Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Keming "Kotarz" w Brennej ( woj.śląskie)
Autor Wiadomość
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-06-26, 21:39   Keming "Kotarz" w Brennej ( woj.śląskie)

W ostatni weekend niezrażenie załamaniem się pogody postanowiliśmy wyskoczyć gdzieś, najlepiej niedaleko. Wybór : Wisła, Ustroń,Brenna wygrała Brenna a konkretnie kemping Kotarz. Znalezliśmy pare opini że jest tam spokojnie, czysto i ogólnie fajnie więc spakowaliśmy auto w piątek wieczorem i po 40 minutach byliśmy na miejscu . Dzieci były troche zdziwione że nie musimy jechać całą noc. Kemping znajduje sie w centrum Brennej , za amfiteatrem należy skręcic w prawo ( jest znak ) oraz przejechać Brennice dość ciekawym mostem ( kliknij w zdjęcie aby powiększyć ).


By makdrajwer at 2012-06-26

Po przyjezdzie na miejsce należy zadzwonić po właściciela celem ustalenia szczegółów pobytu. Czekajac na niego ( pare minut ) pooglądaliśmy mape kempingu ( z zaznaczoną strefą dla młodzieży ) , opis atrakcji w pobliżu , instrukcje wyrzucania pustych butelek. Następnie z właścicielem udaliśmy sie na obchód kempingu celem wybrania miejsca. Zostaliśmy również poinstruowani co do pryszniców , kibelków , grilla itp. Ogólnie z rozmowy wywnioskowaliśmy że właścicielowi bardzo zależy na ciszy, spokoju , czystości czyli na tym samym co nam. Dowiedzieliśmy sie również o możliwości zapłaty kaucji od potencjalnych "przeszkadzaczy". Cene za dobe ustaliliśmy na 33 zł ( moge sie myliś o jakąś złotówke ) za kampera ( bez prądu ) , 2 dorosłych i 3 dzieci. W cenie było kożystanie z kibelków, pryszniców z ciepłą wodą , kabin z umywalkami ( też ciepła woda ) , miejsca do mycia naczyń ( również ciepło ) , sali kominkowe itp. Trawa skoszona jak na Narodowym a czystość i sanitariatach jak w domu. Ze względu na nielubienie słońca wybraliśmy miejsce pod drzewami.


By makdrajwer at 2012-06-26


By makdrajwer at 2012-06-26

Faktycznie przez cały pobyt było miło cicho i spkojnie a towarzystwo miłe i nieuciążliwe.
Największą atrakcją jest rzeka Brennica, z czystą wodą lecz o "rybim" zapach gdyż ryby ( również pstrągi ) w niej pływają. Co parenaście metrów jest wodospad z wodą po pas wiec w gorący dzień można sie schłodzić. Ilość ludzi - akceptowalna.


By makdrajwer at 2012-06-26

Centrum Brennej zostało w zeszłym roku przebudowane i znajduja się tam : amfiteatr, boiska do gry, plac zaba dla dzieci, pole do mini golfa, wesołe miasteczko ( mega wysokie ceny !!! ), żareło i picie, wypożyczalnia gokartów itp. Pare kroków dalej jest SPA z heli - cośtam basenami oraz park linowy. Dla praktykujących jest kościół oraz biedronka.

Widok na Brenną od strony wschodniej :


By makdrajwer at 2012-06-26

Kemping znajduje się w lewo od widocznego stoku narciarskiego :


By makdrajwer at 2012-06-26

A oto i widok ze szczytu tego stoku :


By makdrajwer at 2012-06-26

Wieczorem też jest ładnie :


By makdrajwer at 2012-06-26

Brenna jest dobrym miejscem wypadowym w góry , można iść w kierunku Błatniej ( Błotny ) na wschód lub w kierunku Równicy ( zachód ) lub po prostu wejść na góre Kotarz. Również miłośnicy rowerów mają gdzie jezdzić : można pojezdzić po okolicy, wybrać się do Ustronia, Wisły, w Górkach skrecić w prawo na Jaworze czy pojezdzić - jak ktoś lubi - po górach ( fajne ścieżki bez kamieni ).
Są tam również dwa mini zalewy po których można popływać kajakiem lub rowerkiem ( 8 i 7 zł za pół godziny ).
Na koniec pare zdjęć lokalnej fauny i flory:


