Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kampingi
Autor Wiadomość
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-09-03, 13:07   

Zamki i kempingi Hrabiego Drakuli
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-03, 18:00   

DRAKULA-Wlad Palownik(rum.Vlad Tepes)- 1431-1476 prawdopodobnie urodził się w Sighisoarze.To miasto też należy zobaczyć,napiszę o nim kilka słów później.
Jego ojcem był Wład Drakul rycerz dowodzący oddziałem strzegącym wołosko-siedmiogrodzkiej granicy zagrożonej przez Turków i Węgrów.
Władi jego rodzina ma dobrze udokumentowane dzieje o których dowiesz się zwiedzając miejsca pobytu.
Wład Palownik (z rum.Vlad Tepes)znany jest jako okrutny wojewoda wołoski ale w Rumunii uważany jest także jako bohater który zdobył tron hospodarski,patriota dobrze i bardzo mądrze władający krajem i polityk który odpierał ataki Turków a także skutecznie przeciwstawiał się węgierskiej ekspansji.Taka ocena jest tym bardziej cenna gdyż było to w trudnym okresie dziejów.
W Rumunii jest kilka miejsc związanych z Wladem.
Jest miasto w którym się urodził,jest miejsce na wyspie w którym jego szczątki(bez głowy)spoczywają.
Poprosiłeś o zamki,podam Ci dwa które trzeba zobaczyć.
1-BRAN okolice Brasov,to atrakcja czysto turystyczna taki wyciskacz forsy z turystów.Dyrekcja zamku bardzo fajnie przyciąga atrakcjami zwiedzających.
Tak naprawdę nie ma żadnych naukowych podstaw by sądzić że hospodar
mieszkał na zamku,no może spędził tu przejazdem kilka nocy.
Zamek wybudowano dla obrony pobliskiej granicy i siłą rzeczy przebywała tam kilkakrotnie królowa Rumunii i to całkiem niedawno traktując go jako górska rezydencję.
Wybudowany w latach 1377-1382 blokował przepiękną przełęcz górską Pasul Bran
(węg.Torcsvari-hagó) bardzo piękne widoki z okien zamku.
Zamek ma akcent polski-ale o tym dowiesz się na miejscu.
Koszt wejścia jak pamiętam 25 RON,foto w cenie,zwiedzamy tylko do godz.18.
Kampery możesz pozostawić na jednym z wielu płatnych parkingów blisko(100-200 m)zamku najlepiej na dużym otwartym placu z autobusami u starszego rumuna.
Nie stawiaj na parkowanie na wąskich małych placykach i tam gdzie obsługują młokosy którzy chcą postawić sprzęt daleko od bramy przy płocie bo cholera wie jaką mają zamiar.
Ciąg dalszy po kolacji.....właśnie ją podają
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-03, 18:57   

Zwiedzanie zamku Bran można połączyć z wyskokiem do pobliskiego(12-15 km)zamku na wzgórzu w Rasnov.Jest jeden z największych i najpiękniejszych(lokalizacja)zamków chłopskich.
Stanowił schronienie dla mieszkańców trzech wiosek,takie bardziej miasteczko aniżeli zamek.Wart zobaczenia nie tylko dla pięknych widoków na okolicę ale dlatego,że jest unikatem w Europie i posiada bardzo piękną historię oblężeń,o tym napewno dowiesz się w zamku podczas zwiedzania.
Drugi zamek chłopski(wpisany na listę UNESCO)znajduje się w wiosce Calnik-niedaleko Sebes.
W pobliżu Bran jest miasto-kurort Sinaia warte zobaczenia:
stary monarter,XIX wieczne wille,lletnie pałace rumuńskiej rodziny królewskiej.
-zamek Peles(zbudowany z polecenia Karola I Hohenzollerna)do złudzenia przypomina budowlę z baśni Grimm,
-zamek Pelisor(taki mały Peles)następcy tronu Ferdynalda,przepiękne nawiązanie do epoki art nouveau,
-monaster Sinaia(1690)wewnątrz muzeum sztuki religijnej.
Elegancja,czar i urok miejsca niezapomniany.
Zatrzymać się można na kampingu Vampir i traktować go jako miejsce wypadowe lub podjeżdzać kamperem.
Ja nie korzystałem z kampingu gdyż rumunscy znajomi na to mi nie pozwolili.Gdy będziesz potrzebował namiar na miejsce postoju jutro ci przekaże.

