Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile powinien kosztować postój na/w kamperparku
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-07-08, 15:27   Ile powinien kosztować postój na/w kamperparku

Może moglibyśmy podyskutować jaka powinna być realna cena postoju w kamper-parku, obsługi w Kamper -Stopie.
Pewnie, że nie ma reguł, są/będą takie przybytki za darmo bo zależy właścicielowi na przyciągnięciu klientów do innej swojej działalności. Na drugim biegunie są podmioty które chciałyby żyć z miejsc postojowych dla kamperów.
Może taka dyskusja zainteresuje też potencjalnych chętnych do organizowania kamper-Parków/Stopów/Portów.

Na początek przyjmijmy nomenklaturę może na potrzeby tej dyskusji a może i na potrzeby kamperingu.

CamperStop proponuję rozumieć jako miejsce obsługi toaletowej kampera. Woda, ścieki, kot.

Przystanek Kamper - miejsce przeznaczone do nocnego postoju kampera, konkretnie to rodzaj parkingu gdzie nie jest zabronione zatrzymanie na noc nawet z rozstawieniem stolika. Coś w rodzaju pola namiotowego.

Kamper Port - Przystanek Kamper + CamperStop. Jak pole namiotowe z zapleczem higienicznym.

KamperPark - KamperPort z zapleczem np w postaci agroturystyki.

Kemping - chyba nie trzeba wyjaśniać.


Oczywiście w zależności od standardu i typu miejsca muszą obowiązywać różne ceny.
Inaczej za sam Postój, inaczej za postój z możliwością obsługi, inaczej w mieście, inaczej nad jeziorem itp.

Tak aby rozpocząć dyskusję.
Metr 3 wody razem ze ściekami kosztuje średnio do 10 zł. to jakieś 2 Euro. Mowa o metrze sześciennym czyli obsłużonych 5-10 standardowych kamperów.
Licząc nawet 1 m3 na kampera to mamy rentowność przy 2 Euro jakieś 70%
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2012-07-08, 15:50   

pomijając parkingi utrzymywane czy dotowane przez gminy oraz miejsca typu Tronchetto (Wenecja- cena 37E za pierwszą dobę wynika tylko wyłącznie z bezdyskusyjnej atrakcyjności miejsca i jego położenia) w Europie kamperstopy i kamperporty kosztują zwykle 10-15E. i tyle moim zdaniem powinny kosztować :ok
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GOSIAARCADARKA 
weteran


Nazwa załogi: ARCADARKA
Dołączyła: 02 Lut 2009
Piwa: 39/21
Skąd: Pawłowo
Wysłany: 2012-07-08, 15:55   

U nas zrzucenie szarej wody, pobranie czystej wody, oczyszczenie kota - kosztuje symboliczne 10 zł. Nocleg z podłączeniem do prądu oraz w/w serwis 20 zł.

Aczkolwiek do tej pory wszyscy mieli gratis :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-07-08, 15:56   

Często opłata jest brana w ten sposób:
Nocowanie z obsługą tzn prąd ścieki woda czasami toaleta i prysznic cena na zachodzie ok.10 euro
sam serwis campera: spotkałem się z cenami od 3-15 euro ta ostatnia cena na campingu
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-07-08, 16:01   

janusz napisał/a:
Licząc nawet 1 m3 na kampera to mamy rentowność przy 2 Euro jakieś 70%



Janusz a ty znasz taki kamper który pomieści w zbiorniku 1m3 wody???? :gwm
- no może Milka od Świstaka ale to inna sprawa. :bigok
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-07-08, 16:45   

OMEGA napisał/a:
Janusz a ty znasz taki kamper który pomieści w zbiorniku 1m3 wody???? :gwm

Dlatego napisałem, że jako cena wyjściowa 1 m3 pokrywa koszt samej wody i ścieków i kosztów jej dostarczenia.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-08, 17:25   

Spotkałem się w tym roku we Włoszech (Marina di Cecina) ze stellplatzem (parking z pełnym zapleczem sanitarnym do obsługi bez prądu i możliwości rozstawiania czegokolwiek - nawet stopnia :shock: ), ale za to nad morzem i w cenie 8E na dobę lub 5E bez parkowania.
Ale trzeba przyznać, że oprócz automatu był też pan z obsługi - ostatecznie to też koszt.

