Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kampingi
Autor Wiadomość
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-09-01, 18:07   kampingi

Czy ktoś coś wie może był na kampingu w Bułgarii nad morzem chodzi mi o takie ktore lleżą na plaży
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-09-01, 19:06   

tu Duduś opisywał camping "Kosmos" Jest kilka kilemtrów zaraz za granicą rumuńsko-bułgarska - są oznaczenia - wpadliśmy tam zobaczyc w tym roku - praktycznie ludzi brak, ale rzuciliśmy tylko okiem na plażę bo "dość gucho było", a myśmy tyle co wyjechali rano ze wgórza w Vama Veche
http://www.camperteam.pl/...kosmos&start=30
kolejny jest w miejscowości Kitten poniżej Primorsko - słabo oznakowany trzeba pytać
nocowaliśmy tak dwa lata temu, fakt przy morzu, ale stan sanitariatów raczej opłakany i trzeba uważać by nie zakopać się w piachu - kosztował 20 lewa
_________________
http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com
https://www.facebook.com/...474314219380151
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-01, 22:44   

Konrad
W tym roku zjechałem prawie wszystkie znane mi i nieznane miejsca na wybrzeżu Bułgarii i Rumunii ale wybacz mi dziś jestem zmęczony żeby to opisać więc poczekaj do jutra.
Stefan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-09-02, 07:09   

Wydobrzej Stefan poczekam z Berekfurdo wyjeżdżamy w środę
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2012-09-02, 07:47   

W Sozopolu jest po lewej stronie na wjeżdzie do miasta od strony Burgas da się stanąc przy samym morzu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-09-02, 10:32   

Jacek a jaki standard?
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-02, 11:55   

Konrad
Trochę źle trafiłeś z terminem,u mnie taka zajętość,że nie mogę wysupłać z 2 godziny na szczegółowy opis kampingów.Podaj od której strony chcesz wjechać nad morze Czarne to podam Ci najbliższe cywilizowane.
Moim zdaniem w grę wchodzą trzy może cztery.
Cosmos w pobliżu Durankulak
Laguna Złote Piaski
Kamczija pod lub za Warną zależy z której strony jedziesz
Gradina za Burgas
Opisy postaram się Ci podrzucić etapami w ciągu dzisiejszego dnia.

Mam jeszcze kilka miejsc poza kampingowych ale o nich to na Pw gdyż namiar i pilotaż przeprowadzili starzy bułgarscy przyjaciele.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-02, 12:47   

COSMOS
Od granicy Rumunii(Vama Vache)dobrą drogą 4-5 km jest drogowskaz camping w lewo.Ok.2 km drogą -asfalt z małymi dziurami -na wprost wjeżdzasz w bramę.Na wprost jest budynek restauracji COSMOS,wjazd na camping po lewej stronie tego budynku.Teren na pseudoboksy podzielony niskim żywopłotem.
Ja stałem przez 5 dni poza żywopłotem bliżej budynku restauracji i brzegu.Do budyku WC i prysznice(standart 4 w skali 1-5)miałem ok.25m.
Do plaży z kampera 20 m.zejściem po schodach i po kamieniach-głazach(trochę to nie wygodne).Plaża czysta szerokości ok.10 m.morze śednio czyste.
Zasadnicza szeroka 50 m.i długo ok.700 m.plaża znajduje się po prawej stronie restauracji.Podczas mojego pobytu zaludniała się po południu tak na 50% .Policja nie wyrażała zgody na postój na tej plaży,rozmawiałem z patrolem i właścicielem kampingu lecz nic to nie dało choć chciałem dodatkowo zapłacić.
Jedzenie europejskie i regionalne można spożywać w COSMOSIE,tanio,smaczne,szybko i kulturalnie.
Zaopatrzenie w sklepie w Durankulak(ok.4 km rowerkiem,skuterkiem)ceny sympatyczne.
Szczególnie polecam bułgarski napój orzeźwiająco-chłodzący na bazie piwka.Pychota.
No i obowiązkowo należy zakupić worki z lodem-lżej znosiłem panujące 40 stopniowe upały.
Właściciel kampingu jego syn to bardzo mili i przyjaźni ludzie.Zaproponowali indywidualne miejsce postoju rekompensujące brak postoju na dużej plaży,a także pilnowali żeby nam nie przeszkadzano w wypoczynku gdyż cały czas trwała modernizacja kampingu.
Z kampingu można robić wypady przyrodoznawcze teren bardzo fajny z dużą ilością i różnorodnością ptactwa.
Ceny pobytu 2 osoby i camper 17 leva dziennie(przełom czerwca i lipca br)
Za godzinkę opiszę Ci następne w linii brzegowej w kierunku Turcji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-02, 16:53   