CD w drugim wejściu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-04, 09:28   

Namiar na kamping Vampir
N 45 30 41
E 25 21 51

2-drugim do odwiedzenia zamkiem-historycznej twierdzy Drakuli(a właściwie jej szczątki gdyż większość z pozostałych murów runeła w przepaść w 1988 r.)znajduje się w POIENARI w górę szosy Transfogaraskiej (oznaczonej 7C).
Z historią-legendą można zapoznać się na miejscu.
Ja niestety w tym roku musiałem sobie odpuścić wejście pod górę gdyż było to ponad moje siły.Powrócę tam jak podreperuję sobie serducho.
Moim zdaniem najlepiej na szosę wjechać od strony północnej(m.Porumbacu de Jos ).
Szosa Transforagarska(rum.Transfagarasan) łączy Siedmiogród z Wołoszczyzną przecinając w poprzek -na wysokości 2043 m.n.p.m.- Góry Fogaraskie(rum.Muntii Fagarasului)zwane są także Alpami Transylwańskimi.
Na jej szczycie jest duży płatny parking,schroniska,turystyczni handlarze a także piękne i czyste jezioro.W masywie skalnym przekuto długi na ok.1km tunel.
Na szczycie zlega połać śniegu tak więc w środku lata w Rumunii można porzucać się śnieżkami.
Mieszkańcy szosę nazywają"upiornym pomysłem rumuńskiego socjalizmu Geniusza Karpat"którego realizacja pochłoneła dziesiątki pracujących żołnierzy a także zużyła 6 mln kg dynamitu(taką ilością można wysadzić w powietrze Rumunię).
Drugim(moim zdaniem)upiornym jego pomysłem jest Pałac Parlamentu do którego zwiedzenia zachęcam.
Przejazd szosą dostarcza bardzo dużo adrenaliny i niezapomniane widoki.
Można zatrzymać się na foto ale także wzorem turystów rumuńskich w trasie na noc.
Ja pozostałem-coś fajnego-a jakie czyste powietrze szczególnie rankiem.
Zjazd do m.Curtea del Arges serpentynami,piękną doliną rz.Arges i brzegiem zbiornika wodnego Vidraru.
Na końcu zbiornika zbudowano ogromną tamę-zaporę.
Szosa o dobrej nawierzchni z b.dobrze oznaczonymi niebezpiecznymi miejscami otwarta jest
TYLKO OD 15 CZERWCA DO 15 WRZEŚNIA

Przed wjazdem na szosę możemy zatrzymać się na odpoczynek w małej miejscowości CARTA
N 45 47 33
E 24 34 24
Fajne miejsce z pełnym(jak na Rumunię)zapleczem i z przemiłymi gospodarzami.

Rumunia to piękny przyjazny kraj ze swoim folklorem i innościa.Zasmuciła mnie duża ilość wałęsających się zwierząt szczególnie głodnych psów.
Ucieszyła ilość i ogrom pozytywnych zmian.
Tego powinniśmy sie od nich uczyć.
Pod koniec czerwca jechałem autostradą z Constanty do Bucuresti.
Pierwszy odcinek do Cernavoda przejeżdzałem przy ogromnej budowie tej części autostrady.Rozkopy,doły korki i nic nie wskazywało szybkich zmian na lepsze.
W Constanty mieszkańcy mówili mi,że tego lata już jeżdzić będą do stolicy autostradą do stolicy.Nie uwierzyłem.
W dniu 17 sierpnia jadąc od stolicy do samej Constanty przejechałem autostradą.
Jak można to można tylko szkoda że nie można u nas.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 01 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-09-04, 23:31   

Cześć !

COSMOS można polecić jako bazę przelotową, tak jak napisali koledzy, wszystko ok, przystępne ceny, sklep raczej minimum rower, na piechotę daleko. Tanio, a święty spokój. Po rumuńskiej stronie 10 km stamtąd makabra - tłum i dziadostwo - moim skromnym zdaniem.
Pobytowo to szczerze polecam opisywane już na forum Kavaczi, ok 2 km za Sozopolem, 3 kempingi obok siebie, ale chodzi o ten pierwszy od strony miasta. I tylko ten. Dla mnie rewelacja, byłem w zeszłym roku, w przyszłym też muszę tam być :) Do Sozopola jeździ co 10 minut kolejka drogowa (taka ciuchcia z wagonikami). Na kampingu wszystko - kilka barów i 3 baro-restauracje - wszystkie przy lub na plaży. Ja od kampera miałem jakieś 70 -80 metrów na plaże, byłem troszkę w głębi. Sklep owocowo - warzywny i ...fryzjer na kempingu, sklepy spożywcze i pizzeria przy bramie wjazdowej. Sanitariaty może nie nowe ale czyste, bez zarzutu - dbają na bieżąco. Za ekipę 4 dorosłych+ 16-sto latek i dwoje dzieci 6 lat płaciłem 38 lewa za dobę. WiFi darmo w każdym barze na plaży. :spoko

plaża.jpg
Plik ściągnięto 13305 raz(y) 150,96 KB

parcela camping.jpg
Plik ściągnięto 13305 raz(y) 218,79 KB

plaża i bar Kawaczi 1.jpg
Plik ściągnięto 13305 raz(y) 140,64 KB

nasze miejsce.jpg
Plik ściągnięto 13305 raz(y) 252,34 KB

kawaczi.jpg
Plik ściągnięto 13305 raz(y) 138,81 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-09-05, 11:40   

