Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia pewnej kanapy w eLTeczku mar78
Autor Wiadomość
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2012-09-15, 21:19   

cirrustravel napisał/a:
A to ogłoszenie widziałeś? http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=13911

Cześć, widziałem, ale właśnie nie do końca o to mi chodzi, są tutaj pasy biodrowe a szukam takich aby były 3punktowe - biodrowe mam już teraz na ławeczce drewnianej, która jest bardzo niewygodna a chcemy w październiku wyskoczyć na kilka dni do Tropical Island.
Ale dziękuję za propozycję i informację :pifko

No name napisał/a:
Kolego … mogę Ci zaproponować podwójne fotele od boxera albo iveco ( angol ). Jeśli będziesz zainteresowany to zapraszam na PW . Niestety Twoje założenia co do pasów nie sprawdzą się do końca . Podwójna ławka ma dwa zaczepy i tylko jedną rolkę z pasem w środku . Druga rolka do części ławki przy drzwiach , jest zawsze montowana do słupka nadwozia a nie do ramy foteli podwójnych ….
Z pamięci to szerokość ławki boxera nie przekracza 90 cm i w jednym z oparć jest otwierana półka do postawienia kubków czy czegoś tam ….
:spoko

Chyba dojdziemy do porozumienia :-P , idę klikać pw :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-09-18, 14:33   

co Ty kombinujesz Gdańszczaninie ? :mrgreen:
Chcesz z premedytacją stracić dolne łóżko ? :shock:
Jak rozumiem chesz przymocować te fotele do pokrywy skrzyni, czyniąc ją nieotwieralną ? Tam jest bojler, wzmaniacz, a połowa to schowek... :-/ To raz.
Dwa: fotele będą mocowane do wieka skrzyni a ta sie trzyma reszty na zawiasie meblowym... Co z bezpieczeństwem ? :-/

Wiem że siedzenia są niewygodne, dlatego u nas były wiecznie rozłożone. Dzieciaki siedziały na łózku przypiete pasami.
Jak już kombinujesz w strone wygodniejszych siedzeń to może:
1. przedłużyć za pomocą nakładanej (ale łatwo demontowalnej) dechy szerokość wieka, zostawiając troche miejsca na nogi. Na tej co jest teraz i tak nie postawisz fotela i nie odchylich oparcia bo jest za krótka. Fotel spadnie.
2. u tapicera zamów "bufoniaste" poduchy, podając mu tylko wymiary w jakich ma się zamknąć. Teoretycznie wystraczą dwie podwójne: jedna na dół, jedna na oparcie. I tak będziesz musiał wozić ten zestaw orginalnych płaskich, bo na tych bufoniastych nie dasz rady spać.

W ten sposób będziesz miał wciąż łóżko i wygodniejsze fotele do jazdy.
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-09-18, 15:06   

zapomniałem !
Dzieki za życzenia.
W tym tygodniu zaczne kompletować paczkę z gratami....
Powodzenia :spoko
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2012-09-18, 18:19   

zatroskany były własciciel....... normalnie aż się wierzyć nie chce ale fajnie.....

Gdańszczanin dobrze myśli , dobra fabryczna ławka lepsza od każdego zawiasu meblowego i siedzenia na łóżku z zapiętymi pasami ...

Jarek ...on da radę , my tu na północy kumaci jesteśmy :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2012-09-18, 19:53   

jarekzpolski napisał/a:
co Ty kombinujesz Gdańszczaninie ? :mrgreen:
Chcesz z premedytacją stracić dolne łóżko ? :shock:
Jak rozumiem chesz przymocować te fotele do pokrywy skrzyni, czyniąc ją nieotwieralną ? Tam jest bojler, wzmaniacz, a połowa to schowek... :-/ To raz.
Dwa: fotele będą mocowane do wieka skrzyni a ta sie trzyma reszty na zawiasie meblowym... Co z bezpieczeństwem ? :-/