By makdrajwer at 2012-06-26


By makdrajwer at 2012-06-26


By makdrajwer at 2012-06-26


By makdrajwer at 2012-06-26


By makdrajwer at 2012-06-26
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ccsrally 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był FENDT 640 , vw T4multivan teraz szukamy
Nazwa załogi: Kotek i Słoneczko
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2008
Piwa: 3/5
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-06-27, 17:28   

Hej
My też tam byliśmy tylko w 2011 a w 2010 teście pojechali tam naszym kamperkiem. Rzeczywiście Brenna to piękna miejscowość, trafiliśmy też na noc świętojańską zabawa przednia. Co do kempingu to polecamy cisza spokój no i ciekawy pomysł na podzielenie kempingu na strefy dla młodzieży,na długi postój lub długi. My jak byliśmy to było troszkę więcej ludzi :wyszczerzony:

brenna 015_1600x1063.jpg
Plik ściągnięto 474 raz(y) 252,5 KB

brenna 024_1600x1063.jpg
Plik ściągnięto 451 raz(y) 253,13 KB

brenna 039_1600x1063.jpg
Plik ściągnięto 430 raz(y) 177,93 KB

brenna 053_1600x1063.jpg
Plik ściągnięto 453 raz(y) 243,5 KB

brenna 057_1205x800.jpg
Plik ściągnięto 459 raz(y) 164,61 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-06-27, 18:03   

Dla ścisłości podam kilka danych: Camping mieści się na ul. Sportowej, tel. 889 745 926, kemping@brenna.pl, www.kemping.brenna.pl
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
małakalliope 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato <3
Nazwa załogi: Budka Dudka
Dołączyła: 05 Mar 2012
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-06-27, 20:18   

Bardzo ładne zdjęcia i bardzo fajny opis. Byłam w Brennej już kilka razy, ale nie wiedziałam, że jest tam Kemping (jeździmy kamperem na działkę) i do tego wydaje się być bardzo przyjemny :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
seba1 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: seba1
Dołączył: 04 Gru 2011
Piwa: 1/3
Skąd: SPS
Wysłany: 2012-06-27, 20:51   

Szkoda że piszesz po fakcie, myśmy byli w ten wekend na innym kempingu też w brennej, ale nie w centrum. Można sie było spotkać i poznać, ale cóż może następnym razem sie udo hehe
_________________
pozdrawiam seba
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-06-28, 07:48   

seba1 napisał/a:
Szkoda że piszesz po fakcie, myśmy byli w ten wekend na innym kempingu też w brennej, ale nie w centrum. Można sie było spotkać i poznać, ale cóż może następnym razem sie udo hehe


To był bardzo spontaniczny wypad zaplanowany 2 godziny przed wyjazdem. I bez celu.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jan Kowalczyk 
początkujący forumowicz


Dołączył: 01 Kwi 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-08-28, 18:19   

Witaj Makdrajwer byłem w tym czasie i poznaliśmy się. Bardzo dobrze opisałeś camping i Brenną, jest to cudowne miejsce i mamy ten plus, że jest tak blisko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2013-07-21, 20:27   

Byłem na weekend, właśnie wróciłem. Ogólnie jestem zadowolony. Bardzo fajna lokalizacja, ceny dobre, właściciel bardzo miły. Mostek faktycznie powala :-)

Usadowiliśmy się na górce; w odróżnieniu od reszty kempingu, tam jest pustawo. Myślałem, że przyczepy i kampery tam nie wjeżdżają, ale dziś widziałem jedną - więc się da. Stanowczo bardziej odpowiadało mi od stania w tłoku poniżej - no i dużo lepszy widok przy grillowaniu.


