Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-08-09, 16:49
Wyspy Kanaryjskie
Autor Wiadomość
angela_camp 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Challenger
Dołączyła: 26 Sty 2012
Piwa: 12/8
Skąd: Kluczbork
  Wysłany: 2012-04-19, 12:30   Wyspy Kanaryjskie

Nie doszukalam sie podobnego tematu wiec postanowielam zalozyc nowy.
Wiec pytanko brzmi czy byl ktos z Was na Wyspach Kanaryjski camperkiem . Za i przeciw mile widziany :wyszczerzony:
Jakie sa ceny promu w jedna strone wyberamy sie dookola Europy 15 maja i chcialabym takze dotrzec na Kanary .. U nas zaloga Ja,maz dwojka dzieci (6 i 4 latka) i sunia york :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2012-04-19, 18:59   

Na Wyspy Kanaryjskie taniej wyjdzie przejazd promem tylko z bagażem i bez kampera. Na miejscu wypożyczy się każde auto za śmieszną cenę gdyż tam odpada ryzyko kradzieży pojazdu. Każdą z siedmiu wysp można objechać w ciągu jednego dnia mieszkając w jednym miejscu. Między wyspami często i gęsto kursują wodoloty z prędkościami przyprawiającymi o zawrót głowy więc zawsze zdąży się wrócić do bazy na nocleg. Nie widziałem pasażerów przemieszczających się z wyspy na wyspę w towarzystwie swoich pojazdów. Mówiąc szczerze - nie spotkałem zbyt dużo promów pasażersko towarowych na tych trasach. Jest dużo miejsc z zakazem parkowania. Cudownie wyglada zarekwirowanie pojazdu parkującego na miejscu do tego niedozwolonym. Jeżeli przy takim aucie zatrzyma się laweta to zgodnie z prawem kierowca płaci stosowną karę nawet gdy policjant jeżdżący razem z laweciarzem odstąpi na prośbę właściciela od załadowania pojazdu. I nikt tu nie dyskutuje - prawo jest prawem. Wolnego miejsca do zaparkowania kampera nie znajdzie się nigdzie - wszystklie osobowe parkują zderzak w zderzak bez włączonego biegu lub ręcznego. W zamian dostępna masa autobusów miejskich i podmiejskich z biletami a raczej karnetami abonamentowymi dla turystów gdzie nawet 2 bilety kupione w przedsprzedaży są dużo tańsze niż u kierowcy. Zakupy robi się w sklepach których właścicielami są Hindusi. Są dużo bardziej uprzejmi niż miejscowi Hiszpanie. Podczas pobytu w porcie statku wycieczkowego ceny towarów w dzielnicach portowych skaczą o 100 lub więcej procent. Obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania psów i kotów na plażę. Właściciele łamiący zakaz po wlepieniu kary usuwani są na bulwar razem ze swoimi pupilami. Jest również zakaz karmienia ptaków na plaży.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2012-04-20, 08:39   

lepciak napisał/a:
Wolnego miejsca do zaparkowania kampera nie znajdzie się nigdzie

Bez przesady, dość często bywam na Wyspach Kanaryjskich i widuję tam kampery, a także są tam kampingi i duże parkingi w niektórych miejscowościach oraz miejsca z dużymi parkingami przeznaczone do rodzinnego grilowania w parkach i specjalnie wyznaczonych miejscach poza miejscowościami.
Oczywiście masz rację, że w pobliżu hoteli trudno o miejsce parkingowe, ale np. na Gran Canarii widziałem sporo kamperów na dużym parkingu w pobliżu promenady na Playa del Ingles.
Natomiast promy pływają na Wyspy z Hiszpanii (Cadiz), ale są drogie (kamper + 2 osoby w kabinie bez okna ponad 1300 Euro) i podróż trwa prawie 2 doby. Wiem, bo sam się przymierzałem do takiej wyprawy, ale ze względu na koszty zrezygnowałem.
Wydaje mi się, że taniej będzie polecieć tanimi liniami z Hiszpanii na Wyspy i tam wynająć kampera (chyba) ale lepiej pojechać z namiotem.
Zajrzyj na stronę http://www.poloniacanaria...c.php?f=2&t=487 jest tam trochę informacji o kampingach i kamperach.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2012-04-20, 20:50   

Swego czasu ktoś od Bokowskich spędzil kamperem 7 miesięcy na kanarach
od X- IV
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-04-20, 21:36   

Od Andrzeja ze Szczecina kupił kampera rezydujący na kanarach Polak( dawny kamper Elera) Ten Polak ma tam zamiar go użytkować
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
angela_camp 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Challenger
Dołączyła: 26 Sty 2012
Piwa: 12/8
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2012-04-20, 21:41   