LAGUNA Złote Piaski
Jadąc do Warny na przedmieściach należy skręcić w lewo(kierunek zaznaczony starymi zardzewiałymi niewymiarowanymi tablicami)w wąską krętą drogę(uwaga na gałęzie i konary można uszkodzić kampera)po ok.1200 m.po prawej słabo widoczny wjazd.
Kamping usytuowany na stromym stoku porośniętym drzewami,stanowiska na "niby półkach"o różnych wymiarach.
Wcześniej należy sprawdzić i wybrać stanowisko pod wymiary kampera i z dobrym widokiem.
Z okien kampera piękny widok na morze.Do plaży ok.100-300 m.Różne narodowości kultury i style.Jest też dużo naturystów,mnie to specjalnie nie przeszkadzało ale mojej towarzyszce podróży to z początku trochę wadziło.......po jakimś czasie przeszło i jest fajnie tu i tam opalona.Mogę to zaliczyć na "plus dodatni"
Dodatkowo kamping potraktowaliśmy jako bazę wieczorowo-nocnych wypadów do Złotych Piasków,Warny,Albeny,Bałciku.
Można a nawet trzeba być w pobliskim monasterze Aladża.
W wyjazdach pomocne są taksówki,busy i (dla mnie to najfajniejsze)powojskowe terenowe łaziki i pojazdy z demobilu poruszające się z gracją i hałasem po okolicy.
Można zaplanować wyjazd do Kaliakry.Piękne widoki,zabytki i orzeźwiający morski wiatr.
Na miejscu można w restauracji Kaliakra(położona na pięknym nadmorskim tarasie) spożyć dobry obiadek.
Zaopatrzenie do lodówki można robić w Złotych Piaskach lecz ceny są trochę wyższe niż poza miastem.
Najlepiej zrobić zakupy wcześniej w sieci marketów,ceny podobne do naszych.
Czystość,porządek na terenie i w toaletach oceniam na 4.
Kultura obsługi oceniam na 5.
Interesują się turystą,pomagają,lecz robią to z taktem i dyskrecją.
Cena za dzień na Lagunie 30 leva kamper 15 leva osoba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-02, 17:48   

KAMCZIJA -za Warną
W m.Bliznaci skręcasz w lewo(dobrze oznaczone)po około 5 km skręcasz w lewo wjeżdzając
w rezerwat Doliny rzeki Kamczija.
Ja ten teren podzieliłbym na trzy części:
- kamping ogólnobułgarski z domkami kampingowymi,teren miejscami zaniedbany
sprzedany lub przygotowany do sprzedaży,zadrzewiony,do morza ok.200 m,piękna
szeroka,czysta i mało ludna plaża(jedna z ładniejszych bułgarskich jakie widziałem)
Obsługa miła kulturalna uprzejma.Mankamentem jest utrudniony odbiór TV SAT oraz
widok niszczejącego dorobku ludu pracującego XX wieku.Nie tak dawno kampingi Kamczij
były wizytówką kraju.
Koszt jednej doby pobytu to 10 leva za wszystko plus klucze do domku kampingowego
(dwa czyste łóżka,wc,łazienka standard 3 w skali 1-5).
Sam nie wiem dlaczego dodano klucze do domku poprosiłem tylko o możliwość
podłączenia kampera do prądu.Ostatecznie spałem w kamperze a w domku korzystałem
z węzła sanitarnego.
- teren sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowy z nowymi budynkami,ochroną(dyskretną)
w części teren inwestycyjny bonzów z krajów"byłego".Czysto,schludnie,bezpiecznie
i co ważne,co się czuło bardzo przyjaźnie.Plaża czysta szeroka z parasolami i leżakami
oraz ratownikami,pełen węzeł gastronomiczny dla każdego podniebienia.
Do wielu atrakcji zaliczę rejsy""z pełną pompą"po m.Czarnym przebudowanymi
amfibiami,frajda,zabawa taka inna regionalna i oblegana przez wszystkich turystów
oraz knajpka w głuszy rezerwatu-parku gdzie można napić się kawy,herbaty i nie tylko
z zastawy,przy muzyce i w pomieszczeniach o wystroju z lat 50,60,70.
- trzecią część kompleksu podam Ci(gdy będziesz chciał)na Pw gdyż poprowadzili
ugościli mnie starzy kumple z którymi współpracowałem w Bałkanturist
i po 25 latach się spotkaliśmy.

Dalsze omówienie za godzinkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2012-09-02, 17:56   

Polecam północny i południowy "Kosmos" i "Delfin". Mimo prymitywnych warunków wspominamy je bardzo dobrze.

Kemping "Kosmos". Tuz przy rumuńskiej granicy. Warunki traperskie. Kilka podłączeń do prądu i wody. W pobliżu stoja jakieś maszyny rolnicze więc czujesz się jakbyś stał w środku PGR. Na miejscu restauracja ( dobre, tanie żarcie). Plaża i woda rano pokryta glonami, później czysta (odpływ).
Pomimo prymitywu był to kemping, który wspominamy najlepiej.


