Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiek inicjacji
Autor Wiadomość
kosa1703 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato Frankia
Dołączył: 16 Wrz 2015
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-02-04, 20:31   

Przygode z domem na kolach zaczelismy w wieku 27lat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2016-02-04, 21:28   

Ja campera kupiłem 2 lata temu więc wiek inicjacji 41 lat. Wcześniej ( tak mocno wcześniej namiot ) później żądza pieniądza i prokreacja ( czyli sporadyczne wyjazdy , ale w ciekawe miejsca ) . Teraz camper jako cudowny sposób na zwiedzanie i odpoczynek , ale nie jedyny.
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dzidek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Dethleffs Globetrotter 1992r. 1,9
Dołączył: 13 Wrz 2015
Skąd: Zagłębie Miedziowe
Wysłany: 2016-02-04, 22:51   

Ja przygodę z caravaningiem rozpocząłem przed 15 laty i w tym czasie miałem dwie przyczepy. Przez tych kilka lat z synami udało się nam zorganizować parę wyjazdów urlopowych i zwiedzić kawałek kraju. Ale od zawsze marzyłem o kamperze i w zeszłym roku na swoje 60 urodziny sprawiłem sobie prezent w postaci Ducato Dethleffs Globetrotter. Mam za sobą dopiero jedną wyprawę na Węgry /baseny termalne/ w zeszłym roku ale mam nadzieję, że w tym roku czas i zdrowie pozwoli na większą aktywność. Ubolewam tylko nad tym, że moja żona nie jest entuzjastką tej formy wypoczynku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2016-02-04, 23:47   

Mutek napisał/a:
Wyglądaliśmy :)

Jednak wyglądacie nadal, zaktualizowałem zdjęcie i...

foto.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 63,26 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rodzinka Cztery Plus 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 2.8 jtd GANTE GIGANT 500
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2015
Piwa: 26/5
Skąd: Nowa Wieś
Wysłany: 2016-02-05, 07:25   

My (znaczy ja i małżonka) dojrzewaliśmy do karawaningu powolutku. Najpierw niechęć do autostrad i zaliczanie coraz to dziwniejszych dróg w kraju i za granicą - im dalej od cywilizacji i korków tym lepiej. Udało nam się zjeździć autkiem jedną z wysp Kanaryjskich (Lanzarotte), potem były dwa wypady na Krym połączone z intensywnym zwiedzaniem tego półwyspu. Dość powiedzieć, że do Teodozji w obie strony było jakieś 3300km, a po samym Krymie robiliśmy dodatkowe 3.5 - 4 tys km. Nasz biedny Espace zaliczył zarówno kilometrami ciągnące się tarki na Kosie Arbackiej jak i jazdę przełajem przez step na półwyspie Tarchantuk ;) Było cudnie.
Ze cztery lata temu chyba wpadła nam do łba Albania - ot, tak, przy kompie siedząc. Miała być Czarnogóra, ale szukając przy kompie hotelu na wybrzeżu dotarliśmy do Alabani. No to pojechaliśmy do Albanii, z trójką dzieciaków oczywiście. Tę także zjechaliśmy ile się dało, ale ciągle doskwierała konieczność powrotu do hotelu...
No i wreszcie w 2014 roku wypożyczyliśmy kampera (transit, Rimor Catamarano) i zrobiliśmy wypad do Włoch. Mimo bardzo napiętego programu (Wenecja, Asyż, Rzym, Herkulanum/Pompeje, San Giovani Rottondo, plażowanie na płw. Gargano - wszystko w 10 dni), ekipa była zachwycona. Powrót hardcore, bo siedzieliśmy na plaży do oporu by potem w dwa dni przeskoczyć do Warszawy... I jeszcze rano oddać kampera do Kutna. Generalnie fajnie, ale świadomość, że dzień spóźnienia to koszty, no i sama cena najmu... nie były fajne.
W marcu tego roku postanowiliśmy zwinąć naszą dodatkową działalność gospodarczą. Zajmowaliśmy się drukiem 3D, prototypami itp. Produkty na bazie naszych prototypów można kupić m.in. w dziale łazienkowym Leroy Marlin ;) W każdym razie znalazł się kupiec na drukarkę 3D a kasy ze sprzedaży starczyło na zakup dużego kampera (teoretycznie jest zarejestrowany na 8 osób, ale wygodnie jedzie się w szóstkę).
W sumie pojechałem uruchomić drukarkę do Krakowa, a z kasą w kieszeni tego samego dnia wieczorem pognałem do Katowic kupić kampera.
Potem dwa miesiące drobnych i grubszych napraw, wypad w kotlinę Kłodzką i wakacyjne prawie 25 dni po Bałkanach, już z czwórką dzieci.
I to jest to. Idealna forma wypoczynku dla dużej rodziny :) )
BTW - mamy 42 i 41 lat czyli wiek inicjacji kamperowej można powiedzieć, czterdziestka.
_________________
Marcin & Aśka & Olek & Olga & Zuza &Tośka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***