Myślę, że cena zależy w ogromnym stopniu od nastawienia właściciela lub władz lokalnych. Np. Sansepolcro w Toscanii gdzie władze lokalne wyposażyły duży parking przed wjazdem do starego centrum w nowoczesne urządzenie do pełnego serwisu campa i jest to w dalszym ciągu miejsce darmowe 8-) - da się :bigok

Co do propozycji to uważam, że miejsce postojowe z obsługą serwisową (i tylko tyle) powinno zawrzeć się w kwocie ~10 zł do 12 godzin postoju.
Natomiast wszelkie rozstawianie sprzętów zewnętrznych przesuwa nas już w kategorię kempingów/pól namiotowych i tutaj ceny mogą być zgoła inne :evil:
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2012-07-08, 17:43   

cena musi być chyba również pochodną lokalizacji i ceny gruntów?!
10 zł? ile musi stanąć kamperów aby zapłacić podatek gruntowy?, ktoś to musi ogarnąć od czasu do czasu, koszt wody i ścieków oraz prądu?
tylko 10 godzin x 1 kW to około 6 zł a gdzie reszta?
_________________
zawsze jest szerszy kontekst
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2012-07-08, 18:16   Re: Ile powinien kosztować postój na/w kamperparku

witam
Jako ,ze wypowiadaja i beda sie wypowiadac uzytkownicy "Stellplatzow" (zostanmy moze przy tym okresleniu, przyjelismy "kartofel" " "semle" "frankfurterki" i nie mamy z tym problemow wiec po co wymyslac jakowes nowe nazwy). Janusz proponujesz TY wiec i ja tez chyba mam ta opcje "proponuje"

A wiec cena na Stellplatzu jest dyktowana zachlannoscia jej wlasciciela i nie ma w tym roznicy ,czy jest to Burmistrz, Soltys ,czy osoba prywatna z jakas dzialanoscia gospodarcza.

Mozemy rozroznic Stellplatze kat. A, B, C.i calkiem do D..y .

Ale ja napisalbym w temacie :
Ile jestes gotowy zaplacic za postoj na Stelpllatzu :


Kat A (Wszystko w cenie i atrakcyjne miejsce) max. 12 Euro

Kat B ( postoj , prad i woda extra) max 7 Euro nie zawsze potrzebne

Kat C ( tylko postoj bez mozliwosci servisu i pradu) max 5 Euro
-
-
- to jest moja propozycja cenowa na Camper + 2 Osoby (ewentualnie piesek)

Dlaczego nie dam wiecej ???--proste bo od 12 € do 16 Euro mam na ACSI karte camping , no moze nie ze SPA ,ale zawsze wszystko jest i mozna caly servis w cenie zalatwic.

Co do Campingow raczej sie nie ma co wypowiadac bo tutaj jest dodatkowa opcja ,-gdzie , jakie luxusy i jakie inwestycje zostaly poczynione (wielkosci i cena inwestycji)poza tym Camping i Stellplatz to sa dwie rozne opcje.

Stellplatze sa przewaznie kalkulowane na 2 Osoby, dlaczego?? bo w takim skladzie w 85 % jest oblezenie Campera.(No w Polsce moze inaczej troszecznke bo i przed tesciowa i tesciem, ciotka, wujkiem trza zaiponowac.We Wloszech np,. Dziadkowie sluza wylacznie do gotowania muszli i ich wekowania na zas ,ale tez i do uwazania na dzieci ,w czasie gdy nastepne potomstwo bedzie produkowane.

wooo ale sie rozpisalem

Cena realna postoju:
We Wloszech ,Niemcach Francji (jak wiekszosc wie)sa Stellpllatze ktore nie kosztuja nic za postoj w dzien, ale za noc trzeba zaplacic , argumentacjia ---bo za Hotel tez musisz zaplacic (sam to uslyszalem i zaakceptowalem chociaz stoje na legitymacji inwalidzkiej).

Jezeli juz placimy to ceny sa od 5 € za Campera niezaleznie ile osob w nim nocuje i naturalnie zas zalezy to od zachlannosci i innych czynikow.Przewaznie
prad jest extra i koszt jego wynosi 0,50 do 1 € za Kwh co jest nie tylko w moim przekonaniu ,ale i wielu niemieckich kolegow przesada i dlatego nie zawsze jest on brany .(poprostu na jedna noc przy solarach nie jest potrzebny, i przy tej cenie)Sa automaty na monety.

Woda w zaleznosci od regionu za darmo lub za "niby "symboliczne €.

