Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypożyczanie swojego campera
Autor Wiadomość
szeryfbba 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Chrysler Grand Voyager
Dołączył: 14 Sie 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-08-14, 12:16   Wypożyczanie swojego campera

Witam szanownych forumowiczów, jestem świeży w temacie aczkolwiek z dnia na dzień coraz częściej myślę o zakupie campera, ponieważ bardzo lubie podróże samochodem wraz z moją przyszłą żoną i myślimy o zakupie.
Niestety nie jest to tania sprawa i z powodu pracy nie będziemy w stanie użytkować go ciągle i tutaj pojawia się pytanie czy może w terminach nie używanych przez nas nie wypożyczać go innym, oczywiście odpłatnie - taki camper byłby traktowany jako sposób na spędzanie wolnego czasu ale również jako inwestycja. Widząc ceny w wypożyczalniach to taki camperek może na siebie spokojnie zarobić.
Jakie są wasze uwagi na ten temat, a może już wypożyczacie, gdzie się ogłaszacie i jak często jest wynajęty - obiecałem narzeczonej że rozeznam temat przed podjęciem decyzji, bo niestety jak nie będziemy go wynajmować to niestety nie wyrazi zgody na zakup ;/
Z góry dziękuję za jakieś informacje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Sułek 
doświadczony pisarz
pisze z przekonania nie z wyrafinowania....


Twój sprzęt: Fiat Pilote Bavaria
Nazwa załogi: Sułki
Dołączył: 09 Gru 2011
Piwa: 7/8
Skąd: Bielsko B-Jasienica
Wysłany: 2012-08-14, 13:01   

szeryfbba, a może tak na początek coś o sobie.Sam piszesz że jesteś świeży i faktycznie masz dopiero 1,5godz.życia na tym forum,a tak dużo chciałbyś wiedziec awator masz tak ubogi w info.że strach Ci coś podpowiadac do czego te informacje będą wykorzystane.Świat i ludzie dzisiaj są różni więc wybacz za te uwagi :zimno :confused
_________________
Do zobaczenia GDZIEŚ :) w Polsce lub Europie Danusia i Sławek :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
szeryfbba 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Chrysler Grand Voyager
Dołączył: 14 Sie 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-08-14, 13:23   

Sułek nie wiem, co mam więcej o sobie pisać ale jeżeli potrzebuję tutaj zamieszczać jakieś dodatkowe szczegóły o sobie to nie ma problemu aczkolwiek nie widze roznicy w tym czy ktos jest na forum 1,5h czy 8 miesięcy, no chyba ze mam założyć konto i poczekać rok az zadam jakiekolwiek pytanie, jestem świeży tak jak pisałem i dopiero od niedawna zastanawiam się nad zakupem camperka, i tak jak wcześniej sie tym nie interesowałem to nie szukałem informacji na forach tematycznych.
Tym bardziej nie rozumiem jakie złe skutki może przynieść zadawanie pytań przez nieodpowiednie osoby, kto nimi mógłby być i jaki miałyby w tym cel, ale ok, widocznie takie panują tutaj zwyczaje.
Wiec, prowadzę swoją firmę spedycyjną www.strans.pl swego czasu przez ponad rok jeździłem jako kierowca międzynarodowy w transporcie ekspersowym (busy) i zjeździłem całą Europę robiąc po 30tys km miesięcznie, możliwe ze ta praca rozpaliła we mnie "zajawke" na wakacyjne podróże samochodami, raczej nie latam nigdzie samolotami, obecnie mam Chryslera Grand Voyagera i zawsze jak gdzieś jedziemy to wyrzucam fotele z tyłu wkładam materac z łóżka zawieszam szmaciana szafkę pomiędzy fotelami z przodu i mam takiego sobie "hand made" campera, i chciałbym kupić już coś większego w pełni przystosowanego do tego typu podróży ale tak jak napisałem w poprzednim poście, chciałbym go wypożyczać bo kupić i używać tylko 2 tygodnie w roku to już bardziej się będzie opłacać wypożyczyć w wypożyczalni a chciałbym jednak mieć swojego i w każdej wolnej chwili móc wyskoczyć gdzieś na weekend.

