Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z uruchomieniem lodówki Electrolux na gaz
Autor Wiadomość
sirjus 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5
Dołączył: 24 Mar 2012
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-18, 09:48   Problem z uruchomieniem lodówki Electrolux na gaz

Witam!
Jeżdżę Peugeotem J5/280L w zabudowie Hymer. Mam (jak pewnie każdy) tam lodówkę Electrolux. Problem w tym, że nie potrafię jej włączyć na gaz. Na 12V działa, a na gazie cały czas próbuje odpalić płomień, ale przycisk startera świeci non stop i nie gaśnie. Wg instrukcji powinien zgasnąć, gdy odpali płomień, ale tak się nie dzieje. Dodam, że z gazem musi być wszystko w porządku, bo kuchenka działa. Czy jest ktoś może z Krakowa, kto mógłby mi pomóc w tej kwestii, albo z Warszawy (będę tam kamperkiem pod koniec przyszłego tygodnia). Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe dane, lub zdjęcia to proszę pisać, wtedy wrzucę.

Zdjęcie frontu lodówki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2012-07-18, 10:26   

sirjus napisał/a:
Dodam, że z gazem musi być wszystko w porządku, bo kuchenka działa.


Wcale nie.
Przy zatkanej dyszy gazu w lodówce, kuchenka będzie działała.Będzie również działa przy zamkniętym zaworze gazu lodówki.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
sirjus 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5
Dołączył: 24 Mar 2012
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-18, 10:51   

kimtop napisał/a:


Wcale nie.
Przy zatkanej dyszy gazu w lodówce, kuchenka będzie działała.Będzie również działa przy zamkniętym zaworze gazu lodówki.


Zapomniałem napisać, że poprzedni właściciel przy mnie odpalił lodówkę na gaz i działała (to było 4 miesiące temu, a lodówka przez ten czas nie była używana), tylko ja w przypływie emocji związanych z zakupem domu na kółkach nie zapamiętałem jak dokładnie on to zrobił.
Czy wyczyszczenie dyszy gazu to rzecz, którą osoba z dwoma lewymi rękami zrobi sama, czy lepiej pojechać do serwisu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-07-18, 11:57   

jedź do serwisu, albo kogoś kto ma o tym pojęcie.
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że nie masz bladego. Bez urazy. Nie musisz się znac na wszystkim, jeden naprawia instalacje gazowe - inny świetnie tańczy...tak ma być.

Średnio raz w tygodniu ktos wali posta że zamierza pogrzebać w instalacji gazowej i to będzie jego Pierwszy Raz...
To się k..a źle skończy....
Chciałbym sie mylić.
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miciurin 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato S.E.A A640
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Piwa: 17/83
Skąd: ja to wiem?
Wysłany: 2012-07-18, 16:07   

sirjus napisał/a:
Na 12V działa, a na gazie cały czas próbuje odpalić płomień, ale przycisk startera świeci non stop i nie gaśnie. Wg instrukcji powinien zgasnąć, gdy odpali płomień, ale tak się nie dzieje.

Spokojnie i bez nerwów :ok
Jak cyka iskrownik to sprawdź czy czuć spaliny z kratki, jak już pali to przekręć pokrętło od regulacji lodówki na np. 5.
Mnie też się wydawalo że nie chłodzi ale okazało się że jest dobrze Wszystko powinno działać :mrgreen:
Tu masz do pobrania poradnik:
http://www.camperteam.pl/...C%20kampera.pdf
_________________
Fiat Ducato 1,9 TD, 1989r, zabudowa Fendt 560 SK - był
Fiat Ducato 2,2 MultiJet, 2007r, zabudowa S.E.A A640 - był
Na pewno będzie kolejny kamper :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***