Stellplatze przy Centrach Handlujacych Camperami i przy sklepach Campingowych ,tak i warsztatach sa DARMOWE ,(i niech ktory zazyczy sobie cos za to, to sam na swojej skorze sie przekona czym to grozi.Naturalnie prad trzeba za te 0,50 € kupic.)

Jezeli w Gdansku , prawie w centrum mam zaplacic 20 € od Campera i nie wiem co jeszcze , i np W okolicach UDINE (gory)nie place nic za postoj , nawet prad jest darmowy lub np. BENIDORM,PENISKOLA (100 do 150m od pieknej plazy)place za wszystko 8 do 10 Euro, to kto ma mnie przekonac do pobytu w Gdansku.I co ma GDANSK do zaoferowania??-MEWKI?? hahahah te lataja wszedzie.

Dlaczego tak???

Spedzajac w Camperku 200 do 250 nocy w ciagu roku jezeli policzylbym i akceptowal takie koszty jak np 20€ to mojej emeryturki by nawet na 2 miesiace nie starczylo.I to jest nie tylko moja kalkulacja ,ale i wielu innych emerytow na zachodzie.

Jadac i stojac w Agroturystyce , to moim zdaniem nie jest Stellplatz , bo wlasciciel liczy na cos i ma cos do zaoferowania , czy to wino ,czy dobre jedzenie i zarabia ny tym , a jezeli u niego konsumujesz to i stanie masz darmowe .

Podam jeszcze przyklad
KAPUVAR Termal-Stellplatz i Camping .::::
Tak dlugo jak wlasciciel , mial ceny 5 euro od Campera + 1,2 € od osoby + naturalnie prad i Taxa w Forintach to i mial klientow i pelne oblozenie, ale jak podskoczyl na 8 € Camper+ 2€ Osoba+ 0,30 € Kwh + 1 € Taxa to i biznes sie skonczyl i klientow niet.

pozdrawiam
DAKOTA





janusz napisał/a:
Może moglibyśmy podyskutować jaka powinna być realna cena postoju w kamper-parku, obsługi w Kamper -Stopie.
Pewnie, że nie ma reguł, są/będą takie przybytki za darmo bo zależy właścicielowi na przyciągnięciu klientów do innej swojej działalności. Na drugim biegunie są podmioty które chciałyby żyć z miejsc postojowych dla kamperów.
Może taka dyskusja zainteresuje też potencjalnych chętnych do organizowania kamper-Parków/Stopów/Portów.

Na początek przyjmijmy nomenklaturę może na potrzeby tej dyskusji a może i na potrzeby kamperingu.

CamperStop proponuję rozumieć jako miejsce obsługi toaletowej kampera. Woda, ścieki, kot.

Przystanek Kamper - miejsce przeznaczone do nocnego postoju kampera, konkretnie to rodzaj parkingu gdzie nie jest zabronione zatrzymanie na noc nawet z rozstawieniem stolika. Coś w rodzaju pola namiotowego.

Kamper Port - Przystanek Kamper + CamperStop. Jak pole namiotowe z zapleczem higienicznym.

KamperPark - KamperPort z zapleczem np w postaci agroturystyki.

Kemping - chyba nie trzeba wyjaśniać.


Oczywiście w zależności od standardu i typu miejsca muszą obowiązywać różne ceny.
Inaczej za sam Postój, inaczej za postój z możliwością obsługi, inaczej w mieście, inaczej nad jeziorem itp.

Tak aby rozpocząć dyskusję.
Metr 3 wody razem ze ściekami kosztuje średnio do 10 zł. to jakieś 2 Euro. Mowa o metrze sześciennym czyli obsłużonych 5-10 standardowych kamperów.
Licząc nawet 1 m3 na kampera to mamy rentowność przy 2 Euro jakieś 70%
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-07-08, 19:00   

Dakota karta ACSI za 12 14 16 euro niestety poza wysokim sezonem ale jest to dla nas emerytów wyjście super.
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-07-08, 22:27   

Oddzieliłem temat cen od tematu o nazewnictwie.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pagand 
weteran


Twój sprzęt: Hymer BC 584
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 22/6
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-07-08, 22:52   

Ja mam dwie opinie do dodania w tym wątku:

- w ten weekend wybrałem sie do miejscowości X za namowa znajomych korzystających z campera, w takim samym składzie jak ja, czyli 2+2... zajechaliśmy na miejsce i mimo, że samo miejsce zrobiło na nas dobre wrażenie, to zrezygnowaliśmy z postoju... cena bez prądu i oczywiście obsługi campera wyszła 32PLN...niewiele, ale... niespełna 20km dalej jest miejsce może troszkę bardziej zatłoczone w dzień (w nocy pustki, bo wszyscy okoliczni mieszkańcy opuszczają miejsce ok. 19-20), ale kosztujące nas 5PLN za dobę... wybór nam się wydał całkiem prosty..

