Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-01-19, 11:42
Pneumatyczna stabilizacja tylnego zawieszenia
Autor Wiadomość
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2019-06-01, 07:41   

Kupiłem w MTTSYSTEM. Kierowałem się urodą :) Przysłali błyskawicznie, tylko nie od tego modelu samochodu :) W poniedziałek będzie dobry zestaw.
Nie mogę się zdecydować, gdzie umieścić manometry. Czy te dzyndzelki przy manometrach, to zaworki do spuszczania powietrza?
Jak montowaliście(chodzi o mocowanie) swoje kompresorki? Mój ma gumowe łapki-mini podstawki antywibracyjne.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-01, 13:14   Panel

Panel

IMG-20190530-WA0029.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 813,15 KB

IMG-20190530-WA0027.jpeg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 1,32 MB

_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2019-06-01, 21:50   

Bardzo fajne miejsce na manometry(panel sterowania) miałeś. Znajdź mi podobne w Fordzie. Te wystające "wentylki" to do spuszczania powietrza?
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-06-01, 22:52   

Serio jeździcie po całej europie i nie tylko a wkładacie do zawieszenia systemy nie posiadające papiera?
Od kilku już lat wszelkie elementy zawieszenia podlegają homologacji, są do duksów i masterów systemy posiadające homologację i wcale nie są wściekle drogie.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-01, 23:25   

Grzegorz fest leniwy napisał/a:
Serio jeździcie po całej europie i nie tylko a wkładacie do zawieszenia systemy nie posiadające papiera?
Od kilku już lat wszelkie elementy zawieszenia podlegają homologacji, są do duksów i masterów systemy posiadające homologację i wcale nie są wściekle drogie.

Co ty wypisujesz i skąd takie wnioski?. Ja montowałem swój system w firmie. INTRAK i posiadam wszelkie dokumenty i homologacje z tym związane. I nie rozumiem o co Ci chodzi?
Ale znam kolegę który zrobił podobne usztywnienie resora z poduszek od fotela kierowcy od Liaza i równie dobrze się sprawowało. I co ty na to? Można było by go za to zastrzelić , ale w zasadzie nie zrobił nikomu krzywdy .To czy ja wiem??
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Ostatnio zmieniony przez MAWI 2019-06-01, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-01, 23:27   

Janusszr napisał/a:
Te wystające "wentylki" to do spuszczania powietrza?

Tak.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2019-06-02, 06:19   

Grzegorz fest leniwy, idąc tym tokiem myślenia bez papieru nie można zrobić nic...
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2019-06-02, 07:42   

KASZUB napisał/a:
Grzegorz fest leniwy, idąc tym tokiem myślenia bez papieru nie można zrobić nic...

Jak dobrze przyprze to i bez papieru zrobisz..... :diabelski_usmiech
MTT System, gdzie kupiłem miechy, ma papierów i certyfikatów tyle co Icek czapków :diabelski_usmiech
I dalej nie wiem gdzie te swoje manometry wsadzić. Pewnie będą luzem po kabinie się walać :)
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-06-02, 08:51   

Panowie zluzujcie napięcie, przynajmniej niektórzy i lecimy po kolei z tematem.
By nie rozbujać zbędnej przepychanki zacznę od wstępu.

Systemy pneumatyczne w autach dostawczych montuję od lat kilkunastu (mtt jeszcze nie było na świecie kiedy je montowałem) oprócz tego mam swoje homologacje zarówno na całe samochody, przyczepy jak i komponenty użyte do ich produkcji więc z konieczności wiedzę prawną w tym względzie mam.
Mam też swoje systemy dedykowane do katowania w pomocach drogowych, tam po 10 i więcej razy na dobę następuje pompowanie i opuszczanie. Zrobiłem te systemy w oparciu o profi miechy z Top Drive
Spora liczba samochodów które zabudowuję ląduje w DE FR i tam o TUV na MTT ( i podobnych) możecie zapomnieć.

Teraz do rzeczy.
1) MTT nie ma żadnego sensownego papiera, ma potwierdzenie z pimotu że produkuje elementy które sprzedaje, ale nie ma papiera na użycie konkretnego systemu w konkretnej marce i modelu pojazdu. ( w skrócie to tak jak ja mam prawo jazdy na samochód i mimo to samolotem latać nie mogę a do łódki mam patent sternika :wyszczerzony: prawo jazdy nie stykało)
Firmy które posiadają papier ( i to nie na wszystkie systemy) to Drive Rate sprzedawany przez Elcampa, Top Drive System sprzedawany przez DF Ekspress i VB Spring.
Reszta to samowolka.

