Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Parking we Wiedniu
Autor Wiadomość
Kasia 77 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Daficzki :-)
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Górny Śląsk :-)
  Wysłany: 2012-07-10, 19:25   Parking we Wiedniu

Witam wszystkich serdecznie :ok
Proszę o pomoc gdyż planujemy po drodze do Chorwacji zwiedzić Wiedeń lecz chcemy kamperem wjechać gdzieś najbliżej centrum Wiednia na jakiś większy parking - czy znacie takie miejsce i czy wogóle jest to możliwe.
Pozdrawiam
Kasia z rodzinką :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: LMC -- FORD
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-07-10, 23:04   

http://www.camperteam.pl/...opic.php?t=2698

Zwiedzajac Wiedeń korzystałem z bezpłatnego,dużego, pustego i pięknie ocienionego parkingu przy parku Laaer Berg ulica Filmteichstrasse.Bezpośrednio przy nim jest przystanek autobusu jadącego do centrum. Bilet kupujesz u kierowcy. W nocy cicho i bezpiecznie, bo parking jest też miejscem postoju autobusu komunikacji miejskiej. Na końcu parkingu mila restauracja.
48.152087,16.400548



kolega tadek podał namiary na przyzwoity parking ,tam staliśmy w ubiełym roku raz 4 dni innym razem 3 dni bardzo spokojny cichy i zarazem duży parking , był bezpłatny w ubiegłym roku jak jest dzisiaj niewiem , dużo się pozmianiało w Wiedniu.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kasia 77 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Daficzki :-)
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Górny Śląsk :-)
Wysłany: 2012-07-11, 15:59   

Bardzo dziękuję za namiary :spoko
Na pewno skorzystam :spoko
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slooz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: C8 Westfalia
Dołączył: 14 Lip 2014
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-07-15, 19:23   

witam, czy ktoś orientuje się czy wspomniany parking nadal jest darmowy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2014-07-15, 21:29   

Zeby bylo latwiej niektorym i aby bardziej mieli rozeznanie jak to w Wiedniu jest sporzadzilem mala mapke pomocnicza.



na zdjeciu zaznaczylem w przyblizeniu stacje metra, oznaczone sa one literka U na niebieskim tle poniewaz tutaj metro nazywa sie U-bahn od Untergrundbahn( podziemny pociag) tymi tez Ubanami dostaniecie sie wszedzie, wazne jest ze na jednym bilecie po Wiedniu mozna jezdzic zarowno Ubanem, tramwajem, autobusem oraz pociagami ktore przez Wieden przejezdzaja, jednak nie wolno wyjezdzac na tym bilecie poza granice Wiednia. Wiecej o zakupie biletow jakie wybrac i jakie kupic ile kosztuja znajdziecie klikajac Tutaj rowniez na tej stronie dowiecie sie gdzie ew. mozna parkowac na ulicy bezplatnie a gdzie za parking zaplacic trzeba i jak dlugo wolno parkowac.

Wiecej o kampingach w Wiedniu znajdziecie klikajac Tutaj strona jest w 4 jezykach, niestety nie ma polskiego, na tej stronie klikajac na dany kamping znajdziemy cennik pod slowem Preise, z tego co zdazylem zauwazyc zaden kamping nie jest darmowy, wklejac cennikow nie bede ze wzgledu na ich aktualizacje

Kamping w Klosterneuburg oddalony od centrum Wiednia okolo 15km, wiecej info klikajac Tutaj


Oprocz tego dodaje strone z wszystkimi kampingami w Austrii i nie tylko, strona jest rowniez w jezyku Polskim, klikajac Tutaj sa tam podane rowniez ceny.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2014-07-16, 07:26   

Darcyk_2005 napisał/a:
Zeby bylo latwiej niektorym i aby bardziej mieli rozeznanie jak to w Wiedniu jest sporzadzilem mala mapke pomocnicza.

Obrazek

na zdjeciu zaznaczylem w przyblizeniu stacje metra, oznaczone sa one literka U na niebieskim tle poniewaz tutaj metro nazywa sie U-bahn od Untergrundbahn( podziemny pociag) tymi tez Ubanami dostaniecie sie wszedzie, wazne jest ze na jednym bilecie po Wiedniu mozna jezdzic zarowno Ubanem, tramwajem, autobusem oraz pociagami ktore przez Wieden przejezdzaja, jednak nie wolno wyjezdzac na tym bilecie poza granice Wiednia. Wiecej o zakupie biletow jakie wybrac i jakie kupic ile kosztuja znajdziecie klikajac Tutaj rowniez na tej stronie dowiecie sie gdzie ew. mozna parkowac na ulicy bezplatnie a gdzie za parking zaplacic trzeba i jak dlugo wolno parkowac.

Super info dzieki :spoko
Wiecej o kampingach w Wiedniu znajdziecie klikajac Tutaj strona jest w 4 jezykach, niestety nie ma polskiego, na tej stronie klikajac na dany kamping znajdziemy cennik pod slowem Preise, z tego co zdazylem zauwazyc zaden kamping nie jest darmowy, wklejac cennikow nie bede ze wzgledu na ich aktualizacje

Kamping w Klosterneuburg oddalony od centrum Wiednia okolo 15km, wiecej info klikajac Tutaj


Oprocz tego dodaje strone z wszystkimi kampingami w Austrii i nie tylko, strona jest rowniez w jezyku Polskim, klikajac Tutaj sa tam podane rowniez ceny.