Jeżeli w jakikolwiek sposób uraziłem Cie moją odpowiedzią to z góry przepraszam ale nie mialem takich intencji. i zaraz uzupełniam mojego avatara, bo nawet nie wiem że jest w nim informacja że też jestem z Bielska :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 187/876
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2012-08-14, 14:30   

Wypożyczenie swojego kampera porównać można do oddania swego domu w czasowe użytkowanie ... Trudna sprawa.
Tematyka ta była już gdzieś na tym forum, na szybko nie udało mi się znaleźć.
IMO - tylko najbliższej rodzinie albo najbliższym przyjaciołom, chociaż ktoś tu pisał, że stracił właśnie przyjaciół, bo pożyczył im kampera ... :diabelski_usmiech
Nie bez znaczenia jest też prawna strona operacji wypożyczania. Będziesz w zgodzie z prawem, jeśli wynajem potraktujesz jako element swojej działalności gospodarczej (ze wszystkimi tego konsekwencjami). Bo "na dziko" - nie ryzykowałbym (ale to może wina mojej - zbyt bogatej jak twierdzi ślubna - wyobraźni ? ;) ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szeryfbba 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Chrysler Grand Voyager
Dołączył: 14 Sie 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-08-14, 14:58   

No wiadomo, coś za coś ale uważam że lepiej wypożyczać i powoli z wypożyczeń odkładać na nowego campera niż jeździć tym samym przez całe życie. Wszystko zależy od umowy jaką się spisze z osobą chcącą pojechać naszym camperem na wakacje.
Jeżeli chodzi o dziko czy nie na dziko, to nie widze tutaj żadnego problemu, nie trzeba przecież zakładać działalności żeby wypożyczać swoje mienie odpłatnie, to już od Ciebie zależy czy zgłosisz to do fiskusa czy nie, u mnie akurat nie ma takiego problemu ponieważ działalność już prowadze i jak bym kupował to i tak wsadziłbym takiego campera w koszty działalności.
Ale cały czas się zastanawiam czy będą chętni na takie wypożyczanie, czy kupię campera i większość czasu będzie stał, chyba że wygram w totka i nie będzie czasu na prace bo cały czas będę mógł nim jeździć :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2012-08-14, 15:06   

Wynajmij kampera z wypożyczalni na parę dni i będziesz oświecony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 187/876
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2012-08-14, 15:33   

A tutaj http://www.camperteam.pl/...opic.php?t=2130
masz aż 7 stron na ten temat ... Ciekawe ... i oczywiste.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-08-14, 15:47   

szeryfbba napisał/a:
ponieważ działalność już prowadze i jak bym kupował to i tak wsadziłbym takiego campera w koszty działalności.

Informacji szukasz chyba nie na takim forum jak potrzeba. Więcej dowiedziałbyś się pewnie z forum wypożyczalni kamperów. :spoko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MariuszB 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Piwa: 5/5
Skąd: Warszawa/Bayern :)
Wysłany: 2012-08-14, 16:02   

AiR napisał/a:
Wynajmij kampera z wypożyczalni na parę dni i będziesz oświecony.

Dobrze kolega radzi. Zadzwoń, zapytaj o szczegóły, o różne terminy i będziesz oświecony na ile ten temat ma dziś "wzięcie".

Tak btw, przeglądając ostatnio oferty w necie widać, że ceny najmu wyraźnie spadły. Uważam, że np. ta oferta jest ciekawa cenowo. Zresztą pozostałe ich oferty też są ok.
Ostatnio znajomy wynajmował w PL kampera (DMC 3400 kg) z 2004 roku (alkova) na 3 tygodnie. Wynegocjował bez problemu cenę 200 pln (umowa fizyczny> fizyczny) i co ciekawe> czas najmu początek lipca.
_________________
Pozdrawiam
MariuszB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sułek 
doświadczony pisarz
pisze z przekonania nie z wyrafinowania....