Sanitariaty są w porządku, ale nie szalałbym z "jak w domu" - zbyt wielu ludzi korzysta. Jak już wspomniałem, właściciel prezentował bardzo dobre podejście - czułem się gościem. Staliśmy w sekcji niby "imprezowej", ale snu jednak nic nie zakłócało (no, oprócz przymrozka - kto się spodziewa 8°C pod koniec lipca?).

Polecam.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VW 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T4 + HERZOG EASY TRAVEL
Nazwa załogi: żONA mYŚLI :)
Dołączył: 15 Sty 2014
Postawił 1 piw(a)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2014-07-28, 22:49   

Śladem kolegów i koleżanek postanowiłem wybrać się na weekend do Brennej. Polecany kemping rzeczywiście super. Już na samym wjeździe bardzo dobre wrażenie robi właściciel. Był to nasz drugi wypad na kemping w PL. Pierwszy w Siamoszycach niestety zrobił dokładnie odwrotne wrażenie :(
Za T4 z przedsionkiem i 2 osoby + pies +prąd 30pln za nockę. Woda (w tym ciepła) do woli - w miarę wydajności bojlera. Prysznice i toalety czyste zadbane. Super lokalizacja w centrum Brennej. Bezpośrednio z kempingu wyjście na szlak. Właściciel twierdzi, że w sezonie warto rezerwować miejsce przed przyjazdem. Dopisuję miejsce do listy na weekendowe wypady i polecam wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-07-29, 20:39   

HEHEH to miejsce jest moim ulubionym miejscem na weekendy.
Tam już od 10 lat śmigam- oczywiście teraz dopiero kamperem.
Mamy tam również raz w roku spęd rodzinny - wtedy rezerwujemy znaczną część pola (ok 6 namiotów oraz 10 autek ).

Także również polecam.

ps. ccsrally teraz zauważyłem - masz kopiuj/ wklej mój sprzęt.
Z początku pomyślałem, że ktoś wkleił moje zdjęcie z tego kempingu :wyszczerzony: :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BioPiekarz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato Knaus Traveller 560 1991
Nazwa załogi: BioPiekarz Team
Dołączył: 03 Wrz 2015
Piwa: 1/3
Skąd: Reńska Wieś
Wysłany: 2016-05-26, 20:52   

Właśnie wróciliśmy po 4 dniach z kempingu "Kotarz" w Brennej.
Bardzo przyjazne miejsce. Bardzo pomocny właściciel.
Pierwsze dwa dni, kiedy jeszcze było pustawo były super. Ale kemping zapełnił się na Boże ciało i już tak super nie było niestety. To oczywiście nie wina właściciela ale nasze przyzwyczajenia do bardziej samotnych pobytów. Infrastruktura na bardzo dobrym poziomie. Skracając, polecam to miejsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/133
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2018-06-10, 22:08   

Witam bywalców kampingu "Kotarz".........;
Czy jest tam możliwość zrobienia serwisu kampera ? Wodę konewką tankować trzeba ? Jak z "szarą" ?
Wybieramy sie w weekend pochodzić po polskich górkach i pasowałby nam jak ulał .
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/133
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2018-06-12, 19:34   

Ktoś sie wybiera / będzie na "Kotarzu" w ten weekend ? :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-12, 21:00   

MILUŚ napisał/a:
Witam bywalców kampingu "Kotarz".........;
Czy jest tam możliwość zrobienia serwisu kampera ? Wodę konewką tankować trzeba ? Jak z "szarą" ?
Wybieramy sie w weekend pochodzić po polskich górkach i pasowałby nam jak ulał .


Miluś- jest możliwość obsługi kotka- bez problemu, "szarą" w zasadzie do tego samego miejsca zrzucamy.
Z wodą również nie będzie problemu- kranik + szybkozłączka i po problemie.
:szeroki_usmiech
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-12, 21:01   

MILUŚ napisał/a:
Ktoś sie wybiera / będzie na "Kotarzu" w ten weekend ? :-P


ja mam zaplanowany pobyt za dwa tygodnie (22-24)- zlot rodzinny :ok :mikolaj
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***