- kupiłem w tym roku przewodnik ADACa po Stellplatzach, by zaplanować podróż na południe Włoch... pomijam to, że niestety z tej wyprawy nic nie wyjdzie, ale... przeglądając wstępnie koszty postoju na Stellplatzach i weryfikując je przez internet wyszło mi, że maksymalna cena jaką jestem gotów zapłacić to 15euro, a taka która by mnie przyciągnęła to pomiędzy 8 a 12 euro... a dlaczego?... bo campingi mogę znaleźć w cenie ok. 20euro... a tak naprawdę zależy mi tylko na obsłudze campera i zatankowaniu wody... prąd mogę sobie podarować...

Podoba mi się wywód Dakoty... i nie trzeba być emerytem, by mieć podobne wnioski... nie mam jeszcze doświadczenia z pobytów na Stellplatzach, ale po różnych już wyjazdach camperem po Polsce i poza jej granicami mogę sobie wyobrazić zakres cen, na które jestem gotów się zgodzić...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2012-07-09, 00:14   

DAKOTA napisał/a:
A wiec cena na Stellplatzu jest dyktowana zachlannoscia jej wlasciciela i nie ma w tym roznicy ,czy jest to Burmistrz, Soltys ,czy osoba prywatna z jakas dzialanoscia gospodarcza.


Zachłannością, jak brzydko to piszesz kolego kieruje popyt i podaż.
Zarówno przy oferowaniu miejsca na kampera jak i sprzedaży ogórków.

O cenie głównie będzie decydowała lokalizacja- kamperport czy stop, w W-wie czy Gdańsku podejrzewam będzie mógł oscylować w granicach 70-100 zł. Nawet więcej.
Czemu? Bo parkowanie pod miastem i dojazd do centrum i tak będzie kosztował ponad w/w wartość (od strony odwiedzających), a koszt dzierżawy/wartości terenu i utrzymania infrastuktury (od strony oferujących) wg mnie taką kwotę wymusza.
Pozostańmy przy stolicy.
Paradoksalnie gdy zwiększyła by się ilość kamperów odwiedzających miasto ceny zapewne były by niższe. Większa ilość klientów zapewnia większe obroty, dzięki czemu cena dla poszczególnego odbiorcy mogła by się obniżyć.

Poza W-wą , Gdańskiem, Krakowem itp. oraz miejscami samymi w sobie atrakcyjnymi turystycznie wartość usługi satsfakcjonująca obie strony powinna oscylować w granicach 30- 40 zł. Nie da się ukryć, że i tutaj wszystko zależy od ilości klientów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-07-09, 00:48   

Pawcio napisał/a:
oza W-wą , Gdańskiem, Krakowem itp. oraz miejscami samymi w sobie atrakcyjnymi turystycznie wartość usługi satsfakcjonująca obie strony powinna oscylować w granicach 30- 40 zł. Nie da się ukryć, że i tutaj wszystko zależy od ilości klientów.




ilość klientów też zależy od ceny im niższa cena tym więcej klientów, wydaje mi się że 30-40 zł jest ceną która powinna satysfakcjonować obie strony niezależnie gdzie kamper park się będzie znajdował , kwota 70-100 złotych jest ceną wysoce przesadzoną na polskie realia i będzie świecił pustkami .

W dużych polskich miasta dawno już nie ma atrakcyjnych miejsc i to w dodatku w centrum , a jak się coś już znajdzie to na pewno umowa dzierżawy będzie miała wiele ograniczeń , kto będzie inwestował na niepewnym gruncie a jak już to będzie bylejakość , znamy wiele kempingów które są prowadzone na różnych zasada i formach najmu , ajencji, podnajmu itd. i są bele jakie bo kto będzie inwestował w obcy niepewny teren .
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2012-07-09, 01:12   

Ile powinien kosztować postój na/w kamperparku?
Tak jak w Europie, ale proporcjonalnie do średniej krajowej.
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***