Witold Cherubin napisał/a:
lepciak napisał/a:
Wolnego miejsca do zaparkowania kampera nie znajdzie się nigdzie

Bez przesady, dość często bywam na Wyspach Kanaryjskich i widuję tam kampery, a także są tam kampingi i duże parkingi w niektórych miejscowościach oraz miejsca z dużymi parkingami przeznaczone do rodzinnego grilowania w parkach i specjalnie wyznaczonych miejscach poza miejscowościami.
Oczywiście masz rację, że w pobliżu hoteli trudno o miejsce parkingowe, ale np. na Gran Canarii widziałem sporo kamperów na dużym parkingu w pobliżu promenady na Playa del Ingles.
Natomiast promy pływają na Wyspy z Hiszpanii (Cadiz), ale są drogie (kamper + 2 osoby w kabinie bez okna ponad 1300 Euro) i podróż trwa prawie 2 doby. Wiem, bo sam się przymierzałem do takiej wyprawy, ale ze względu na koszty zrezygnowałem.
Wydaje mi się, że taniej będzie polecieć tanimi liniami z Hiszpanii na Wyspy i tam wynająć kampera (chyba) ale lepiej pojechać z namiotem.
Zajrzyj na stronę http://www.poloniacanaria...c.php?f=2&t=487 jest tam trochę informacji o kampingach i kamperach.
Pozdrawiam :spoko


Dziekuje Ci bardzo za konkretne info. Pozdrawiam ,ceny masakryczne mozne ten koszt spozytkowac w inny bardziej przydatny sposob np rope na dalsza podroz :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-22, 19:02   

ale może zacznie się opłącać, jak pomysli się ,że w wyjeździe ma uczestniczyć 2 dorosłych i 3 dzieci. Nie wiem, nie liczyłem, ale mam taki pomysł na wakacje. Loro Park i Syjam Park są nie do pobicia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2012-04-23, 08:04   

HarryLey4x4 napisał/a:
ale może zacznie się opłącać, jak pomysli się ,że w wyjeździe ma uczestniczyć 2 dorosłych i 3 dzieci. Nie wiem, nie liczyłem, ale mam taki pomysł na wakacje. Loro Park i Syjam Park są nie do pobicia.


Nooo nie wiem czy opłaci się podróż promem na Teneryfę (tam jest Loro Park i Syjam Park). :?: :?: :?:

Trzeba wyjaśnić, że taryfa promowa przewiduje przewóz kampera i max. czterech pasażerów, więc dla piątego pasażera trzeba robić oddzielną rezerwację. Ponadto taryfa przewiduje wysokość kampera do 2,8 m, co raczej wyklucza możliwość wykorzystania kampera z alkową (np. mój ma 3,12 m wysokości).

Korzystając z informacji uzyskanych od moich znajomych z Wysp Kanaryjskich sprawdziłem jakie są koszty przejazdu promem z Cadiz na Teneryfę. Przyjąłem, że kamper ma wysokość do 2,8 m i długość do 7 m, dwoje dorosłych w wieku 27-54 lat i troje dzieci w wieku 13, 10 i 8 lat (taryfa wymaga podania wieku pasażerów).

Ponieważ piszesz o wakacjach, więc przyjąłem, że wyjazd z Cadiz byłby 3 lipca (przyjazd na Teneryfę 5 lipca) i powrót z Teneryfy 20 lipca (przyjazd do Cadiz 23 lipca).

Pierwsza rezerwacja na kamper i 4 pasażerów w kabinie bez okna kosztowałaby 1186,30 Euro, a druga rezerwacja dla piątego pasażera na miejscu siedzącym 186,20 Euro (w kabinie byłoby znacznie drożej). Przy takim założeniu łączny koszt przeprawy promem wyniósłby 1372,5 Euro.

Dla porównania rezerwacja biletów lotniczych (TuBilette.com - tylko jęz. hiszpański) dla dwojga dorosłych i trojga dzieci na trasie Madryt - Teneryfe Nord (wylot 3 lipca, powrót 20 lipca) kosztowałaby 522 Euro.

Myślę, że różnica 850 Euro pokryłaby koszty wynajmu pokojów na Teneryfie (oczywiście prywatnie, nie przez biuro podróży) i wynajmu samochodu na kilka dni, żeby zwiedzić wyspę (o ile wynajęcie samochodu będzie potrzebne, bo na Wyspach jest bardzo dobra komunikacja autobusowa, a bilety nie są drogie, ale przy pięciu osobach może się opłacać wynajem auta).