Wiem że siedzenia są niewygodne, dlatego u nas były wiecznie rozłożone. Dzieciaki siedziały na łózku przypiete pasami.
Jak już kombinujesz w strone wygodniejszych siedzeń to może:
1. przedłużyć za pomocą nakładanej (ale łatwo demontowalnej) dechy szerokość wieka, zostawiając troche miejsca na nogi. Na tej co jest teraz i tak nie postawisz fotela i nie odchylich oparcia bo jest za krótka. Fotel spadnie.
2. u tapicera zamów "bufoniaste" poduchy, podając mu tylko wymiary w jakich ma się zamknąć. Teoretycznie wystraczą dwie podwójne: jedna na dół, jedna na oparcie. I tak będziesz musiał wozić ten zestaw orginalnych płaskich, bo na tych bufoniastych nie dasz rady spać.

W ten sposób będziesz miał wciąż łóżko i wygodniejsze fotele do jazdy.



Ale żeś mi dał popalić :-P Musze więc wyjaśnić troszkę :idea:

Jarek, zamiast skrzyni ma być ławka np. z IVECO - jak ma "NO NAME", która ma swój stelaż i będzie przykręcona bezpośrednio do podłogi a nie do klapy skrzyni. Pasy też do podłogi.
Bojler będzie tam gdzie był - tylko zabudowany pod ławką z dostępem przez drzwiczki :bigok
Piecyk od muzy też się zmieści :mrgreen:
łąwka ma wymiary zbliżone z wysokością do skrzyni więc nic nie tracę. Komfort spania pozostanie na tym samym poziomie a bezpieczeństwo - 1000 x większe.
Jeżeli bym montował wąskie fotele - to też nie były by przykręcone do skrzyni - lecz na kratownicy specjalnie do tego przygotowanej :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2012-09-18, 19:58   

chcę tam wmontowć coś takiego:

ławka.jpg
Plik ściągnięto 5466 raz(y) 98,37 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2012-09-18, 20:05   

No name napisał/a:
zatroskany były własciciel....... normalnie aż się wierzyć nie chce ale fajnie.....


Camper Team to jedna wielka kochająca się rodzinka. :tulimy:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-09-18, 20:10   

nie podkreślaj juz tak tego "były"...

I nie zatroskany tylko życzliwy :spoko

nie wiem co masz na myśli pisząc "fabryczna ławka". Ta fabryczna ma właśnie wylecieć, wczytaj się dokładniej...

co do siedzenia dzieci na łóżku w zapiętych pasach: zapytaj dzieci co wolą ? Nasze zamieniały go natychmiast w mini plac zabaw (gry planszowe, klocki, karty, ewentualnie DVD). Zrób to samo na kolanach w foteliku...
Co do bezpieczeństwa: moim zdaniem porównywalne, no chyba że dzieciak bardzo mały. Tu i tu siedza w pasach mając oparcie za plecami...

Oczywiście że dacie radę. Kumaci jesteście jak wszędzie indziej ale to i tak wystarczy... :szeroki_usmiech

Baj de łej: ja też jestem z Północy. Na Śląsku tylko przelotnie od 20 lat... :roll:

Marcin: załóż swój wątek w dziale VW. Niepotrzebnie syfimy w Dziale Ogłoszeń
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-09-18, 20:39   

O Marcin ! Cześć
Mijamy się na łączach...
Od razu sprostowanie: chyba zostałem źle odebrany ! .."Dałeś popalić" ?...no co Ty ?! Toż to tylko grzecznościowa wymiana poglądów. Starałem sie byc wyjatkowo elokwentny... Zauważ że ani razu nie było "kur.a co Ty robisz !" :mrgreen:

Wracając do rzeczy: pomierz wszystko dokładnie zanim powycinasz. Jakoś nie widzę żeby tam dalej mogło funkcjonowac łóżko. Wszystko jest spasowane na centymetry...w pionie i poziomie.....nie ma opcji żeby te fotele aż tak spasowały. Sprawdż czy dalej wejdzie stolik. Raczej nie powinien, bo te siedzenia mają dłuższe siedziska...