Dziekujemy za super info :spoko
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2014-07-16, 20:42   

Prosze bardzo mam nadzieje ze sie przyda, chcialem jeszcze dodac ze przy kampingach na pewno kursuja autobusy wiec do metra nie koniecznie trzeba isc na nogach :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
M01 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: wypożyczlnia - na razie
Dołączył: 27 Mar 2011
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-25, 09:46   

Dla zainteresowanych może jeszcze się przyda to: www.reisemobilstellplatz-wien.at (właśnie na nim stoję) - zero tłoku, 150m od metra, b.dobra infrastruktura.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2014-07-25, 10:06   

M01 napisał/a:
Dla zainteresowanych może jeszcze się przyda to: www.reisemobilstellplatz-wien.at (właśnie na nim stoję) - zero tłoku, 150m od metra, b.dobra infrastruktura.



hi
przy tych cenach i jak na patelni to nic dziwnego ze zero tloku,w sumie o 2 euro drozej wychodzi camping new donau tylko do metra jest 400 metrow.

ceny skrytykowalem juz na awstrackim forum w grudniu przy otwrciu , i frekwencjie tez przepowiedzialem

pozdrawiam
DAKOTA

ps teraz jak masz chmurki nad glowa to postoisz .ale jak przygrzeje tak jak w niedziele to jaja mozna sadzone piec na dachu kampera i nie idzie sie nigdzie schowac .

jak cos to wpanij na piwo dzisiaj po poludniu jak bedzie padalo :spoko
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2014-07-26, 21:03   

M01 napisał/a:
Dla zainteresowanych może jeszcze się przyda to: www.reisemobilstellplatz-wien.at (właśnie na nim stoję) - zero tłoku, 150m od metra, b.dobra infrastruktura.


Dakota ma racje, nie jest to wymarzony camping, zero drzew w srodku, jedynym plusem jest Ubahn ale poza tym nic wiecej, zwykly plac,w okolo nic sie nie dzieje aha poza dodatkowymi atrakcjami ktorymi sa w nocy ssaki lesne i ich krzyki :haha: mam na mysli kobiety lekkich obyczajow stojace wzdluz ulicy Perfektastrasse no chyba ze ktos lubi dzika nature na ulicy za ktora trzeba zaplacic :haha: mieszkam niedaleko a tamtedy wracam czasem pozno z pracy wiec jakos nie bardzo mi sie widzi spanie przy krzykach kobiet z niepoprawnym niemieckim ''Schatzi gema ficken'' :szeroki_usmiech MO1 nastepnym razem polecam jednak kamping nad Dunajem, zawsze mozna pospacerowac wzdluz rzeki ew. pojezdzic na rowerze, lub ew. kamping przy Breitenfurterstrasse Camping Wien Süd niedaleko tego na ktorym jestes, przynajmniej sa drzewa, obok co prawda jest dom starcow ale oni juz nie imprezuja po 20tej :haha: wiec masz spokoj.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slooz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: C8 Westfalia
Dołączył: 14 Lip 2014
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-08-12, 08:39   

mam pytanie odnośnie tego parkingu dla camperów www.reisemobilstellplatz-wien.at, w cenniku jest podana cena za samochód, czy są dodatkowe opłaty od osoby? jak tak to w jakiej wysokości?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2014-08-12, 09:40   

slooz napisał/a:
mam pytanie odnośnie tego parkingu dla camperów www.reisemobilstellplatz-wien.at, w cenniku jest podana cena za samochód, czy są dodatkowe opłaty od osoby? jak tak to w jakiej wysokości?

Ja nic nie widzę o dodatkowych oplątach.Natomiast jak wyjedziesz po 12-17godz to płacisz extra 5e
Jest to bardzo drogi parking
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
M01 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: wypożyczlnia - na razie
Dołączył: 27 Mar 2011
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-12, 11:58   

Cena dotyczy kampera z załogą.
Przy meldunku o dodatkowej opłacie nie było mowy - może ze względu na umiarkowany ruch.
Myślę, że warto do wysłać maila - jak ja wyjeżdżałem stamtąd 23 lipca to pojawiła się przed wjazdem informacja o jakiejś promocji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slooz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: C8 Westfalia
Dołączył: 14 Lip 2014
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-08-13, 07:48   

M01 napisał/a:
Cena dotyczy kampera z załogą.
Przy meldunku o dodatkowej opłacie nie było mowy - może ze względu na umiarkowany ruch.
Myślę, że warto do wysłać maila - jak ja wyjeżdżałem stamtąd 23 lipca to pojawiła się przed wjazdem informacja o jakiejś promocji.


Dzięki za informację, sprawdzę w weekend chyba że zdecyduje się na jakiś inny parking
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gadziu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: www.ProCamper.pl
Dołączył: 26 Lis 2012
Piwa: 1/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-23, 13:14   

W temacie wiedeńskich parkingów mam pytanie o taki parking:http://www.parkeninwien.at/garage-4-307.html
Cała reszta parkingów park&ride jest piętrowa i camperem nie da rady, ale tu wygląda że camperem można stanąć, bo nie ma ograniczenia wysokości.
Sprawdzał ktoś taki wariant? Na jednodniowe/tranzytowe zwiedzanie wydaje mi się to idealną opcją.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***