2) Użycie miecha z Liaza jest równie sprytne jak wcinanie rosołu widelcem.
Ten miech (rubeny) został skonstruowany do pracy na niskim ciśnieniu - poniżej 1atmosfery i ma za zadanie bujać kierowcą ważącym 100 kg i fotelem ważącym 50.
W zawieszeniu by cokolwiek dawał musi iść na wysokim ciśnieniu niepotrzebnie usztywniając cały tył auta. Efekt? Budka mi się rozszczelniła....ciekawe dlaczego, hamulec jakiś taki słaby ( starsze modele bez ABS) ciekawe dlaczego

Konkurencyjne systemy oparte o właściwe, dedykowane do pracy w zawieszeniu poduszki mają centymetrowy uzysk na 2-3 atmosferach tam gdzie miech Rubeny potrzebuje 5-6 i by zadziałał musi być twardy jak kamień.
Równie dobrze można wbić klocek drewniany między resor a ramę auta.
Widziałem już dziesiątki a może nawet setki aut z rzeźbą po taniości gdzie rzeźbiący nawet nie pomyślał by korektor hamulca dostosować do zmian które poczynił, amortyzatory były wręcz rozerwane przez poduszkę i nie działały wcale, pany to nie ten kierunek, naprawdę.

3) Różnica w cenie systemu opartego na homologowanych poduszkach z Top Drive a MTT to 500 zł. W pierwszym przypadku mamy profi poduszki papier i święty spokój, w drugim mamy poduszki samowolnie wmotane w zawieszenie. :wyszczerzony:

4) Posta napisałem ponieważ nie czaję z jakiej przyczyny ludziska wkładają do kamperów za ćwierć bańki ( i więcej) samowolne samoróbki do zawieszenia. Proponuję dobrze to sobie przemyśleć.
5) Jeszcze bardziej nie czaję dlaczego w nowych kamperach nie ma seryjnie zastosowanego fabrycznego pneumatycznego zawieszenia osi tylnej. Pytajcie o taką opcję bo to czysta rewelacja! Jeśli ktoś chciałby sobie pomacać jak działa to zapraszam do siebie.
Wszystkie marki poza Fordem posiadają takie rozwiązania, cena obecnie nie zabija a komfort i możliwość regulacji wysokości to przecież w kamperze bardzo ważna sprawa.
Swoich klientów w 90 procentach już przesterowałem na fabryczną pnęumatykę, od czwartego kwartału tego roku całkowicie produkcję aut na resorze porzucimy :wyszczerzony: bo to przeszłość - dokładnie jak w ciężarówkach 15 lat temu.

Na koniec.....nikomu niczego nie chcę sprzedać, nie zamontuję i ten post to nie reklama.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-06-02, 10:05   

Januszzr - ja mam manometr wmontowany w podstawę fotela kierowcy, w poprzednim kamperku był zamontowany w podstawie ale fotela pasażera.
Ty masz chyba taki zespół manometrów (podeślij fotkę) - coś się wymysli, widziałem to montowane włsnie na dole na fotelu kierowcy z boku.

tyu masz fotki https://www.google.com/se...i30.KY-uVsuAdgQ
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-06-02, 10:12   

Grzegorz fest leniwy napisał/a:
ten post to nie reklama.
Tylko wychwalała przekupka swój towar , oczerniając towar drugiej przekupki . :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-06-02, 10:37   

amples najpierw znajdź gdziekolwiek ze sprzedaję takie systemy, potem poproś kogoś o przetłumaczenie czytanego tekstu, bo najwyraźniej masz z tym problem, a potem komuś zarzuty czyń.
Myślałem że skoro wyraźnie podkreślę że nie sprzedaję i nie montuję usługowo swoich systemów a tak naprawdę kieruję klientów ku lepszemu rozwiązaniu w postaci fabrycznej pneumatyki to będzie to wystarczająco jasne :wyszczerzony: jak widać myliłem się. :-P
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-06-02, 10:58   

Grzegorz fest leniwy napisał/a:
najpierw znajdź gdziekolwiek ze sprzedaję takie systemy
Myślałem że skoro wyraźnie podkreślę że nie sprzedaję i nie montuję

Np. to co :?: agitacja całą gębą , jaka masz prowizje :diabelski_usmiech
Grzegorz fest leniwy napisał/a:
Swoich klientów w 90 procentach już przesterowałem na fabryczną pnęumatykę,

Ze zrozumieniem własnego tekstu (wypocin) masz problemy a mnie radzisz iść do tłumacza :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-06-02, 10:59   

Uważam , że dobrze przedstawiłeś informacje na temat poduszek pneumatycznych , niezależnie czy reklamujesz swój produkt czy nie. Wolę wiedzieć więcej niż mniej. A my mamy rozum aby to ocenić we właściwy sposób.
Osobiście pozwolę sobie do Ciebie zadzwonić (jeśli można) w celu zaczerpnięcia kilku informacji które mnie nurtują.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
  Wysłany: 2019-06-02, 11:05   

Andrzej 73 napisał/a:
Uważam...

myślę podobnie... 👍
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***