Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki skaner do diagnostyki i kasowania błędów Ducato
Autor Wiadomość
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-14, 06:47   Jaki skaner do diagnostyki i kasowania błędów Ducato

Witam.
Chciałbym zapytać czy korzystacie z urządzeń typu interfejsy do skanowania i ewentualnego kasowania błędów w Waszych pojazdach.
Po mojej walce poszukiwawczej silnika 2,8 idTD(jeden mam , ale pójdzie do mojego dostawczaka) skończyłem na zakupie używki 2,8 JTD, a to niestety skazuje mnie na pojazd z elektronicznymi bajerami- co za tym idzie konieczność borykania się z błędami silnika, immo, ABS, poduszek itp. oczywiście o ile będę miał takie "szczęście" na wyjeździe. Oczywistym jest ,że czasem błędy zdarzają się z powodu błachostek, np. braku prądu przez moment , niechcący odłączenia na chwilę jakiejś wtyczki itp.
Kupiłem auto powypadkowe, któremu zdarzyło się przewrócić i tylko po jego postawieniu było ok. 6 błędów,które wprowadziły auto w tryb awaryjny i powyżej obrotów 3000 silnik gasł. Wystarczyło skasować błędy i do teraz auto jeździ pali i nie pokazuje błędów. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś małego urządzenia, najlepiej z samodzielnym wyświetlaczem i zasilaniem, które w sytuacji awaryjnej ustrzeże mnie przed koniecznością jechania do serwisu i bulenia za każde wpięcie grubych EUR' o. NIe chciałbym być uzależniony od korzystania z laptopa, bo niekoniecznie zawsze muszę go mieć ze sobą. Osobne urządzenie jest małe i zawsze może być w schowku pod ręką. Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2012-04-14, 09:32   

Mam pięć samochodów z tymi "elektronicznymi bajerami" ale tylko raz, w jednym ,byłem zmuszony kasować błędy.Koszt 50 zeta.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-14, 12:33   

A masz nowe te auta czy powypadkowe ?? Ja muszę się liczyć z tym,że coś może mi paść...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2012-04-14, 12:39   

Auta mam od nowości
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***