Ale chyba wiem o co Ci chodzi. Na razie nie potrzebujesz dwóch łóżek bo dzieciak mały. Patrzysz mało persepktywicznie. Dzieci rosna szybciej niz myślisz...Za chwilę będziesz marzył żeby dzieciak spał osobno. Zlikwidować jedno łóżko (i to te lepsze bo nie na poddaszu) w LT-ku to jak zamurować jeden pokój w M2. Takie moje zdanie.

I nie bój się polemiki. Lepiej przegadać pięc razy niż zrobić raz i żałować.

W sprawach porządkowych:
Jak chcesz możesz kontynuować w moim wątku (będzie kontynuacja a'la Milka), poproś admina żeby wyciął i przekleił. Chyba że założysz swój. W razie co - z mojej strony OK.

Pozdrawiam.
Jarek
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2012-09-19, 09:53   

:dzieki Moderatorowi za rozdzielenie ogłoszenia od całej historii :spoko :spoko
:obiecuje poprawę :aniolek i niełączenie tematów na forum :bukiet:

ps.
dzisiaj jadę looknąć jedną z kanap :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-09-19, 11:22   

A taka kanapa ze schowkiem by Ci nie pasowała?

Zdjęcie0114.jpg
Plik ściągnięto 5377 raz(y) 19,14 KB

Zdjęcie0116.jpg
Plik ściągnięto 5377 raz(y) 19,48 KB

_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2012-09-19, 13:54   

WODNIK napisał/a:
A taka kanapa ze schowkiem by Ci nie pasowała?

Cześć, jest bardzo szykowna :) tylko patrząc skąd jesteś (Bielsko Biała) to już odległość jest do Ciebie zbyt duża :( , Muszę jechać Lt'kiem aby na miejscu przymierzyć czy coś z tego będzie (wymiary swoje a rzeczywistość może wszystko zweryfikować) - dlatego szukam jedynie w okolicy 3miasta :spoko
Ale schowki są :bigok
Dzięki za propozycję :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2012-09-19, 21:39   

Ławka kupiona :mrgreen:
Trochę trzeba ją ogarnąć bo ostatnimi czasy stała sobie w garażu i łapała kurz ale jest ok. Na zdjęciu (poniżej) możecie zobaczyć cóż za dziwadło chcę wmontować do Lt'ka.

Wsadziliśmy ją w prześwit między oryginalnymi ławkami w Lt'ku - pasuje bardzo dobrze.
Jest jedno ale (Jarek, to do Ciebie) - bojler pod nią się nie zmieści :-/ . Ławka jest przypuszczalnie od Transita i ma pod siedziskiem dodatkowe użebrowanie/wzmocnienie bo w oryginale można ją było przechylać. Ale mam nadzieję, że zdołam go (bojler) upchnąć gdzieś w okolicy.
Pozdr. :surf:

ławka.jpg
Plik ściągnięto 146 raz(y) 137,99 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-09-19, 22:11   

hmmm....
na upartego upchasz bojler w pierwszej skrzyni. Tylko że tam jest elektrownia. W razie rozszczelnienia bojlera będziesz miał duży (bardzo) problem....
Nie da rady podnieść trochę tych foteli ? Przerobić trochę te żebrowanie ? Bojlera trochę szkoda.
Wojacy podchodzą do sprawy ciepłej wody raczej bez emocji. Ja też. Dopóki jest cieczą - nie ciałem stałym. Ale ONE postrzegają to zupełnie inaczej...Wiem co mówię, bo pamiętam JEJ rogala, jak się pojawiła ciepła woda. Jak bym dodał 200 kucy do silnika to by to skwitowała wzruszeniem ramion. Ale ciepła woda.... :roll:
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mar78 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Lt 28, 2.4d, 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2012
Piwa: 4/8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2012-09-23, 22:40   

jakoś an parkingu przy bloku ciężko się dłubie w samochodzie ale na dzisiaj tak wygląda autko. Przepraszam za jakość zdjęć - taki fon :-/

a.jpg
Plik ściągnięto 115 raz(y) 184,93 KB

b.jpg
Plik ściągnięto 126 raz(y) 238,53 KB

c.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 237,67 KB

d.jpg
Plik ściągnięto 111 raz(y) 222,74 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***