz, że motywacją takiego postępowania jak na filmie jest brak możliwości skanalizowania ułańskiej fantazji i jeżdżenia po torach?

_________________

Ostatnio zmieniony przez Cyryl 2012-11-21, 13:53, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2012-11-21, 13:45   

ale co ma zwykłe chamstwo , do ''fantazji ''
tak jak na filmie,robią nawet bardzo dobrzy,przykładni , grzecznie jeżdżący kierowcy :spoko

Cyryl napisał/a:
a jeżeli nie chce mu się i idzie na łatwiznę szalejąc po drogach osiedlowych, to i nie będzie miał chcęci do nauki i pracy w sporcie.

ale wiesz że tak by było ? czy gdybasz?
bo ja nie wiem..może tak, może nie..
dopóki ktoś nie da mu tej szansy..nie dowiemy się

Cyryl napisał/a:
Gino, czy Ty miałeś więcej kasy w jego wieku

to były zupełnie inne czasy..ja zaczynałem na fiatku 126p, budowanym u siebie w garażu..z kawałków..dosłownie ,po szkole, popołudniami jako 16latek, pracowałem w warsztacie, aby po trochu swoja rajdówke zbudować..nikt mi ani kasowo, ani fizycznie nie pomagał..
Paweł Przybylski, u którego później jeździłem w serwisie,i dzieki któremu do ''rzemieślnika'' trafiłem, scigał sie wtedy fiatkiem 125...Hołek Ładą, a Bubel poldkiem a rok później mazdą 323


ok..nie zabieram już głosu w temacie ''karola'' itp
swoje podsumowanie zrobiłem na poprzedniej stronie.. :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Ostatnio zmieniony przez gino 2012-11-21, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2012-11-21, 13:47   

Majster mówi do pracownika:
-Słuchaj Zdzisiu, tu widzisz zawór. O 6.00 masz go odkręcić, a o 20.00 zakręcić, rozumiesz?
-Nie rozumiem.
-No, Zdzisiu, to proste. Tu jest instalacja, tu jest zawór. Jedyne co masz zrobić to o 6.00 odkręcić, a o 20.00 zakręcić. Teraz rozumiesz?
-Nie rozumiem.
-Jak pragnę zdrowia, Zdzisiu, to jest zawór. O 6.00 odkręcasz, o 20.00 zakręcasz. Rozumiesz?
-Panie majster, czy pan jest debilem? Trzeci raz powtarzam, że nie rozumiem!





Tak mniej więcej od dłuższego czasu ta dyskusja wygląda... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2012-11-21, 14:24   

gino napisał/a:


czasem, ktoś jedzie z kolegami kamperem 160, a towarzyszący mu z uśmiechem się tym chwalą na forum..bez słowa potępienia dla kierowcy :-P
aby później,dzisiaj,stosownie do tematu, mówić że to złe....
a wtedy nie było złe..? było, ale wtedy wypadało się tym pochwalić

punkt widzenia zawsze zależy od...bla bla bla..

zwykła hipokryzja



Grzesiu, ja odnoszę się wyłącznie do niebezpiecznych szaleństw na ulicach miast, wśród ludzi, w biały dzień.
Ty już drugi raz zarzucasz nam, a właściwie mnie, hipokryzję podając przykład braku potępienia dla kolegi, który pedził kamperem.

Przecież to było na autostradzie!

O czym my właściwie rozmawiamy?

Przy okazji - nawet w zapalczywej dyskusji należy uważać na słowa.
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-21, 14:58   

gino napisał/a:
...to były zupełnie inne czasy..ja zaczynałem na fiatku 126p, budowanym u siebie w garażu..z kawałków..dosłownie ,po szkole, popołudniami jako 16latek, pracowałem w warsztacie, aby po trochu swoja rajdówke zbudować..nikt mi ani kasowo, ani fizycznie nie pomagał...


oczywiście były inne czasy, Ty musiałeś sobie sam zrobić auto, aby jeździć, a do szkoły/pracy dojeżdżałeś tramwajem lub autobusem, rowerem, motorynką.

on ma pod górkę, bo do szkoły jeździ Subaru, a jak ktoś nie da mu szansy w postaci gotowego pojazdu rajdowego z serwisem i toru za free, to będzie szalał po osiedlach.

zupełnie inne czasy, zupełnie inne wymagania.

po prostu wymagam minimalnego wkładu własnego: chęci poszukania takim miejsc gdzie można to zrobić bezpiecznie, a takie miejsca są tylko wystarczy poszukać.

oba filmiki mimo, że jeden pokazuje chamstwo, a drugi fatazję zostały umieszczone w podobnym celu: "pokazać się"
jednemu sprawia satysfakcję zrobienie na złość innym - chamstwo, a drugiemu i tu jest problem, czy więcej sprawia mu satysafkcja z opanowania technicznych tajników sportowej jazdy, czy więcej pokazanie, jak jest się samemu ponad innymi i ponad prawem.
a ja obawiam się, że to drugie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-11-21, 18:03   

Proponuję:
Dopieprzyć Karolkowi najwyższy wymiar kary za łamanie przepisów ruchu drogowego-kij,
potem zaprowadzić na plac treningowy, tor crossowy itp, niech doskonali swoje umiejętności marchewka.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2012-11-21, 18:25   

Sławku- Salomon by lepiej tego nie rozsądził!!!! :szeroki_usmiech :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2012-11-21, 18:43   

Epilog ...czyli to co tygryski lubią najbardziej .