Marcos a może GPS co by nie pobłądzić pod Sozopolem ?
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 01 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-09-05, 19:06   

GPS N: 42° 23' 44" E: 27° 42' 11" ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2012-09-12, 08:36   

Informacja dla tych, którzy chca połaczyc bliskosc morza z ciekawym miasteczkiem; Jestesmy w Obzorze na campingu ZORA o niezłym poziomie w cenie 20 lewa od kampera, 2 osob i pradu.
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-09-13, 09:14   

Ponieważ jest to camping godny polecenia podaję namiary
Obzor ul Briz
N42st42'28.54'' E27st52'50.75''
Mirek zapomniał dodać że jesteśmy w pięć kamperów dziesięć osób i dwa psy
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kowowojtek
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mercedes Benz Hymer Mobil
Dołączył: 13 Lis 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-11-14, 18:36   

Polecam camping Delfin koło Achtopolu. Wyjazd dla nas do Bułgarii bez spędzenia tygodnia tam to nie wyjazd.

Jest może prymitywny. Ale najważniejszy jest widok z campera i bajeczna atmosfera.

Polecam jak ktoś lubi ciszę i spokój.

Producent żaluzji plisowanych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KFAJP 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Transit Dueerre
Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Selby/Zlotoryja
Wysłany: 2013-04-11, 03:10   

Witam

Chcialem poruszyc jedna sprawe. Czy nie uwazacie ze ceny sa "straszne" czasami ? Czlowiek wydal "troche" kasy na kampera, czyli spi u siebie, a wlasciciele licza sobie za zaparkowanie jak za pokoj w hotelu. Bylem we wrzesniu w Bulgarii na zlotych piaskach, i przed wyjazdem zapytalem w hotelu 3-y gwiazdkowym 50m od morza ile kosztuje doba hotelowa gdybym przyjechal samochodem. 23 levy za "apartament" (czyli-dwa pokoje, z aneksem kuchennym w jednym z nich, cztery lozka) pelne wyzywienie nie wspominajac o basenie.

Jak ktos napisal 38leva za cztery osoby, nie wspominajac o dzieciach to Ok, ale 30 levow za zaparkowanie i dodatkowo 15 od osoby :gwm no bez przesady.

Ja pytalem w hotelu tak bezposrednio o ceny ze wzgledu na to, ze wlasnie w glowie mi sie pojawil taki pomysl aby z UK po drodze przez Polske zabrac jeszcze kogos i do Bulgari. Nie wiedzac za bardzo czego sie spodziewac po za miejscami typowo turystycznymi, uwzglednilem przyjazd kamperem do hotelu - jako ostatecznosc.

Niestety nie tylko w Bulgarii wyskakuja z takimi cenami wobec kamperow. Jest to niesprawiedliwe gdy ktos wycenia zaparkowanie na kawalku ziemi, wedle stawek hotelowych.

Dziekuje za info o Bulgarii, widze ze da sie trafic kampingi z cenami "ludzkimi".

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
keler 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Opel Combo Active, Niewiadów N126
Dołączył: 21 Sie 2012
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-06-19, 20:16   

KFAJP napisał/a:
Witam

Chcialem poruszyc jedna sprawe. Czy nie uwazacie ze ceny sa "straszne" czasami ? Czlowiek wydal "troche" kasy na kampera, czyli spi u siebie, a wlasciciele licza sobie za zaparkowanie jak za pokoj w hotelu. Bylem we wrzesniu w Bulgarii na zlotych piaskach, i przed wyjazdem zapytalem w hotelu 3-y gwiazdkowym 50m od morza ile kosztuje doba hotelowa gdybym przyjechal samochodem. 23 levy za "apartament" (czyli-dwa pokoje, z aneksem kuchennym w jednym z nich, cztery lozka) pelne wyzywienie nie wspominajac o basenie.

Jak ktos napisal 38leva za cztery osoby, nie wspominajac o dzieciach to Ok, ale 30 levow za zaparkowanie i dodatkowo 15 od osoby :gwm no bez przesady.