Tuż przy tureckiej granicy- kemping "Delfin". Warunki także traperskie. Poza miejscem na niewielkim klifie nic, co mogłoby "przyciągnąć" poza widokami. Na plaży mały barek z piwkiem i przekąskami. W sanitariatach "na Małysza" nie byłem, bo nos urywa z daleka. Obsługa bardzo miła, do miasteczka na piechotkę 15 min.

Kemping Kosmos Bułgaria.JPG
Plik ściągnięto 32337 raz(y) 78,28 KB

Kemping Delfin Bułgaria.JPG
Plik ściągnięto 32337 raz(y) 55,78 KB

Ostatnio zmieniony przez kazbar 2012-09-02, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-02, 18:59   

GRADINA ok.35 km za Burgas
Jadąc drogą nr 99 z Burgas na Sozopol należy zjechać do m.Czernomorec i tamże w prawo drogą podrzędną równoległą do 99 po prawej stronie widać drogę 99 po lewej morze.
Droga bardzo dziurawa,zniszczona.
Po ok.3 km.po prawej jest kompleks nowowybudowanych pensjonatów a po lewej mało widoczny wjazd na kemping.
Teren położony bezpośrednio przy a nawet na plaży,drzew bardzo mało ale za to dużo luda.Recepcja z lat 70-tych bez cennika,bez możliwości posiedzenia w oczekiwaniu na przyjęcie(brak krzeseł,foteli,gorąco brak klimy)za to ludzi od ch......ry.
Miejsca postoju podzielone na trzy rzędy licząc od morza najdroższe,tańsze i najtańsze usytuowane przy alejce domków kampingowych.Ciasno i głośno.
Plaża czysta a nawet bardzo czysta lecz nie piasek tylko pokruszone drobne muszelki.
Po plaży poruszamy się po drewnianych podestach.Woda w morzu czysta i płytka tylko ten tłok kąpiących się od rano do późnego popołudnia.
Widok z plaży fajny gdyż ogarnia piękny Sozopol.
Gastronomia taka sobie ale ceny z kosmosu.
Sanitariaty na 3+ ,ale cóż przy takiej ilości ludzi trudno utrzymać porządek.
Koszt pobytu-jak pamiętam - 35 ,40,45 leva w zależności od sektora.Cen tych nie udało się mi zweryfikować gdyż w recepcji nie było cennika w widocznym miejscu,a ceny gościu"zawistował" z pamięci.
Byłem tam jeden dzień i udałem się dalej na południe.
Osobiście uważam,że tak sie utarło iż kemping Gradina to takie miejsce w którym"wypada bywać"będąc na urlopie w Bułgarii i na tym jego obsługa bazuje.
Infrastruktura jak na plażach Riviery tureckiej ale zaplecze,obsługa i kultura personelu z lat minionych.
Dużo się naczytałem o tym kempingu na forum więc się na nim zatrzymałem.
Chyba szczęścia nie miałem lub nie trafiłem na pełen rozruch interesu.
Może zmieniło się na lepsze,ja byłem na początku sezonu,może z biegiem dni się polepszyło.
Konrad podaję Ci lokalizację kempingu Gradina decyzję pozostawiając Tobie.
Masz pytania?
Pytaj chętnie pomogę,również wpodaniu namiarów do zwiedzania pięknej-moim zdaniem-Rumunii
Pozdrawiam Ciebie i Twoją szanowną Małżonkę
Dużo słoneczka i atrakcji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-09-02, 19:25   

Dziękuję Stefanie moczymy się w Berekfurdo i mamy zamiar jechać na południe t.j Rumunia Bułgaria Turcja lub Serbia Czarnogóra Albania Grecja jeszcze się wahamy jak ten Góral jeśli możesz to napisz jeszcze coś o Rumunii
Z góry dziękuję i pozdrawiam
P.S.tutaj jesteśmy w 4 a niebawem 5 camperów
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-09-03, 10:49   

Stefan jeżeli dzisiaj twoje imieniny to Wszystkiego Najlepszego z Berekfurdo
Stasia i Konrad
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2012-09-03, 11:23   

Dzięki za życzonka,przydadzą się tym bardziej,że 5.09.w klinice MSW wyznaczono mi zabieg kardiochirurgiczny którego się cholernie boję.
Konradzie i pozostałe moczące się(zdrowotnie)koleżeństwo,z jakie info byłoby dla Was istotne z Rumunii,gdyż ja w tym roku byłem tam dwa razy(łącznie ponad 30 dni)i pisząc relacje i kontretne namiary wyszłaby z tego mała broszurka.
Podaj mi gdyż do 5.09 mam trochę czasu(nie wiem jak później będzie).
Rumunia to piękny i przyjazny kraj i wbrew głoszonym ostatnio stereotypów mieszkańcy są mili,uczynni i bardzo,bardzo gościnni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***