Twój sprzęt: Fiat Pilote Bavaria
Nazwa załogi: Sułki
Dołączył: 09 Gru 2011
Piwa: 7/8
Skąd: Bielsko B-Jasienica
Wysłany: 2012-08-14, 16:44   

Witam nowego forumowicza z za miedzy.Widzę,że zbyt emocjonalnie potraktowałeś moje uwagi gdzie w rzeczywistości nie chodziło mi o to aby podnieśc Ci ciśnienie lecz aby wszyscy mogli wiedziec skąd jesteś i jak podchodzisz do tematu domków na kołach i po dodatkowym poście niejednemu z nas wiele się wyjaśniło/wskazują na to następne posty/Moje zdanie na temat wypożyczania prywatnego kampera jest podobne jak napisał BRAT byc może zmienisz zdanie gdy twój własny kamper stanie przed twoim domem.Nie każdy zakup musi na siebie zarabiac,a zrobisz i tak jak będziesz uważał.Pozdrawiam naprawdę życzliwie i cieszę się że Podbeskidzie rośnie w siłę :ok :lol:
_________________
Do zobaczenia GDZIEŚ :) w Polsce lub Europie Danusia i Sławek :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2012-08-14, 18:37   

Mariusz B,nie powiesz mi ,że bus z markizą to kamper.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2012-08-14, 19:00   

Kup, wpuść narzeczoną aby posprzątała i uszyła firanki, oblekła swoją pościel i włożyła swoje kubki i łyżeczki... Szybko zmieni zdanie co do wynajmowania, a kamper zostanie w domku... Pamiętaj jednak że niezbędnym elementem takiego fortelu jest nakłonienie narzeczonej aby własnoręcznie dopieściła ten ruchomy, ale jednak domek....
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MariuszB 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Piwa: 5/5
Skąd: Warszawa/Bayern :)
Wysłany: 2012-08-14, 19:02   

kimtop napisał/a:
Mariusz B,nie powiesz mi ,że bus z markizą to kamper.

Pokazałem przykładową ofertę. Co by to nie było to cena najmu jak na wartość auta (rok 2012) jest dobra.

OK, więc kolejna oferta PRAWDZIWEGO kampera :bajer > KLIK
_________________
Pozdrawiam
MariuszB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-08-14, 19:05   

Świstak napisał/a:
Kup, wpuść narzeczoną aby posprzątała i uszyła firanki, oblekła swoją pościel i włożyła swoje kubki i łyżeczki... Szybko zmieni zdanie co do wynajmowania, a kamper zostanie w domku... Pamiętaj jednak że niezbędnym elementem takiego fortelu jest nakłonienie narzeczonej aby własnoręcznie dopieściła ten ruchomy, ale jednak domek....


Ot, i mądrego miło posłuchać . Miałem podobne pomysły ( wypożyczenie ) ale jak sobie pomyślałem co się stanie z moim domkiem za jakiś czas ... zrezygnowałem. A praktyke mam z wypożyczania żaglówek więc wiem jak jest traktowane "mienie niczyje".
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MariuszB 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Piwa: 5/5
Skąd: Warszawa/Bayern :)
Wysłany: 2012-08-14, 19:50   

makdrajwer napisał/a:
A praktyke mam z wypożyczania żaglówek więc wiem jak jest traktowane "mienie niczyje".

Niestety taka jest smutna prawda... m.in dlatego nie wyobrażam sobie będąc zżytym z kamperem aby go komuś "użyczyć"... ale skoro ktoś pyta to znaczy, że może ma inny stosunek do pojazdów którymi jeździ/ ma jeździć.

Ps. Świstak... trafna sugestia :ok
_________________
Pozdrawiam
MariuszB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***