Ja pytalem w hotelu tak bezposrednio o ceny ze wzgledu na to, ze wlasnie w glowie mi sie pojawil taki pomysl aby z UK po drodze przez Polske zabrac jeszcze kogos i do Bulgari. Nie wiedzac za bardzo czego sie spodziewac po za miejscami typowo turystycznymi, uwzglednilem przyjazd kamperem do hotelu - jako ostatecznosc.

Niestety nie tylko w Bulgarii wyskakuja z takimi cenami wobec kamperow. Jest to niesprawiedliwe gdy ktos wycenia zaparkowanie na kawalku ziemi, wedle stawek hotelowych.

Dziekuje za info o Bulgarii, widze ze da sie trafic kampingi z cenami "ludzkimi".

Pozdrawiam


No nie wiem gdzie ty taką cenę za apartament masz - ja po negocjacjach nie mogę znaleźć za mniej niż 50 euro za noc, a pokój dla 3 osób to wydatek rzędu 30-32 euro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerry1 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Mar 2015
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-08-19, 15:07   

Podłączę się w temat, choć trochę późno.
Można wynająć w Bułgarii np apartamenty które firmy sprzedają polakom a następnie pośredniczą w ich wynajmie tzn apartamenty same się utrzymują, koszt w zależności czy studio czy apartament duży i ile osób i kiedy 30-50 euro-tak średnio, a nie w sezonie to dużo taniej, a standart wysoki, często z basenem.
Tak więc też uważam, że camping za 20-30 lewa to jeszcze może być ale ten opisywany w Złotych Piaskach 30lewa camper + 15 za osobę to wychodzi za campera z 4 osobami (np 2+ 2 dzieci ok 12lat) jakieś 180zł (ponad 40euro) i jeszcze nie wiadomo czy do tego nie dojdzie jakaś Tax-a albo inne dziwactwa....
Trochę drogo jak na Bułgarię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2015-08-20, 11:48   

Bylem ogladnac kemping Laguna w Zlotych Piaskach I spotkalem tam kilku polakow ale osobiscie w ogole mi nie przypadlo polozenie kempingu do gustu, sam kemping ma chyba z 5 stromych zakretow a do plazy trzeba zejsc od bramy wejsciowej z 50 metrow n.p.m ogolnie ciasny, plaza mala i ciasna. Teraz jestem na kempingu Zlota Rybka przed Sozopol teren rowniez nierowny w wiekszosci rowny teren pokrywaja bułgarskie przyczepy bez kół z dostawionymi drewnianymi tarasami, swiezo wyrownane tereny poki co nie nadaja sie na postawienie kampera w deszczowa pogode, sanitariaty to dwa kontenery z ubikacjami I lazienkami niestety jako tako brak mozliwosci zmywania naczyn natomiast co 20 metrow jest przylacze wody jedynie brak odplywu blokuje dowolne korzystanie z wlasnego kampera :) . Bylismy rowniez na kempingu Neptun ns poludnie od Warny u Wasco, mily gosc doglada co chwile czy wszyscy zadowoleni czy nikt obcy sie nie kreci I w dodatku mowi troche po polsku, do plazy 700metrow gdzie sa pustki w okolicy sklep calodobowy na kempingu sanitariaty jak na standard Bulgarski sa ok przynajmniej jest ciepla woda czego na polskich kempingach moze brakowac lub trzeba dodatkowo zaplacic, kilku poznanych polakow na kempingu pozwolilo nam spedzic tam mile 8 dni za ktore zaplacilismy 160Lewa. Relacje foto zdam po powrocie do domu :-P
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerry1 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Mar 2015
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-08-20, 15:55   

Od kiedy pierwszy raz byłem w Grecji to zawsze mówię (nawet jeszcze nie mając kampera) Grecja to kraj dla campera.
Włochy się nie nadają, kasują za wszystko i zakazy, Chorwacja to samo, Bułgaria jak w opisie, mogło by być ale albo drogo albo kiszka, za to Grecja....
Nie ma problemu stanąć na dziko, choćby bezpośrednio na plaży a plaży tam dostatek wszędzie, można stanąć w jakimś miasteczku gdzieś na ulicy przy plaży jak nie ma zakazu, w Asprovalcie jakiś Bułgar był camperem i stał na plaży i zero problemu, choć to miejscowość a nie dzika plaża.
Nie wiem jak tam z punktami obsługi campera gdziekolwiek, wtedy tym się nie interesowałem, ale Grecja to chyba nr 1 dla campera w Europie, zwłaszcza tej południowej Europie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***