Ten film dokumentuje zdarzenie sprzed kilku lat, ale jest na tyle szokujący, że wart nieustannego przypominania. Ku przestrodze.

Teraz zwróciliśmy się do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z prośbą o podanie szczegółów tej sprawy. Jak wynika z odpowiedzi, podpisanej przez prezesa wspomnianego sądu, Aleksandrę Abramowską-Podlińską, Karol S. został zatrzymany i trafił na kilka dni do aresztu. Oskarżono go o przestępstwo z art. 174 par. 1 kodeksu karnego ("Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8") i skazano - prawomocnym wyrokiem - na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz 10 000 zł grzywny. Kierowca subaru stracił również na 5 lat prawo jazdy, został obciążony kosztami postępowania sądowego i oddany pod nadzór kuratora



i jeszcze coś .... 23 września 2012 roku minęło 5 lat od uprawomocnienia się wyroku czyli można śmiało przypuszczać , że nasz Karolek z nowym już prawkiem śmiga po Wałbrzychu i okolicach a mandat za szalona jazdę wyniósł 10 000 zł :bajer

Karolek wyrok.png
Plik ściągnięto 104 raz(y) 166,8 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2012-11-21, 18:57   

Przeczytałem cierpliwie wszystkie posty z tych 11 stron. Szczególnie zaciekawiły mnie wypowiedzi kolegów mających styczność ze sportem samochodowym. Ja mam z tym sportem styczność od 1972 r. Kurczę to już 40 lat, to chyba niemożliwe. Styczność dość bliską jako Przewodniczący Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego PZM. Dlaczego o tym wspominam,
bo po pierwsze – nieprawdą jest, że młodzi ambitni kierowcy nie mają gdzie się wyszaleć, imprez dla takich chętnych jest w kraju cała masa, często organizatorzy mieli problem z brakiem frekwencji.
Po drugie – gdy już się wyszaleją, np. na rajdach KJS (dla amatorów), gdy porównają swoje umiejętności z innymi i się przekonają, że nie są takimi orłami jak im się wydawało, często zwykłą drogę lub ulicę traktują już tak jak powinni, a takich jak Karolek nazywają pogardliwie „mistrzami prostej”, bo wcisnąć pedał gazu w samochodzie z 200-konnym (lub większym) silnikiem na prostej, każdy głupi potrafi.
Po trzecie – właściciele pojazdów z silnikami o mocach od 300 KM w górę nie wyżyją się na wspomnianych rajdach KJS, to próbują swoich umiejętności na imprezach Driftu. Ale żeby na takiej imprezie wystartować trzeba wcześniej dużo ćwiczyć jazdę poślizgiem.
I z takimi amatorami podnoszenia poziomu adrenaliny byłem w ostatni piątek na Torze Lublin. Po prostu chłopcy się skrzykują w necie czy w realu, składają na wynajęcie toru i szaleją cały dzień, dokąd im kilku zmian opon starczy.
Dla innych pasjonatów prędkości i majsterkowania, Biłgorajskie Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego (SSS) organizuje po całej Polsce Wyścigi na ¼ mili.

Reasumując, dla mnie takie zachowanie na drodze jak Karolka, to popisywanie się przed kolegami, wynikające z młodzieńczej brawury i niczym nieuzasadnionym ryzykowaniem swojego życia I innych.
Na zdjęciach impreza Driftu, gdzie można szaleć samemu lub np. parami, co jeszcze podnosi jej atrakcyjność.

2011.05.15 ni 013.JPG
Plik ściągnięto 103 raz(y) 182,05 KB

2011.05.15 ni 014.JPG
Plik ściągnięto 102 raz(y) 178,94 KB

2011.05.15 ni 015.JPG
Plik ściągnięto 92 raz(y) 185,67 KB

2011.05.15 ni 016.JPG
Plik ściągnięto 107 raz(y) 177,79 KB

2011.05.15 ni 017.JPG
Plik ściągnięto 99 raz(y) 193,64 KB

_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2012-11-21, 19:08   

wbobowski, subaru nie jeżdżą driftem tylko slajdem, jeżeli już mamy przywoływać casus rzeczonego Karolka.

Już pisałem gdzieś wyżej.
Oba Fora Subaru sie od zachowań tego kierowcy imprezy, odcięli.


Racje masz, że imprez KJS troszkę jest oraz szkół doskonalenia jazdy również.

Macie chęć poćwiczyć kamperami, droga wolna.
Rudniki czekają; Andrzej pewnie wolny termin by znalazł... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2012-11-21, 20:26   

gino napisał/a:
a Bubel poldkiem

Gino, o którym Bublu napisałeś. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2012-11-21, 20:37   

Fux napisał/a:
wbobowski, subaru nie jeżdżą driftem tylko slajdem

Ja wiem, że wszyscy są znawcami. Czy ja coś pisałem o drifcie w Subaru??? Dałem tylko przykłady możliwości wyżycia się... tyle i tylko tyle.
A skoro znasz się w temacie to wiesz, że w drifcie popisują sie tylnonapędowce.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Ostatnio zmieniony przez wbobowski 2012-11-21, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2012-11-21, 20:39   

łoś napisał/a:
Gino, o którym Bublu napisałeś

Łosiu, raczej mógł pisać tylko o Marianie Bublewiczu, skoro wymienił go w towarzystwie z górnej półki rajdowej.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Ostatnio zmieniony przez wbobowski 2012-11-21, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2012-11-21, 20:40   

wbobowski, ja subaru miałem... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2012-11-21, 20:44   

Fux napisał/a:
wbobowski, ja subaru miałem... :spoko

Sorry, ale nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***