Alternatywą byłoby zabranie namiotów, ale to rzecz gustu, widuje się turystów, którzy z namiotami zwiedzają Wyspy Kanaryjskie na rowerach lub samochodami osobowymi. Ze znalezieniem miejsc biwakowych nie ma problemu, gorzej z sanitariatami, ale jak wcześniej pisałem na Wyspach są też kampingi, które można traktować jako bazę wypadową do zwiedzania (wyspy nie są duże, każdą można objechać w jeden dzień)

To tyle na temat przeprawy promem i kamperowania na Wyspach Kanaryjskich.

Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-04-23, 09:58   

Mówi się o przezimowaniu ani dwutygodniowym pobycie
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2012-04-23, 11:13   

koko napisał/a:
Mówi się o przezimowaniu ani dwutygodniowym pobycie


Chyba zaszło nieporozumienie, bo ja odpisałem na poprzedni post, w którym jest mowa o wakacyjnym wyjeździe, a nie przezimowaniu:

HarryLey4x4 napisał/a:
...... mam taki pomysł na wakacje. Loro Park i Syjam Park są nie do pobicia.


Natomiast żeby przezimować kamperem na Wyspach Kanaryjskich to trzeba byłoby go przerejestrować na hiszpańskie numery rejestracyjne.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami samochody z rejestracją krajów trzecich mogą poruszać się na Wyspach Kanaryjskich tylko do 90 dni, a podczas ostatniego spotkania znajomi mówili mi, że okres ten miał być skrócony do 30 dni (ale nie mam oficjalnego potwierdzenia). Mówili mi o tym Polacy mieszkający na Wyspach Kanaryjskich.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-24, 23:11   

Witoldzie , jednym tchem przeczytałem Twój post i tym bardziej myślę,że można się nad tym pobytem wakacyjnym z kamperem zastanowić. Jako alternatywę podajesz kwatery prywatne lub namiot. Dla mnie kamper daje nieporównywalnie większy komfort a i przeliczenie tego na pieniądze nie jest do końca możliwe. Ja w swoich gdzieś tam rozliczeniach porównywałem kamper vs. hotel 3 gwiazdkowy. To już była inna bajka. Poza tym dzieciaki można wziąć na wkacje kilka dni przed końcem roku szkolnego i załapać się na ciut tańsze promy. Zmartwiłeś mnie jedynie tą wysokością . Mój kamperek ma prawie 3,2 więc nie łapałby się. Tak czy tak przemyślę sobie ten temat w wolnej chwili, bo na prawdę chciałbym dzieciakom pokazać Kanary.
P.S. jedno co na pewno masz zapewnione w kamperze kontra hotele - brak karaluchów. Tam one zdarzają się nawet w najlepszych hotelach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2012-04-25, 08:06   

HarryLey4x4 napisał/a:
Zmartwiłeś mnie jedynie tą wysokością . Mój kamperek ma prawie 3,2 więc nie łapałby się.

Spróbuj porozumieć się bezpośrednio z przewoźnikiem aferry.es bo ja pytałem naszego przedstawiciela aferry.pl o możliwość przejazdu kamperem 3,12 m wysokości i dostałem odpowiedź, żeby się skontaktować z Hiszpanami.
Przypuszczam, że jest taka możliwość, ale prawdopodobnie trzeba więcej zapłacić (jak za TIRa). Nie drążyłem tego tematu, bo dla nas dwojga byłoby to nieopłacalne.

Co do cen, to się zdziwisz - gdybyś chciał jechać teraz to cena byłaby wyższa o ok. 200 Euro niż w tych terminach, które uwzględniłem w swoim poście. Prawdopodobnie mają podobną politykę cenową jak z biletami lotniczymi - im wcześniejsza rezerwacja tym tańsze bilety - zazwyczaj najlepiej jest rezerwować z wyprzedzeniem trzech miesięcy i więcej.
Nocowanie w hotelach nie ma moim zdaniem racji bytu, bo na Wyspach jest mnóstwo pensjonatów i tzw. apartamentowców, w których ceny zakwaterowania są znacznie niższe niż w hotelach.
Według mojego rozeznania jest wiele apartamentów, których właściciele mieszkają poza Wyspami i korzystają z nich przez krótki okres czasu, a przez pozostały okres wynajmują je za pośrednictwem licznych agencji zajmujących się administrowaniem nieruchomościami.
Myślę, że pomysł wyjazdu kamperem w 5 osób na dłuższy okres czasu może być realny/opłacalny, ale musisz dobrze rozeznać warunki przejazdu i kamperowania na Wyspach - wiem, że są kampingi bezpłatne - z bardzo elementarnym wyposażeniem (woda, toalety), na Gran Canarii widziałem też duży ogrodzony kamping nad morzem (nie wiem czy też jest bezpłatny). Na Teneryfie pewnie jest podobnie bo też widziałem tam kampery parkujące na ulicach niedaleko plaży.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***